Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Nie koniecznie bo kocioł "gna" z większą mocą [i sprawnością] niż pracując na niższej mocy ze stałą niższą mocą.

 

Oszczędności są na pewno w mniejszej ilości ciepła traconej w czasie gdy w domu jest obniżona temperatura [nocą].

 

 

czyli słuszne jest twierdzenie że histereza 5 st przyniesie większe korzyści niż histereza 1 st ?

czy tak samo wygląda sytuacja z histerezą temperatury pokojowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Byłbym wdzięczny za przetestowanie groszku z Wesołej - wystarczy wartość opałowa w stanie roboczym, spiekalność i zawartość popiołu :)

 

Suspenser jutro odwiedzę Panie w laboratorium i pogadam co można wykonać i czy się zgodzą na jedno badanie (za free).

Jak nie będzie problemu to wtedy będziemy kombinować jaki węgiel przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe:) Ty dalej swoje, mam ustwioną elektronikę 22,5 st w domu spada do 22,4 elektronika włancza pomę i grzeje do 22,6st - zamyka dopływ ciepłej wody, a co się dzieje w kotle to juz mnie raczej średni obchodzi. przeważnie przeciąga temp. albo inna sprawa w domu świeci słonce, nagrzewa pomieszczenie,temp wzrasta np o 1 st, wiec po co kocioł ma dostarczac ciągle tą samą temp wody na dom jak mamy zyski bytowe? inna sytuacja, gotowanie posiłków, pieczenie ciasta, znowu w domu jest cieplej a kocioł dalej pcha wodę o stałej temperaturze...i przegrzewa dom=strata ,przykładów można mnożyć ale po co?

 

u mnie tak dokładnie tak to chodzi

przy ciągłej pracy pompki miałem większe spalanie natomiast jak mam pracę za pomocą regulatora pokojowego to mam stałą temp. w domu i mniejsze spalanie. nawet 25%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli słuszne jest twierdzenie że histereza 5 st przyniesie większe korzyści niż histereza 1 st ?

czy tak samo wygląda sytuacja z histerezą temperatury pokojowej ?

 

Niekoniecznie... pozniej kocioł bedzie musiał nadrobić to co stracił (pracować z większa mocą ) żeby oddać ciepło, już lepiej korzystać ze stref nocnych i na noc np od 22do 05 obniżyć temp kotła o 5 st.. a jezeli chodzi o temp pokojowe to w przypadku grzejników jest to możliwe i ekonomiczne a w wypadku podłogówki już nie -bezwładność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak dokładnie tak to chodzi

przy ciągłej pracy pompki miałem większe spalanie natomiast jak mam pracę za pomocą regulatora pokojowego to mam stałą temp. w domu i mniejsze spalanie. nawet 25%

 

przy ciągłej pracy pompki nie utrzymał bym stałej temperatury. w okresie jesiennym jak grzałem bez regulatora a trakcie wykonczeniówki to grzało się do 24 st i chciało jeszcze, a teraz trzymam 20 st i jest tak jak sobie życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ciągłej pracy pompki nie utrzymał bym stałej temperatury. w okresie jesiennym jak grzałem bez regulatora a trakcie wykonczeniówki to grzało się do 24 st i chciało jeszcze, a teraz trzymam 20 st i jest tak jak sobie życzę :)

 

dokładnie bo takie jest zadanie regulatora pokojowego aby utrzymywać zadaną temp, w pomieszczeniu i tak u mnie to działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mieszkam u teściów ( już niedługo na szczescie) palone jest w kotle na wegiel i tak myśle ile by się zaoszczedziło mając regulator pokojowy

 

ps. ma kotoś jakąś opinię na temat groszku "kazimierz juliusz" ?

 

Nikt rozsądny nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie.za mało danych,o kotle,domu,preferencjach uzytkowników itd.. a kazimierz juliusz to dobre eko troszkę mało kaloryczne ale się nie spieka..nie wiem czy suspenser nie robił testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam za to co będzie na przyszły rok na topie.

Z Kareny już się niektórzy wyleczyli a teraz na wszystkich składach wszyscy będą mieć Wesołą :)

Myślicie że ja z kobrą tylko tu zaglądamy ?

Coś niekiedy się skrobnie a czytających jest cała masa.

Tutaj robi się jakiś ranking i wiedzą dobrze o co ludzie będą pytać i czego będą szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest odpowiedź handlarzy ;)

a piotrek42 jako konsument wie co w trawie piszczy;)

Wiesz tyle ile ci wmówią hehe.

