Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w domu temp. ma 22-24 stopnie grzejniki pootwierane i nie przymyka ich.Twierdzi , że jak jest za zimno to otwiera bardziej zawór 4D

Zawór 4-drogowy nie zmniejsza zapotrzebowania domu na opał.Prędzej grubość izolacji ścian,dachu,kaloryczność opału,sprawność spalania w kotle.

Może się troszkę chwali a kocioł z jakim podajnikiem i palnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie byś proponował zawór, czy muszę przebudować instalacje???

 

Szczerze mówiąc zawór czterodrogowy służy do tego aby mieć inną temp na piecu a inną na grzejniach i do ochrony powrotu.

Zaworu nie trzeba bo można dać na grzejnikach glowice termostatyczne i problem z przegrzewaniem pomieszczeń znika ...

 

Oszczędności z zamontowania zaworu cztetogrogowego są w przypadku gdy na grzejnikach nie ma glowic termostatycznych. Jak są głowice to nie pozwolą przegrzać pomieszczenia ...

 

Osobiście nie wierzyłbym Twojemu kuzynowi. Jak dla mnie to bajki bo nie ma szansy aby 190m2 ogrzać do 22-24 stopnie i spalić 8,5kg ...

No chyba że pali w kominku cały czas jeszcze ...

 

Jakby palił 8,5kg na dobę to byłby to rekord i chyba musiałby by mieć dom niemalze pasywny ...

Według mnie bzdury ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelet co prawda nie ekogroszek, ale może komuś się przyda:

No name - lokalny dostawca z drewna iglastego, po 630zł/t

palone w tłoku, z obciążeniem 17-18 kW

VER = 12,9 MJ/kg

Pelet Lava ze Stelmetu też z iglastych po ok 900zł/t

palone w tłoku z obciążeniem 8-10 kW

VER = 12,3 MJ/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, też mi to jego spalanie wydawało się z lekkim zabarwieniem "erotycznym".:p, ale chciałem to potwierdzić na naszym forum.

A jeszcze co do ochrony kotła to jaka powinna być temperatura zasilana CO i powortu. Ja obecnie ma ok 45-47 na wyjściu a powrót 40 i nie wiem czy podnieść CO na wyjściu. Zaworów termostatycznych jako takich nie mam mam tylko nakrętki w miejscach zaworów i nimi ewentualnie przykręcam grzejniki, np. w nocy lekko skręcam na dole : salon itp a w sypialni odkręcam i w dzień odwrotnie dobra kombinacja i te temperaturki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, też mi to jego spalanie wydawało się z lekkim zabarwieniem "erotycznym".:p, ale chciałem to potwierdzić na naszym forum.

A jeszcze co do ochrony kotła to jaka powinna być temperatura zasilana CO i powortu. Ja obecnie ma ok 45-47 na wyjściu a powrót 40 i nie wiem czy podnieść CO na wyjściu. Zaworów termostatycznych jako takich nie mam mam tylko nakrętki w miejscach zaworów i nimi ewentualnie przykręcam grzejniki, np. w nocy lekko skręcam na dole : salon itp a w sypialni odkręcam i w dzień odwrotnie dobra kombinacja i te temperaturki???

 

Powinno być różnicy 10 *C zobacz w papiery , są kotły gdzie producent kotłów ustala minimalną temperaturę powrotu 60*C.

Jeżeli nie masz głowic na grzejnikach to kup na http://allegro.pl/eq-3-glowica-termostatyczna-30-na-ogrzewaniu-i2918249651.html z nastawą dobową lub używane i nie będziesz tak kręcił .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ZUG mam nadzieje, że nie jest to twoja złośliwość co do moich wpisów. Ja tylko chciałem skonsultować w/w spalanie gdyż dla mnie też to spalanie było zbyt małe i uważam, że to forum między innymi służy takim konsultacjom.

 

jaka złośliwość ,przecież TY nie masz nic z tym wspólnego a jedynie to w tym wątku to napisałeś;)

ale jak widzę takie coś:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,5kg na dobę ... no to policzmy : zakładając optymistycznie 19MJ z kg "wungla" to ~5,3kWh *8,5 *31dni*6miesięcy ~8400kWh na sezon - tak na oko

czyli na chaupę 190m2 to 44,2kWh/m2 na sezon

 

Może kuzyn kolegi ma dobrze docieplony domek (tak prawie energooszczędny, do pasywnego mu "trochę" brakuje...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...