Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja rozczarowalem się na Karenie. Jak poprzednio miałem Iskre Żółtą - paliła się dobrze i dosyć mało spiekow, tak wczoraj zasypalem Iskre Niebieską, i tą zostawiala spieki wielkości pięści. W dodatku że były spieki to przesypywala niespalony eko. Kurde a kupiłem tonę niebieskiej z myślą że bedzie lepsza od żółtej. Ktos może powiedzieć czy ta niebieska z Kazimierz- Juliusz jak pisząfaktycznie bardziej się spieka niż żółta z Chwalowice?

 

Gdy testowałem Juliusza nie miałem żadnych spieków, więc albo się pogorszył albo to jakiś Julek a nie Juliusz ;)

 

Dokup Ledvic i wsypuj po worku jednego i drugiego na przemian to obniży sumaryczną spiekalność i jakoś pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kojarzy ktoś ekogroszek w zielonych workach "Speedbud" ? Co to za groszek ?

 

 

mam jeszcze pytanie, jaki powinien być stosunek czasu przerwy do czasu podawania ?

 

Przerywany ;)

 

A tak na poważnie to zależy od mocy jaką kocioł ma wygenerować, węgla, posiadanego palnika oraz od prędkości obrotowej ślimaka - u mnie np. jest to podawanie/przerwa 3/50 przy "Pieklorzu" z Żernickiej i 8 kW ale przy Ledvickim to będzie z 5/20 [dokładnie nie pamiętam].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik testu ekogroszku z Wesołej: SVER = 20,72 MJ/kg, popiół zaledwie 2,8 % - zajebisty węgiel.

 

No przecież mówię od kilku miesięcy...Cieszę się, że Twoje badania potwierdzają obserwacje na czuja robione. Paliłeś ten węgiel w automacie?

Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rozczarowalem się na Karenie. Jak poprzednio miałem Iskre Żółtą - paliła się dobrze i dosyć mało spiekow, tak wczoraj zasypalem Iskre Niebieską, i tą zostawiala spieki wielkości pięści. W dodatku że były spieki to przesypywala niespalony eko. Kurde a kupiłem tonę niebieskiej z myślą że bedzie lepsza od żółtej. Ktos może powiedzieć czy ta niebieska z Kazimierz- Juliusz jak pisząfaktycznie bardziej się spieka niż żółta z Chwalowice?

 

Może musisz podregulować sterownik?

Ja pale seledynową kareną + miał(też z kareny) i jest SUPER (polecam tą mieszankę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak najbardziej. Wanna po upuście dilerskim loco kopalnia. Nawet jest 2 PLN netto niżej ceny kopalnianej. Ale to jeszcze nie jest ekogroszek - uziarnienie 8 do 31,5 mm. Do podajników wymagających ziarna 5 - 25 trzeba to jeszcze przesiać albo skruszyć i przesiać. Do tych tolerujących ziarno do 32 mm można sypać jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka, no przecież już pisałem. Eko nie wyjeżdża wcale, u nich najmniejszy sort przed miałem jest groszek 8 - 31,5mm. Kupić trudno, stania sporo to i drogi towar. U mnie loco plac w workach 950 PLN. Dostawy idzie jakoś zorganizować, chociaż zdarzało mi się nawet orzech II przerabiać, jak nie było możliwości wyrwać groszka. Ostatnio coś trudniej, dlatego liczę na Bobrek. Słyszałeś już o poprawie spiekalności Bobrka czy tylko mnie moi dilerzy w rogi walą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółtą iskrę odpuśc, jest z Chwałowic i może byc kłopot ze spiekami jak będzie miała mocniej pójść.....
ja mam o żółtej iskrze bardzo dobrą opinię. Mniej się spieka od niebieskiej kazimiesz juliusz.

Jak by ktoś chciał to zamienię niebieską na zolta chociaż byla o 100 droższa na tonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka, no przecież już pisałem. Eko nie wyjeżdża wcale, u nich najmniejszy sort przed miałem jest groszek 8 - 31,5mm. Kupić trudno, stania sporo to i drogi towar. U mnie loco plac w workach 950 PLN. Dostawy idzie jakoś zorganizować, chociaż zdarzało mi się nawet orzech II przerabiać, jak nie było możliwości wyrwać groszka. Ostatnio coś trudniej, dlatego liczę na Bobrek. Słyszałeś już o poprawie spiekalności Bobrka czy tylko mnie moi dilerzy w rogi walą?

No przez to piszę bo na allegro wszystko można napisać a pisze odbiór loco z kopalni, dojdzie jak pisałeś, dokruszenie, przesianie, pakowanie transport przed tym z tydzień albo lepiej w kolejce pod kopalnią i h..j strzelił bombki, choinki nie będzie jak i tej ceny marzenie :)

Co do bobrka póki nie wsypię i nie sprawdzę nie wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...