Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wynik testu Carbon R z Castoramy - SVER = 16,4 MJ/kg - nieźle i się nie spieka w automacie, ale jest pioruńsko drogi.

 

Teraz pali się Ekogrosz z LM - ciężko było dziada rozpalić [kocioł wygasł zanim go wsypałem] - męczyłem się aż podrzuciłem garść "Pieklorza" z Żernickiej i dopiero to pomogło - jutro będzie SVER.

A to ciekawe u mnie nawet przy nadmuchu poniżej 18% Carbon R spiekał jak szalony, przynajmniej raz dziennie musiałem czyścić retortę. Ekoret natomiast spieki o niebo mniejsze, co prawda nie popiół z papierosa ale największe wielkości paznokcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe u mnie nawet przy nadmuchu poniżej 18% Carbon R spiekał jak szalony, przynajmniej raz dziennie musiałem czyścić retortę. Ekoret natomiast spieki o niebo mniejsze, co prawda nie popiół z papierosa ale największe wielkości paznokcia.

 

Na jakich ustawienia jedziesz z Ekoretem zakupiłem sobie na próbę i własnie go zamierzam zasypać podpowiedz może jakie on lubi proporcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich ustawienia jedziesz z Ekoretem zakupiłem sobie na próbę i własnie go zamierzam zasypać podpowiedz może jakie on lubi proporcje

 

dla ekoretu mam dla 100% mocy podawanie 5s podawanie, przerwa 40s, dmuchawa 18%. Dla 1%mocy przerwa 150s nadmuch 7%. Mieszkanie mam dobrze docieplone i piec spokojnie wyrabia na takich ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego teodor2424 jeżeli dla Ciebie nie jest problemem wyrzucić 200 złoty to proszę rób sobie te testy.

Ja tylko chciałem po koleżeńsku zaoferować za darmo test... no ale cóż

 

Byłbym wdzięczny za przetestowanie groszku z Wesołej - wystarczy wartość opałowa w stanie roboczym, spiekalność i zawartość popiołu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe u mnie nawet przy nadmuchu poniżej 18% Carbon R spiekał jak szalony, przynajmniej raz dziennie musiałem czyścić retortę. Ekoret natomiast spieki o niebo mniejsze, co prawda nie popiół z papierosa ale największe wielkości paznokcia.

 

Nie wiem co na to poradzić - może trafiłeś na gorszy węgiel z innej partii - niedawno testowałem "Ekoret" pakowany w Gliwicach, który spiekał się bardziej nawet od Pieklorza z Bytomia.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co na to poradzić - może trafiłeś na gorszy węgiel z innej partii - niedawno testowałem Ekoret, który spiekał się bardziej nawet od Pieklorza z Bytomia.

 

Coś jest na rzeczy z tym ekoretem bo ja w piątek kupiłem 100kg zasypałem do podajnika i też widzę ze spieka sie i juz troche z nim kombinowałem, i powiem szczerze ze tego Pieklorza z Bobrka mam to mniej sie spieka jak ekoret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy z tym ekoretem bo ja w piątek kupiłem 100kg zasypałem do podajnika i też widzę ze spieka sie i juz troche z nim kombinowałem, i powiem szczerze ze tego Pieklorza z Bobrka mam to mniej sie spieka jak ekoret.

 

Kolego ale Ty nie kupiłeś Ekoretu tylko eko firmy B&E energy a to subtelna różnica....Orginalny ekoret to tylko w tych workach co ci pokazałem wczesniej i sie nie spieka!! zresztą zapytaj się Kobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale Ty nie kupiłeś Ekoretu tylko eko firmy B&E energy a to subtelna różnica....Orginalny ekoret to tylko w tych workach co ci pokazałem wczesniej i sie nie spieka!! zresztą zapytaj się Kobry...

 

Kupiłem w takich workach jak mi pokazywałeś, A rozważam zakup z firmy B&E bo ten ich czerwony to bardzo zbliżony do ekoretu, jesli sie myle to mnie poprawcie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki ekoret ci sie spieka??? a no zapodaj ze dwie fotki popiołu....

 

Piotrek wrzucam zdjęcia popiołu oraz worka w jakim kupiłem

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7cff0a1e3a62e85e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fbe78a3e9a0d4c06.html

 

I w takim worku go kupiłem

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6553becad4ac154d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik testu węgla Ekogrosz z Leroy Merlin: SVER = 16,39 MJ/kg - całkiem nieźle zwłaszcza patrząc na jego cenę - muszę jednak powtórzyć test bo obawiając się wygaszenia kotła po skończeniu się Ekogrosza gdy był już widoczny cały ślimak od 30 minut dosypałem mojego z Żernickiej i niestety potem nie mogłem dokłądnie wychwycić kiedy skończył się Ekogrosz a zaczął ten mój "Pieklorz".

 

Przy Ekogroszu trzeba dać trochę większy nadmuch, inaczej spadają niedopalone cząstki, nie spieka się w automacie, ciężko się go rozpala - potrzebuje wyższej i dłużej utrzymywanej temperatury od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale Ty nie kupiłeś Ekoretu tylko eko firmy B&E energy a to subtelna różnica....Orginalny ekoret to tylko w tych workach co ci pokazałem wczesniej i sie nie spieka!! zresztą zapytaj się Kobry...

 

Piotrek42

jak coś piszesz to bądź pewny czegoś a nie opierasz się na rzeczach co nie mają potwierdzenia w rzeczywistości.

 

i ta wypowiedź jest dowodem na to że twierdzisz że firma B&E Energy oszukuje co do sprzedaży ekoretu jako ekogroszek czerwony

http://www.eko-groszek.org/index.php/zamowienie/2-artykuly/8-ekogroszek-ii

 

jutro porusze ten temat w tej firmie

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik testu węgla Ekogrosz z Leroy Merlin: SVER = 16,39 MJ/kg - całkiem nieźle zwłaszcza patrząc na jego cenę - muszę jednak powtórzyć test bo obawiając się wygaszenia kotła po skończeniu się Ekogrosza gdy był już widoczny cały ślimak od 30 minut dosypałem mojego z Żernickiej i niestety potem nie mogłem dokłądnie wychwycić kiedy skończył się Ekogrosz a zaczął ten mój "Pieklorz".

 

Przy Ekogroszu trzeba dać trochę większy nadmuch, inaczej spadają niedopalone cząstki, nie spieka się w automacie, ciężko się go rozpala - potrzebuje wyższej i dłużej utrzymywanej temperatury od innych.

 

Widzę, że wskoczył na podium w rankingu wg ceny za GJ, prawie pobił Ledvice, faktycznie niezły jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG EKORET jest zastrzeżoną nazwą handlową paliwa Katowickiego Holdingu Węglowego S.A i jako tako występuje w sprzedaży pod tą nazwą,zwróć kolego uwagę że firma B&E Energy nie sprzedaje tego eko pod nazwą EKORET a pod swoją nazwą i pisze że to mieszanka eko z kopalni wesoła i Kazimierz - Juliusz zwróć również uwagę że w nawiasie firma dopiero podała ''(oryginalna nazwa producenta produktu: EKORET)'' więc nie sprzedaje jako takiego ekoretu a mieszankę groszku pod swoją nazwą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...