Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to MY pajace palimy polskim węglem.

oczywiście z poważaniem do wszystkich.

 

Co się martwisz ja też palę polskim - tyle, że chyba ostatni sezon bo odkąd mam ciepłomierz prawda wyszła na jaw i już wiem czym będę palił w przyszłym sezonie [chyba, że jakaś rewolucja w węglu będzie w międzyczasie].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co suspenser w przyszłym sezonie przerzuca sie na czecha? A kto bedzie dla nas robił testy polskiego grochu.

 

Spoko, nic się nie bój !! on jest skrzywiony psychicznie i uzależniony od testów :p będzie testował wszystko co mu w rece wpadnie a jak skończy to .......od początku będzie jechac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tyson, według moich obserwacji to raczej Wschodnia Ściana ruska testuje.Suspenser, idzie ochłodzenie - masz okazję do innego testu. Kup ze 3 worki tych Ledvic, zasyp i po spaleniu przelicz złotówki na godziny. Pomiń wskazania ciepłomierza. Potem w porównywalnych zimowych warunkach zasyp dobrego eko i też przelicz. Ja porównywałem dobry towar do Jareta - różnica w cenie 2 stówki, w wartości opałowej ok. 25%. Taniej wyszło dobrym. Przy Retopalu - różnica w cenie 100 - 120 PLN, w wartości opałowej 12 - 15%. Taniej wyszło dobrym. Jak jeszcze robotę wycenić ( częstsze zasypy, częstsze czyszczenie, dużo więcej popiołu) to dla jak mnie po temacie. No chyba że rzeczywiście grupę zorganizować i hurtem na kopalni w Czechach zakupić, jak z 50 - 60% taniej wyjdzie to może i warto. Tyle, że cenę wtedy to chyba do luzu trzeba porównywać, nie do workowanego. I do zakupu tez hurtowo na kopalni w Polsce - to nawet łatwiej by było zorganizować, starczy 2 "ósemki" ( jedna na auto, jedna na przyczepę, nie musi być wanna ), czyli 4 - 5 klientów. No i ja jednak mam obawy co do wpływu siarki i wilgotności węgla na trwałość mojego kotła, ale może przesadzam. Pozdrawiam - Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tyson, według moich obserwacji to raczej Wschodnia Ściana ruska testuje.Suspenser, idzie ochłodzenie - masz okazję do innego testu. Kup ze 3 worki tych Ledvic, zasyp i po spaleniu przelicz złotówki na godziny. Pomiń wskazania ciepłomierza. Potem w porównywalnych zimowych warunkach zasyp dobrego eko i też przelicz. Ja porównywałem dobry towar do Jareta - różnica w cenie 2 stówki, w wartości opałowej ok. 25%. Taniej wyszło dobrym. Przy Retopalu - różnica w cenie 100 - 120 PLN, w wartości opałowej 12 - 15%. Taniej wyszło dobrym. Jak jeszcze robotę wycenić ( częstsze zasypy, częstsze czyszczenie, dużo więcej popiołu) to dla jak mnie po temacie. No chyba że rzeczywiście grupę zorganizować i hurtem na kopalni w Czechach zakupić, jak z 50 - 60% taniej wyjdzie to może i warto. Tyle, że cenę wtedy to chyba do luzu trzeba porównywać, nie do workowanego. I do zakupu tez hurtowo na kopalni w Polsce - to nawet łatwiej by było zorganizować, starczy 2 "ósemki" ( jedna na auto, jedna na przyczepę, nie musi być wanna ), czyli 4 - 5 klientów. No i ja jednak mam obawy co do wpływu siarki i wilgotności węgla na trwałość mojego kotła, ale może przesadzam. Pozdrawiam - Jacek

 

widzę że kobra zrozumiałeś o co mi chodziło.;)

 

ja mam takie porównanie do ruska że cenowo wyjdzie to samo co do polskiego wegla poniewaz mniej polskiego idzie.

zdecydowanie mniej popiołu i żużlu co wychodzi w rusku 25%(tragedia) natomiast w polskim (mieszanina kwk wesoła z polskim typ.31)

to po 30kg mam max 1,5kg popiołu i żadnego żużlu dlatego zdecydowanie wole Polski i tez załadunki są rzadsze mniej zajmuje czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUGu u mnie wychodzi jakieś 6% popiołu z czecha z komoran.

ze 130kg wyciągam 7,5-8kg popiołu :)

śmiem potwierdzić :). Z Ledvic ze 150kg zasypu wychodzi około 10kg popiołu. Z wilgotnością opału to miałbym problem, gdybym kupował u nas na składach. To co mozna zobaczyć po otworzeniu worka to tragedia. na większy zapas natomiast nie mogę sobie pozwolić. na razie brak miejsca. W czechach kupuję suchutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

penie, że nie mierzę wilgotności zakupowanego przeze mnie opału. nawet nie mam wigotnościomierza. jak otwieram worek, jego scianki nie są ubabrane błotem. Wsypując opał do zasobnika, najzwyczajniej w świecie trochę pyli. Ścianki zasobnika suche, nic się nie wykrapla. no to chyba suchy.

