Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Ja mam u siebie od reki ale zielony Corbo stal. on sie strasznie spieka ale jak nie bedzie wyjscia...

 

Gdzie masz dostepny ten zielony Carbo Stal? Na zwykłej retorcie sie nie spieka i spala bardzo fajnie, no chyba ze to zasługa PUMY.Ja miałem z zeszłego roku. Teraz te dostawy od jakiegoś czasu uszlachetniaja węglem z" Kazimierz Juliusz" zeby utrzymac niska spiekalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jack18

 

Możesz opisać jakie masz te spieki na Brucerze?

Generalnie chciałem do tego palnika dojść przy okazji rankingu i wymienic jego "bóle"

 

Powiedz mi, czy masz nowa wersje paleniska Brucer (wąskie palenisko) czy jeszcze starszą z szerszym rantem paleniska i otworkami na około.

Napisz w którym miejscu na tym palniku tworzą Ci sie spieki. Czekam na fotki mojego klienta z okolic Torunia, on ma 2letniego Brucera, ale w tym roku wszędzie ten sam problem- spieki. Jutro jak dostane fotki od klienta- postaram się je wrzucić. Myślę,że przy wcześniejszym rozwiązaniu Brucera wiem jak to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga

Przestrzegam przed firmą RESOVER . Kupiłem u nich na próbę tonę ekoresu . ( dobrze że tonę bo miałem kupić od razu 4 tony ). Węgiel kupiłem pod koniec pażdziernika . Miał być za 3 tygodnie- do tej pory go nie ma . Telefonów nie odbierają , na meile nie odpisują . Obawiam się żeby ta transakcja nie okazała się stratą pieniędzy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Resower. Jak długo trzeba by było czekać gdybym złożył u Państwa zamówienie na 2 palety miału 27d paletę Pielorza i paletę Kazimierz Juliusz? No i jak z wilgotnością tego miału? Dodam ze zamówić chciałbym do 10dni od dzisiaj... Ewentualnie prosił bym o jakieś sugestie dotyczące tego zamówienia i węgla. Pozdrawiam.

 

Odebrać osobiście możesz w każdej chwili 24 h/doba - wystarczy email o rezerwacje towaru i przygotowanie papierów. Jak mieszkasz w naszych okolicach to pół biedy - damy radę ale jeżeli jesteś z daleka to masakra - w tym roku nie ma szans - musimy rozładować kolejkę wcześniejszych zamówień. Idzie nam to całkiem sprawnie ale nie tak jak by się chciało. Terminy dostaw do nasza najgorsza strona. Co do węgla to zarówno KJ jak i Pieklorz są doskonałymi węglami. Czasem lepsze czasem gorsze ale generalnie nie ma z nimi problemów w paleniu. Odnośnie miału 27D to sugeruję 25 D - ja tam różnicy w paleniu nimi nie widzę. W ubiegłym tygodniu zakupiłem 2 tonki tylko luzu. Mimo, że na zwale przykryty folią jest wilgotny. Akurat mam dużą kotłownie, w której jest cieplutko i miał jest momentalnie suchutki. Pali mi się fajnie, popiołu więcej niż z ekogroszku, nie zmieniałem nawet żadnych nastaw na swoim tłoku. W nocy fajnie idzie bo cichutko - miał jest drobniutki. Co do workowanego to był on konfekcjonowany jeszcze jesienią przed deszczami i śniegiem lecz mimo to jest wilgotny. Naprawdę suchutki miał jest jedynie w lecie jak jest solidna lampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga

Przestrzegam przed firmą RESOVER . Kupiłem u nich na próbę tonę ekoresu . ( dobrze że tonę bo miałem kupić od razu 4 tony ). Węgiel kupiłem pod koniec pażdziernika . Miał być za 3 tygodnie- do tej pory go nie ma . Telefonów nie odbierają , na meile nie odpisują . Obawiam się żeby ta transakcja nie okazała się stratą pieniędzy !!!

 

Tak się złożyło, że od kontaktów z klientem jestem generalnie ja. Ale jak każdy człowiek mam prawo do jakiegoś urlopu co jakiś czas i wtedy fon idzie do konta. Informacja w tym zakresie jest na stronie - każdy może email do mnie wysłać - raz dziennie robię pocztę i z tego co pamiętam każdemu udzielę wszelkiej informacji jaką posiadam. Pech chciał iż dziewczyny poszły na L4 i nie ma kto na telefonie siedzieć. Co prawda w miarę możliwości kierownicy zmian winni siedzieć na biurze ale do nich należy cała przeróbka, pakownia, dyslokacja naszych środków transportu, spedycja i cała masa drobnych spraw jak to w każdej robocie. Jak będzie siedział na telefonie będzie musiał odłożyć ważniejsze sprawy a nie o to chyba chodzi. Faktem jest jak pisałem w poprzednim poście terminy dostaw są naszą najgorszą stroną w tym sezonie. Wysyłamy tego masę ale chciało by się więcej i szybciej. Jak nie dostałeś jeszcze a nie mieszkasz zbyt daleko podjedź jakimś dostawczakiem osobiście - dostaniesz bonus za swój odbiór i po sprawie. Jeżeli jesteś z daleka napisz mi na priv co i jak i popchniemy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack18

 

Możesz opisać jakie masz te spieki na Brucerze?

