Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

widzę że kobra zrozumiałeś o co mi chodziło.;)

 

ja mam takie porównanie do ruska że cenowo wyjdzie to samo co do polskiego wegla poniewaz mniej polskiego idzie.

zdecydowanie mniej popiołu i żużlu co wychodzi w rusku 25%(tragedia) natomiast w polskim (mieszanina kwk wesoła z polskim typ.31)

to po 30kg mam max 1,5kg popiołu i żadnego żużlu dlatego zdecydowanie wole Polski i tez załadunki są rzadsze mniej zajmuje czasu.

 

Rusek ruskowi nierówny - ten testowany przeze mnie był zupełnie inny od opisywanego przez Ciebie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

widzę że kobra zrozumiałeś o co mi chodziło.;)

 

ja mam takie porównanie do ruska że cenowo wyjdzie to samo co do polskiego wegla poniewaz mniej polskiego idzie.

zdecydowanie mniej popiołu i żużlu co wychodzi w rusku 25%(tragedia) natomiast w polskim (mieszanina kwk wesoła z polskim typ.31)

to po 30kg mam max 1,5kg popiołu i żadnego żużlu dlatego zdecydowanie wole Polski i tez załadunki są rzadsze mniej zajmuje czasu.

 

Powiem Ci że u mnie z ruskich które testowałem nigdy nie było więcej niż 12 % popiołu i to było przy miale. Pale głównie miałem. Tu u nas woj. pomorskie jakies 70 % składów ofertuje węgiel z Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że u mnie z ruskich które testowałem nigdy nie było więcej niż 12 % popiołu i to było przy miale. Pale głównie miałem. Tu u nas woj. pomorskie jakies 70 % składów ofertuje węgiel z Rosji.

 

ooo jesteś z mojego regionu.

a te zdjęcie jest twojego psa (mam buldoga francuskiego)

 

co do ruskiego jest tak jak pisałeś wcześniej jakośc jest tak rozległa jak cały ten kraj.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego marcinchos, Ekoret to mieszanka Kazimierz + bardziej kaloryczny i spiekalny węgiel. Wniosek z Twoich obserwacji jest prosty - to, co Ci sprzedali jako Kazimierz to jakieś hgw co musi być. Pozdrawiam - Jacek

 

kobra czy nie jest tak z tą mieszanką po to aby wczasie podtrzymania węgiel szybciej sie uaktywniał?

ja tak robie że mieszam wesołą z ekogroszkiem fioletowym z b&e energy i widze że z podtrzymania ta miesznka szybciej sie budzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo jesteś z mojego regionu.

a te zdjęcie jest twojego psa (mam buldoga francuskiego)

 

co do ruskiego jest tak jak pisałeś wcześniej jakośc jest tak rozległa jak cały ten kraj.;)

Ja mam amstafa :). Ruski opał u nas okolice Malborka dostarcza głównie jedna firma ma terminal w Starym Polu KREX http://www.krex.com.pl/paliwa.html

Wiem, że w zeszłym roku w lipcu łódkę ekogroszku, znajomi hurtem kupowali za niecałe 500 zł. Nie narzekają na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

w związku z powierzchnią ogrzewania mam pytania: jaki konkretnie piec posiadasz? i czy masz termostaty tudzież regulatory pokojowe?

 

Piec jest Zbigniewa Popko - jest inżynierem podobno w Eko - Instal (posiadam IV generacje jego pieca)

Nie posiadam termostatów.

 

Witam. Kolego marcinchos, Ekoret to mieszanka Kazimierz + bardziej kaloryczny i spiekalny węgiel. Wniosek z Twoich obserwacji jest prosty - to, co Ci sprzedali jako Kazimierz to jakieś hgw co musi być. Pozdrawiam - Jacek

 

To dziwne ponieważ w grudniu kupiłem Kazimierz - Juliusz dodatkową tonę od innego dostawcy - nie wierzyłem ze on palił się jak się palił... i to samo...Kosował mi sie jak cholera.

 

Własnie wrzuciłem Jareta - też jest ok ale jeszcze nie mam porównania miedzy nim a Ekoretem (czy lepiej sie pali czy nie)

 

P.S: Ekoret i Jaret wrzuciłem mokry.

Edytowane przez marcinchos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobra64 a co w tym roku zasługuje na uwagę ?? jakie eko jest wg ciebie najlepsze na obecną chwile???

