Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zdjęli to ze strony bo jeszcze ok 16 tą informacje czytałem.

 

ZUG wszystkimi groszkami z B&E paliłeś, jak je oceniasz warto kupić bo tak cały czas mysle zeby zamówić u nich coś.

 

A i jeszcze jedno czy jak bym zamówił u nich kazdego groszku po 200kg to przyslą mi tak??

 

wszystkimi nie.

myśle że nie powinno być problemu aby przysłali np. 10szt z każdego rodzaju.

 

faktycznie została zdjęta

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOBRA64 - mógł byś napisać coś o jakości węgla z kopalni Silesia. B&E Energy mają miał podobno z tej kopalni. Rozmawiałem z ich handlowcem - twierdzi, że towar dobrej jakości (lepszy od Piasta bo dłużej sie spala). Kaloryczność deklarują 24-25Mj i uziarnienie do 31,5mm - do mojej retory w sam raz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silesia to coś podobnego do kopalni Brzeszcze. Nieprzydatne do podajnika, wysoka spiekalność. Miały mają dużo popiołu. nawet i do 30%. KWSA sprzedała tę kopalnię chyba 2 lata temu, wcześniej praktycznie nie sprzedawali na niej grubych sortów, same miały. Chyba, że chodzi o KWK Śląsk, ona jest w KHW SA. Wtedy popiół mniejszy, dobra kaloryczność ale spiekalność tez pod 40 RI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem na składzie (twojwegiel.pl) i kupiłem 25 kg groszku luzem. Sprzedawca twierdził że ma około 25Mj. Cena 800zł tona. Źródło holding katowice. Jak na mój rejon to cena super ale zobaczymy jak się będzie palił.

 

Teraz pytanie, macie już większe doświadczenie z lepszymi i gorszymi grochami, co się bardziej będzie opłacało, kupować pieklorza za 990 zł tona którego spalać będzie mniej czy kupować ten za 800 zł tona i spalać go więcej, jaka może wyjść różnica w spalaniu jednego a drugiego ? Wiem że ciężko przewidzieć ale może macie jakieś doświadczenia. Policzyłem że spalając przykładowo 20 kg pieklorza na dobę lub tego z katowic 25 kg wychodzi ta sama cena za miesiąć, jak to możę wyjść w praktyce ?

 

podpowie ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Kobra 64 ale to co piszesz o PG Silesia to ABSOLUTNA BZDURA !!!

jestem handlowcem w branży nie bede tutaj reklamowac swojej firmy, nie o to mi chodzi - zajmuje się hurtowa sprzedażą

o PG Silesia i ich płukanym miałe węglowym nie dam powiedziec złego słowa.podkreślam płukanym.

Sprzedaje obecnie tego dosłownie tysiace ton miesięcznie - głównie do ogrodników, którzy potrzebuja naprawde dobrego miału o na poziomie 23-25 GJ, któy musi sie dobrze wypalac!

PG Silesia nie ma nic wspólnego z Brzeszczami, mają zupełnie inny pokład węgla o typie wegla 32 - wegiel twardy, trudniej sie rozpala ale za to dluzej jest na palenisku niz wegle młode (w typie 31).

Od kilkunastu miesiecy kopalnia ta fedruje i rozchodzi sie chodnikami wiec poczatkowo wegiel mial tzw. przerosty ale juz obecnie jest lepiej a za jakies 2-3 miesiace powinno byc naprawde dobrze - wchodza w dobre zloze o kalorycznosci 26-28 GJ, popiol maleje.

ale samego eko-groszku z tego wegla nie bedzie! dobrego, gdyz pozostale parametry na to nie pozwalaja.... :( bedzie sie spiekal...

sama w BB mam piec miałowy w sporej kamienicy i pale tym miałem. nie ma problemow ze spalaniem, no popiolu niestety jest wiecej, nie ma tragedii oczywiscie, bo z Piasta wychodzi gorzej. Nie ma sie co oszukiwac to nie gruby czy sredni wegiel - ale temperature piec trzyma, sam miał jest calkiem gruby, bo to tzw. mial I (do 31,5mm). Z analiz wynika ze popiol jest srednio na poziomie ok 9-12%.

mysle wiec, ze to kotłów z podajnikiem szufladowym bedzie sie rowniez nadawal, z tym ze trzeba do zasobnika wrzucac suchy mial weglowy, zeby sie zsypywal ... To tansze paliwo wiec trzeba wtedy wlasna praca nadrobic ...

