Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Handlowiec 33, kiedy koledzy mnie pytają o konkretne dane na temat konkretnego towaru z oferty PKW SA, KHW SA czy KW SA, podaję je i komentuję - piszę czego mogą się spodziewać spalając dany węgiel w swoich kotłach. To jest dość proste - parametry węgla opisują sposób w jaki będzie się spalał i co po spaleniu pozostanie. Parametry węgla nie są też jakąś tajemnicą. Dlaczego Ty zapytana o parametry - skoro wcześniej deklarowałaś chęć pomocy - po prostu nie zrobisz tego samego? Nie wierzę, żeby rozsądna osoba czy firma podjęła hurtowy czy nawet detaliczny handel węglem z jakiejś kopalni nie posiadając specyfikacji tego węgla. Z faktu, że miał spala się w kotłach dobowych nie wynika jego przydatność do spalania w kotłach automatycznych. Jeżeli węgiel spieka się w retortach, to miał z tego węgla będzie się spiekał w tłokach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ojoj dobrze znasz od Darka;)

 

aaa nie zajarzylam, myslalam ze chodzi o forumowiczke, pewnie ze znam, tak rzeczywiscie :)

wspolpracujemy z B&E, mozna rzeczywiscie zapytac P Ali :) jesli ktos z nia koresponduje, ja rzeczywsicie z P Darkiem rozmawiam

znam sporo firm o ktorych tu piszecie - to badz rzeczywiscie nasza konkurencja lub kontrahenci, oczywiscie nie wszystkie zam, ale te ktore znam wiem czym handluja

jesli chcecie wiedziec cps o nich, to pytajcie ktora opisac i w jakim kontekscie?

Edytowane przez Han*33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa nie zajarzylam, myslalam ze chodzi o forumowiczke, pewnie ze znam, tak rzeczywiscie :)

wspolpracujemy z B&E, mozna rzeczywiscie zapytac P Ali :) jesli ktos z nia koresponduje, ja rzeczywsicie z P Darkiem rozmawiam

znam sporo firm o ktorych tu piszecie - to badz rzeczywiscie nasza konkurencja lub kontrahenci, oczywiscie nie wszystkie zam, ale te ktore znam wiem czym handluja

jesli chcecie wiedziec cps o nich, to pytajcie ktora opisac i w jakim kontekscie?

 

No to moze faktycznie na poczatek to... podstawowe dane - typ węgla, wartość opałową, popiół, siarkę, wilgotność, spiekalność, temperatury spiekania, topnienia, mięknięnia i płynięcia popiołu, podatność przemiałową dla poszczególnych sortymentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa nie zajarzylam, myslalam ze chodzi o forumowiczke, pewnie ze znam, tak rzeczywiscie :)

wspolpracujemy z B&E, mozna rzeczywiscie zapytac P Ali :) jesli ktos z nia koresponduje, ja rzeczywsicie z P Darkiem rozmawiam

znam sporo firm o ktorych tu piszecie - to badz rzeczywiscie nasza konkurencja lub kontrahenci, oczywiscie nie wszystkie zam, ale te ktore znam wiem czym handluja

jesli chcecie wiedziec cps o nich, to pytajcie ktora opisac i w jakim kontekscie?

 

tak tylko myslę że to będzie inaczej odbierane

biznes jest biznes;)

 

teraz będziesz testowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlowiec 33, kiedy koledzy mnie pytają o konkretne dane na temat konkretnego towaru z oferty PKW SA, KHW SA czy KW SA, podaję je i komentuję - piszę czego mogą się spodziewać spalając dany węgiel w swoich kotłach. To jest dość proste - parametry węgla opisują sposób w jaki będzie się spalał i co po spaleniu pozostanie. Parametry węgla nie są też jakąś tajemnicą. Dlaczego Ty zapytana o parametry - skoro wcześniej deklarowałaś chęć pomocy - po prostu nie zrobisz tego samego? Nie wierzę, żeby rozsądna osoba czy firma podjęła hurtowy czy nawet detaliczny handel węglem z jakiejś kopalni nie posiadając specyfikacji tego węgla. Z faktu, że miał spala się w kotłach dobowych nie wynika jego przydatność do spalania w kotłach automatycznych. Jeżeli węgiel spieka się w retortach, to miał z tego węgla będzie się spiekał w tłokach.

 

Chcecie parametry mialu z Silesi a ja mowilam, ze tego nie sprzedaje i tego nie mam. Nie ma problemu (chyba), by znalezc gdzies certfikat od kogos ale musze wrocic do firmy, jestem teraz, jak pisalam na L4.

Musicie mi jeszcze powiedziec jak i gdzie takie rzeczy umiescic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko myslę że to będzie inaczej odbierane

biznes jest biznes;)

 

teraz będziesz testowana

 

WOW

testowana? pod jakim wzgledem? wiedzy?

