Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no dobre ... "kolego"

"kolega" Kobra64 widze nie doczytal dobrze tresci mojego postu i nie zauwazyl, ze jestem KOBIETA hehe

porownales "kolego" kobra64 wegiel z Brzeszcz w typie 33 a wiec WEGIEL LEKKOKOKSUJACY (dlatego ma pow. 28 GJ) do wegla z Silesi w typie 32 a wiec do WEGLA ENERGETYCZNEGO !!!

Nie mam zamiaru cie obrazac ale prawda jest taka, ze jesli ktos ma pojecie o weglu, to jest to ostatnia rzecz jaka by zrobil !

(dla niewtajemniczonych to tak jakby porownac KWAS do WODY)

 

mowiac, ze popiol do 30% sugerujesz wszystkim ze tyle wlasnie ma popiolu, zachowujesz sie jak sprzedawcy na skladywegla.pl, ktorzy mowia ze "sprzedaja wegiel - urobek* - z holdingu z Katowic**" a defacto ruskie g... z Barteru (skladywegla.pl to MMGroup, wpiszcie w googlach)

*urobek to surowy wegiel wychodzacy z dolu - tlumaczą tym przerosty w weglu,

**wprowadzaja w blad - poprawna nazwa to Katowicki Holding Weglowy.

Edytowane przez Han*33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Kareny i mojej Żółtej Iskry. Wczoraj po wrzuceniu Iskry piec mi wygasł. Niestety węgiel nadal jest mokry. Nie wiem czy to jest wyznacznik ale na ścianach zbiornika pojawiły się krople wody.

Wcześniej worki podziurawiłem dosyć mocno i leżały w garażu prawie miesiąc. Garaż nie jest ogrzewany. Jak widać nic to nie pomogło. To chyba przez te worki. Nawet jak otwarty worek leżał kilka dni koło pieca to wyschło tylko z wierzchu a w środku mokro. Dziś się wkurzyłem. Wypieprzyłem wszystko z worków do plastikowych skrzynek - przewiewne z kratkami na każdej ścianie. Niestety węgiel nadal jest mokry i to w każdym worku.

Część skrzynek dałem do kotłowni (na szczęście jest sporo miejsca) a reszta została w garażu.

Już paruje, bo w kotłowni zrobiło się jak w szklarni :-)

Edytowane przez MARTINOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energetyka zawodowa po to kupuje biopaliwa (pellety i in.), by wlasnie zbijac Siarke - robia mieszanki energetyczne, bo placa wysokie oplaty za korzystanie ze srodowiska, to drogi interes.

pozdr

 

i widzę że też potwierdzasz to co pisałem kilkanaście postów wstecz że energetyka też odchodzi od wegli.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlowiec33 kolego/koleżanko rozumiem że sprzedajesz miał? wziełeś/aś się z nikąd ,jak zauważyłem po poście sprzedajesz akurat te miały które kol Kobra zakwestionował, wybacz ale to za bardzo wiarygodnie nie wygląda... na marginesie w kotłach na eko spala się raczej eko, a jezeli już miał to jako domieszkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i widzę że też potwierdzasz to co pisałem kilkanaście postów wstecz że energetyka też odchodzi od wegli.;)

 

mmmmmm no nie tyle odchodzi, co nasze przepisy prawne wymuszaja to na nich, pellet jest o wieeeele drozszy za 1 GJ (tak liczy sie w energetyce) niz mial weglowy, kiedys tego nie bylo... ale oplaty za korzystanie ze srodowiska sa okropnie wysokie i gdy nie wykorzysta sie limitow mozna pohandlowac "niewykorzystanymi mocami"

dlatego w cennikach mialy sa pogrupowane - np Si do 0.6, do 0.8 itd.

im Si nizsza tym mial weglowy drozszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlowiec33 kolego/koleżanko rozumiem że sprzedajesz miał? wziełeś/aś się z nikąd ,jak zauważyłem po poście sprzedajesz akurat te miały które kol Kobra zakwestionował, wybacz ale to za bardzo wiarygodnie nie wygląda... na marginesie w kotłach na eko spala się raczej eko, a jezeli już miał to jako domieszkę

 

czytaj dobrze kobieta jestem wiec nie rob z siebie debila

Ty tez sie skads wziales - zapewne mamusia Cie urodzila, mnie rowniez

Kobra przyznal w koncu, ze nie wie zbyt wiele o tym towarze wiec o co Ci chodzi?

to ze "w kotlach na eko spala sie raczej eko" to kazdy pewnie wie ale sa tez kotly szufladowe, gdzie palenie mialem, mialem groszkowatym jest bardzo popularne, wynika to jedynie z oszczednosci i pomyslowosci uzytkownikow, a moj post dot zapytan na tym forum, wiec tym bardziej nie wiem o co Ci chodzi... poczytraj dokladnie i potem sie rzucaj!

jesli ktos sie na czyms sparzyl - dot to takze wegla - to nie bedzie tego uzywal, jesli towar idzie jak cieple bulki to znaczy ze jednak pasuje !

Zajmujemy sie hurtowa sprzedaza nie tylko mialow weglowych ale rowniez calego sortymentu z KW SA i KHW SA itd. wiec w zaden sposob nie faworyzuje tutaj danego towaru, zarabiam na tym i dobrze mi sie sprzedaja, mam wiec byc niezadowolona z tego i nie mowic o tym, bo komus sie to niepodoba???

Edytowane przez Han*33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...