Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

niestety ani tego nie mam ani tego. Mam ster techa. A rozważałem żeby bruligo wsadzić tylko nie wiem jak na rynna zareaguje

Też mam ster techa mam St-37

Pierwszy dzień się instrukcją podpierałem ale to prosta konstrukcja sprawuje się b.dobrze .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I co tu można napisać przy takiej argumentacji :(

 

 

Czyli na ten temat nie ma co dyskutować ? już jest Was trzech przeciwko mnie :p

 

Dyskutować zawsze można i trzeba... ale Ty się uparłeś że masz najlepsze rozwiązanie na,świecie i u każdego w domu powinno tak być i basta, nie słuchasz innych nie wypróbujesz a wypowiadasz się jak nie wiadomo kto... więcej kolego pokory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutować zawsze można i trzeba... ale Ty się uparłeś że masz najlepsze rozwiązanie na,świecie i u każdego w domu powinno tak być i basta, nie słuchasz innych nie wypróbujesz a wypowiadasz się jak nie wiadomo kto... więcej kolego pokory...

Nieprawda , nigdzie nie napisałem że mam najlepsze rozwiązanie,perpetuum mobile, nie pisałem również że u każdego w domu powinno tak być, próbowałem różnych rozwiązań palę już ponad 10 lat .Słucham czytam , na tym forum akurat jestem stosunkowo krótko ,może dlatego jestem w opozycji :) ,sporo osób pomogło mi tu zebrać, uporządkować potrzebne wiadomości ,dziękuję im za to ,jeżeli coś piszę to w mojej instalacji się sprawdza ,przynosi oszczędności co do pokory to większość ludzi o niej zapomniało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z transportem to pewnie około 1100 by wyszło :( niestety firmy transportowe sobie liczą.

Pogoda jak jest taka jest a żeby trzymać pod dachem rzadko kto ma miejsce.

Czas faktycznie ciulowy na zakupy :)

 

Iii tam ja teraz mogę kupić Wesołą w cenie "Pieklorza" z Żernickiej - różnica w SVER to ponad 4 MJ/kg, w ilości popiołu ponad 50%, w ilości koniecznej do zmagazynowania i wnoszenia do zasobnika z 25% - aż żałuję, że jesienią kupiłem ponad 2 tony i mam zapas do jesieni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak, jak będzie bardzo źle to wypuść tą mieszankę przez rewizję i odłóż na potem, jak sobie miał z zerową spiekalnością kupisz to zmieszasz po trochę i spalisz. Szkoda się męczyć.

 

Ustawiłem tak

Praca 5s

przerwa 57s

nadmuch 18% w skali 1-100%

i musze powiedzieć ze wygląda to juz lepiej, tyle ze kociołek dłużej dochodzi do zadanej,

 

Co do tego pożal sie miału to troche widać w nim kamienia, chyba nie bede wypuszczał tego jutro bedzie po mieszance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione minimalne wartości czyli 1st na piecu i 0,25 na termostacie pokojowym.

Im wieksza histereza tym piec bardziej się wystudza i musi nadrabiać więcej stopni do zadanej temperatury.

Pewnie to zależy od konkretnego przypadku ale akurat u mnie stosunek podtrzymania do grzania niewiele przekracza 1 więc większa histereza powoduje u mnie większe spalanie.

 

u mnie podtrzymanie do grzania to 1:2. W podtrzymaniu temperatura na piecu utrzymuje się w granicach 41 - 43 st przy stale chodzącej podłogówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł powinien pracować a nie stać w podtrzymaniu , w podtrzymaniu kocioł nie spala opału lub spala nieekonomicznie .

Spalanie ekonomiczne odbywa się na nastawach na niższych mocach.

 

jeżeli w podtrzymaniu mam podawanie 17s a przerwa 8 min 40s a w trakcie pracy podawanie 17s przerwa 108s to chcąc nie chcąc w podtrzymaniu oszczędzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...