Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pisz nazwy od razu - we wtorek będę na Bielanach to kupię woreczek i przetestuję - chyba, że wcześniej sprawi Ci jakieś kłopoty i o tym napiszesz ;)

 

Problemów ze spalaniem nie mam , ale robią się spieki.

 

Niestety nie wiem jaką on ma realną kaloryczność.

Nie wiem czy pogoda czy tez ten opał jest mniej kaloryczny od opału jaki posiadam (jakiś ruski ale zupełnie suchy) (ten z leroya mimo suszenia jest wilgotny (widzę po wilgoci w podajniku) ale zdaje mi się że ubywa szybciej go w podajniku ...

Opał załadowałem 16 stycznia a widzę że ubywa i nie wiem czy uda mi się uzyskać na nim chociaż 6-7 dni ...

 

I teraz pytanko :)

Wina opału czy pogody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/suchy-ekogroszek-eko-groszek-dostawa-caly-kraj-i2961369319.html

 

czy coś takiego ktoś kiedyś próbował ? jest sens w ciemno kupić ?

 

ps. polecacie może jakiś groszek z castoramy? skrawdzał ktoś ?

 

z casto próbowałem Carbon R i nie polecam. Dzwoniłem do producenta i podobno spiekalność do 10Ri. Mam porównanie z ekoretem i pomimo podobnej spiekalności ten drugi spieka dużo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/suchy-ekogroszek-eko-groszek-dostawa-caly-kraj-i2961369319.html

 

czy coś takiego ktoś kiedyś próbował ? jest sens w ciemno kupić ?

 

ps. polecacie może jakiś groszek z castoramy? skrawdzał ktoś ?

 

To je najpewniej ekogroszek z Ledvic - w stopce masz link do testów.

 

W Castoramie nie kupuj bo przepłacisz i nic ciekawego nie dostaniesz - już lepiej weź Ledvice ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o super bo już mi brakowało twoich testów :)

 

Testy robię ciągle, tylko ostatni trwał długo :)

 

Na razie zakończyłem pierwszy etap testu wpływu zabrudzenia wymiennika na SVER - dopiero przy 13 worku "Pieklorza" z Żernickiej we Wrocławiu [mam go kupionego na ten sezon] nastąpił spadek SVER o około 0,5 MJ/kg, przy 14 było to już około 1 MJ/kg i test przerwałem - teraz wiem, że mogę czyścić wymiennik co 2 zasyp [czyli 2x6x25 kg=300 kg].

 

Drugi etap testu będzie z wyjętymi zawirowywaczami.

 

Przy okazji sprawdziłem, że węgiel po dobrym wyschnięciu w kotłowni zyskał około 0,5 MJ/kg [sVER], więc teraz będę wnosił 12 worków do kotłowni niech sobie dosychają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jestem ciekaw wyniku.

Dzisiaj kupiłem na próbę parę worków Wesołej, ale mokry, więc poczekam aż się podsuszy

 

Ten testowany przeze mnie też był [dosechł w zasobniku] mokry, ale "ropa" nie ciekła z worków.

Ma dosyć grube ziarno i widać, że jest porządnie płukany bo proszku ani drobnicy nie ma w nim w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rozczarowalem się na Karenie. Jak poprzednio miałem Iskre Żółtą - paliła się dobrze i dosyć mało spiekow, tak wczoraj zasypalem Iskre Niebieską, i tą zostawiala spieki wielkości pięści. W dodatku że były spieki to przesypywala niespalony eko. Kurde a kupiłem tonę niebieskiej z myślą że bedzie lepsza od żółtej. Ktos może powiedzieć czy ta niebieska z Kazimierz- Juliusz jak pisząfaktycznie bardziej się spieka niż żółta z Chwalowice?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem jakiegość czecha w zielonym opakowaniu z castoramy. Zobaczymy jaki będzie tego efekt.......

 

No i tak wypala to on się ładnie, ale przy takiej temperaturze....... zużycie jest dosyć dosyć mocne. Zobaczymy ile wyjdzie jak się skończy zasobnik ale już widze że go żre sporo.

Koszt faktycznie jest duzy - bo to jakiejś 13,50 za worek 20 kg , był w miare suchy - bo go podziurawili i poleżał może troche na magazynie :)

Kupiłem ledvice na lokalnym składzie w Oleśnicy - zobaczymy jak ten - tez 13,5 worek ale 25 kg :) - Fakt - mokry - zrobiłem pare dziurek na dnie - to po 1-dnym dniu struga wody poleciała do kratki.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...