Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

adkwapniewski

 

widzę że masz ładnie ocieplony domek.

ile na tym rbr11kw wypalasz wungla.

 

Kocioł jeszcze nie odpalony ... czekam na urlop, początek roku i się nie da na razie

 

Wungiel kupiony, instalacja skończona , muszę jeszcze net podciągnąć na budowę co by kociołek kontrolować :)

Kociołek będzię wystawiony online, każdy będzie mógł wejść i zobaczyć ile zjada wungla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

8,5kg na dobę ... no to policzmy : zakładając optymistycznie 19MJ z kg "wungla" to ~5,3kWh *8,5 *31dni*6miesięcy ~8400kWh na sezon - tak na oko

czyli na chaupę 190m2 to 44,2kWh/m2 na sezon

 

Może kuzyn kolegi ma dobrze docieplony domek (tak prawie energooszczędny, do pasywnego mu "trochę" brakuje...)

Tu chodziło że teraz przy tych temperaturach tyle spala a w przejściówce jeszcze mniej.Sezon grzewczy 6 m-cy?

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

październik - marzec ? kwiecień i wrzesień to tak nie pamiętam regularnego palenia w kociołku , ja się nie upieram , obliczenia bardzo na oko, chciałem raczej pokazać że jest to możliwe do osiągnięcia , nie wiem tylko czy na kotle się uda ... z racji sprawności kociołków dlatego te 19MJ z kg. w obecnym domku to na 25kW i 10cm styro na plackach i oknach plastikowych ... ciepło w domu (23-24*C)jest nie moge powiedzieć ale wungla tez idzie na ~220m2 ogrzewanych z 6ton na "sezon" (nie wiem ile miesięcy bierzecie pod uwagę) z CWU + "auto" drewna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

październik - marzec ? kwiecień i wrzesień to tak nie pamiętam regularnego palenia w kociołku , ja się nie upieram , obliczenia bardzo na oko, chciałem raczej pokazać że jest to możliwe do osiągnięcia , nie wiem tylko czy na kotle się uda ... z racji sprawności kociołków dlatego te 19MJ z kg. w obecnym domku to na 25kW i 10cm styro na plackach i oknach plastikowych ... ciepło w domu (23-24*C)jest nie moge powiedzieć ale wungla tez idzie na ~220m2 ogrzewanych z 6ton na "sezon" (nie wiem ile miesięcy bierzecie pod uwagę) z CWU + "auto" drewna

To powiedz to mojej żonie u mnie październik-maj bez 10-15 dni za nieregularne palenie można odjąć ,przy paleniu podajnikiem to drewna na rozpałkę na sezon grzewczy w torbę zmieścisz,dlatego porównując palenie tradycyjne samego węgla z podajnikiem to małe oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że dobre ocieplenie domku to podstawa a potem dobranie kociołka.

ale jak musi być ocieplony dom około 200m2 w którym jest 23stC i pali około 9kg węgla przecież to nie jest nawet węglarka.

9x31= 279x6+1674kg węgla :bash:

rzuci do zasobnika węgiel zimą i ma 15-17dni spokój:lol2:

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest to możliwe ... kol kbab ma kalkulator online możesz zasymulować zgrubnie lub przy użyciu np purmo ozc bardziej dokładnie ile domek przy takiej powierzchni zje wungla ... teoretycznie oczywiście , w praktyce węgiel który kupujesz wcale nie ma 26-28MJ ... albo kocioł nie ma sprawności 80% albo jedno i drugie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A co do żółtego koloru i smrodu z rosyjskiego ekogroszku jaki stosuje kuzyn, też nie ma. To jest ekogroszek z kopalni kobylin.

 

