Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bez azotu . :)

 

nie odpowiadaj w ten sposób bo intelekt tobie nie urośnie.

 

a azot to jedynie dziadostwo pasożytnicze.

 

także u mnie jak jest zamknięty dopływ tlenu to nie zachodzi zadna reakcja i nie mam zadnych strat

także przy pomocy regulatora pokojowego mam mniejsze spalanie.

i w tym jest cała tajemnica aby tlen dawać kiedy jest on potrzebny dlatego tak weglem można się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinos, ja na początek bym przesłonę próbował więcej uchylać. Jak nie pomoże a do zadanej dochodzi gładko, to przerwę wydłużaj powolutku. Dziwne, wcześniej Ci się chyba dobrze paliło? Nie zmieniałeś opału? Tamte nastawy tośmy chyba robili na węgiel z jakiegoś lokalnego składu a teraz chyba Karena paliłeś?

 

Wczesniej było OK. Coś tam czasem spadło i tyle. Wegiel ten sam co przy testach. karena się suszy. :-)

Ale dziś za ostatnie 24h z popielnika wybrałem sporą szufelkę takich grudek. Nic nie kombinowałem.

 

Piec chodzi OK. Z zadaną problemów chyba nie byłoby ale raczej jej ostatnio nie osiągam. Przy tych ustawieniach zawór 3D mam 70-80% w grzejniki a reszta w powrót.

Zanim dojdzie do zadanej to sterownik pokojowy już wyłącza piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem to zrobić tylko problem u nas jest z miałem, a jak jest to nie wiadomo jakiego pochodzenia, i to taki wróżenie z fusów, Może dziś znów zasypie tego ekoreta i zastosuje to co mi pisałeś względem nastaw i zobaczymy co będzie się działo.

 

ps. jeśli masz w sprzedażny taki miał to może byśmy sie dogadali,

Balzak, ode mnie z transportem to cena Ci raczej jakiś kosmos wyjdzie.Poza tym niestety nie mam teraz suchego miału, wszystko jak z kopalni przyjedzie. Ciulowy sezon na zakupy jest. Najprościej to rozejrzyj się za jakimś dilerem PKW SA. Piasta czy Ziemowita raczej nie bierz, u nich miał 19 ma 25% popiołu i trafiają się ziarna nawet 5 cm. Miał 25 z Piasta by się nadał, ale trzeba by spróbować bo tam tez ziarno do 32mm. No i dość drogo. Najbliżej Ciebie to chyba w Łomży jest PW Mackiewicz, u nich powinieneś mieć całą ofertę z Janki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpowiadaj w ten sposób bo intelekt tobie nie urośnie.

a azot to jedynie dziadostwo pasożytnicze.

Świadomość rośnie z każdym dniem .

Nie doczytałem to co doskrobałeś :)

animuss czy spalanie jest możliwe bez o2 (tlenu)

Bez azotu . :)

i z tego co tu wypisujesz to te wszystkie sterowniki ,przekażniki i inne pieprzniki to psu na budę bo generuja straty

Dobrze wiesz że jedno sterowanie może zakłócać pracę drugiego sterowania ,jeden sterownik może przynosić większe straty niż inny itd....

Mamy wspólny cel dążenie do mniejszego zużycia opału .

Większość użytkowników kopiując nowy sterownik od razu obdarza go pełnym zaufaniem do sterowana jego spalaną forsą przeważnie z niewiedzy a i czasem z lenistwa .

także u mnie jak jest zamknięty dopływ tlenu to nie zachodzi zadna reakcja i nie mam zadnych strat

także przy pomocy regulatora pokojowego mam mniejsze spalanie.

i w tym jest cała tajemnica aby tlen dawać kiedy jest on potrzebny dlatego tak weglem można się bawić.

Czyli twierdzisz że jak rozpalisz węgiel w kotle zasypowym to przy pomocy regulatora pokojowego zatrzymujesz jego spalanie.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulator pokojowy ma za zadanie między innymi utrzymywanie stalej temp. gdzie się znajduję a robi to za pomocą pompki.

jak pompka zostanie wyłączona to na kotle rośnie temp. i przez ten czas mam zamkniętą klapkę b.szczelnie zero tlenu i z fizyki wiesz na pewno ze bez tlenu nie ma reakcji i wtedy wegiel jest zawieszony i w tym jest ciekawa sprawa co można robić z węglem.

jedyna strata to jest ten moment kiedy dochodzi do obudzenia wegla kiedy dostanie tlen ale ta strata jest niczym w stosunku co daje sterowanie regulatorem.