Po raz kolejny powtarzam, że kupuję opał na składzie, który cały swój towar przechowuje pod zadaszeniem. Notabene w Czechach jest to dośc powszechne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dziś zakupiłem 3 rodzaje ekogroszku.

Mój problem polega na tym, ze strasznie dużo mam koksu... prawdopodobnie przez zbyt dozą kaloryczność wiec postawiłem na ekogroszki mniej kaloryczne - Jaret, Ekoret oraz Czeski ekogroszek.

 

Rok temu paliłem ekogroszkiem własnie z kopalni Juliusz - Kazimierz - rewelacyjnie mi się spalał. W tym sezonie w październiku także zakupiłem 4 tony tego samego ekogroszku (dostawca Ekoelma). Facet tylko burknął, ze jest inny bo pobierają z innej ściany ale powinien się dobrze spalać...

 

Na pierwszy ogień poszedł EKORET.

Jak na razie obserwuje, że spala się idealnie i trzyma temperaturę na moich ustawieniach...jak wypalę worek to wrzucę JARET a pozniej Czeski i podziele sie obserwacjami.

 

Piec 35kw - powierzchnia do ogrzania (300 m2 - dwa domy)

Edytowane przez marcinchos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem od B&E energy ekogroszek (fioletowy) który dla testu przyszedł (1worek)z ostatnim zamówieniem od nich kwk wesoła i okazał sie ciekawą mieszanką która pali sie super symboliczna ilość popiołu i dlatego zdecydowałem sie na zakup aby go mieszać z wesołą. Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dziś zakupiłem 3 rodzaje ekogroszku.

Mój problem polega na tym, ze strasznie dużo mam koksu... prawdopodobnie przez zbyt dozą kaloryczność wiec postawiłem na ekogroszki mniej kaloryczne - Jaret, Ekoret oraz Czeski ekogroszek.

 

Rok temu paliłem ekogroszkiem własnie z kopalni Juliusz - Kazimierz - rewelacyjnie mi się spalał. W tym sezonie w październiku także zakupiłem 4 tony tego samego ekogroszku (dostawca Ekoelma). Facet tylko burknął, ze jest inny bo pobierają z innej ściany ale powinien się dobrze spalać...

 

Na pierwszy ogień poszedł EKORET.

Jak na razie obserwuje, że spala się idealnie i trzyma temperaturę na moich ustawieniach...jak wypalę worek to wrzucę JARET a pozniej Czeski i podziele sie obserwacjami.

 

Piec 35kw - powierzchnia do ogrzania (300 m2 - dwa domy)

 

witam,

 

w związku z powierzchnią ogrzewania mam pytania: jaki konkretnie piec posiadasz? i czy masz termostaty tudzież regulatory pokojowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tyson, według moich obserwacji to raczej Wschodnia Ściana ruska testuje.Suspenser, idzie ochłodzenie - masz okazję do innego testu. Kup ze 3 worki tych Ledvic, zasyp i po spaleniu przelicz złotówki na godziny. Pomiń wskazania ciepłomierza. Potem w porównywalnych zimowych warunkach zasyp dobrego eko i też przelicz. Ja porównywałem dobry towar do Jareta - różnica w cenie 2 stówki, w wartości opałowej ok. 25%. Taniej wyszło dobrym. Przy Retopalu - różnica w cenie 100 - 120 PLN, w wartości opałowej 12 - 15%. Taniej wyszło dobrym. Jak jeszcze robotę wycenić ( częstsze zasypy, częstsze czyszczenie, dużo więcej popiołu) to dla jak mnie po temacie. No chyba że rzeczywiście grupę zorganizować i hurtem na kopalni w Czechach zakupić, jak z 50 - 60% taniej wyjdzie to może i warto. Tyle, że cenę wtedy to chyba do luzu trzeba porównywać, nie do workowanego. I do zakupu tez hurtowo na kopalni w Polsce - to nawet łatwiej by było zorganizować, starczy 2 "ósemki" ( jedna na auto, jedna na przyczepę, nie musi być wanna ), czyli 4 - 5 klientów. No i ja jednak mam obawy co do wpływu siarki i wilgotności węgla na trwałość mojego kotła, ale może przesadzam. Pozdrawiam - Jacek

 

Ufam wskazaniom ciepłomierza i nie widzę sensu takiego testu zwłaszcza, że temperatura na zewnątrz może się zmieniać różnie w okresach testowych i taki test poza tym, że był by obarczony większą niepewnością pomiaru nic nowego nie wniesie.

 

Grupę zorganizuję na pewno i wezmę pod uwagę ściągnięcie workowanego Ledvickiego węgla z Czech lub dogadanie się z lokalnym składem mającym sprzęt do workowania, że zamówimy grupowo workowany, ale za dobrą cenę.

 

Co do siarki i wilgotności to chcę go kupić latem gdy łatwo będzie w stanie powietrznosuchym, a siarki ma 0,77 % wg kopalni, więc jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...