Generalnie chciałem do tego palnika dojść przy okazji rankingu i wymienic jego "bóle"

 

Powiedz mi, czy masz nowa wersje paleniska Brucer (wąskie palenisko) czy jeszcze starszą z szerszym rantem paleniska i otworkami na około.

Napisz w którym miejscu na tym palniku tworzą Ci sie spieki. Czekam na fotki mojego klienta z okolic Torunia, on ma 2letniego Brucera, ale w tym roku wszędzie ten sam problem- spieki. Jutro jak dostane fotki od klienta- postaram się je wrzucić. Myślę,że przy wcześniejszym rozwiązaniu Brucera wiem jak to poprawić.

 

Powiem tak: może nie tyle spieki co szlaka bo jak rozdrabniałem to cos to nie ma niedopalonych kawałków. Ale tworzy sie to najczęściej w rogu jak zasobnik masz z lewej to prawy róg paleniska od strony czopucha. Jest to dziwne bo miałem nawet wrażenie ze to węgiel jest źle pomieszany bo ten węgiel to mieszanka Chwałowickiego z czymś tam. Na wcześniejszych węglach cos tam tez było ale nie Az tyle i samoczynnie palnik dawał sobie rade z usunięciem tego. Na tym węglu ja musze mu pomagać tak raz na 2 doby niekiedy raz na dobę. Palnik jest starsza wersja brucka tyle ze bez naciec na tej krótkiej bocznej ściance. Rant korony tego palnika z racji malej ilości miejsca miedzy płaszczem wodnym a ta korona usunąłem własnoręcznie. Kiedyś pytałem Cie o ta gore palnika i dzwoniłem do tej firmy ale jest to drogie i co zrobić ze starym? Wpadłem na ten pomysł i bez problemu sie udało go zmniejszyć. Jeśli masz jakiś pomysł to chętnie skorzystam z rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ponieważ tematem forum jest o rankingu ekogroszku to ja trochę o tym.

Obecnie palę ekogroszkiem Ekoret pali się ładnie, z osiągnięciem

temperatury nie mam problemów, mam tylko problem z popiołem

tzn. spiekami. Chociaż gdy zacząłem palić (jest to mój pierwszy sezon),

nie miałem problemu z popiołem, druga dostawa opału jakby inna ?

Teraz czekam na ekogroszek KWK Wesoła, zobaczymy co jest wart.

Czy ktoś testował ekogroszek o nazwie EKOELMA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: może nie tyle spieki co szlaka bo jak rozdrabniałem to cos to nie ma niedopalonych kawałków. Ale tworzy sie to najczęściej w rogu jak zasobnik masz z lewej to prawy róg paleniska od strony czopucha. Jest to dziwne bo miałem nawet wrażenie ze to węgiel jest źle pomieszany bo ten węgiel to mieszanka Chwałowickiego z czymś tam. Na wcześniejszych węglach cos tam tez było ale nie Az tyle i samoczynnie palnik dawał sobie rade z usunięciem tego. Na tym węglu ja musze mu pomagać tak raz na 2 doby niekiedy raz na dobę. Palnik jest starsza wersja brucka tyle ze bez naciec na tej krótkiej bocznej ściance. Rant korony tego palnika z racji malej ilości miejsca miedzy płaszczem wodnym a ta korona usunąłem własnoręcznie. Kiedyś pytałem Cie o ta gore palnika i dzwoniłem do tej firmy ale jest to drogie i co zrobić ze starym? Wpadłem na ten pomysł i bez problemu sie udało go zmniejszyć. Jeśli masz jakiś pomysł to chętnie skorzystam z rozwiązania.

 

Możesz wkleić zdjęcie palącego się palnika? Trochę nie do końca zrozumiałem ten opis.

Generalnie jest to kwestia dystrybucji powietrza. Któryś z otworków trzeba zakleić, aby powietrze rozeszło się w inne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rada użytkownilka Bobka przeklejam posta z mojego tematu

Problem dotyczy nie pochodzenia ekogroszku a składu opału

 

Chciałbym ostrzec przed zakupem ekogroszku w firmie Angeles z Oleśnicy (ul Moniuszki 1-2)

 

Kilkanaście dni temu w ramach próby zamówiłem tonę ekogroszku o wysokiej kaloryczności......

 

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć ten felerny opał - zapraszam

 

Tak wungiel polewają notorycznie wodą, chyba żeby samozapłonu nie było :) Najlepiej kupić w workach i to papierowych a w okolicy taki sprzedają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tofus mam podobny problem z Resover od kilku dni dzwonię na stacjonarny -nikt nie odbiera kom.właściciela wyłączona na maile nikt nie odpowiada na razie utopiłem prawie 4 tysie i cisza jeśli ktoś ma info czy to jeszcze funkcjonuje to proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pachol83 w tym roku jest zwyczajnie kłopot z dostaniem dobrze spalającego sie groszku, większość produkuje spieki.