 

przetestowałem to i mam 25% mniejsze spalanie.

i to nie podlega dyskusji oczywiście przy moim doswiadczeniu bo wiem co sie u mnie dzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

Słucham rad Kolegów analizuję ,zmieniam ,czytam ze zrozumieniem itd.....

A ty?

 

Jak myślisz po co jestem na forum??? człowiek który myśli że wszystko wie, że ma najlepiej-stoi w miejscu ,nie rozwija się ,cały czas czytam analizuję, czasami coś sprawdzę, czasami nie,pomagam również innym użytkownikom w okiełznaniu ich bestii :) i z tego co wiem kilku userom pomogłem,nie chwalę się tym bo nie ma czym, jak zaczynałem palenie też się uczyłem i tez mi ktoś pomógł, jak masz dom 150m2 +40m2 garażu ogrzewanego do 12-14st, w domu temp 22,5-23st cwu dostępna w każdej chwili i to wszystko zamyka się bilansem ok 2,5T spalonego ekogroszku za sezon, więc myślę że zle nie jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek42

 

spalasz 2,5tony na sezon?

twój dom to tremos;)

 

eee nie, nauczyłem się po prostu wykorzystywać możliwości jakie mają teraz sterowniki -wyciskam kocioł jak cytrynę:) mam dom parterowy co również pomaga bo ocieplenie domu jest już w stropie na 2,80cm , spalam również dobry ekogroszek na to nakłada sie kilka czynników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee nie, nauczyłem się po prostu wykorzystywać możliwości jakie mają teraz sterowniki -wyciskam kocioł jak cytrynę:) mam dom parterowy co również pomaga bo ocieplenie domu jest już w stropie na 2,80cm , spalam również dobry ekogroszek na to nakłada sie kilka czynników :)

 

ee to trochę musiało przełknąć tego ekogroszku aby dojść do takiej wprawy.;)

 

jesteś z północy ,bo widzę że u ciebie teraz +6stC

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee to trochę musiało przełknąć tego ekogroszku aby dojść do takiej wprawy.;)

 

jesteś z północy ,bo widzę że u ciebie teraz +6stC

 

 

z zachodu:) ale nawet z termometrem zewnętrznym mam MYK :D on wisi od wschodu z tego powodu że jak świeci słońce z samego rana to przekłamuje mi pogodówke i dzieki temu tem na kotle spada:) ottt kilka takich niestandardowych pomysłów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak, ode mnie z transportem to cena Ci raczej jakiś kosmos wyjdzie.Poza tym niestety nie mam teraz suchego miału, wszystko jak z kopalni przyjedzie. Ciulowy sezon na zakupy jest. Najprościej to rozejrzyj się za jakimś dilerem PKW SA. Piasta czy Ziemowita raczej nie bierz, u nich miał 19 ma 25% popiołu i trafiają się ziarna nawet 5 cm. Miał 25 z Piasta by się nadał, ale trzeba by spróbować bo tam tez ziarno do 32mm. No i dość drogo. Najbliżej Ciebie to chyba w Łomży jest PW Mackiewicz, u nich powinieneś mieć całą ofertę z Janki

 

 

Byłem na jednym składzie u siebie i mieli miał jak mówili ze Staszica po 550zł tona, kupiłem woreczek ok 40kg, skłoniło mnie to ze był bardzo suchy dlugi czas lezy pod dachem itp. Co do tego z łomzy to zalece tam i obadam sprawe najpierw tego puszcze z Pieklorzem.

 

Jak sądzisz jak ten staszic sie spali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobra64 mam pytanie?

Co bys proponowal z grubego sortu u ciebie.

Jak cenowo ?

Ja nie bawie sie w ten sort , a niestety z kopalni dopiero bede bral eko dopiero w Marcu ( okolice 15 ). Bedzie to Pieklorz z bytomia ( to co na fotkach).

Paru znajomym spsowal wiec bierzemy wieksza ilosc.

Niestety nie ufam skladom w okolicy , a twoje posty sa normalne ( widac ze nie robisz z siebie bosa i nie piszesz ze tylko ty masz najlepszy wegiel.)

Jak mozesz to daj namiary . Moge nawet wlasnym transportem byc .

