Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

blaste, ale ładne woreczki :). ja kupuję u Pepików w zwykłych, czarnych, foliowych, ale też bardzo mocnych. I jeszcze ten opis po polsku - miodzio. Tylko cena trochę wygórowana. No ale potestuj, to ocenisz czy warto. najgorsze jest to, ze mokry.

 

W kopalni wychodzi około 240-250 zł za tonę. Z transportem można się zmieścić spokojnie w 3 stówkach. czyli 3 razy taniej niż polski groch. Tylko gdzie zmagazynować 24 tony węgla w domu o powierzchni 100m2 ?? :D

 

3razy taniej i trzy razy więcej:stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

3razy taniej i trzy razy więcej:stirthepot:

 

w żadnym wypadku nie ma takiej opcji. paliłem w zeszłym roku Ekoretem, w tym palę Ledvicami. Zużycie nie jest nawet połowę większe, nie mówiąc już o razy trzy.

Zresztą w swoich rankingach Suspenser uwzględnił również eko z Ledvic. Jest u niego bodajże na drugim miejscu, zostawiając z tyłu polskie groszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w żadnym wypadku nie ma takiej opcji. paliłem w zeszłym roku Ekoretem, w tym palę Ledvicami. Zużycie nie jest nawet połowę większe, nie mówiąc już o razy trzy.

Zresztą w swoich rankingach Suspenser uwzględnił również eko z Ledvic. Jest u niego bodajże na drugim miejscu, zostawiając z tyłu polskie groszki.

 

to MY pajace palimy polskim węglem.

oczywiście z poważaniem do wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaste podał link do strony kopalni. Kuzynki mąż póznym latem ściągnął sobie "lufę" z Ledvicami. Wyszło mu z transportem 280 złociszy za tonę. No ale fakt, że od nas to sto kilkadziesiąt km, więc i koszt transportu nieduży :)

 

mam namiary i nawet mailowali do mnie z ofertą i dokładnie takie koszty jak piszesz ale zawsze jest jakieś ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to MY pajace palimy polskim węglem.

oczywiście z poważaniem do wszystkich.

 

hehehe ZUG rozwiń swoją myśl :)

 

Nie wierzysz w możliości czeskiego grochu ??? :) pogadaj z SUSPENSER'em może on Cię przekona i jego wyniki testów.

Ja tam nie przekonuję nikogo czym ma palic, każdy pali tym czym chce i co według niego bardziej się opłaca.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawa że bedzie nie ciekawy towar i z tymi 24tonami będe się męczył latami sam spalając. ( zaufanie)

 

masz rację. Ale z drugiej strony masz to forum. zawsze możesz zapytać o konkterny produkt. apewno znajdą sie tacy, który go użytkują i chętnie podziela się opiniami. Blaste, czekam na opinie na temat tego grochu co kupiłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe ZUG rozwiń swoją myśl :)

 

Nie wierzysz w możliości czeskiego grochu ??? :) pogadaj z SUSPENSER'em może on Cię przekona i jego wyniki testów.

Ja tam nie przekonuję nikogo czym ma palic, każdy pali tym czym chce i co według niego bardziej się opłaca.

 

Pozdro

 

jak ktoś nie ma bariery logistycznej to może z ekoretem konkurować pod względem kosztów.

myśle że prawdziwy ekoret przy dobrym sterowniku można mało tego węgla spalić i wtedy już tak miodzio nie jest a tym bardziej jak mieszkam na drugim końcu Polski.

 

a tak w ogóle chodzi mi jak by było tak miodzio to czeskiego było by wszędzie ,przecież to żaden problem sprowadzić a nie oglądać w castoramie po 750zł. Albo psioczyć na TANI OPAL że mają dziadostwo a przecież co oni mają więc o co chodzi że marża to jest be węgiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie dyskutuje z faktem, ze czeki groszek jest mniej kaloryczny i trzeba go więcej zużyć. Dla nas jest to opłacalne, ponieważ mieszkamy blisko czeskiej granicy. Nie muszę ciągnąć całego TIR-a. Raz na 2 tygodnie w drodze do pracy - z domu do Bogatyni, zajeżdżam sobie na skład i nabywam 8 worków opału. Płacę za to niecałe 80 złotych. Opał suchutki, bo cały skład pod zadaszeniem. Reasumując. mam w domu ciepełko - ok. 25 stopni i CWU przez 10-14 dni za około 80 złotych. Przywózki nie liczę, bo i tak gnam służbowym autem i na służbowym paliwie :D. Uważasz, ze to sporo??

Kupując ten sam opał w casto za taką kasę za jaką tam sprzedają, rzeczywiscie mija sie to z celem.

Dziwił bym się, gdyby ktoś kto mieszka na Górnym Śląsku i ma pod nosem kopalnię, śmigał by do czech po węgiel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie cholerne koszty logistyczne ,ale tira 24tony do mnie wyjdzie z transportem 400zł z groszami.

ale zawsze jest obawa co to będzie i zakup takiej ilości

w twoim wypadku to jest tak jak dla mnie podjechać do bliskiego składu i kupić dwa worki dla testu.

 

chętnie bym sprawdził ten wegiel ale u mnie nie ma a z castoramy nie wezmę bo im nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG, możemy się tak umówić, że jak mi podasz na priv adres, to Ci woreczek sprezentuję :). Jeden warunek - zapłacisz za przesyłkę (kuriera). Dowiem się ile i dam Ci znać. Wysyłka za tydzień. W przyszły czwartek będę na składzie.

 

ok. ale koszt z węglem.

przecież za mnie nie będziesz płacił za węgiel.

ale serdecznie dziękuję :)

wysyłam adres na priv.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...