Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Ja się nie kłóciłem chciałem to przedyskutować i tyle .

Też w to nie mogłem uwierzyć ,ale nie mogę tej teorii też obalić ,muszę posiedzieć jeszcze nad tym ,przydał by się teraz bruli , w zimie udało mi się pięknie spalać w wymienniku tylko puder ,schody zaczną się w cieplejszych miesiącach ,mam tylko nadzieję że w fajkowym uda mi się obniżyć mocno moc palnika .

 

uda....tu akurat nie chodzi o palnik a o ster..... bruli znakomicie w tym pomaga

 

bo masz wykresy i widzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oj... nie ryzykuj :D w ramach testów,jechałem kiedyś ze stała mocą:) to jest diabelnie trudne- musisz praktycznie wszystkie dane notować, musisz brać nawet pod uwagę takie rzeczy jak ustawianie pogodówki np z możliwością dużego wiatru ( niby temp taka sama a wiatr jednak studzi dom) ale zgadzam się z kol animuss-em że wykonalne, ale właśnie ze wzgledu na problemowość tego zagadnienia i uwzglednianiu wielu czynników przerwałem testy ( wiesz człowiek leniwy jest z natury... :)

I jeszcze dodam że ogrz. -podłogowe trzeba ustawiać z wyprzedzeniem.

Też poszedłem na tzw. łatwiznę bo temperatura zadana na kotle jest delikatnie wyższa niż jest mi potrzebna ,więc kocioł pracując z mniejszą mocą osiąga ją zanim dobije do zadanej, bo nie wie ,a pnie się pod koniec z temperaturą w górę ślamazarnie i jak dobije do zadanej to za chwilę musi dalej ruszać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie bo z Czech można ściągać tańszy a cła na niego nie mogą dołożyć - no chyba, że dopierniczą opłaty "ekologiczne" lub za emisję CO2 - sic!

 

tak suspenser trzeba się z tym liczyć i wtedy to już tak kolorowo nie będzie

od 2012 roku prowadzą rejestr do czegoś im jest to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak suspenser trzeba się z tym liczyć i wtedy to już tak kolorowo nie będzie

od 2012 roku prowadzą rejestr do czegoś im jest to potrzebne.

 

Teoria spiskowa głosi że "łunia kchce ino gazem i prundem" ...

 

owiec, pestki, szyszunie -> przydomowa peleciarka i damy radę ;) A w pogotowiu przemycony wyungiel z czech (mrówki bedą miały znowu zajęcie tylko trochę cięższe :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria spiskowa głosi że "łunia kchce ino gazem i prundem" ...

 

owiec, pestki, szyszunie -> przydomowa peleciarka i damy radę ;) A w pogotowiu przemycony wyungiel z czech (mrówki bedą miały znowu zajęcie tylko trochę cięższe :D )

 

z tym peletem to masz rację jak mówiłem swojej żonie aby takie coś zakupić odnośnie peleciarki i kotła na pelet to mówiła że przesadzam.

ale widzę że ten scenariusz jest prawdopodobny.

 

pasiu&moniś

jeszcze trochę i elektrownie będą kończyć z weglem już jest to powoli realizowane.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z was miał doczynienia z ekomiałem lub ekogroszkiem z firmy Rastar

http://sklep.rastar.pl/11-ekomial-produkowany-i-workowany-przez-rastar-sp-z-oo.html

Kończy mi sie obecny miał i szukam jakiejś alternatywy gdyż z tego co mam jest pełno popiołu i spieków i idzie go bardzo dużo, kupiłem też na próbę 2 worki ekogroszku Biocoal z orlenu spalał się bardzo ładnie na drobny popiołek ale miał problem z osiągnieciem zadanej temperatury i 50kg starczyło ledno na dobę a posiadam kocioł tłokowy Stefaniak 20KW

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z was miał doczynienia z ekomiałem lub ekogroszkiem z firmy Rastar

http://sklep.rastar.pl/11-ekomial-produkowany-i-workowany-przez-rastar-sp-z-oo.html

Kończy mi sie obecny miał i szukam jakiejś alternatywy gdyż z tego co mam jest pełno popiołu i spieków i idzie go bardzo dużo, kupiłem też na próbę 2 worki ekogroszku Biocoal z orlenu spalał się bardzo ładnie na drobny popiołek ale miał problem z osiągnieciem zadanej temperatury i 50kg starczyło ledno na dobę a posiadam kocioł tłokowy Stefaniak 20KW

 

 

 

 

Pozdrawiam

polecam ekogroszek z firmy B&E Energy zrobiłem u nich zakup i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ekogroszek z firmy B&E Energy zrobiłem u nich zakup i jest ok.