 

Witam. Nieodmiennie Wesoła, ale to trzeba kogoś co sam kruszy trafić i jeszcze móc mu zaufać. Natomiast Bobrek zmienił ścianę i według dilerów KWSA już jest OK. Jeżeli wieści się potwierdzą, będzie bardzo dobre paliwo. Słyszałeś coś może Karoka? Końcem stycznia mam mieć dostawy orzecha z Bobrka to testowo wysieję i skruszę co nieco, więc będę wtedy coś wiedział już z własnych testów. Tylkoże na składach to nie wiadomo, jak długo jeszcze stare zapasy będą sprzedawać. Pozdrawiam - Jacek

Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam dylemata ;-)

 

Zamówiłem testowo z Kareny miał przesiewany 30kg do testów. Miał o bardzo małej gramaturze (sądze że max 0-10mm , ale większość raczej 0-5mm). Według zapewnień Kareny ma 26MJ i jest z PL węgla.

Dotarł lekko wilgotny. Wsypałem i paliło mi się ok , ale nic nie przetestowałem bo za mało ...

Wychodzi z transportem 690zł za jedną tonę.

Byłem niemalże zdecydowany na zakup miału. Jednakże nie ukrywam że trochę boję się że zapcha mi palnik w moim małym brucerze , a nie chcę w czasie sezonu gasić pieca ...

Jednak pokusą jest niższa cena. Jednak 300zł taniej w stosunku do ekogroszku ...

 

Jednakże wczoraj przejeżdżałem obok Leroya. Był w promocji ekogroszek za niecałe 700zł niby z wegla kamiennego. Znalazłem że "robi" go firma Barter która sprowadza gigantyczne ilości węgla z Rosji i Kazachstanu. Wziałem 2 opakowania.

Wegiel mimo że stał pod chmurką wewnątrz nie był tragicznie mokry. Suszę go. Trochę położyłem na piec i ... jest to wegiel kamienny ...

na worku jest napisane że ma 23MJ (kaloryczność).

 

Ja palę drugi sezon ekogroszkiem ruskim. Oba kupowałem luzem i płaciłem około 700zł za tonę. Do ruska nie mam zastrzeżeń , ale tez nie mam porównania ...

Miałem tez z Ledvic ale mnie mocno rozczarował. Z komina leciał żółty dym , smród w całej okolicy. Znajomi którzy kupowali tez takie same opinie.

 

Nie ukrywam że myślę nad zakupem tego z leroya. Wygląda tak samo jak ruski opał jaki kupiłem.

 

I dylemat ...

Polski miał (26MJ) czy ruski ekogroszek (23MJ).

Niby miał mocniejszy , ale , no właśnie ... to miał i nie wiadomo jak będzie się tym paliło

Cena niemalże taka sama :(

 

Miału się trochę boję. Więcej brudu , dmuchawa może go wywiać i itd ...

A ekogroch z leroya , niby kamienny ,ale cholera wie ...

Aby za chwilę nie okazało się że kamienny zamieni się w brunatny w innych zamówionych workach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marcinchos, Kazimierz Juliusz to jakby rodzaj wabika na klienta. Za dawnych czasów to uświęcona niemal marka była, druga taka to był Julian ( obecnie ZG Piekary ) Legendy chodziły wśród palaczy... No ale kto te czasy pamięta. Węgiel o zerowej spiekalności i właściwej temperaturze topnienia popiołu się nie spieka. Chyba, że się nim baaaaardzo źle pali. Parę tygodni temu mieliśmy tu dyskusję o spiekającym Ekorecie. Tak mnie to zainteresowało, że dałem zarobić konkurencji - firmie Luskar z Krakowa, autoryzowanemu dystrybutorowi KHW. Kupiłem 4 wory oryginalnego Ekoretu - i jako żywo nie spiekał się. Ciepła dawał mniej niż Wesoła, ale to normalne - Kazimierz obniża wartość opałową. Ale był bardzo w porządku - tak jak ma być Ekoret. Pozdrawiam - Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest z tym opałem. Nigdy do końca nie wiesz, co kupujesz. każdy sprzedający zapewnia, ze jego towar pierwsza klasa, a póżniej rozczarowanie.

