Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Witam.

Zgadzam sie z Kaszpir007 co do wagi ekogrosza z lm ( worki maja te 25kg:rolleyes: ), i to jest jak dla mnie jedyny plus.

Umnie po spaleniu 10 workow na roznych ustawieniach to efekt jest mizerny :

 

U mnie.

Dmuchawa otwarta na max (zawsze mam otwartą na max). Ustawień nic nie zmieniałem. U mnie brak zastrzeżeń. Pali się tak samo jak mój poprzedni rusek ...

 

Ale z tego co wiem "ruska" nie lubią palniki "normalne". Brucery sobie radzą z nim dużo lepiej ..

 

U mnie brak jakiś wielkich zastrzeżeń do tego opału.

No może jedynie to że był mokry , choć tragedii nie było , ale wilgoć była i zapewne też ma ona wpływ na spalanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kaszpir, nie napisałem o Jarecie żeby Cię wkurzyć.To oczywiste, że mając 100 - 150 km do kopalni mamy u nas Polski węgiel taniej niż u Was z dystansem 500 - 600km. Ale np. za wannę ruska z Małaszewicz czy choćby z Kiełczkówki muszę zapłacić drożej niż za wannę Jareta z Jaworzna czy z Libiąża. Więc najtańszy polski eko sprzedaję taniej niż ruska i to chyba jest normalne, nie? Dlatego tez nie zamierzam sprzedawać czecha, bo może wyszedłby u mnie 5 dych taniej niż Jaret. Bez sensu. Hipermarkety miały już dużo pseudo - eko w swojej ofercie. Mimo tego składy trzymają się dobrze. Szczególnie te, które swoich klientów traktują uczciwie. Nie próbuje za wszelką cenę być najtańszy na lokalnym rynku, a często nawet towar u mnie bywa najdroższy. Mimo to nie narzekam. Pablomoc, odpuść sobie te kulki miałowe. To ma wartość opałową 10 - 11MJ. Jak zamkniesz wyjście na zasilenie instalacji, to może wodę w piecu uda Ci się zagrzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie kobra64.

Jak narazie zaopatruje sie w BOSTARZE bo tak jak piszesz nie wykrecaja totalnego wala na eko ( cena , uziarnienie , itp...).

Podoba mi sie u nich JARET ( wielkosc uziarnienia), oraz PIEKLORZ ( Informuja o wielkosci uziarnienia, oraz jest informacja zeby zapytac producenta czy akurat do danego kotla pasuje. )

W Krakowie wszystkie sklady pomylily sie z pewna czescia ciala na glowy;) jesli chodzi o cene oraz jakosc towaru.

Nie mowie juz o cenach dostawy oraz to ze eko zakupione w dwoch osobnych skladach ( Mial byc KAZIMIERZ - JULIUSZ ) roznilo sie kolorem , uziarnieniem oraz tym ze obu denaturat oraz palnik nie pomagal.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ocieplenia to styropian 15cm, dach 25 cm wełna, podłoga 8 cm styro, wentylacja grawitacyjna. Według producenta ten kociał jest na dom do 160 m2 czyli wybrałem według zaleceń producenta. czyli ? co myślicie ?

 

A jaki ma wpływ na spalanie większy kocioł niż tego dom wymaga ?

 

Czyli ocieplenie masz raczej standardowe. Producenci celowo zaniżają powierzchnię, traktują temat trochę asekuracyjnie. Wiadomo, że większy kocioł jest droższy i więcej można na nim zarobić.

Większy kocioł potrzebuje więcej opału na własne potrzeby (żeby nie zgasnąć). Zauważysz to szczególnie latem. Największe sprawności uzyskuje się podczas pracy z mocą nominalną, czyli jak będzie chodził na pół gwizdka, to również ze słabą sprawnością. Opał się kisi w większości w podtrzymaniu, co sprzyja szybkiemu zasyfieniu kotła.

Sam mam 25 kW na 130 metrów i coś o tym wiem ;) ale ja byłem zielony w temacie i "instalator" mnie tak urządził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablomoc, odpuść sobie te kulki miałowe. To ma wartość opałową 10 - 11MJ. Jak zamkniesz wyjście na zasilenie instalacji, to może wodę w piecu uda Ci się zagrzać.

