Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zug, zapytaj Piotrka dlaczego już Kazimierzem nie pali. Napisał zresztą - na okresy przejściowe.. To jest łatwy towar, to niewątpliwie zaleta. Szczególnie dla początkującego palacza. Bezproblemowo spali, chałupę zagrzeje, popiołu niewiele wyprodukuje. Nasłucha się, że inni mają problemy, spieki, przesypywania i myśli, że szczęściarzem jest bo ma taki fajny towar. Dlaczego w swoim kotle palisz orzech z Wesołej a nie z Kazimierza? Bo różnica w cenie jest 8%, a w wartości opałowej przeszło 20%, prawda?

 

jestem laikiem w tym temacie ja przy was jeszcze tornister noszę.

a dlaczego palę wesołą a mianowicie czytałem bardzo dużo na temat węgli i po tej całej lekturze a nie pisze o opinii ludzi tylko budowy węgla

to jedynym faworytem dla mnie wyszedł własnie wesoła i jak tu trafiłem i tez na twoje posty to mnie to utwierdziło dlatego trafiłem do B&E i zakupiłem na początek dwa worki i faktycznie węgiel jeśli chodzi o wesoła jest numer1.

 

jedyną barierą jest cena i tu właśnie się zastanawiam jak zrobić aby ona była niższa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zug, zapytaj Piotrka dlaczego już Kazimierzem nie pali. Napisał zresztą - na okresy przejściowe.

 

Nie pali, nie pali -bo jest leniwy :) co mam sypać eko co 10 dni do zasobnika jak mogę co 14-16 :) (dlatego tez wymieniłem sobie zasobnik na 200kg) każdy jeden załadunek to kurz ,który trzeba pozniej pozamiatać,posprzątać,pozmywać, a ustawienia na kotle- dopasuje się :)) a jeżeli chodzi o tą reklamę pamietacie na forum 2-3 lata temu był tylko pieklorz chwałowicki a teraz nic,cisza- nawet nie wiadomo czy jeszcze produkują:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Piotrek i oto właśnie chodzi - Kazimierz pali się fajnie, ale zużywa się go sporo. A Chwałowice w 2010 roku tak dały ciała, że jeszcze długo ich towaru za eko nie zaoferuję. Q.wa 3 patelnie chwałowickiego ekogroszku w lipcu 2010 na ekomiał do tłoków przerobiłem. Musiałem z miałem 20MJ z Janki pomieszać i nawet swojej kasy nie odebrałem. Ale wcześniej towar był miodzio. Teraz mają w ofercie groszek 5 - 25, 3 dyszki taniej od Piekar wychodzi i daje się nawet palić, ale sporo więcej od Piekar popiołu i jednak spieka. Tak mi się zdaje po wpisach niektórych kolegów, że z połowa kupowanego przez nich Pieklorza to właśnie będą Chwałowice po zabiegu obniżania spiekalności, czyli zamieszaniu z Retopalem albo ruskiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do histerez, to jakie macie u siebie poustawiane na kotłach i na pokojówkach ?

 

Ja mam ustawione minimalne wartości czyli 1st na piecu i 0,25 na termostacie pokojowym.

Im wieksza histereza tym piec bardziej się wystudza i musi nadrabiać więcej stopni do zadanej temperatury.

Pewnie to zależy od konkretnego przypadku ale akurat u mnie stosunek podtrzymania do grzania niewiele przekracza 1 więc większa histereza powoduje u mnie większe spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Chwałowice w 2010 roku tak dały ciała, że jeszcze długo ich towaru za eko nie zaoferuję....

Teraz mają w ofercie groszek 5 - 25, 3 dyszki taniej od Piekar wychodzi i daje się nawet palić, ale sporo więcej od Piekar popiołu i jednak spieka. Tak mi się zdaje po wpisach niektórych kolegów, że z połowa kupowanego przez nich Pieklorza to właśnie będą Chwałowice po zabiegu obniżania spiekalności, czyli zamieszaniu z Retopalem albo ruskiem.

 

Kupiłem ostatnio groszek z KWK Chwałowice - przynejmniej takie mam info od dostawcy bo pakuje w worki u siebie na składzie i jestem bardzo zadowolony.