Dostałeś super próbkę bo wyczaili że na forum ktoś polecił i zrobił się ruch nagle.

Tak jak pisałem kilku tu pisze a wiesz ile osób tylko czyta ?

Pisałem z kolegą ARCHER, przypadkiem znaleźliśmy się na forum a mieszka niedaleko mnie.

Też przeczytał, zamówił i zamiast miału dostał breję miałopodobną z lodem w workach.

Pisaliśmy sobie trochę na priva po południu, zresztą sam tu w którymś wątku opisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tyle ile ci wmówią hehe.

Dostałeś super próbkę bo wyczaili że na forum ktoś polecił i zrobił się ruch nagle.

Tak jak pisałem kilku tu pisze a wiesz ile osób tylko czyta ?

Pisałem z kolegą ARCHER, przypadkiem znaleźliśmy się na forum a mieszka niedaleko mnie.

Też przeczytał, zamówił i zamiast miału dostał breję miałopodobną z lodem w workach.

Pisaliśmy sobie trochę na priva po południu, zresztą sam tu w którymś wątku opisał.

 

wiem jak to działa

jak od nich coś takiego dostał to się reklamuję ,ja by najmniej tak bym zrobił.

dostać w miarę suchy miał i w mrozy sypki to chyba ciężki temat ,ale każda sroka swój ogon chwali

jeszcze trochę to wyjdzie że jestem ich wtyką :lol2:

 

także wielki brat patrzy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG ja tam cię o nic nie posądzam.

Jeszcze dwa, trzy lata produkowałem się tu jak Kobra, to wszystko było pisane tylko jak w każdym wątku wszystko trzeba powtarzać częściej czy trochę rzadziej.

Jak widzisz nie zabiegam tu o klientów, ci co brali biorą dalej, nowi dochodzą i nawet nikt tu nie wspomina.

Nie jestem zachłanny i wystarcza mi to co mam.

Niech ci koledzy napiszą co odpowiadam jak na priva dostaję zapytania o węgiel.

"Najlepiej proszę sobie znaleźć gdzieś na miejscu bo z wysyłką cena jest nie do przyjęcia" ewentualnie jak ktoś ma jakiegoś znajomego kierowcę to w drodze powrotnej może zabrać przy okazji, wtedy proszę bardzo ( są też tacy )

Uprzedzam żeby nie nakupić od razu na tony tylko sprawdzić sobie przed zakupem kupując w kilku miejscach po 2 czy 4 worki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG ja tam cię o nic nie posądzam.

Jeszcze dwa, trzy lata produkowałem się tu jak Kobra, to wszystko było pisane tylko jak w każdym wątku wszystko trzeba powtarzać częściej czy trochę rzadziej.

Jak widzisz nie zabiegam tu o klientów, ci co brali biorą dalej, nowi dochodzą i nawet nikt tu nie wspomina.

Nie jestem zachłanny i wystarcza mi to co mam.

Niech ci koledzy napiszą co odpowiadam jak na priva dostaję zapytania o węgiel.

"Najlepiej proszę sobie znaleźć gdzieś na miejscu bo z wysyłką cena jest nie do przyjęcia" ewentualnie jak ktoś ma jakiegoś znajomego kierowcę to w drodze powrotnej może zabrać przy okazji, wtedy proszę bardzo ( są też tacy )

Uprzedzam żeby nie nakupić od razu na tony tylko sprawdzić sobie przed zakupem kupując w kilku miejscach po 2 czy 4 worki.

 

wiem że tak robisz i to się chwali;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest odpowiedź handlarzy ;)

a piotrek42 jako konsument wie co w trawie piszczy;)

 

Zug, zapytaj Piotrka dlaczego już Kazimierzem nie pali. Napisał zresztą - na okresy przejściowe.. To jest łatwy towar, to niewątpliwie zaleta. Szczególnie dla początkującego palacza. Bezproblemowo spali, chałupę zagrzeje, popiołu niewiele wyprodukuje. Nasłucha się, że inni mają problemy, spieki, przesypywania i myśli, że szczęściarzem jest bo ma taki fajny towar. Dlaczego w swoim kotle palisz orzech z Wesołej a nie z Kazimierza? Bo różnica w cenie jest 8%, a w wartości opałowej przeszło 20%, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...