 

he he tak myślałem że to jakieś dziadostwo :) chyba zrobie fotki wszystkich tych groszków z casto i tu wrzucę to moze coś dobrego sie tam znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

A jak tam Panowie ceny, słyszeliście że mają spadać?

 

Witam. Jak na razie spadła cena Retopalu - 590 PLN z groszami na kopalni. Na spadek cen eko nie ma co liczyć, kolejki pod kopalniami nie maleją. Była owszem obniżka cen grubszych sortów węgla i sortymentów miałowych na KW SA, ale Pieklorz bez zmian. KHW ustalił jak zwykle z początkiem roku ceny na cały rok. Handluję już troszkę lat i prawdę mówiąc jedyny kierunek ruchu cen ekogroszku jaki dotąd zaobserwowałem na kopalniach jest w górę. Czasem tylko właśnie z Retopalem jakieś krótkotrwałe manewry się odbywają.Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam. Muszą tylko w detalu robić. Ceny na eko jeszcze akceptowalne z pozycji sprzedawcy dysponującego transportem kolejowym ( - 20 PLN na tonie) i upustem przedstawiciela handlowego KWSA. Ale ceny na grube sorty to już jakiś akt rozpaczy chyba, musieli się poubierać w straszne zapasy i czują końcówkę sezonu. A orzech czy kostka z Piasta po roku pod chmurką też w 20 - 30% nadaje się do przewiezienia na kupkę z miałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje ze oferta firmy z Bielska jest mocno naciagana ( chodzi o dane dotyczace paliw typu eko ) .

Od kiedy uziarnienie PIEKLORZA z BYTOMIA wynosi 5 - 25 ? :o

Na wiosne jak bralem z kopalni ( wieksza ilosc dla kilku osob ) to bylo podane inne uziarnienie.

Chodzi o wartosc min czyli 8 .

Chyba cos jest nie tak?

Co ty na to kobra64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietruch, masz rację. Bobrek podaje 8 - 25mm. Jednak wiele firm podaje 5 - 25 dla wszelkich ekogroszków, żeby nie spłoszyć klienta, który w DTR ma napisane że właśnie taki ma być i jak jest nowicjuszem zapatrzonym w papierki to gotów nie kupić paliwa 8 - 25. Bo mu się będzie zdawało, że to nie to, co ma mieć jego kociołek. Nie dopatrywałbym się w tym przekrętu ze strony tej firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Toba. Węgle o podatnosci przemiałowej rzędu 45 HG znacznie lepiej znoszą zmienne warunki atmosferyczne. Bobrek czy Mysłowice mogą sobie dłużej poleżeć. Już nawet Piekary znacznie lepiej znoszą składowanie. Natomiast Piast jeszcze nie jest najgorszy pod tym względem, spróbuj Janinę przetrzymać. Albo ruska z Kuzbasu, Po miesiącu, dwóch deszczykach i kilku słonecznych dniach pozostaje tylko pozamiatać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kobra64 ale jezeli przyjzec sie PIEKLORZOWI z BYTOMIA i porownac go z innym eko ( nawet z PIEKLORZEM z PIEKAR ) to roznica w uziarnieniu jest widoczna .

Nie wszystkie kotly maja te same silniki , slimaki .

U paru znajomych niestety eko z Bytomia klinuje slimaki lub notorycznie zrywa zawleczki.

Dotyczy to kotlow roznych firm przewaznie o mocy15 kw.

A wystarczy dac informacje tak jak BOSTAR i spokoj.

Wydaje mi sie ze takie informacje przedstawiane przez firme sa mocno mylace , imoga miec powazne konsekwencje dla pracy kotlow.

No chyba ze jest to tzw " Sezon firma" i nie zalezy im na utrzymaniu klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Toba. Węgle o podatnosci przemiałowej rzędu 45 HG znacznie lepiej znoszą zmienne warunki atmosferyczne. Bobrek czy Mysłowice mogą sobie dłużej poleżeć. Już nawet Piekary znacznie lepiej znoszą składowanie. Natomiast Piast jeszcze nie jest najgorszy pod tym względem, spróbuj Janinę przetrzymać. Albo ruska z Kuzbasu, Po miesiącu, dwóch deszczykach i kilku słonecznych dniach pozostaje tylko pozamiatać

 

 

Sprzedajesz może Pieklorza Bobrek Centrum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajesz może Pieklorza Bobrek Centrum

 

Jeszcze nie - dopiero w przyszłym tygodniu będę próbował, czy rzeczywiście spiekalność pozwala na spokojny handel. Tak na marginesie - Bobrek i Centrum to 2 różne kopalnie. To tylko KWSA połączyła im administrację, ale szyby są oddzielne. Centrum nie ma w ofercie ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kobra64 ale jezeli przyjzec sie PIEKLORZOWI z BYTOMIA i porownac go z innym eko ( nawet z PIEKLORZEM z PIEKAR ) to roznica w uziarnieniu jest widoczna .

