Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz racje kobra64 , ale osobie pokroju mojej tesciowej nie idzie tego wytlumaczyc. ( Dla niej tak jak piszesz masie wypalac na popiol i basta!!!)

Reszta jest nie wazna tzn : slaba kalorycznosc itp..

Co sadzisz o czyns takim jak EKO-MIAL " ROKITA" z BOBRKA ?

Na wtorek mam zamowiona tone tego opalu w workach Przetestujemy ze znajomymi w czterech roznych kotlach.

- kociol tlokowy 20kw

- kociol z podajnikiem slimakowym 15kw 25kwi 38kw

- kociol zasypowy.

Worki 20kg. Cena za tone workowanego 660zl . Tona luz 584zl.

Parametry:

Wartosc opalowa - 27Mj/kg

Uziarnienie - 0,0 - 31,5

Popiol - 10%

Siarka - 0,60%

Spiekalnosc - 0-20Ri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są efekty jak rządzą nami debile co nie mają pojęcia o co chodzi w temacie palenia węglem

 

przecież to nie problem jest w węglu a w ludziach co nie mają pojęcia jak powinno się palić!!!!!

 

k...wa na produkowali psudonaukowcy śmieciuchów ( lipne produkty) bez edukacji prawidłowego palenia a teraz mają pretensje że wegiel jest zagrożeniem dla ludzi.

 

i najwięcej mają ci do powiedzenia co opalają gazem ,a wegiel to jedynie przypadkowo na składzie widzieli

 

sam posiadam GS i jak zobaczyłem co wylatuję z komina to się przeraziłem i od razu się zainteresowałem bo przecież tak nie może być i dlatego między innymi trafiłem na te forum i dzięki wątkowi LAST RICO teraz pali się jak powinno i jak wszyscy posiadacze GS tak też tak palili to żadnego smogu by nie było.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała poprawka. Nie niektórym, a WSZYSTKIM!!!
Tu się nie zgodzę. Jak chodzi o swoje lub dla siebie/rodziny, to myślenie szybko im wraca. Kuźwa najpierw ktos zezwla na górniaki z ekstra nadmuchem, takim że głowe potrafi urwać, a poterm zakazac wszystkiego, co na węgiel. A kominki z płaszczem cacy, bo na drewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pierdo lamento i inne pomysly prezydenta Miasta Krakowa J.M . oraz jego przydupasow z sejmiku raczej nie przejda bo:

- Ten zakaz ma podobno dotyczyc glownie Miasta Krakowa , czyli zamykamy elektrocieplownie Leg (cieplo produkuje z wegla ) i polowa Krakowa ma syberie!!! (elektrocieplownia jest w granicach administracyjnych Miasta Krakowa )

ale niestety Debile najpierw mowia potem mysla.

- Urzad Miasta robi kontrole w domach wraz ze Straza Miejska (:p) wszedzie tylko nie na dzielnicy zamieszkalej przez J.M. Ktos sie wkozyl i zaczal "pukac " z tym faktem do odpowiednich instytucji ( a na tej dzielnicy w niektorych miejscach az gryzie po gardle i siwo od dymu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zamiast narzekać przedstawił by dla Burmistrza Krakowa bezkrwawe rozwiązanie problemu czyli bezdymne spalanie "wungla ".

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego

Może uda się na szerszą skalę wylansować nasz sposób spalania tego opału ,jeżeli Burmistrz wydałby takie zarządzenie i ono ograniczy emisję to wypłyniemy na szerokie wody .Juzef niedługo wydrukuje ulotki .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietruch, w ślimakach z fajkową retortą to bym tym nie palił. W tym i 40 - 50% miału potrafi być. No i o tej porze roku woda się z tego może lać. Poza tym po 660 PLN w worach to raczej tego nie widzę, Rokita workowany coś ponad 680 PLN na kopalni kosztuje.

Co do ceny to taka podali znajomemu wiec zamowienie poszlo ( roznica 20zl moze to jakas promocja ? )

W sumie troche towaru u nich sie bierze ( Glownie PIEKLORZ ) wiec nie posadzam ich o jakies numery. Do tej pory bylo ok.

Zobaczymy.

Masz moze jak to sie spala , jaka z kalorycznoscia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietruch, Rokita to jest dobry towar do tłoków i retort II generacji. Pewnie sami workują, to i taniej będzie niż w kopalni. Kaloryczność 27 MJ, popiół do10%, spiekalność do 20 RI. Tak czy tak zanim sypniesz do retorciaka, oceń ile w tym jest miału. Jak dużo, to ja bym nie palił, bo może zawleczkę zerwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik testu Carbon R z Castoramy - SVER = 16,4 MJ/kg - nieźle i się nie spieka w automacie, ale jest pioruńsko drogi.

 

Teraz pali się Ekogrosz z LM - ciężko było dziada rozpalić [kocioł wygasł zanim go wsypałem] - męczyłem się aż podrzuciłem garść "Pieklorza" z Żernickiej i dopiero to pomogło - jutro będzie SVER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik testu Carbon R z Castoramy - SVER = 16,4 MJ/kg - nieźle i się nie spieka w automacie, ale jest pioruńsko drogi.

 

Teraz pali się Ekogrosz z LM - ciężko było dziada rozpalić [kocioł wygasł zanim go wsypałem] - męczyłem się aż podrzuciłem garść "Pieklorza" z Żernickiej i dopiero to pomogło - jutro będzie SVER.

 

A mógłbyś kiedyś spróbować Carbonu RN? Jest tańszy do R-ki chociaż teraz podrożał ale jeszcze niedawno kosztował poniżej 800 zł za tonę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...