Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak myślisz po co jestem na forum??? człowiek który myśli że wszystko wie, że ma najlepiej-stoi w miejscu ,nie rozwija się ,cały czas czytam analizuję, czasami coś sprawdzę, czasami nie,pomagam również innym użytkownikom w okiełznaniu ich bestii :) i z tego co wiem kilku userom pomogłem,nie chwalę się tym bo nie ma czym, jak zaczynałem palenie też się uczyłem i tez mi ktoś pomógł, jak masz dom 150m2 +40m2 garażu ogrzewanego do 12-14st, w domu temp 22,5-23st cwu dostępna w każdej chwili i to wszystko zamyka się bilansem ok 2,5T spalonego ekogroszku za sezon, więc myślę że zle nie jest..

Tak trzymaj ,po to się tu spotykamy żeby wymienić informacje ,spostrzeżenia i piszemy je za darmo.

 

Tak Ci się tylko wydaje.....

Przekonaj mnie .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i czytam....

i tak się zastanawiam czy w warunkach domowych ktoś jest w stanie sprawdzić różnicę paru MJ? Z popiołem można popróbować, chociaż tez zależy to bardzo od ustawień pieca. Zawartość siarki, po kolorze z komina i zapachu? No może. Do czego jednak zmierzam.

Palę w piecu na ekogroszek od 5 lat. Pierwsze 2 lata tylko węgiel kamienny. Nie wnikałem nigdy z jakiej kopalni. Jakie parametry. Na pewno był dobry, chociaż ustawienie pieca zajęło tydzień. Piec pracował na 65 st. Sezon grzewczy około 4,5t. W trzecim roku ze względu na duże koszty (860zł/tonę, potem już nawet 900/t) zacząłem eksperymentować. Węgiel z marketów budowlanych. Ceny za tonę od 680 do 800. Oczywiście "walka" z piecem, ale po ustawieniach dłuuugich około 4,3 t na sezon. Rok 2011. Czeski ekogroszek spod Brzezin (trochę wypróbowany pod koniec sezonu 2010). Nie wiem z jakiej kopalni. Dla mnie najważniejsze, że był suchy (to stwierdziłem podczas poprzedniego sezonu).

Założyłem pliczek excela do prowadzenia dokładnego zużycia.

Na dobę (kg)

 

30,6

27,7

26,3

23,5

17,2

17,2

25,7

26,3

26,3

25,9

26,9

26,4

24,0

27,2

24,4

28,5

27,4

23,5

27,9

26,4

23,1

27,7

29,6

29,6

27,3

27,9

33,0

41,7

41,7

38,0

39,0

39,0

39,5

30,5

32,2

30,0

29,6

28,8

28,1

27,7

22,5

 

Sezon 2012. Już tylko czeski spod Brzezin (600/tonę). Trochę dodanej automatyki na piecu. Sterowanie zaworem trójdrożnym na powrocie na podstawie temperatury wracającej z kaloryferów. Piec ustawiony na 60 st. Kontrola temperatury na powrocie 47 st.

Dotychczasowe zużycie:

42,4

26,7

19,5

18,0

18,8

20,0

17,7

17,7

24,0

24,8

29,6

30,0

30,0

25,1

29,2

32,2

25,7

22,3

22,5

22,5

39,3

30,0

30,0

29,6

30,0

Do jakich wniosków doszedłem.

Jak ekogroszek czeski to:

1. Piec ustawiony bardzo dokładnie (kilka godzin spędzonych na obserwacjach)

2. Suchy węgiel.

3. Sprawdzony dostawca (tego mogę polecić z czystym sumieniem)

 

Ja jestem za czeskim ekogroszkiem. Może ktoś mi zarzuci, że jest mniej ekologiczny, ale z mojego komina dymiło się w tym sezonie raz. Jak go rozpalałem. Teraz nawet nie ma dymu i nie czuję żadnych podejrzanych zapachów, więc po co przepłacać. :)

 

Ilość popiołu w tej chwili to około 1 wiaderko z 90 kg węgla. W tym roku wyłączyli parę razy prąd. Węgiel podtrzymał żar przez 7 godzin. Po włączeniu zasilania sam się rozpalił po tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zmieszam ruska z czeskim i zobaczymy jak sie to będzie paliło.

