Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kobra czy nie jest tak z tą mieszanką po to aby wczasie podtrzymania węgiel szybciej sie uaktywniał?

ja tak robie że mieszam wesołą z ekogroszkiem fioletowym z b&e energy i widze że z podtrzymania ta miesznka szybciej sie budzi.

Zug, w ekogroszku to trochę inaczej wygląda. U nas węgla pali się garstka i jak z podtrzymania wychodzi to dmuchawa go w trymiga podnosi. Tutaj raczej chodzi o obniżenie spiekalności, Kazimierz ma RI 0. Chociaż moim zdaniem to niepotrzebne, Wesoła nie spieka póki się nie szuka kombinacji alpejskich z przesłoną dmuchawy. No ale może tez o kasę chodzić - węgiel z Kazimierza KHW sporo taniej od tego z Wesołej sprzedaje. To se robią myk że niby dla dobra klienta się miesza - i kaska dodatkowa leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tez z Ledvic ale mnie mocno rozczarował. Z komina leciał żółty dym , smród w całej okolicy. Znajomi którzy kupowali tez takie same opinie.

 

To był pewnie z Komoran, a nie z Ledvic - dlatego właśnie nie biorę Komoran pod uwagę przy zakupie w przyszłym roku [dużo siarki i pyli przy wsypywaniu do zasobnika gdy jest suchy].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był pewnie z Komoran, a nie z Ledvic - dlatego właśnie nie biorę Komoran pod uwagę przy zakupie w przyszłym roku [dużo siarki i pyli przy wsypywaniu do zasobnika gdy jest suchy].

 

Nie wiem ...

 

Firma reklamuje się że sprzedaje z Ledvic. Na workach napisane ekogroszek Ledvicki ...

http://www.ekogroszek2u.pl/index.php?drugi=pliki/cennik

 

Tu pięknie widać napisy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wypowiedzi kobry64 zakupiłem u KARENY eko seledynowy i eko miał siany(tak jak poradził Jacek - dzięki) i jestem bardzo zadowolony.

Mieszam to po połowie, więc miał mi się nie zawiesza w zasobniku.

 

Co do samego spalania to paląc EKORETEM miałem problemy ze spiekami i naprawdę nie mogłem tego zniwelować a przy tej mieszance spieków nie mam, w potrzymaniu dłużej mi piec stoi i czasy przerwy miedzy podawaniem paliwa są dłuższe więc wychodzi taniej...

 

Według moich dotychczasowych testów EKORETU spalałem 50kg/24h a mieszanki z kareny 40kg, więc jestem bardzo zadowolony.

 

Chce zamówić u nich teraz tone miału wzbogaconego eko i zobaczę jak to się pali(mają teraz promocje - więc chyba warto)

 

A co do wilgotności opału - to nie jest suchy.... ale tragedii nie ma.

Ja przed każdym załadunkiem mam przez parę dni otwarte parę worków i po zasypaniu w zasobniku mi się nic nie "wykrapla"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był pewnie z Komoran, a nie z Ledvic - dlatego właśnie nie biorę Komoran pod uwagę przy zakupie w przyszłym roku [dużo siarki i pyli przy wsypywaniu do zasobnika gdy jest suchy].

 