Nie wszystkie kotly maja te same silniki , slimaki .

U paru znajomych niestety eko z Bytomia klinuje slimaki lub notorycznie zrywa zawleczki.

Dotyczy to kotlow roznych firm przewaznie o mocy15 kw.

A wystarczy dac informacje tak jak BOSTAR i spokoj.

Wydaje mi sie ze takie informacje przedstawiane przez firme sa mocno mylace , imoga miec powazne konsekwencje dla pracy kotlow.

No chyba ze jest to tzw " Sezon firma" i nie zalezy im na utrzymaniu klienta.

Kolego, jeżeli ziarna trzymają górny wymiar i węgiel nie zawiera miału, to moim zdaniem przyczyna zrywania zawleczki leży po stronie kotła i bardziej wiązałbym ją z twardością ( podatnością przemiałową ) węgla niż z uziarnieniem. Producenci kotłów zastosowali zapewne ślimaki z blachy 3mm nawiniętej na rurkę i zabezpieczyli je słabymi zawleczkami. Albo poziomowanie pieca jest na krawędzi błędu i ślimak nawet na pusto jest obciążony, dostając trochę większe obciążenie zrywa zawleczkę. Jak dla mnie to ziarno może być wyłącznie 25mm i piec też ma chodzić, bo przecież rozmiar ziarna mieści się w przedziale podanym w DTR. Suspenser ostatnio bezproblemowo spalił groszek 8 - 31,5mm. Mnie też zdarzało się palić takim ziarnem, i piec hula. A ta firma z Bielska przy takiej lokalizacji ( na rampie kolejowej ) to sądzę, że działa tam od lat i będzie działać jeszcze długo. Gdybym miał taką lokalizację, to pewnie i kasy miałbym parę razy więcej niż mam. Niemniej zgadzam się z Tobą, że informacja powinna być rzetelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kobra64 ale jezeli przyjzec sie PIEKLORZOWI z BYTOMIA i porownac go z innym eko ( nawet z PIEKLORZEM z PIEKAR ) to roznica w uziarnieniu jest widoczna .

Nie wszystkie kotly maja te same silniki , slimaki .

U paru znajomych niestety eko z Bytomia klinuje slimaki lub notorycznie zrywa zawleczki.

Dotyczy to kotlow roznych firm przewaznie o mocy15 kw.

A wystarczy dac informacje tak jak BOSTAR i spokoj.

Wydaje mi sie ze takie informacje przedstawiane przez firme sa mocno mylace , imoga miec powazne konsekwencje dla pracy kotlow.

No chyba ze jest to tzw " Sezon firma" i nie zalezy im na utrzymaniu klienta.

Nie przesadzajmy może to zwykły błąd, przynajmniej kaloryczność prawdziwa. Firma działa od 1991 roku to chyba nie jakiś niemowlak :) Najlepszy jak na razie w testach SUSPENSERA "PIEKLORZ" pochodził w kopalni WESOŁA :) i pewnie też nie ma uziarnienia takiego jak oryginalne pieklorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra64 nie twierdze ze nie masz racji.

Ja rowniez ostatnio palilem bez problemu GROSZKIEM z JANKOWIC przez dwa tygodnie w tym samym kotle co BOBREK robil numery. ( u znajomego Elektromet 15kw zrywal zawleczki , klimowal slimaka) .

U mnie na 25kw Elektromet jest ok nawet z mialem.

To chyba swiadczy o tym ze z roku na rok z polskim eko wysokokalorycznym jest coraz gorzej ( Ja pale od 2003 r PIeklorzem z Bobrka na zmiane z KAZIMIERZ - JULIUSZ ktory to ostatnio zeszedl na psy. )

Wystarczy porownac Bobrka z Chwalowicami ( podobno znowu eko ) a wynik porownania da duzo do myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...