u mnie pali się taka mieszanka od soboty. 4 worki Ekogrosza i 2 worki Ledvic. jutro o 8 rano będzie 3 doby od zasypu. Pierwsze obserwacje?? Zużycie, ze tak powiem takie se. Jeśli tak będzie dalej, to Ekogrosza wiecej nie kupię. Wolę same Ledvice. Węgiel 3 stówki tańszy, a zużycie podobne, przy takim samym komforcie cieplnym w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss

 

pozostań przy swojej teorii a ja przy swojej praktyce.

tylko efekt mam inny niż co tu na forum opisujesz także o co "kaman"

 

i nie pisz że coś mi sie wydaje bo powoli zaczynasz mnie w ku..iać bo wiem co mam i wiem co się dzieje.:mad:

 

i wcale sie nie dziwie jak mamy takich ekspertów że mamy smogi w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pali się taka mieszanka od soboty. 4 worki Ekogrosza i 2 worki Ledvic. jutro o 8 rano będzie 3 doby od zasypu. Pierwsze obserwacje?? Zużycie, ze tak powiem takie se. Jeśli tak będzie dalej, to Ekogrosza wiecej nie kupię. Wolę same Ledvice. Węgiel 3 stówki tańszy, a zużycie podobne, przy takim samym komforcie cieplnym w domu.

 

dobrze piszesz.

właśnie mieszanina wesołej i twojego czeskiego jest w kociołku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzymaj ,po to się tu spotykamy żeby wymienić informacje ,spostrzeżenia i piszemy je za darmo.

 

 

Przekonaj mnie .

Animus nie żebym się czepiał, ale Piotrka miałem przyjemność poznać osobiście i prędzej jemu udało by się mnie przekonać.

Spotkaliśmy się na spotkaniu w Instytucie z Zabrzu, w Elektro-System w Kutnie, na targach EXPO-Silesia w Sosnowcu nie wiem czy o czymś nie zapomniałem. Te jego wpisy że jeździ czasem po Polsce, odwiedza różnych producentów kotłów to nie bajki czy przechwałki. Z racji wykonywanej pracy dużo podróżuje i ma trochę czasu.

Chłopak jest po AGH ma tytuł mgr.inż więc myślę ze liczyć umie i potrafi sobie co nieco obliczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak, ode mnie z transportem to cena Ci raczej jakiś kosmos wyjdzie.Poza tym niestety nie mam teraz suchego miału, wszystko jak z kopalni przyjedzie. Ciulowy sezon na zakupy jest.

No z transportem to pewnie około 1100 by wyszło :( niestety firmy transportowe sobie liczą.

Pogoda jak jest taka jest a żeby trzymać pod dachem rzadko kto ma miejsce.

Czas faktycznie ciulowy na zakupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc problem, Staszic ma dużą spiekalność. Nie wiem jaki Ci ten miał sprzedali, ale potrafi mieć nawet 30 - 40 RI. Jak to jest miał 23 MJ, to jeszcze i temp. topnienia popiołu będzie miał za niską. Mogą być spieki koksowe i popiół tez może się spiekać. Pisałem już tutaj parę razy, ale napiszę jeszcze raz. Do bezproblemowego spalenia w kotłach z podajnikiem z polskich węgli nadaje się Wesoła, Piekary, Kazimierz Juliusz, Ziemowit, Piast, Sobieski i Janina. Bobrek jak się trafi, Chwałowice też. Cała reszta to narażanie się na kłopoty. Kolejność według mojego prywatnego rankingu węgli od najlepszego do najsłabszego. Tylko Bobrek jak się uda i nie będzie spiekał to zaraz za Wesołą wskakuje. Z miałów do zamieszania z Bobrkiem najlepsza wydaje mi się Janka. 20 MJ to wystarczająca kaloryczność dla mieszanki, spiekalność 0, popiół nie za wysoki, nie ma praktycznie nadziarna no i jest płukana, praktycznie bez flotu.

