Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

A tak na marginesie - ile płaciłeś za 25 kg.worek ledvickiego węgla w Czechach ?Pozdrawiam - Jacek

 

dzisiaj byłem na "swoim" składzie w Arnolticach obok Frydlantu. Węgiel leciutko zdrożał. Worek 25kg - 65kC, czyli około 10 złociszy. Tona 4 stówki. tragedii nie ma, szczególnie, że suchy. Nie płacimy za wodę :). Cena wzrosła około 10 zł na tonę w porównaniu z grudniem.

 

p.s. ZUG, jutro wysyłam Ci worek w prezencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piotrek - nie słyszałem, aż tak daleko nie sięgam. Chociaż jak czytam, ile tam trzeba za byle szajs zapłacić, to czasem nachodzi mnie ochota na zorganizowanie punktu sprzedaży. Blaste - zauważ, że te ceny to ceny za ilości całopojazdowe netto loco kopalnia. Nieaktualne zresztą - dziś dzwoniłem do 2 oferentów i cena hurtowa za Ledvice netto 265 na kopalni,jednak Vat już po polsku, czyli 23%. Wierzę, że naprawdę duże firmy mają na kopalni upust dilerski rzędu 10 do 20%. Wierzę tez, że pracują na 10 - 20PLN zysku na tonie, licząc przy tym na dodatkowe zyski z transportu. Czyli mogą hurtowo sprzedawać nawet o parę groszy taniej niż kopalnia ( tak np, jest z polskim węglem - hurtem przez dilera odbiór na kopalni wychodzi nieco taniej niż bezpośrednio z kopalni). Jednak przy aktualnej cenie nie wierze, żeby ktoś uczciwy towar z Ledwic np. w okolicach Wrocławia sprzedawał w detalu taniej niż około 450 -500 PLN/tona luzem. Do mnie 2 razy dalej, więc nie widzę u siebie niżej niż 550 - 600 PLN. O pół stówki drożej mógłbym sprzedawać Jaret z wartością opałową 21-22 MJ. Ledvice 17,5 MJ. Nie widzę sensu. A tak na marginesie - ile płaciłeś za 25 kg.worek ledvickiego węgla w Czechach ?Pozdrawiam - Jacek

 

W czechach w Broumov płaciłem 95 koron za 25kg czyli jakieś 15,2 zł, bardzo drogo bo ponad 600zł tona oczywiście Ledvice.(kiedyś pisałem o tym razem z fotkami woreczków)

Pionan ma dobre źródło do ledvickiego bo za 400 zł tonke kupuje :)

 

Komorana u siebie kupuje po 430 zł luzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz to znaleźliśmy dostawcę:). Ceny bardzo atrakcyjne.

 

Ceny na tej stronce dotyczą odbiorów hurtowych i są bez VAT. Część cen netto loco kopalnia. Jakość Jaretu - cóż, moim zdaniem oczko niżej od przeciętnie spotykanego w Polsce ruska. Blaste - no widzisz, w Czeskim Cieszynie chcą 120 koron za worek 30kg. 630 PLN/ tona.

Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny na tej stronce dotyczą odbiorów hurtowych i są bez VAT. Część cen netto loco kopalnia. Jakość Jaretu - cóż, moim zdaniem oczko niżej od przeciętnie spotykanego w Polsce ruska.

 

No dokładnie, ale ten cały DONAU 25 MJ, 3,4% popiół to by była ciekawa opcja, oczywiście gdyby to była prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 12 zeta za worek, to mam u siebie pod nosem czeski groch - mówią, że Ledvice, ale "papieru" nie chcą pokazać :). Kupiłem raz 2 worki. nie był tragiczny, ale cholernie mokry. mają luzem na placu i taki pakuja w folię.

U nas generalnie bardzo duża konkurencja jeśli chodzi o czeski węgiel. każdy skład handluje tym towarem, do tego ludzie zajmuja się przywózką węgla z czech. Czesi też muszą pilnować się z cenami, bo Polaczki nie przyjadą jak będzie za drogo :). za to cięzko w mojej oklicy znależć ruski groch, a chętnie bym coś przetestował.

Poza tym, jak ktoś się chce pakować w brunat, to se skoczy do Bogatyni i na kopalni spokojnie kupi kilka ton. Kolejek nie ma żadnych, dzisiaj byłem na kopalni, sprzedaż na bieżąco idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...PROMOCJA

 

 

CENA 550zł/tona

 

Pakowany w wygodne mocne FOLIOWE worki po 25 kg.

Węgiel o granulacji 5 - 25 mm

 

wartość opałowa (kaloryczność): ok. 24.000 kJ/kg

zawartość popiołu (części niepalnych): poniżej 6%

zawartość siarki: do 0,55%..." Witam. Takie parametry węgla z Ledvic podaje ten skład z linku Suspensera. Ciekawe, czy pochodzenie węgla równie rzetelnie podane jak te wartości. Pozdrawiam - Jacek

Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 12 zeta za worek, to mam u siebie pod nosem czeski groch - mówią, że Ledvice, ale "papieru" nie chcą pokazać :). Kupiłem raz 2 worki. nie był tragiczny, ale cholernie mokry. mają luzem na placu i taki pakuja w folię.

U nas generalnie bardzo duża konkurencja jeśli chodzi o czeski węgiel. każdy skład handluje tym towarem, do tego ludzie zajmuja się przywózką węgla z czech. Czesi też muszą pilnować się z cenami, bo Polaczki nie przyjadą jak będzie za drogo :). za to cięzko w mojej oklicy znależć ruski groch, a chętnie bym coś przetestował.

Poza tym, jak ktoś się chce pakować w brunat, to se skoczy do Bogatyni i na kopalni spokojnie kupi kilka ton. Kolejek nie ma żadnych, dzisiaj byłem na kopalni, sprzedaż na bieżąco idzie.

 

WIELKIE DZIĘKI PIONAN za ten ekogroszek.;)

 

dzisiaj dam go na pożarcie mojemu kociołkowi:D

 

czy ten węgiel jest zawsze taki suchy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...