Przez ostatnie kilka dni (największe mrozy w tym roku) spaliłem tyle co innego przy temperaturach w okolicy 0, co prawda trochę się może i spieka (wrzuciłem fotki chyba ze 2 strony wcześniej w tym temacie) ale i tak uważam że jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak, jak Ekoret Ci spieka to zmieszany z Bobrkiem będzie spiekał bardziej. Jak masz więcej tego Bobrka, to zrób jak Ci wcześniej pisałem - znajdź sobie miał o zerowej spiekalności i kaloryczności rzędu 20 - 21MJ. Koło 5 stówek kupisz, zamieszasz na połowę i będzie fajny opał do Twojej rynny. Miał z Janki ma popiół około 10%, jak z Bobrkiem pomieszasz finalnie wyjdzie koło 7 - 8% popiołu. O spiekach zapomnisz, a jak kocioł dobrze ustawisz to zużycie Ci wyjdzie takie samo albo nawet niższe jak samego Bobrka. Masz palnik do miału, korzystaj z tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe:) Ty dalej swoje, mam ustwioną elektronikę 22,5 st w domu spada do 22,4 elektronika włancza pomę i grzeje do 22,6st - zamyka dopływ ciepłej wody, a co się dzieje w kotle to juz mnie raczej średni obchodzi. przeważnie przeciąga temp. albo inna sprawa w domu świeci słonce, nagrzewa pomieszczenie,temp wzrasta np o 1 st, wiec po co kocioł ma dostarczac ciągle tą samą temp wody na dom jak mamy zyski bytowe? inna sytuacja, gotowanie posiłków, pieczenie ciasta, znowu w domu jest cieplej a kocioł dalej pcha wodę o stałej temperaturze...i przegrzewa dom=strata ,przykładów można mnożyć ale po co?

Czy ty rozumiesz w ogóle co piszesz ,co mają wspólnego zyski bytowe do ciągłej pracy pompy jeżeli grzejnik czy podłogówka ma sterowanie i steruje

temperaturą w pomieszczeniu.Co Ci tam przegrzewa dom jaka strata?co się dzieje w kotle to już Ciebie raczej średni obchodzi?a to że są skoki temperaturowe i kocioł najpierw musi podnieś się o kilkanaście stopni ,a potem tak się rozbuja że aż przeciąga temperaturę to jest właśnie strata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przedstawiam kilka fotek ze spalania BOBRKA- BYTOM ( Zakupiony 23 marca 2012 luzem na kopalni ).

Popiol jest ze spalania od Soboty godz 8 rano.

Przeslona jak na fotce.

Podarz wegla - 25 ( u mnie parametr "d" )

czas postoju - 90 ( parametr "b" )

dmuchawa - 26 ( parametr " U ")

Kociol dochodzi do temp zadanej ( n-65 ) nastepnie w podtrzymaniu podbija 68-69. Po przejsciu z czuwania w tryb praca temp spada do 60 i z powrotem idzie do gory.

Podczas jednego cyklu podania temperatura podbija o 1 stopien . Jest to gdzies w srodku cyklu podania.

Kociol ELEKTROMET kwp 25 .kociol 001.jpgkociol 002.jpgkociol 003.jpgkociol 004.jpgkociol 005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak dokładnie tak to chodzi

przy ciągłej pracy pompki miałem większe spalanie natomiast jak mam pracę za pomocą regulatora pokojowego to mam stałą temp. w domu i mniejsze spalanie. nawet 25%

 

Jeżeli przy ciągłej pracy pompki miałeś większe spalanie to znaczy że albo przegrzewałeś chałupę albo teraz nie dogrzewasz :)

Dom pobiera tyle samo energii z pompą i bez niej tylko komfort grzania się zmienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jak to działa

jak od nich coś takiego dostał to się reklamuję ,ja by najmniej tak bym zrobił.

dostać w miarę suchy miał i w mrozy sypki to chyba ciężki temat ,ale każda sroka swój ogon chwali

jeszcze trochę to wyjdzie że jestem ich wtyką :lol2:

 

także wielki brat patrzy;)

 

Nie mam czasu się z nimi wachlować, mam możliwość dosuszenia go w kotłowni więc jakoś się przemęcze. Normalnie nie liczyłbym na suchy opał o tej porze roku ale jak dostaje próbkę suchą jak pieprz i na allegro wypisują, że towar jest suchy to mogę jednak zakładać, że przyjedzie w miare suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli słuszne jest twierdzenie że histereza 5 st przyniesie większe korzyści niż histereza 1 st ?

czy tak samo wygląda sytuacja z histerezą temperatury pokojowej ?

 

Kocioł powinien pracować a nie stać w podtrzymaniu , w podtrzymaniu kocioł nie spala opału lub spala nieekonomicznie .

Spalanie ekonomiczne odbywa się na nastawach na niższych mocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione minimalne wartości czyli 1st na piecu i 0,25 na termostacie pokojowym.

Im wieksza histereza tym piec bardziej się wystudza i musi nadrabiać więcej stopni do zadanej temperatury.

Pewnie to zależy od konkretnego przypadku ale akurat u mnie stosunek podtrzymania do grzania niewiele przekracza 1 więc większa histereza powoduje u mnie większe spalanie.

 

Jest znalazłem ! prawidłowo wyciągnięte wnioski .Brawo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...