OK. tylko widze, ze Wy zamkneliscie sie tu, nikogo nie dopuszczacie, podejrzewacie ze jestem kims innym... po co? i czemu ma to sluzyc?

ja tu niczego nie chce zyskac! dlatego nie podalam nazwy firmy w ktorej pracuje. a jedynie ze jestem hurtowym sprzedawca, co jest zgodne z prawda. weszlam tu przypadkowo, a jak sobie weszlam to postanowilam sobei poklikac o weglu, a Wy nagonke tu robicie na mnie, bo mam swoje zdanie w danym temacie! i niektorzy nei rozumieja co pisze i jeszcze wyp... pisza, no raczej niezbyt to mile...

juz sie boje!

Edytowane przez Han*33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe my już tacy jesteśmy.....

 

hmm i czemu to ma sluzyc? sam tych parametrow nie znasz a juz osadziles ...

jakas paranoja tu panuje

ja jak mi sie cos sprzedaje i klienci wracaja po cos do mnie, to wiem ze im to pasuje i zdania o opisanym wczesniej miale plukanym nie zmienie

Edytowane przez Han*33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie parametry mialu z Silesi a ja mowilam, ze tego nie sprzedaje i tego nie mam. Nie ma problemu (chyba), by znalezc gdzies certfikat od kogos ale musze wrocic do firmy, jestem teraz, jak pisalam na L4.

Musicie mi jeszcze powiedziec jak i gdzie takie rzeczy umiescic?

No to już nie wiem o co wojenka. W Twoim pierwszym poście nr #2856 zbeształaś mnie, że o miale płukanym z PG Silesia nie dasz złego słowa powiedzieć i sprzedajesz go aktualnie tysiące ton. Teraz znów nie sprzedajesz i nie masz. Sorki, nie nadążam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie wiem o co wojenka. W Twoim pierwszym poście nr #2856 zbeształaś mnie, że o miale płukanym z PG Silesia nie dasz złego słowa powiedzieć i sprzedajesz go aktualnie tysiące ton. Teraz znów nie sprzedajesz i nie masz. Sorki, nie nadążam.

 

wiec tak, powtorze kolejny raz:

- mial plukany - to sprzedaje miedzy innymi, jest to mial z Silesi ale nie z samej Silesi odbierany, bo plucze go dla nich inna firma, a wiec: sam surowiec jest z Silesi i tyle. Dlatego podkreslilam ze plukany (wiec skrotowo wychodzi: mial plukany z Silesi), sorki moze zle sie wyrazilam tym skrotem ale w naszej gwarze jak mowimy plukany, to wiadomo o co (jaki towar) chodzi

- mial odbierany z samej Silesi nie jest plukany, oni sami tylko wzbogacaja, wiem ze im sie to sprzedaje, mieszkam niedalko i codziennie przejezdzam niedaleko Silesi wiec mam troche wiedzy i znajomych nasamej Silesi ale ja akurat tego nie sprzedaje, nie weim gdzie ten mial sie najkpiej sprawdza, trzeba sprawdzic..

 

Mysle ze skoro jestescie uzytkownikami wegla bardziej powinno Was interesowac samo spalanie sie danego wegla na roznych kotlach, jednemu bedzie pasowal, innemu nie, dokladne parametry z analiz chemicznych nawet w hurcie nie sa az tak poruszane jak widze tutaj

Edytowane przez Han*33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, powtorze kolejny raz:

- mial plukany - to sprzedaje miedzy innymi, jest to mial z Silesi ale nie z samej Silesi odbierany, bo plucze go dla nich inna firma, a wiec: sam surowiec jest z Silesi i tyle. Dlatego podkreslilam ze plukany (wiec skrotowo wychodzi: mial plukany z Silesi), sorki moze zle sie wyrazilam tym skrotem ale w naszej gwarze jak mowimy plukany, to wiadomo o co (jaki towar) chodzi

- mial odbierany z samej Silesi nie jest plukany, oni sami tylko wzbogacaja, wiem ze im sie to sprzedaje, mieszkam niedalko i codziennie przejezdzam niedaleko Silesi wiec mam troche wiedzy i znajomych nasamej Silesi ale ja akurat tego nie sprzedaje.

 

Mysle ze skoro jestescie uzytkownikami wegla bardziej powinno Was interesowac samo spalanie sie danego wegla na roznych kotlach, jednemu bedzie pasowal, innemu nie, parametry z analiz chemicznych nawet w hurcie nie sa az tak poruszane jak widze tutaj

 

Od parametrów zależy tez cena. To chyba logiczne jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mysle ze skoro jestescie uzytkownikami wegla bardziej powinno Was interesowac samo spalanie sie danego wegla na roznych kotlach, jednemu bedzie pasowal, innemu nie, dokladne parametry z analiz chemicznych nawet w hurcie nie sa az tak poruszane jak widze tutaj

 

Widzisz... my jesteśmy po prostu bardzo dociekliwi i lubimy wiedzieć wszystko o tym co spalają nasze kociołki... idac twoim tokiem myślenia...jak będe kupować samochód to powiem że chcę czerwony... byle dobrze jezdził:)) a analizami się nie przejmuj ;) wszędzie mamy swoje macki :D ostatnio kolega zaooferował się ze sprawdzi nam eko w labolatorium... więc i z miałem sobie poradzimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...