 

A jak się spala ten węgiel nie robią się spieki i szlaka? jak z jego ekonomicznością?

Bo ten miał co mam teraz to jest tragedia robią się straszne spieki i szlaka, bardzo długo dochodzi do temperatury zadanej idzie go bardzo dużo a w domu zbyt ciepło nie jest a co najgorsze jak przez kilka godzin nie zajrze do pieca to potrafi sie usypać w palenisku spora kupka węgla która się tylko tli a nie pali i to powoduje, że temparatura na piecu spada. Nie wiem czy to ten węgiel jest taki zły czy kocioł czy ja poprostu nie umiem w nim palić tak jak się należy. Znowu ten biocoal z orlenu spalał się bardzo ładnie ale 50kg starczyło tylko na dobę a to troche drogo bo tona tego węgla kosztuje 900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiu & Moniś. pooglądałem Twoje fotki. To brązowe ale gładkie, nie strzępiaste to jest bardzo twarde? Daje się przełamac? Co ma w środku jak przełamiesz? No i niedopału masz całkiem sporo, koks Ci wywala. Kasa w popielniku się poniewiera.

 

kobra64 - Te brązowe gładkie jest twarde, palcami nie złamie. Strzępiaste się w palcach kruszy.

Zobaczę jeszcze dzisiaj jak wygląda popiół po ostatnich zmianach ustawień (opis poniżej)

 

Pasiu& Moniś, dość ostro dmuchasz. Ja bym zszedł z dmuchawą na początek do 4 biegu, potem 3 bym spróbował. Jaki możesz ustawić minimalny czas podawania? Te wykresy masz bardzo ładne, ale bezwartościowe. Z jednego cyklu grzania i w dodatku obserwowanego zaraz po wprowadzeniu nowych nastaw nic nie wynika, a najczęściej tylko w błąd taka obserwacja wprowadza.

 

Wczoraj przed wprowadzeniem sugerowanych przez Ciebie zmian zanotowałem 3 kolejne cykle, były zbliżone ale dodatkowo wyciągnąłem średnią.

 

Potem zmieniłem ustawienia, odczekałem 3 godziny (powinno chyba wystarczyć) i też zanotowałem 3 kolejne cykle i też średnią.

 

Ustawienia stare: 60st, czas podawania - 12s, przerwa - 55s, dmuchawa 6 bieg

Ustawienia nowe: 60st, czas podawania - 10s, przerwa - 55s, dmuchawa 4 bieg

 

Warunki (temp. zewn, temp. wew., histereza, zawór) przy obu pomiarach takie same, poniżej uśrednione wykresy:

piec3.jpg

 

Na pierwszy rzut oka różnice nie są duże ale zagłebiłem sie nieco w temat, policzyłem to i owo i oto co mi wyszło.

 

Przy ustawieniach starych w jakiejś jednostce czasu piec przez 51,3% czasu pracuje w fazie grzania a 48,7% w podtrzymaniu.

Przy nowych ustawieniach jest to odpowiednio 55,95% czasu w grzaniu i 44,05% czasu w podtrzymaniu.

 

W nowych ustawieniach czas podawania zmniejszyłem z 12 do 10s więc , więc przy tym samym czasie przerwy piec w jednostce czasu otrzymał o 16,66%

mniej paliwa.

 

W przybliżeniu mogę w takim razie stwierdzić, że do uzyskania takiej samej ilości ciepła zużyłem mnie paliwa 16,66-(55,95-51,3)=12,01% - tyle teoretycznie paliwa zyskałem na ostatniej zmianie ustawień.

