Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Tak jak pisałem wczoraj hehe

 

A wiecie że to wcale nie jest śmieszne i będzie tak jak z kotłami na olej opałowy, ludzie pokupowali 10 -15lat temu jak opał był za 0,7zł i szybko się przekonali jak "lekko i przyjemnie" żyć w Polsce :/

Jeżeli coś się nie zmienii to nas "eko" groszkowców też to czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A wiecie że to wcale nie jest śmieszne i będzie tak jak z kotłami na olej opałowy, ludzie pokupowali 10 -15lat temu jak opał był za 0,7zł i szybko się przekonali jak "lekko i przyjemnie" żyć w Polsce :/

Jeżeli coś się nie zmienii to nas "eko" groszkowców też to czeka.

Woziłem na początku lat 90-tych stare zbiorniki kupowane z agencji mienia wojskowego a adaptowane na zbiorniki na olej opałowy pod ogrzewanie domów.

W okolicach Wieruszowa byli pierwsi pionierzy tego wynalazku i było to wtedy bardzo wygodne a dodatkowo bardzo tanie.

Kawice chyba tylko produkowały opałówkę o ile dobrze pamiętam to coś około 45gr kosztował litr.

Ech, to były czasy, pionierskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie że to wcale nie jest śmieszne i będzie tak jak z kotłami na olej opałowy, ludzie pokupowali 10 -15lat temu jak opał był za 0,7zł i szybko się przekonali jak "lekko i przyjemnie" żyć w Polsce :/

Jeżeli coś się nie zmienii to nas "eko" groszkowców też to czeka.

 

Nie koniecznie bo z Czech można ściągać tańszy a cła na niego nie mogą dołożyć - no chyba, że dopierniczą opłaty "ekologiczne" lub za emisję CO2 - sic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli w podtrzymaniu mam podawanie 17s a przerwa 8 min 40s a w trakcie pracy podawanie 17s przerwa 108s to chcąc nie chcąc w podtrzymaniu oszczędzam

 

Nie można tak patrzeć ,w przedziale czasowym np. 24h twój dom -mieszkanie potrzebuje pewnej ilości energii. Więc trzeba spalić określoną ilość ekogroszku , starać się spalić go w wysokiej temperaturze albo pykać i chcąc nie chcąc wędzić kocioł i komin.

Są dwie szkoły jedni ustawiają kocioł na większą moc i stoi on długo w podtrzymaniu po osiągnięciu temperatury zadanej jak u Ciebie.

Ja ustawiam kocioł z mniejszą mocą

U mnie przy mrozach do -19 w tym roku radził sobie w nastawach 1:9 potrzymania praktycznie nie osiągał bo stał krócej 2-3 min a miał ustawione 15 minut ustawiłem mu poza zasięgiem .Spalał 30-35 kg /24h

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal to świństwo bo pewnie straty generuje :)

 

Na razie nie mam porównania z innym sterem na moim podajniku i kotle nic innego nie wisiało ,więc nie mogę mu nic zarzucić spala b.dobrze , mam jedynie porównanie paląc w śmieciuchu naprawdę oszczędnym tym samym węglem że to był czas stracony bezpowrotnie i kasa też .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss już lepiej :) jak wyjdzie nowy bruli to na bank sobie kupię,wiec bedę miał luznego , wypożyczę ci go na sezon spróbujesz zobaczysz, jak można grzać ekonomicznie i inaczej:)

Zbieram butelki i puszki już od pewnego czasu :)

Też mam zamiar nowy model zawiesić żeby udokumentować sobie "co tam się wyprawia" ale podczepię pod niego też techa na kilka dni dla porównania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram butelki i puszki już od pewnego czasu :)

Też mam zamiar nowy model zawiesić żeby udokumentować sobie "co tam się wyprawia" ale podczepię pod niego też techa na kilka dni dla porównania .

 

i słusznie teraz pewnych rzeczy po prostu nie widzisz... popytaj się może ktoś ma tatarka 09rt pid do wypożyczenia całkiem miły sterownik, (ja mam ale moj jest w wypożyczeniu) on da większe pole manewru np strefy... ciężko ustawiane ale są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można tak patrzeć ,w przedziale czasowym np. 24h twój dom -mieszkanie potrzebuje pewnej ilości energii. Więc trzeba spalić określoną ilość ekogroszku , starać się spalić go w wysokiej temperaturze albo pykać i chcąc nie chcąc wędzić kocioł i komin.

Są dwie szkoły jedni ustawiają kocioł na większą moc i stoi on długo w podtrzymaniu po osiągnięciu temperatury zadanej jak u Ciebie.

Ja ustawiam kocioł z mniejszą mocą

U mnie przy mrozach do -19 w tym roku radził sobie w nastawach 1:9 potrzymania praktycznie nie osiągał bo stał krócej 2-3 min a miał ustawione 15 minut ustawiłem mu poza zasięgiem .Spalał 30-35 kg /24h

 

przy 20 kg / dobę co pali mój piec to chyba blado wypadłeś z tymi 35 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i słusznie teraz pewnych rzeczy po prostu nie widzisz... popytaj się może ktoś ma tatarka 09rt pid do wypożyczenia całkiem miły sterownik, (ja mam ale moj jest w wypożyczeniu) on da większe pole manewru np strefy... ciężko ustawiane ale są...

 

Jak pamiętam to Berdnard jedzie na tatarku jest b. zadowolony a bruli rysuje wykresy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablomoc strzeliłeś sobie w kolano:D on ma 2x ( lub więcej) większy dom jak twój:) posty trzeba czytać;)

 

jeżeli tak, zwracam honor, sorry animuss ale nie uwiężę że piec palący na okrągło spali mnie niż piec z pokojówką chodzący podtrzymanie praca w stosunku 2: 1

 

nie kłućmy się chłopaki bo i tak nie wymusimy na sobie zmian w ustawieniach o 180 st, ewentualnie drobne korekty

Edytowane przez pablomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tak, zwracam honor ale nie uwiężę że piec palący na okrągło spali mnie niż piec z pokojówką chodzący podtrzymanie praca w stosunku 2: 1

 

oj... nie ryzykuj :D w ramach testów,jechałem kiedyś ze stała mocą:) to jest diabelnie trudne- musisz praktycznie wszystkie dane notować, musisz brać nawet pod uwagę takie rzeczy jak ustawianie pogodówki np z możliwością dużego wiatru ( niby temp taka sama a wiatr jednak studzi dom) ale zgadzam się z kol animuss-em że wykonalne, ale właśnie ze wzgledu na problemowość tego zagadnienia i uwzglednianiu wielu czynników przerwałem testy ( wiesz człowiek leniwy jest z natury... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tak, zwracam honor, sorry animuss ale nie uwiężę że piec palący na okrągło spali mnie niż piec z pokojówką chodzący podtrzymanie praca w stosunku 2: 1

 

nie kłućmy się chłopaki bo i tak nie wymusimy na sobie zmian w ustawieniach o 180 st, ewentualnie drobne korekty

Ja się nie kłóciłem chciałem to przedyskutować i tyle .

Też w to nie mogłem uwierzyć ,ale nie mogę tej teorii też obalić ,muszę posiedzieć jeszcze nad tym ,przydał by się teraz bruli , w zimie udało mi się pięknie spalać w wymienniku tylko puder ,schody zaczną się w cieplejszych miesiącach ,mam tylko nadzieję że w fajkowym uda mi się obniżyć mocno moc palnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...