Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

A ten ekogroszek ktoś z forum przerabiał?? Chodzi mi konkretnie o dwie pozycje jedna z kopalni Wieczorek druga z kopalni Wesoła podobno :p

http://ekogroszekpakowany.pl/

miałem z tamtad premium czerwony, i w życiu drugi raz nie wezmę nic z tej firmy. zerowa spiekalnosc to marzenia a do tego niska kalorycznosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ten ekogroszek ktoś z forum przerabiał?? Chodzi mi konkretnie o dwie pozycje jedna z kopalni Wieczorek druga z kopalni Wesoła podobno :p

http://ekogroszekpakowany.pl/

 

Michał, Wieczorek to raczej sobie odpuść. Jak robią z najtańszego, czyli groszku 8 - 31,5mm to będzie spiekalność pod 40RI. Jak z orzecha II, to i tak koło 30RI. Wiarygodność firmy dla mnie wyznacza podanie wartości opałowej dla Sobieskiego na poziomie 25 MJ. Słowem - ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przez to piszę bo na allegro wszystko można napisać a pisze odbiór loco z kopalni, dojdzie jak pisałeś, dokruszenie, przesianie, pakowanie transport przed tym z tydzień albo lepiej w kolejce pod kopalnią i h..j strzelił bombki, choinki nie będzie jak i tej ceny marzenie :)

Co do bobrka póki nie wsypię i nie sprawdzę nie wezmę.

No to przestaję się dziwić, że u nas w pomorskim jeszcze się na niego nie natknąłem :). Szkoda bo myślałem, że kryzys jest i nikt węgla nie kupuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież mówię od kilku miesięcy...Cieszę się, że Twoje badania potwierdzają obserwacje na czuja robione. Paliłeś ten węgiel w automacie?

 

Tak zawsze palę w automacie i dopiero jeśli się spieka przełączam na 2 stanowy.

 

To na razie najbardziej kaloryczny węgiel jakim paliłem - jeśli Bobrek ma 28 MJ/kg to ten musi mieć te 29 ;)

 

Faktycznie frakcja dość gruba - podejrzewam, że to te 8-31,5 mm o których piszesz, ale mój PPS25 spokojnie daje radę.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to są niezłe jaja bo sprzedawca mówi, że musiał napisać, że to Pieklorz bo klienci nie wiedzą co to węgiel z Wesołej i nie chcą mu kupować :)

 

Tak więc pod linkiem jest ten węgiel chociaż opisany jako "Pieklorz":

 

http://allegro.pl/promocja-ekogroszek-pieklorz-bobrek-olesnica-28mj-i2965876171.html

aaa w Bykowie , ładnie to po drodze mam , wezme sobie z 5 woreczków na próbe...... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zawsze palę w automacie i dopiero jeśli się spieka przełączam na 2 stanowy.

 

To na razie najbardziej kaloryczny węgiel jakim paliłem - jeśli Bobrek ma 28 MJ/kg to ten musi mieć te 29 ;)

 

Faktycznie frakcja dość gruba - podejrzewam, że to te 8-31,5 mm o których piszesz, ale mój PPS25 spokojnie daje radę.

Witam. Właśnie chciałem wiedzieć, czy automat bezproblemowo daje sobie radę z niezerową w końcu spiekalnością Wesołej. Cena super, chyba że rzeczywiście sprzedają bez sortowania groszek 8 - 31,5. Ja u siebie kruszę to jeszcze, to i odpad i robota podnosi cenę. Ale sam przyznaj - miałem rację pisząc że towar nr. 1 w Polsce? I że KHW mieszając go z Kazimierzem na Ekoret w ZP Juliusz tak naprawdę to szuka dodatkowego zysku na Kazimierzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ najpierw był link do zajebistego ruska, później czecha teraz Wesołej niby bobrka ??

Wiesz o co pytam ?

A za same te nadruki na workach można zdrowo beknąć.

 

Ja tego składu nie prowadzę a z tego co widzę picują prawie wszyscy handlarze - na tym moim "Pieklorzu" z Żernickiej też jest opis, że z Bobrka a jestem pewien, że to inny węgiel.

 

A może oni w tych workach z napisami faktycznie Bobrka sprzedają a do Wesołej mają bez napisów lub je przekreślają - w sumie nie wnikam, ale ja robił bym inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam przyznaj - miałem rację pisząc że towar nr. 1 w Polsce? I że KHW mieszając go z Kazimierzem na Ekoret w ZP Juliusz tak naprawdę to szuka dodatkowego zysku na Kazimierzu?