Interesowalo by mnie ze 2 tony czegos wydajnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zachodu:) ale nawet z termometrem zewnętrznym mam MYK :D on wisi od wschodu z tego powodu że jak świeci słońce z samego rana to przekłamuje mi pogodówke i dzieki temu tem na kotle spada:) ottt kilka takich niestandardowych pomysłów:)

 

i te niestandardowe pomysły świadczą o inteligencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na jednym składzie u siebie i mieli miał jak mówili ze Staszica po 550zł tona, kupiłem woreczek ok 40kg, skłoniło mnie to ze był bardzo suchy dlugi czas lezy pod dachem itp. Co do tego z łomzy to zalece tam i obadam sprawe najpierw tego puszcze z Pieklorzem.

 

Jak sądzisz jak ten staszic sie spali??

Może byc problem, Staszic ma dużą spiekalność. Nie wiem jaki Ci ten miał sprzedali, ale potrafi mieć nawet 30 - 40 RI. Jak to jest miał 23 MJ, to jeszcze i temp. topnienia popiołu będzie miał za niską. Mogą być spieki koksowe i popiół tez może się spiekać. Pisałem już tutaj parę razy, ale napiszę jeszcze raz. Do bezproblemowego spalenia w kotłach z podajnikiem z polskich węgli nadaje się Wesoła, Piekary, Kazimierz Juliusz, Ziemowit, Piast, Sobieski i Janina. Bobrek jak się trafi, Chwałowice też. Cała reszta to narażanie się na kłopoty. Kolejność według mojego prywatnego rankingu węgli od najlepszego do najsłabszego. Tylko Bobrek jak się uda i nie będzie spiekał to zaraz za Wesołą wskakuje. Z miałów do zamieszania z Bobrkiem najlepsza wydaje mi się Janka. 20 MJ to wystarczająca kaloryczność dla mieszanki, spiekalność 0, popiół nie za wysoki, nie ma praktycznie nadziarna no i jest płukana, praktycznie bez flotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc problem, Staszic ma dużą spiekalność. Nie wiem jaki Ci ten miał sprzedali, ale potrafi mieć nawet 30 - 40 RI. Jak to jest miał 23 MJ, to jeszcze i temp. topnienia popiołu będzie miał za niską. Mogą być spieki koksowe i popiół tez może się spiekać. .

 

Czyli proponujesz mi abym zadobył miału z ZG Janina z tego linku http://www.pkwsa.pl/oferta-handlowa/parametry-wegla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulator pokojowy ma za zadanie między innymi utrzymywanie stalej temp. gdzie się znajduję a robi to za pomocą pompki.

jak pompka zostanie wyłączona to na kotle rośnie temp. i przez ten czas mam zamkniętą klapkę b.szczelnie zero tlenu i z fizyki wiesz na pewno ze bez tlenu nie ma reakcji i wtedy wegiel jest zawieszony i w tym jest ciekawa sprawa co można robić z węglem.

jedyna strata to jest ten moment kiedy dochodzi do obudzenia wegla kiedy dostanie tlen ale ta strata jest niczym w stosunku co daje sterowanie regulatorem.

 

przetestowałem to i mam 25% mniejsze spalanie.

i to nie podlega dyskusji oczywiście przy moim doswiadczeniu bo wiem co sie u mnie dzieję

 

Tu występuje taki syndrom pomieszania jak w wątku "Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego" pomiędzy kotłami DS a GS.

więc można wyciągać "dziwne" wnioski.

Nie masz takich możliwości na jakie pozwala spalanie w palniku fajkowym .

Wiem jak działa twoja kotłownia i jak tym sterujesz ale wiesz też że nie da się zahamować pewnych reakcji można je spowolnić ale ze stratą , jak na kotle rośnie dalej temp. to jest wynik spalania wewnątrz zasypu. Określona warstwa węgla spala się jakby katalitycznie czyli bezpłomieniowo z bardzo małą ilością tlenu znajdującego się wewnątrz kotła.

Spalasz grawitacyjnie podciśnieniowo sposób naturalny a nie z dmuchawą nadcisnieniowo .

To że masz zamkniętą tą klapkę b.szczelnie zero tlenu to tylko wydaje Ci się że tak jest natura jest przewrotna i dalej usilnie dąży do raz zaczętej reakcji.

Masz przecież otwarty komin , spaliny wędrując kominem oddają część energii ściankom a po ściankach (z góry na dół) spływają

masy zimnego więc cięższego powietrza do komina tak działa komin grawitacyjny .

To że twierdzisz że jedyna strata to jest ten moment kiedy dochodzi do obudzenia węgla kiedy dostanie tlen to tylko twoja teoria .

Ekonomiczne spalanie to spalanie bez przerw czy,postojów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...