Jak w Sas-ie masz retortę Pancerpola o mocy 25kW, to idzie ja przerobić na wersje obrotową i wówczas spalisz zarówno gorsze groszki jak tez miały węglowe.

mam pancerpola z retorta obrotowa, dzis przy -20C jakie bylo u mnie w nocy i dzisiaj caly dzien prawie -10/-15C (teraz spadlo juz do -18 wiec w nocy bedzie jak nic -25) wyszlo ze zasobnik pożre w ok 2,5 dnia, ze spiekami sie juz pogodzilem, przesiewam i cos z koksu sie odzyskuje - ogolnie takie zuzycie mialem bez ocieplenia rok temu, ale za to wegiel byl o niebo lepszy.... pytanie z innej beczki - mam wiadomo pompke do CO taka z mozliwoscia regulacji w 4 stopniach - czy na zime powinno sie ja ustawiac na wieksza moc ? (obecnie mam II z IV (52W mocy, max jest 90W) i zauwazam ze kaloryfery na pietrze sa w dolnej czesci o wiele chlodniejsze niz w gornej czesci - moze pompka nie wydala ? dodam ze zapowietrzone nie sa bo sprawdzalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pancerpola z retorta obrotowa, dzis przy -20C jakie bylo u mnie w nocy i dzisiaj caly dzien prawie -10/-15C (teraz spadlo juz do -18 wiec w nocy bedzie jak nic -25) wyszlo ze zasobnik pożre w ok 2,5 dnia, ze spiekami sie juz pogodzilem, przesiewam i cos z koksu sie odzyskuje - ogolnie takie zuzycie mialem bez ocieplenia rok temu, ale za to wegiel byl o niebo lepszy.... pytanie z innej beczki - mam wiadomo pompke do CO taka z mozliwoscia regulacji w 4 stopniach - czy na zime powinno sie ja ustawiac na wieksza moc ? (obecnie mam II z IV (52W mocy, max jest 90W) i zauwazam ze kaloryfery na pietrze sa w dolnej czesci o wiele chlodniejsze niz w gornej czesci - moze pompka nie wydala ? dodam ze zapowietrzone nie sa bo sprawdzalem

 

w sumie tez jestem ciekaw ustawien pompki CO. NIgdzie jasnej odpowiedzi nie znalazlem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie tez jestem ciekaw ustawien pompki CO. NIgdzie jasnej odpowiedzi nie znalazlem...

 

no i mam cos nowego - po pol godziny od dzwigniecia pompki z II na III kaloryfery bardzo cieple w calosci :) :)

czyli jednak moge polecic zwiekszenie mocy pompki (w sumie roznica 18W a moze okazac sie kolosalna dla ogrzewania :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach sprostowania mojego postu co do firmy resover.

 

Mianowicie telefonów nie odbierali. Ale po wysłaniu do nich meila odezwał się do mnie prezes .Wyjaśnił powody opóżnień i braku możliwości dodzwonienia się. Ustaliliśmy że nie będę dłużej czekał i chcę zwrotu gotówki. Za 5 minut miałem pieniądze na koncie.

 

Pomimo braku węgla transakcję mogę uznać za zadowalającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tofus mam podobny problem z Resover od kilku dni dzwonię na stacjonarny -nikt nie odbiera kom.właściciela wyłączona na maile nikt nie odpowiada na razie utopiłem prawie 4 tysie i cisza jeśli ktoś ma info czy to jeszcze funkcjonuje to proszę o info

 

Właściciel też człowiek i czasem na urlop idzie a wtedy fona wyłącza. Wejdź sobie na stronę to będziesz widział dlaczego się nie możesz dodzwonić. No i jak masz jakiś problem to napisz do mnie email i daj mi szansę odpowiedzieć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RESOVER napisał:

"Nie będzie żadnego problemu z tłokowcami (osobiście jestem użytkownikiem i fanem tego typu rozwiązania) - te piece doskonale palą wszystko."

 

Zgadzam się, też jestem fanem tłoka. Trzeba jednak otwarcie przyznać,że ciężej go zaprogramować, są kłopoty z trybem lato, spala sinusoidalnie.

Dobrze skonstruowany mechanizm podający w tłoku nie ma problemu z żadnymi zawleczkami, blokada pilnowana jest elektroniką. Tłok jest mocniejszy.

 

Palniki retortowe takie jak Pancerpol PPSM (duo) czy nowszy TRIO mają głowice obrotowe i radzą sobie z miałami, podobnie żeliwne typu BRUCER czy EKOENERGIA spalają miały i groszki 0-31,5mm, przy większej bryle czy kamieniu zerwie jednak zawleczkę, tego problemu nie ma w tłoku.

 

Dawno dawno temu kupiłem na zimę stara miału klasy 18 z Sobieskiego. Pamiętam, że na początku wynosiłem popiół z kotłowni, póżniej się poddałem i sypałem do drugiej piwnicy. Efekt był taki, że przepaliłem stara miału (chyba z 8 ton) i stara popiołu wywiozłem. Masa łupka - ogólnie dramat. Ale co istotne tłok dał radę i przepalił to wszystko mimo, że zalecane paliwo to klasa 25. Tłoki są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...