 

Wszystkich w Polsce nie testowałem, ale póki co lepszego nie miałem, więc dla mnie na razie to nr 1.

 

Juliusz w porównaniu z nim faktycznie jest słabiutki bo też go testowałem jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj w castoramie i drogi ten carbon r. Ok 23 zł za worek. Ja kupuje 27000 kj za 22,50 zł i to jest jak na mój rejon najlepszy stosunek ceny do jakości.

 

ps. Na jakich kotłach macie wyniki spalania w granicach 10 kg na dobe i o jakiej porze roku macie takie wyniki. Ja regularne palenie grochem dopiero zaczynam. Wczoraj rozpaliłem i narazie z 10 st w środku musze wygrzać do 20 st (dom oczywiście jeszcze nie zamieszkały.

 

Mam piec SAS Multi 17 kw, dom 125m2, 60 m2 podłogówki. W wątku na temat mojego pieca podają spalanie w granicach 17 kg na dobę co podobno jest już bardzo dobrym wynikiem. Jakie są wasze opinie?

 

Czy jest sens ustawiać na sterowniku pokojowym na noc niższą temperaturę o jeden stopień. Czy żeby cały czas trzymać stałą temperaturę ? Wydaje mi się że przy obniżaniu a puźniej dogrzewaniu jest większe spalanie. Jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywany ;)

 

A tak na poważnie to zależy od mocy jaką kocioł ma wygenerować, węgla, posiadanego palnika oraz od prędkości obrotowej ślimaka - u mnie np. jest to podawanie/przerwa 3/50 przy "Pieklorzu" z Żernickiej i 8 kW ale przy Ledvickim to będzie z 5/20 [dokładnie nie pamiętam].

 

ano właśnie, każdy kocioł czyms się będzie różnił, szkoda że tak mało osób ma ten kocioł co ja (SAS Multi 17kw) jest wątek na forum o tym piecu konkretnie ale od święta ktoś tam coś napisze i to zazwyczaj pytania niż odpowiedzi.

 

Ja mam czas podawania 17s przerwa 105s. Wydaje mi się że pali się nieźle. Doświadczenia w tym nie mam jeszcze praktycznie żadnego. Cały czas delikatnie modyfikuje ustawienia.

 

Mam jeszcze pytanie: Jak poprawnie ustawić przesłonę na wentylatorze ? went mam ustawiony na 19%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tez mam takie pytanie:

Czy lepiej obniżać na noc temperaturę w pomieszczeniu od termostatu czy cały czas dzień i noc trzymać tą samą?

Mi się wydaje że zależy to od budynku, Jeżeli jest dobrze ocieplony i ma nieduże straty cieplne to warto obniżyć, bo i tak szybko rano się dogrzeje do zadanej temperatury a w nocy piecyk nie będzie się włączał.

A Jeżeli ktoś ma słabo ocieplony budyneczek to lepiej żeby utrzymywał stałą temperaturę, piecyk sobie chodził lekko ale cały czas.

Takie moje zdanie, może ktoś mądrzejszy się wypowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie pomawiać kolegi Suspenser :p bo się nam zbuntuje i zacznie robić badania, ale tylko dla siebie i nie będziemy mieli forumowego laboranta węglowego :p

 

Suspenser te Ledvice co badałeś też są z Bykowa ??- chce u nich zamówić tone Pieklorza i tonę Ledvice

 

Tak Ledvice, rosyjski i Wesoła były z Bykowa.

 

Karoka tylko tak żartował - zna mnie i wie czym się zajmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piec SAS Multi 17 kw, dom 125m2, 60 m2 podłogówki. W wątku na temat mojego pieca podają spalanie w granicach 17 kg na dobę co podobno jest już bardzo dobrym wynikiem. Jakie są wasze opinie?

 

Czy jest sens ustawiać na sterowniku pokojowym na noc niższą temperaturę o jeden stopień. Czy żeby cały czas trzymać stałą temperaturę ? Wydaje mi się że przy obniżaniu a puźniej dogrzewaniu jest większe spalanie. Jak myślicie ?

 

Zużycie zależy od zapotrzebowania na ciepło i jak masz prawidłowo dobrany i dobrze ustawiony kocioł to spala tyle co ma spalać i nie ma sensu porównywać się z innymi bo mamy różne budynki i temperatury wewn. i zewn.

 

Obniżam na noc temperaturę o 0,3 st

 

PS przesłonę dmuchawy mam całkowicie otwartą, to czy może tak być zależy od możliwości regulacji sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...