Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pytam bo znalazłem wątek na innym forum o moim piecu i gość twierdzi że po zwiększeniu histerezy zmniejszyło mu się spalanie.

 

to jest link do wątku : http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11211-piec-sas-multi-pytanie/page__st__20

 

Jak macie u siebie ustawioną histerezę na pokojowym regulatorze i jaką histerezę na kotle ?

 

Na histerezie 5 st na kotle dłużej pompuje wodę przez instalacje. Wydaje się że ma to sens ale mam ustawioną inną histerezę od doby więc jeszcze niewiele mogę powiedzieć

 

Pompa C.O. powinna pracować cały czas na niższym biegu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij worek to sprawdzę ;)

 

Ja już sporo zainwestowałem w testy i dużo węgla, który miał być na tą zimę mi zostało [zajmując miejsce pod wiatą], więc póki co planuję jeszcze przy okazji test Ekogrosz-a i Wesołej.

 

jak będe brał coś od nich to powiem aby dorzucili kilka worków czerwonego i podeślę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablomoc, większa histereza, kocioł dłużej dochodzi do zadanej.

Na sterowniku pokojowym, nie wiem, bo nie posiadam, ale na chłopski rozum, podobnie jak na piecu. Im większa histereza, to kocioł póżniej wiecej musi gnać, zeby dobić do zadanej. najlepiej to chyba utrzymywać ciagle stałą temp. To chyba podobnie jak z jazdą autem po autostradzie. Im płynniejsza i jednolita jazda, tym mniejsze spalanie :)

 

Nie koniecznie bo kocioł "gna" z większą mocą [i sprawnością] niż pracując na niższej mocy ze stałą niższą mocą.

 

Oszczędności są na pewno w mniejszej ilości ciepła traconej w czasie gdy w domu jest obniżona temperatura [nocą].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci tyle razy mówiłem... Piec jest dla mnie...nie ja dla pieca...

 

Więc jeżeli kocioł jest dla Ciebie i chcesz grzać komfortowo to po co ciągle zakręcać zawór przy kotle czyli zatrzymywać "pompę od podawania ciepła ,które płynie tą rurą do Ciebie" i odkręcać ?

napewno, pod warunkiem, ze założysz mu na głowę worek foliowy :D

Masz ciekawą teorię :)

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeżeli kocioł jest dla Ciebie i chcesz grzać komfortowo to po co ciągle zakręcać zawór przy kotle czyli zatrzymywać "pompę od podawania ciepła ,które płynie tą rurą do Ciebie" i odkręcać ?

 

Bo od tego- jest coś takiego jak elektronika która mysli za kocioł!! kocioł produkuje a elektronika myśli jak to mądrze wykorzystać !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nawiązaniu do czeskiego eko, obecnie palę takim

 

http://allegro.pl/eko-groszek-wegiel-dostawa-gratis-i2922260983.html

 

mieszając 1:1 z eko kamiennym

 

w sumie to jestem zadowolony, bo spalanie wychodzi prawie takie samo a kosztował mnie o 300zł mniej niż dotychczasowy groszek.

 

Nie ma smrodu, żółtego dymu, troszkę bardziej syfi piec i jest też całkiem sporo popiołu (w postaci przypominającej popcorn ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale nie wiemy jaki odbiornik ciepła ma pablomoc (przynajmniej ja nie wiem :) ). Jestem laikiem w temacie, ale wydaje mi się, że w moim przypadku, gdzie po całości jest ogrzewanie podłogowe, cykliczna praca pompy raczej nie byłaby lepsza od pracy ciągłej. U mnie pompka działa non stop, na najniższym biegu. Pompa to LFP Experia 25-60. Wskazanie zużycia prądu pokazuje 5W.

Być może przy grzejnikach, gdzie sterowalność temp. wewnętrzną jest możliwe, cykliczna praca pompy ma sens. U mnie takiego sensu nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo od tego- jest coś takiego jak elektronika która mysli za kocioł!! kocioł produkuje a elektronika myśli jak to mądrze wykorzystać !!

 

Elektronika ma sterować temperaturą w twoim domu ,jak są przerywane dostawy ciepła to elektronika zrobi to lepiej czy jak będzie to ciepło otrzymywać płynnie ,ciągle ?

Przy ciągłym przepływie -dostarczaniu ciepła są większe możliwości można np. obniżyć temperaturę zasilania ,a jak obniżymy temp. zasilania to ,kocioł szybciej osiąga temperaturę zadaną i temperatura spalin jest niższa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak, ja bym na początek dał 10s podanie, 60s przerwa i nadmuch na 20% przy całkiem otwartej przesłonie dmuchawy. Jak masz ustawione te "rogi" od powietrza wtórnego? One powinny być ruchome, patrz żeby poza rynnę Ci nie dmuchały. Jak przesypie, to dokładaj do przerwy po max. 2 sekundy. Jak strefa żaru się cofnie w stronę kosza, to jednorazowo przepchnij w trybie ręcznym trochę paliwa i po sekundzie do podawania dokładaj. A tak w ogóle to kup sobie porządnego miału, po co wywalasz kasę na eko jak masz palnik miałowy. Teraz trudno Ci będzie raczej o suchy, to na połowę z eko zapodaj ( żeby się w koszu nie wieszał ) i będzie dobrze. Miał 19 lub 20 MJ z Janiny na pół z Bobrkiem Ci całkiem wystarczy do ogrzania chaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika ma sterować temperaturą w twoim domu ,jak są przerywane dostawy ciepła to elektronika zrobi to lepiej czy jak będzie to ciepło otrzymywać płynnie ,ciągle ?

Przy ciągłym przepływie -dostarczaniu ciepła są większe możliwości można np. obniżyć temperaturę zasilania ,a jak obniżymy temp. zasilania to ,kocioł szybciej osiąga temperaturę zadaną i temperatura spalin jest niższa .

 

hehe:) Ty dalej swoje, mam ustwioną elektronikę 22,5 st w domu spada do 22,4 elektronika włancza pomę i grzeje do 22,6st - zamyka dopływ ciepłej wody, a co się dzieje w kotle to juz mnie raczej średni obchodzi. przeważnie przeciąga temp. albo inna sprawa w domu świeci słonce, nagrzewa pomieszczenie,temp wzrasta np o 1 st, wiec po co kocioł ma dostarczac ciągle tą samą temp wody na dom jak mamy zyski bytowe? inna sytuacja, gotowanie posiłków, pieczenie ciasta, znowu w domu jest cieplej a kocioł dalej pcha wodę o stałej temperaturze...i przegrzewa dom=strata ,przykładów można mnożyć ale po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...