Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Dzięki za odpowiedź - czekam właśnie na Bobrka.

 

CZP01 ja też mam stałą retortę Pancerpol starego typu - dam znać jak działa u mnie Bobrek to będziesz wiedział czego się spodziewać.

 

Jak tam masz już swojego Bobrka - mokry, suchy, pali się czy nie.

Czy też dalsze kłopoty z dostawą.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak tam masz już swojego Bobrka - mokry, suchy, pali się czy nie.

Czy też dalsze kłopoty z dostawą.?

ja mam (ponoc) z bobrka (tak zapewniali na skladzie) - bardzo sie spieka, ciezko pali (w trybie nadzoru jak tylko dmuchawa sie wylacza praktycznie sie nie pali tylko tli co powoduje szybki spadek temperatury na piecy) pozostaje po nim mase szlaki, koksu (ktory przesiewam i spowrotem do zbiornika) nie mowiac juz o ilosci popiolu (co dwa tygodnie dwa wiadra sadzy itp z czyszczenia) - ogolnie dostaje do glowy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz retortę obrotową to nawet wysoka spiekalność Bobrka nie powinna Ci przeszkadzać - chyba że to coś innego a nie Bobrek.

 

Mój ekogroszek z kwk Julian pali się ok z tym, że mam zwykłą retortę - to nie wiem czy da radę palić eko o podwyższonej spiekalności.

 

Pytam o Bobrka bo chciałem go kupić na przyszły sezon bo podobno jest najczystszy - tak przynajmniej zapewnia mój przewoźnik, który przywozi mi ekogroszek zawsze prosto z kopalni. Chyba muszę dla przetestowania zamówić u niego najpierw kilkanaście worków Bobrka to go wypróbuje zanim zakupię całą partię a jak nie to pozostane przy swoim Julianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mam cos nowego - po pol godziny od dzwigniecia pompki z II na III kaloryfery bardzo cieple w calosci :) :)

czyli jednak moge polecic zwiekszenie mocy pompki (w sumie roznica 18W a moze okazac sie kolosalna dla ogrzewania :))

 

To zależy od instalacji.

 

Do Ognika nie mniej jak 2bieg.

Wyjaśniam z jakiego powodu:

Przy wyższej nastawie CWU a niższej C.O. Ognik ogranicza prąd na pompę C.O., jak ją dasz na 1bieg, to jej wirnik może stanąc przy modulacji mocy pompy.

 

Bobrek ma spiekalność <33 więc spieka jak jasna......

Dokup Retopalu lub Jaret Plus i wymieszaj.

 

Ważna informacja, palnik obrotowy musisz ustawić tak, aby na palenisku była wypukła góreczka, jeżeli palenisko się zapada, fałszywe powietrze przechodzi na około otworu, w którym pracuje koronka

 

Czy Twoja wersja obrotowa ma już takie wyższe ranty na bokach paleniska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twoja wersja obrotowa ma już takie wyższe ranty na bokach paleniska?

podczas przegladu w wakacje serwisant wymienil mi ja na taka co jest nieco wyzsza od tej polki na ktorej sie kreci (chyba o tym mowisz) - moze uda mi sie zdjecia zrobic w najblizszych dniach; a co do bobrka - dzis czyscilem piec - MASAKRA ! tak wszystko w srodku zawalone i w kazdej komorze pelno sadzy :/

jeszcze taka moja ciekawostka - w wakacje mialem taki groszek, ze jak wylaczyli prad i piec stal ok 5h w nocy (awaria sieci) po wlaczeniu pradu piec sie rozdmuchal i rozpalil i resztki żaru daly rade ! dzis wylaczylem piec do czyszczenia - w 5 min zgaslo, po nastepnych 15 nie bylo juz zaru - efekt, rozpalanie od zera bo nie bylo co rozdmuchac... co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel też człowiek i czasem na urlop idzie a wtedy fona wyłącza. Wejdź sobie na stronę to będziesz widział dlaczego się nie możesz dodzwonić. No i jak masz jakiś problem to napisz do mnie email i daj mi szansę odpowiedzieć. ;)

 

OK w fonie jest możliwość nagrania takiej wiadomości i po sprawie ,zajmie to pół minuty ale dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam masz już swojego Bobrka - mokry, suchy, pali się czy nie.

Czy też dalsze kłopoty z dostawą.?

 

Już prawie miałem dostawę, ale zamiast o 16 chcieli przyjechać o 21, więc odpuściłem sobie nocną akcję.

 

Ustaliłem z nimi, że przywiozą węgiel gdy wrócę z delegacji - niestety dzisiaj nie dodzwoniłem się :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem ekogroszek z Resover, zamawiałem KWK Wesoła i taki dostałem,

ale do palenia się nie nadaje jest cały mokry (dosłownie syf w workach).

Oprócz domu i kotłowni należy również zbudować suszarnię do węgla.

Wiem że węgiel należy kupować wcześnie, ale nie wiem jak zareagował by

właściciel gdyby kupił paliwo np. benzynę i powiedziano by mu, że paliwo musi postać

jakiś czas i później można jeździć i nie dotyczy to tylko firmy Resover, i proszę nie bronić

składów z węglem bo robią i kantują nas jak tylko można. A szczytem bezczelności jest to

że płaci się za to w końcu niemałe pieniądze a dostaje się złą usługę Np "opóźnienie w dostawie + mokry ekogroszek".

