Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Kupilem dziś na próbę eko na stacji orlenu. Jakiś biocoal 26KJ/KG popiół 5,22%, 0,22 % siarka i najlepsze na koniec spiekalnośc 0. Sądzę że są to pobożne życzenia chandlujących tym węglem. Po otwarciu worka kawałki większe niż 25 mm i strasznie mokry. Na stronie producenta pisze że to węgiel z kopalni głębinowej (raczej mu nas się odkrywkowo węgla kamiennego nie wydobywa). Już chyba bardziej nie da się ludzi w jajo robic. Jak zasypię napiszę jak się pali.

 

Taka siarka niska to pewnie z Rosji będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam jeszcze pytanie:

 

- co się lepiej sprawdza: termostaty montowane na grzejnikach czy regulator pokojowy?

Nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi. Każde rozwiązanie ma swoje pewnie wady i zalety. Póki użytkowałem CO z pieca tylko szedłem na pokojowym umieszczonym w centralnym miejscu domu. Teraz, gdy zacząłem palić kominkiem również, zaczynam się rozglądać za termostatami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam i pokojówki i termostatów uważam że to dobre rozwiązanie w większym domu z pięterkiem lub poddaszem użytkowym daje większe możliwości regulacji. Poustawiałem w całym domu różne wartości na termostatach a temp mam wszędzie taką samą trochę zabawy było na początku z termometrami ale to się sprawdza w starszym nie dobrze ocieplonym budownictwie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesłona wentylatora jest zasłonięta na około 100%

Eko-groszek mamy: Energa z firmy z Bielska Podlaskiego, zakupiliśmy na próbę inny- polski z Katowic i na tych samych ustawieniach spalił się tak samo i w tym samym czasie, różnica była tylko w ilości popiołu- było go mniej

 

Czyli przesłona wentylatora zasłonięta jest całkowicie to może lepiej obniżyć bieg dmuchawy i uchylić bardziej przesłonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zrobiłem modyfikacje brucera. Wyjety cały palnik z kotła. Obciolem ranty paleniska o ok 1,5cm z każdej strony, żeby popiół szybciej spadał. Do tego uszczelnilem cały palnik, i zaslepilem pionowe nacięcia na palniku do połowy wysokości. I teraz mam mały problem, bo widzę że dmuchawa na 100%, słabo sobie radzi z dostsczeniem powietrza. Jak przy ustawieniach 10/65 s przy otwarciu drzwiczek widzę sporo dymu, żaru a mało płomienia. Gdy otworze popielnik sytlacja się normuje. No ale o to nie chodzi żeby mieć popielnik otwarty. Chyba mam za malo otworów ztad nawet dmuchawa na full nic nie daje. Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zug - cena loco kopalnia Pieklorza luzem 696PLN z groszami. Albo ktoś skład likwiduje i wyprzedaje poniżej ceny zakupu + transport, albo instytucję dobroczynną tam macie. Pozdrawiam - Jacek

 

no właśnie tak czułem ,dlatego się zapytałem.

to ciekawe co to jest:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zug, a ten Twój kumpel co chce kocioł kupić to należy do Waszego klubu pozytywnie zakręconych optymalizatorów procesu spalania? Czy raczej lewus bez pojęcia i chęci do roboty.

 

on niema pojęcia i nie wnika tak jak my.

dla niego to ma palić dobrze,mało i bezproblemowo (ale tak to tylko w erze;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zug - to poradź mu żeby czegoś z dobrym automatycznym sterownikiem szukał i zawsze dobry węgiel kupował, bo inaczej będziesz miał dodatkowe ćwiczenia jak mocno asertywny nie jesteś:p I niech po cenie nie szuka - lepiej te 2 tysie więcej zapłacić za porządny kocioł nawet jak się ma pojecie, a nie dopiero w przypadku lewusa. Dla marketów producenci robią nieraz specjalne serie kotłów. Sprzedawcy mówią o nich czasem budget. Myślę,że Jarecki czy Karoka mogliby Ci pokazać "zalety" takich rozwiązań. Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zug - to poradź mu żeby czegoś z dobrym automatycznym sterownikiem szukał i zawsze dobry węgiel kupował, bo inaczej będziesz miał dodatkowe ćwiczenia jak mocno asertywny nie jesteś:p

 

ja będe miał ćwiczenia? ,przecież to już jego problem jak g..no kupi.

 

jarecki już zna temat ,reszta to już do nich nalezy

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejechałem się do Czech do Broumov. Koledzy na tym forum pisali, że jeżdzą do Czech do Frydlant po czecha z Ledvic, więc i ja się wybrałem do Czech.

Kupiłem 4 woreczki, pierwsze wrażenie super.

Worki solidne, grube z perforacją. Niestety jak przyjechałem do domu i otworzyłem worki nie było już tak fajnie. Węgiel mokry i to nawet bardzo, ale na szczęście "ropa" się z niego nie leje ;)

Najważniejsza kwestia cena - tu nie jest ciekawie 95 koron za 25 kg, przy dzisiejszym średnim kursie 0,16zł, koszt jednego worka 15,2 zł. Tona za 608zł.

W moich okolicach czecha z komorzan kupuję za 460 zł/tona, a jak się bierze 5ton to 430zł/tona, także w moim przypadku mało opłacalne :)

 

Przy okazji zapytam, może się kotoś już spotkał z tym węglem tak pakowanym??? jeśli tak to za jakie pieniądze ???

 

jeszcze tak na marginesie, jakby kogoś interesowało adres strony producenta (kopalni)

http://www.sdas.cz , nawet cennik jest :) 1700 koron/tona :)

 

1.jpg 2.jpg3.jpg

Edytowane przez blaste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaste, ale ładne woreczki :). ja kupuję u Pepików w zwykłych, czarnych, foliowych, ale też bardzo mocnych. I jeszcze ten opis po polsku - miodzio. Tylko cena trochę wygórowana. No ale potestuj, to ocenisz czy warto. najgorsze jest to, ze mokry.

 

W kopalni wychodzi około 240-250 zł za tonę. Z transportem można się zmieścić spokojnie w 3 stówkach. czyli 3 razy taniej niż polski groch. Tylko gdzie zmagazynować 24 tony węgla w domu o powierzchni 100m2 ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...