W razie innych pytan sluze pomoca, siedze w tej branzy od poczatku swojej kariery zawodowej a wiec od 2002 r. wiec nieskromnie sadze, ze mam pojecie o tym - nie tylko teoretyczne :))))

Pozdrawiam

Edytowane przez Han*33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kolega Kedar13 miałem miał od kareny ten lepszy też wilgotny na tyle że wieszał się w podajniku Pani mówiła żeby był suchy to trzeba w lato kupować. Nie leciało z niego ale był wilgotny, kamieni nie miał, pali się dobrze bez spieków, no ale sporo idzie myślę że lepiej czecha kupować, mam palnik rynnowy to samym miałem też niby mogę. Co do Ledvic i Kormorana krąży w internecie opinia że to dwa rożne węgle są chyba z innych "kompanii węglowych" ale jak patrzyłem na mapy google to te złoża sa oddalone od siebie o 8kilometrów tylko, dlatego dziwne że to inne węgle chyba że inaczej je później jakoś obrabiają może ktoś zorientowany się wypowie.

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę to trwało, ale udało się. Jeżeli jesteście Panowie zainteresowani tak jak mówiłem mam możliwość sprawdzenia kaloryczności węgla w laboratorium certyfikowanym (oczywiście za free).

Całe badanie (suszenie węgla, wypalanie) trwa ok. 3 dni. Będzie możliwe od 14 lutego ponieważ osoba wykonująca będzie do tego czasu na urlopie.

Żeby badanie było wiarygodne potrzebuję ok. 0.5 kg węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kolega Kedar13 miałem miał od kareny ten lepszy też wilgotny na tyle że wieszał się w podajniku Pani mówiła żeby był suchy to trzeba w lato kupować. Nie leciało z niego ale był wilgotny, kamieni nie miał, pali się dobrze bez spieków, no ale sporo idzie myślę że lepiej czecha kupować, mam palnik rynnowy to samym miałem też niby mogę. Co do Ledvic i Kormorana krąży w internecie opinia że to dwa rożne węgle są chyba z innych "kompanii węglowych" ale jak patrzyłem na mapy google to te złoża sa oddalone od siebie o 8kilometrów tylko, dlatego dziwne że to inne węgle chyba że inaczej je później jakoś obrabiają może ktoś zorientowany się wypowie.

 

Pozdrawiam Piotr

Dokladnie - Ludzie nie ma o tej porze roku suchego wegla! Mróz zamrozi i wilgoc musi byc!

wegiel tez na tej pogodzie nie obeschnie do konca i wilgoc przemijajaca musi miec.

Palicie glownie ekogroszkami wiec wegle kamienne srednie (np.groszki) i grube (np Orzech) nie nabieraja wody do srodka bo to kawalek wegla, ma wilgoc tylko na zewnatrz (przemijajaca), oszuszyc go i tyle.

Co innego miały weglowe - te ciagna wode ile wlezie, maja frakcje od zera (0) - sa higroskopijne.

wegle brunatne to inna bajka - w kazdym sorcie pija wode. Most Komorany maja kalorycznosc wyzsza o 1-2 GJ od Ledvic, sa brazowe.

Ledvice zas nazywane sa "czarnym" weglem brunatnym, ja osobiscie czarnosci w nim nie widze, jest owszem wyrazniej ciemniejszy od Mostow jak nabierze wiecej wody, a tak to wg mnie widac ze brazowy. Mosty i Ledvice to dwa różne poklady wegla brunatnego.

Osobiscie nie wiem czym sie tu zachwycac, ceną moze i owszem ale ten wegiel ma 19-21 GJ i bardzo wysoką Siarke.

Nie wilgoci sie bójcie a wlasnie Si - SIARKI w weglu - to ona powoduje korozje Waszych kociołków.

siarki nie da sie "USUNAC" z wegla, to staly parametr.

Polskie wegla maja siarke przecietnie 0.6 - 0.8 (Ziemowit ma wiecej, Sobieski, Bogdanka itd) ale brunatne maja nawet pow. 2 - to bardzo duzo.

Energetyka zawodowa po to kupuje biopaliwa (pellety i in.), by wlasnie zbijac Siarke - robia mieszanki energetyczne, bo placa wysokie oplaty za korzystanie ze srodowiska, to drogi interes.

pozdr

Edytowane przez Han*33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Handlowiec, gdzie te bzdury? Piszę, że ma wysokoką spiekalność, a Ty że będzie się spiekał. Piszę, że miały mają do 30% popiołu, a Ty że płukany miał A I ma popiół do 12%. Piszę, że coś jak Brzeszcze , a Ty że kaloryczność do 26. Brzeszcze i 29 mają... Wymień kolejno napisane przeze mnie bzdury. Według mnie bzdurą jest to, zo piszesz - że miał IIA będzie się nadawał do tłoków. A co Twoim zdaniem się stanie z jego - przez Ciebie samego wspomnianą spiekalnością? I z faktem, ze większość składów opału wybierze do swojej oferty najatńszy miał rzędu 19MJ? Edytowane przez kobra64
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...