Ale cóż jeśli będziemy patrzeć na to bezkrytycznie to zawsze będziemy mieć usługi na tak wysokim poziomie.

W krajach cywilizowanych nikt by sobie na to nie pozwolił.

 

Z poważaniem.

 

Szukam partii, która chciałaby zgazyfikować wieś - u mnie ma głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako piewszosezonowy palacz eko najpierw naczytałem się opinii i postanowiłem kupić pieklorza (workowany - z transportem wyszło 900zł/ tona; woj. Mazowieckie)

... a dostałem wodę w workach :/

węgiel "zaparkowałem" w garażu, wywalam z wora na podłogę, po 4 dniach wygląda na w miarę przesuszony. Niestety podczas palenia robią się straszne spieki i jest od groma popiołu. I tak bezobsługowy kociołek trzeba co godzinę doglądać żeby spieki z palnika zrzucać bo inaczej się zapycha :p

ma ktoś takie przygody z pieklorzem? a może te spieki bo jeszcze jest za mokry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na bobrka bo kaloryczność piekarskiego około 26MJ/kg a najszybciej z nad jeziora Bajkał.

 

znaczy sugeruje kolega że padłem ofiarą oszustwa :p

 

nie wiem jak oryginalny pieklorz ale ten zostawia na ścianach pieca niezły szlam - w zeszły weekend wypaliłem go paląc na ruszcie suchym drewnem.

 

I tak w temacie rankingu ekogroszku, próbowałem jeszcze workowanego z Mrówki (nazwy nie pamiętam), miałem mniej popiołu niż z "mojego pieklorza" ale piec ciężko wchodził na zadaną temperaturę (60st.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy na tym forum, po raz pierwszy. Dołączam się do dyskusji. Ja palę Ekoresem z Resover, Nie miałem żadnych problemów z dostawą, ale to było we wrześniu. Węgiel spala się w miarę dobrze, chociaż przy wyższych obrotach nadmuchu robią się spieki a po zmniejszeniu nadmuchu piec szybko zachodzi sadzą. Sam nie wiem co jest lepsze. Ekogroszkiem pale 3 sezon. ale pierwszy raz sam staram się go ustawiać, do tej pory robił to instalator, jak ustawił tak paliło. W chwilo obecnej /przy grudniowych mrozach do -23/ spalał mi nawet do 40 kg. na dobę. Dom mam 240 m2 nie ocieplony za to z nowymi oknami. No nie wiem czy to dużo czy nie. /zawsze mogło by byc mniej:)/ Mam natomiast takie pytanie. Co to znaczy czas przepalania i przerwa przepalania. Co się reguluje tymi dwoma parametrami. Ja mam ustawione odpowiednio 90 min i 20 min ???. Dodam jeszcze że piec Ogniwo 20 kw. sterownik eko-tom TE 130.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako piewszosezonowy palacz eko najpierw naczytałem się opinii i postanowiłem kupić pieklorza (workowany - z transportem wyszło 900zł/ tona; woj. Mazowieckie)

... a dostałem wodę w workach :/

węgiel "zaparkowałem" w garażu, wywalam z wora na podłogę, po 4 dniach wygląda na w miarę przesuszony. Niestety podczas palenia robią się straszne spieki i jest od groma popiołu. I tak bezobsługowy kociołek trzeba co godzinę doglądać żeby spieki z palnika zrzucać bo inaczej się zapycha :p

ma ktoś takie przygody z pieklorzem? a może te spieki bo jeszcze jest za mokry?

 

Worki masz opisane (nazwa firmy, węgla, analiza składu) czy nie ?

 

Spieki są bo albo masz źle ustawiony piec albo węgiel ma wysoką spiekalność (lub obie rzeczy na raz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwilo obecnej /przy grudniowych mrozach do -23/ spalał mi nawet do 40 kg. na dobę. Dom mam 240 m2 nie ocieplony za to z nowymi oknami. No nie wiem czy to dużo czy nie. /zawsze mogło by byc mniej:)/ Mam natomiast takie pytanie. Co to znaczy czas przepalania i przerwa przepalania. Co się reguluje tymi dwoma parametrami. Ja mam ustawione odpowiednio 90 min i 20 min ???. Dodam jeszcze że piec Ogniwo 20 kw. sterownik eko-tom TE 130.

 

To całkiem dobry wynik jak na Ekores.

 

Co do ustawień pieca to poszukaj odpowiedniego wątku np. "piece na ekogroszek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddzwonili do mnie 19.12 i ustaliliśmy termin dostawy którego dotrzymali.

 

Od kilku dni palę więc Pieklorzem z Bobrek-Bobrek zakupionym w Angora we Wrocławiu.

 

Przyjechał trochę mokry i zmarznięty (jak to zimą), ale bez przesady - woda z worków nie wycieka, niewielkie ilości miału w składzie - jednym słowem wyglądał bardzo przyzwoicie.

 

Pali się ładnie, daje odpowiednią moc, są niewielkie, miękkie spieki - zdecydowanie lepiej niż Ekores VIP.

 

Kosztował 880 zł/tonę + dostawa 50 zł (niezależnie od ilości).

 

Moim skromnym zdaniem to najlepsze co jest dzisiaj dostępne (Juliusz i Pieklorz Piekarski mają niższą spiekalność ale kaloryczność także a nie są tańsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...