Witam. Kobylin to chyba taka odkrywka w Polsce jest. Była też firma BM Kobylin ruskim węglem handlująca i myślę że to o nią chodzi.W ubiegłym roku przejął ją Barter. W Twoim wypadku montaż 4d jest sensowny, skoro nie masz głowic to możesz sporo zaoszczędzić, uniezależnić temp. CWU od temp. CO i uniknąć przegrzewania chaty, szczególnie w okresach przejściowych. Jak dasz 4D z siłownikiem to Twój ster ma możliwość sterowania zaworem 4D. Przeróbki za wiele nie będzie, ogarnięty instalator Ci to w dniówce zrobi. Jak zamontujesz głowice i niczego do podgrzania powrotu, to okresowo znacznie będzie Ci się obniżać temp. powrotu, chyba że bojler na stałe grzejesz ( w co wątpię). Zug - z tym zużyciem na CWU to chyba jednak urwałeś co nieco. Co prawda mam tylko 4 - ro osobową rodzinę, ale kosz 160 kg latem starcza na 6 - 7 tygodni, a mój kocioł spory jest. Myślę, że koledzy z kotłami 12 czy 15 kW lepsze niż ja osiągi latem na CWU mają. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaste podał link do strony kopalni. Kuzynki mąż póznym latem ściągnął sobie "lufę" z Ledvicami. Wyszło mu z transportem 280 złociszy za tonę. No ale fakt, że od nas to sto kilkadziesiąt km, więc i koszt transportu nieduży :)

 

Witam. Pozytywne opinie użytkowników węgla Ledvickiego skłoniły mnie do zainteresowania się tematem. Jednak nie jest aż tak kolorowo, jak piszesz kolego. Na kopalni cena luzem 1700 koron plus obligatoryjnie 95 koron / tona za załadunek przy transporcie drogowym. Plus 20% DPH ( czeski VAT). Razem loco kopalnia 2154 korony/ tona. Czyli przy optymistycznym kursie 0,16 PLN/korona 344,64 PLN/tona węgla luzem loco kopalnia. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozytywne opinie użytkowników węgla Ledvickiego skłoniły mnie do zainteresowania się tematem. Jednak nie jest aż tak kolorowo, jak piszesz kolego. Na kopalni cena luzem 1700 koron plus obligatoryjnie 95 koron / tona za załadunek przy transporcie drogowym. Plus 20% DPH ( czeski VAT). Razem loco kopalnia 2154 korony/ tona. Czyli przy optymistycznym kursie 0,16 PLN/korona 344,64 PLN/tona węgla luzem loco kopalnia. Pozdrawiam - Jacek

 

 

 

kobra64, możliwe że masz racje, ale skąd na allegro ceny poniżej 300zł za tonę ???? przecież sprzedawcy na allegro doliczają swoją prowizję od sprzedaży.

No chyba że tylko piszą ze to Ledvice, a to Bogatynia :)

Edytowane przez blaste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie umiem zalinkować, to napiszę: adres http://www.sdas.cz zakładka prodej uhli, zakładka cenik, cena za oreh II. Wszystkie ceny netto, bez DPH ( VAT ). Pod cennikiem węgla cennik załadunku. Od 01. 08 2012 roku podniosą cenę na 1900 koron netto, to wtedy wyjdzie z załadunkiem 2394 korony/tona luzu loco kopalnia ( przy 0,16 PLN/ korona 383,04 PLN/ tona). O, samo się zalinkowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - nie słyszałem, aż tak daleko nie sięgam. Chociaż jak czytam, ile tam trzeba za byle szajs zapłacić, to czasem nachodzi mnie ochota na zorganizowanie punktu sprzedaży. Blaste - zauważ, że te ceny to ceny za ilości całopojazdowe netto loco kopalnia. Nieaktualne zresztą - dziś dzwoniłem do 2 oferentów i cena hurtowa za Ledvice netto 265 na kopalni,jednak Vat już po polsku, czyli 23%. Wierzę, że naprawdę duże firmy mają na kopalni upust dilerski rzędu 10 do 20%. Wierzę tez, że pracują na 10 - 20PLN zysku na tonie, licząc przy tym na dodatkowe zyski z transportu. Czyli mogą hurtowo sprzedawać nawet o parę groszy taniej niż kopalnia ( tak np, jest z polskim węglem - hurtem przez dilera odbiór na kopalni wychodzi nieco taniej niż bezpośrednio z kopalni). Jednak przy aktualnej cenie nie wierze, żeby ktoś uczciwy towar z Ledwic np. w okolicach Wrocławia sprzedawał w detalu taniej niż około 450 -500 PLN/tona luzem. Do mnie 2 razy dalej, więc nie widzę u siebie niżej niż 550 - 600 PLN. O pół stówki drożej mógłbym sprzedawać Jaret z wartością opałową 21-22 MJ. Ledvice 17,5 MJ. Nie widzę sensu. A tak na marginesie - ile płaciłeś za 25 kg.worek ledvickiego węgla w Czechach ?Pozdrawiam - Jacek Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...