 

Miałeś racje z tym fatalnym spiekaniem, zasypałem mieszankę i narazie walcze z ustawieniami ale widać ze bedzie sie spiekać mocno, teraz żałuje ze sie pospieszyłem akurat z zakupem tego miału,

Jak mniej wiecej dobrać parametry dla takiej mieszanki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś racje z tym fatalnym spiekaniem, zasypałem mieszankę i narazie walcze z ustawieniami ale widać ze bedzie sie spiekać mocno, teraz żałuje ze sie pospieszyłem akurat z zakupem tego miału,

Jak mniej wiecej dobrać parametry dla takiej mieszanki??

 

Jak najkrótsze podania i jak najmniej wiatru. Ale sukcesu raczej się nie spodziewaj, trzeba zmęczyć i zapomnieć. Pilnuj, żeby żar się nie cofnął zanadto w stronę kosza, bo Ci jeszcze strażaka odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś racje z tym fatalnym spiekaniem, zasypałem mieszankę i narazie walcze z ustawieniami ale widać ze bedzie sie spiekać mocno, teraz żałuje ze sie pospieszyłem akurat z zakupem tego miału,

Jak mniej wiecej dobrać parametry dla takiej mieszanki??

 

Ty masz ecoala? albo bruliego??? rzuć linkiem na priv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z transportem to pewnie około 1100 by wyszło :( niestety firmy transportowe sobie liczą.

Pogoda jak jest taka jest a żeby trzymać pod dachem rzadko kto ma miejsce.

Czas faktycznie ciulowy na zakupy :)

 

Karoka, ale on o miał się pytał. Za miał 20 MJ z Janki to pewnie z 5,5 stówki z kurierem by wyszło, ale mokry mam. Dla mnie tez ciulowy czas na zakupy. Kupuję mokre bo inne spod ziemi nie wyjeżdża. Nawet jakby pod dach złożył, to i tak jest mokre. Trzeba by w jakiejś ogrzewanej i wietrzonej hali, ale to klient musiałby zapłacić ze 100% drożej. Piotrek, on ma rynnę Defro i dwustawny sterownik. A miał ze Staszica, pewnie 23 MJ. Dobrze, że niewiele, to jakoś zmęczy.

Edytowane przez kobra64
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka, ale on o miał się pytał. Za miał 20 MJ z Janki to pewnie z 5,5 stówki z kurierem by wyszło, ale mokry mam. Dla mnie tez ciulowy czas na zakupy. Kupuję mokre bo inne spod ziemi nie wyjeżdża. Nawet jakby pod dach złożył, to i tak jest mokre. Trzeba by w jakiejś ogrzewanej i wietrzonej hali, ale to klient musiałby zapłacić ze 100% drożej. Piotrek, on ma rynnę Defro i dwustawny sterownik. A miał ze Staszica, pewnie 23 MJ. Dobrze, że niewiele, to jakoś zmęczy.

 

jsk byś mi sprzedał Janki za 5.5 stówy z kurierem i ta mieszanka by mi się sprawdziła to biorę bez zastanowienia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss

pozostań przy swojej teorii a ja przy swojej praktyce.

tylko efekt mam inny niż co tu na forum opisujesz także o co "kaman"

i nie pisz że coś mi sie wydaje bo powoli zaczynasz mnie w ku..iać bo wiem co mam i wiem co się dzieje.:mad:

i wcale sie nie dziwie jak mamy takich ekspertów że mamy smogi w Polsce.

I co tu można napisać przy takiej argumentacji :(

Animus nie żebym się czepiał, ale Piotrka miałem przyjemność poznać osobiście i prędzej jemu udało by się mnie przekonać.

Spotkaliśmy się na spotkaniu w Instytucie z Zabrzu, w Elektro-System w Kutnie, na targach EXPO-Silesia w Sosnowcu nie wiem czy o czymś nie zapomniałem. Te jego wpisy że jeździ czasem po Polsce, odwiedza różnych producentów kotłów to nie bajki czy przechwałki. Z racji wykonywanej pracy dużo podróżuje i ma trochę czasu.

Chłopak jest po AGH ma tytuł mgr.inż więc myślę ze liczyć umie i potrafi sobie co nieco obliczyć

 

Czyli na ten temat nie ma co dyskutować ? już jest Was trzech przeciwko mnie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...