ja pale grochem z Komoran i fakt że pyli przy wsypywaniu do zasobnika, ale żółtego dymu praktycznie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruski węgiel - ruska ruletka. Jak to dowcipnie napisał jeden z kolegów. Sprowadzany jest z wielu źródeł (kopalń). W większości przypadków nasi importerzy nie wiedzą nawet, z których kopalń, bo kupują od ruskiego handlarza i nie bezpośrednio z kopalń. Miałem w swojej praktyce ruski węgiel z siarką niższą od zrębki wierzbowej (0,1%), w Elblągu właśnie, a miałem także z siarką ponad 2%. O innych parametrach już nie wspomnę. Warunek powodzenia - importer kupujący węgiel bezpośrednio z jednej kopalni. Ale ilu jest takich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pale obecnie samym Komoranem po 530 zł / tona i nie ma żadnego zółtego dymu, ani smrodu w kotłowni. W listopadzie miałem parę worków jakiegoś ekogroszku rosyjskiego, czy ukraińskiego i wtedy był taki dziwny smród. A co do komorana wcześniej mieszałem go z pieklorzem aby zmniejszyć spiekanie. Obecnie zasypałem 90 kg czystego komorana i zobaczymy na ile starczy. Wadą przy komoranie jest częstsze czyszczenie kotła - więcej ma części lotnych, które przyklejają się do kotła, ale jak reszta będzie oki to za tą cenę można częściej przeczyścić kociołek. Ważne że popiołu jest mało, nie ma spieków i póki co po 24 godzinach ładnie trzyma temperaturkę, ale zobaczymy jaka średnia wyjdzie po spaleniu 90 kg. W celu wyliczenia dokładniejszej średniej chciałem zapytać: ile eko może być w samym podajniku Ekoenergii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruski węgiel - ruska ruletka. Jak to dowcipnie napisał jeden z kolegów. Sprowadzany jest z wielu źródeł (kopalń). W większości przypadków nasi importerzy nie wiedzą nawet, z których kopalń, bo kupują od ruskiego handlarza i nie bezpośrednio z kopalń. Miałem w swojej praktyce ruski węgiel z siarką niższą od zrębki wierzbowej (0,1%), w Elblągu właśnie, a miałem także z siarką ponad 2%. O innych parametrach już nie wspomnę. Warunek powodzenia - importer kupujący węgiel bezpośrednio z jednej kopalni. Ale ilu jest takich?

 

Polski też nie lepszy ....

 

Testy i certyfikaty na stronach producentów z przed kilku lat , a przecież jakość węgla się zmienia , zależnie od poziomu i miejsca skąd jest wydobywany.

 

Ja od 2 palę ruskim i szczerze mówić nie mam do niego zastrzeżeń. Teraz miałem 30kg miału z PL węgla i nie widziałem różnicy , a jak nie widac różnicy to po co przepłacać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o "dym" to przy użytkownikach retorowych zauważyłem że co nie którzy mają taki biały leniwy dymek.

czy to normalne ,ponieważ u mojej znajomej nigdy nie widziałem dymu.

Palę ruskiem nie ma dymu od rozpalenia pierwszego dnia wygląda jak bezużyteczny komin przy -5 *C zaczyna się delikatna para pojawiać a sąsiad ma gazowy i wali mu więcej pary na mniejszym mieszkaniu ,może ma wyższą temperaturę spalin przy ujściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pale obecnie samym Komoranem po 530 zł / tona i nie ma żadnego zółtego dymu, ani smrodu w kotłowni. W listopadzie miałem parę worków jakiegoś ekogroszku rosyjskiego, czy ukraińskiego i wtedy był taki dziwny smród.

Żółtawy dymek i smród to tylko z węgla brunatnego , podczas spalania owsa podobno się też robi mam 2 wory będę musiał przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z troszkę inne beczki. Zastanawiam się nad założeniem zaworu czterodrożnego w swojej instalacji i czy wielu z naszych forumowiczów go stosuje, może jakieś spostrzeżenia, uwagi co do miejsca instalacji, proponowane zawory proszę o jakieś sugestie.

Po dzisiejszej wizycie u kuzyna w kotłowni bardzo mnie zainteresował ten zawór, twierdzi że przy obecnych temperaturach, na identyczny kotle jak ja, i przy 190 m2 powierzchni zużywa 60 kg na tydzień rosyjskiego ekogroszku. Wcześniej tego samego ekogroszku zużywał około 100 kg na tydzień. A co do żółtego koloru i smrodu z rosyjskiego ekogroszku jaki stosuje kuzyn, też nie ma. To jest ekogroszek z kopalni kobylin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z troszkę inne beczki. Zastanawiam się nad założeniem zaworu czterodrożnego w swojej instalacji i czy wielu z naszych forumowiczów go stosuje, może jakieś spostrzeżenia, uwagi co do miejsca instalacji, proponowane zawory proszę o jakieś sugestie.

Po dzisiejszej wizycie u kuzyna w kotłowni bardzo mnie zainteresował ten zawór, twierdzi że przy obecnych temperaturach, na identyczny kotle jak ja, i przy 190 m2 powierzchni zużywa 60 kg na tydzień rosyjskiego ekogroszku. Wcześniej tego samego ekogroszku zużywał około 100 kg na tydzień. A co do żółtego koloru i smrodu z rosyjskiego ekogroszku jaki stosuje kuzyn, też nie ma. To jest ekogroszek z kopalni kobylin.

To jakoś magicznie mało :) 8,5 kg dziennie, tylko mogę pomarzyć o takich wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...