Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzisz... my jesteśmy po prostu bardzo dociekliwi i lubimy wiedzieć wszystko o tym co spalają nasze kociołki... idac twoim tokiem myślenia...jak będe kupować samochód to powiem że chcę czerwony... byle dobrze jezdził:)) a analizami się nie przejmuj ;) wszędzie mamy swoje macki :D ostatnio kolega zaooferował się ze sprawdzi nam eko w labolatorium... więc i z miałem sobie poradzimy :)

 

hehe jak mafija sie zachowujecie, czy to sie sprawdza?

pytam z ciekawosci

bo ja az takich dociekliwosci w hurcie nie dostrzegam

jestem po prostu zaskoczona

dzwonie, mowie co i jak, przedstawiam oferte i ktos zamawia autko (24t) na probe i tyle, potem wraca .. lub nie, normalka...

po Pieklorza z Piekar wracac chca ale jak mowi ze tydzien stania, to dziekuja w wikszosci, zreszta i tak mamy tam tyle awizacji co nic... czasem dwa auta na tydz. zenada po prostu, a mialow pod dostatkiem :)

dlatego jak klienci mowia ze kupili ostatnioo Pieklorza gdzies tam i zaplacili ponizej ceny Piekar )(chca przez to wymusic tez nizsza cene), to mozna pekac ze smiechu, a potem Wy macie horror u siebie, bo to ruskie najpewniej bedzie.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wpisz te parametry...przecież prośba już wcześniej była...

skoro znasz tam ludzi, to znasz też i parametry,...

 

a jak masz kolezanke to wiesz od razu ile ma w biodrach i w biuscie ?

ja takeigo roentgena nie mam

powiedzialam ze jak wroce z L4 to sie rozejrze i Wam podesle, nie powinno to byc problemem

Edytowane przez Han*33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jak mafija sie zachowujecie, czy to sie sprawdza?

pytam z ciekawosci

bo ja az takich dociekliwosci w hurcie nie dostrzegam

jestem po prostu zaskoczona

:(

 

a myślisz , że skąd bierze się ta nasza dociekliwośc???

Ja ostatnio pojechałem na skład po ekogroszek i pytam faceta z jakiej to kopalni, odpowiada WESOŁA, ja ta na to daj pan 6 worków.

A to cholerstwo nie chciało się palic, kombinowałem na różne sposoby i nic.

Za parę dni dzwonie na ten sam skład i pytam skąd macie ekogroszek, a facet mi na to że Chwałowice.

i jak tu nie byc dociekliwym ???? jak dzisiaj taki węgiel a jutro inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... dokladne parametry z analiz chemicznych nawet w hurcie nie sa az tak poruszane jak widze tutaj

 

Odbiorcy hurtowi ( np. składy opału ) znają parametry węgli. Są one dostępne chociażby na stronach internetowych spółek węglowych. Wszystkich poza PG Silesia. Nie muszą o nie dopytywać dilerów, myślę nawet, że lekko śmieszne by to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorcy hurtowi ( np. składy opału ) znają parametry węgli. Są one dostępne chociażby na stronach internetowych spółek węglowych. Wszystkich poza PG Silesia. Nie muszą o nie dopytywać dilerów, myślę nawet, że lekko śmieszne by to było.

 

no te ktore wychodza z kopalni to tak, ale zapominacie ze sa np mieszanki - i te co maja w sobie to nikt nie wie, bada sie zwykle tylko Q, A, Si

mamy teraz na skladach troche mialow, nieco sie zmieszaly niekotre, czasem pod klientow ktorzy maja specjalne zamowniea robimy specjalne mieszanki z wegli np z 2, 3 kopalni i wowczas trza badac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jak mafija sie zachowujecie, czy to sie sprawdza?

pytam z ciekawosci

bo ja az takich dociekliwosci w hurcie nie dostrzegam

jestem po prostu zaskoczona

dzwonie, mowie co i jak, przedstawiam oferte i ktos zamawia autko (24t) na probe i tyle, potem wraca .. lub nie, normalka...

 

:o No z calym szacunkiem jak nie byc dociekliwym skoro taka normalke macie w firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no normalka, nie kazdemu wszystko pasuje, wiecie ze piec piecowi nie rowny, poklady na kopalniach sie tez zmieniaja i wpadke nieraz nie z swojej winy sie zaliczy :(

poza tym na rynku jest spora konkurencja wiec jak jest cos dobrego to kazdy to ma i kupujacy ida gdzie taniej

wiec znow powtorze: normalka

ja ciagne o tych mialach bo najwiecej ich sprzedaje i roznie to bywa

chcilaby, zeby klienci zawsze wracali. bo mniej pracy ale to fikcja w weglu

Edytowane przez Han*33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledvice zas nazywane sa "czarnym" weglem brunatnym, ja osobiscie czarnosci w nim nie widze, jest owszem wyrazniej ciemniejszy od Mostow jak nabierze wiecej wody, a tak to wg mnie widac ze brazowy. Mosty i Ledvice to dwa różne poklady wegla brunatnego.

Osobiscie nie wiem czym sie tu zachwycac, ceną moze i owszem ale ten wegiel ma 19-21 GJ i bardzo wysoką Siarke.

Nie wilgoci sie bójcie a wlasnie Si - SIARKI w weglu - to ona powoduje korozje Waszych kociołków.

 

Witaj w wątku Marto - miło widzieć tu kolejną osobę "z branży" :)

 

Ledvice wg danych podawanych przez kopalnię, link:

http://www.sdas.cz/files/sdas/kataloguhli2011-2012/Katalog_SD_2011_12.pdf

 

mają 0,77% siarki, więc jest w normie, Komorany mają dużo więcej, dlatego palenia nimi nie polecam i nie praktykuję.

 

Wilgoci też się trzeba obawiać bo nie każdy ma gdzie i kiedy wysuszyć węgiel, a to właśnie wilgoć w połączeniu z siarką "zeżarła" mi ślimaka w podajniku i sperforowała zasobnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Kareny i mojej Żółtej Iskry. Wczoraj po wrzuceniu Iskry piec mi wygasł. Niestety węgiel nadal jest mokry. Nie wiem czy to jest wyznacznik ale na ścianach zbiornika pojawiły się krople wody.

 

Jeszcze nigdy kocioł nie wygasł mi przez mokry węgiel a kiedyś miałem taki, że z worków po zrobieniu dziurek wypływała "ropa" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...