Kaszpir, uwierz mi, że węgiel, który kupiłeś pod nazwą Ledvic, nic z tym węglem nie miał wspólnego. U mnie nawet żona oststnio jak podjeżdżaliśmy pod dom, to mnie pytała, czy czasem w piecu nie wygasło, bo dymu nie widać :)

 

Muszę podjechać do leroya i wziąć ze 2 worki na próbę. Jaki kolor worków?? Może jakieś foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir, to na próbę zmieszaj sobie te dwa węgle może to właśnie będzie dobre. Miał trochę palnik uszczelni i kaloryczności doda a dodatek eko spowoduje, że w koszu się zawieszać nie powinno, a sam miał - szczególnie drobny i choćby lekko wilgotny - czasami jednak lubi. Jak Barter robi ten ekogroszek, to na pewno brunatnego nie trafisz, oni tylko ruskiem z Kuzbasu jadą. Ale bardzo często płukany mieli, tak że może być nieźle. I wartość opałową widzę uczciwie podają - to już na plus o firmie świadczy. Kupowałem od nich czasem groszek 8 - 31,5 w hurcie dla klientów, co koniecznie tanio chcieli mieć do zasypowych kotłów. Tylko ten węgiel to koniecznie w worach i nigdy na zapas, bo po roku potrafi się na miał rozsypać. W zasadzie to używasz palnika miałowego to co Ci szkodzi spróbować takiej mieszanki. A swoją drogą to ten miał z kareny koledze mullan do jego tłoka sugerowałem w mieszance z tym ich słabszym eko, może by się wypowiedział co i jak wyszło. Pozdrawiam - Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest z tym opałem. Nigdy do końca nie wiesz, co kupujesz. każdy sprzedający zapewnia, ze jego towar pierwsza klasa, a póżniej rozczarowanie.

Kaszpir, uwierz mi, że węgiel, który kupiłeś pod nazwą Ledvic, nic z tym węglem nie miał wspólnego. U mnie nawet żona oststnio jak podjeżdżaliśmy pod dom, to mnie pytała, czy czasem w piecu nie wygasło, bo dymu nie widać :)

 

Muszę podjechać do leroya i wziąć ze 2 worki na próbę. Jaki kolor worków?? Może jakieś foto?

 

na workach jest napis Ekogrosz ...

 

Pamietam już w tamtym roku też był ten wegiel , też od Bartera , tyle że był z zielonych workach po 20 i 25kg. Teraz już "zniknął" i widziałem go tylko z brązowymi napisami pakowanymi po 25kg.

Ja suszę te 2 worki w kotłowni i trochę susze na samym piecu i widzę że jest to 100% węgiel kamienny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir, to na próbę zmieszaj sobie te dwa węgle może to właśnie będzie dobre. Miał trochę palnik uszczelni i kaloryczności doda a dodatek eko spowoduje, że w koszu się zawieszać nie powinno, a sam miał - szczególnie drobny i choćby lekko wilgotny - czasami jednak lubi. Jak Barter robi ten ekogroszek, to na pewno brunatnego nie trafisz, oni tylko ruskiem z Kuzbasu jadą. Ale bardzo często płukany mieli, tak że może być nieźle. I wartość opałową widzę uczciwie podają - to już na plus o firmie świadczy. Kupowałem od nich czasem groszek 8 - 31,5 w hurcie dla klientów, co koniecznie tanio chcieli mieć do zasypowych kotłów. Tylko ten węgiel to koniecznie w worach i nigdy na zapas, bo po roku potrafi się na miał rozsypać. W zasadzie to używasz palnika miałowego to co Ci szkodzi spróbować takiej mieszanki. A swoją drogą to ten miał z kareny koledze mullan do jego tłoka sugerowałem w mieszance z tym ich słabszym eko, może by się wypowiedział co i jak wyszło. Pozdrawiam - Jacek

 

A po co mam mieszać ekogroszki ? Oba ekogroszki jak mam to sa ekogroszki ruskie ...

 

A osobiście wolałbyś ruska 23MJ ekogroch czy miał odswiewany z ekogroszku 26MJ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mam mieszać ekogroszki ? Oba ekogroszki jak mam to sa ekogroszki ruskie ...

 

A osobiście wolałbyś ruska 23MJ ekogroch czy miał odswiewany z ekogroszku 26MJ ?

 

Kaszpir, chodziło mi o zmieszanie eko z Barteru z tym odsiewem z kareny, sorry jak niejasno napisałem. Tak przeczytaj mój post i wszystko jasne będzie. Zostaw sobie te 2 wory Bartera co już masz, zamów z kareny odsiew i jak przyjdzie przetestuj mieszankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...