 

Zobaczę jak wygląda popiół, jak będą spieki to jeszcze dam mniej powietrza. Na weekendzie pewnie uszczelnie palnik jak koledzy z forum mi poradzili i zobaczymy co wtedy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tyle ile ci wmówią hehe.

Dostałeś super próbkę bo wyczaili że na forum ktoś polecił i zrobił się ruch nagle.

Tak jak pisałem kilku tu pisze a wiesz ile osób tylko czyta ?

Pisałem z kolegą ARCHER, przypadkiem znaleźliśmy się na forum a mieszka niedaleko mnie.

Też przeczytał, zamówił i zamiast miału dostał breję miałopodobną z lodem w workach.

Pisaliśmy sobie trochę na priva po południu, zresztą sam tu w którymś wątku opisał.

 

Czytają to pewnie wszystkie firmy handlujące opałem w necie. Po kliku moich postach odnośnie opału z Kareny, nagle dzisiaj dzwoni do mnie Pani z Kareny (chociaż ja się z nimi nie kontaktowałem)i pyta czemu jestem niezadowolony i wypisuje negatywne komentarze na forum muratora :D. Ma teraz do mnie przyjechać jakiś Pan i ocenić czy miał jest faktycznie mokry :). Zobaczymy jak sprawa się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, W przybliżeniu mogę w takim razie stwierdzić, że do uzyskania takiej samej ilości ciepła zużyłem mnie paliwa 16,66-(55,95-51,3)=12,01% - tyle teoretycznie paliwa zyskałem na ostatniej zmianie ustawień.

 

Pytanie, a skąd wiesz ile uzyskałeś energii w jednym i drugim przypadku. Wyliczyłeś tylko ile spaliłeś opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się spala ten węgiel nie robią się spieki i szlaka? jak z jego ekonomicznością?

Bo ten miał co mam teraz to jest tragedia robią się straszne spieki i szlaka, bardzo długo dochodzi do temperatury zadanej idzie go bardzo dużo a w domu zbyt ciepło nie jest a co najgorsze jak przez kilka godzin nie zajrze do pieca to potrafi sie usypać w palenisku spora kupka węgla która się tylko tli a nie pali i to powoduje, że temparatura na piecu spada. Nie wiem czy to ten węgiel jest taki zły czy kocioł czy ja poprostu nie umiem w nim palić tak jak się należy. Znowu ten biocoal z orlenu spalał się bardzo ładnie ale 50kg starczyło tylko na dobę a to troche drogo bo tona tego węgla kosztuje 900zł

 

weź od nich na próbę worek zółtego i czerwonego.

powiedz że jesteś z forum od zug-a nie powinno być problemu aby wysłali takie próbki

pamiętaj że ustawienie odpowiednio sterownika to podstawa bo każdy węgiel może być lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z was miał doczynienia z ekomiałem lub ekogroszkiem z firmy Rastar

http://sklep.rastar.pl/11-ekomial-produkowany-i-workowany-przez-rastar-sp-z-oo.html

Kończy mi sie obecny miał i szukam jakiejś alternatywy gdyż z tego co mam jest pełno popiołu i spieków i idzie go bardzo dużo, kupiłem też na próbę 2 worki ekogroszku Biocoal z orlenu spalał się bardzo ładnie na drobny popiołek ale miał problem z osiągnieciem zadanej temperatury i 50kg starczyło ledno na dobę a posiadam kocioł tłokowy Stefaniak 20KW

 

Pozdrawiam

 

Witam kupowałem go w zeszłym roku po 560 zł tona, jest ok wg mnie to miks odsiewka + jakiś groszek, pali się dobrze popiołu mało 8%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam problem. Bierz jakiego busa z plandeką i ciśnij do mnie. Przekimasz, jaka flaszkę zrobimy, skoczymy do Pepików, dokonasz zakupu i śmigniesz na chatę :)

Jutro będę w Arnolticach to podpytam za ile groch przy zakupie większej ilości - oczywiscie workowany :)

 

popytaj,popytaj

a to nie głupie ,busa mam tylko caravelle ale przyczepkę podczepię i po temacie.

 

ale resztę to na priv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...