Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dlatego jak klienci mowia ze kupili ostatnioo Pieklorza gdzies tam i zaplacili ponizej ceny Piekar )(chca przez to wymusic tez nizsza cene), to mozna pekac ze smiechu, a potem Wy macie horror u siebie, bo to ruskie najpewniej bedzie.... :(

 

Niektóre ruskie są bardzo dobre - patrz testy - link w stopce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w wątku Marto - miło widzieć tu kolejną osobę "z branży" :)

 

Ledvice wg danych podawanych przez kopalnię, link:

http://www.sdas.cz/files/sdas/kataloguhli2011-2012/Katalog_SD_2011_12.pdf

 

mają 0,77% siarki, więc jest w normie, Komorany mają dużo więcej, dlatego palenia nimi nie polecam i nie praktykuję.

 

Wilgoci też się trzeba obawiać bo nie każdy ma gdzie i kiedy wysuszyć węgiel, a to właśnie wilgoć w połączeniu z siarką "zeżarła" mi ślimaka w podajniku i sperforowała zasobnik.

 

Jak pisalam nie znam sie zbyt dobrze na przyziemnych problemach uzytkownikow detalicznych i akurat o brunatnym jedynie ogolna wiedze mam, gdyz glownie weglem energetycznym handlujemy ale i dzis mimo nagonki sporo wiedzy posiadlam.

Moj mozg stawia na siarke a skoro z wilgocia to taka wybuchowa mieszanka, to prosze nie zapominac ze brunatny ma spora wilgoc calkowita wiec pewnie gdy sie go zamknie w zasobniku moga byc scianki skropione woda bardziej niz przy kamiennym.

 

Ciekawam jakiz to wegiel "zzarl" zasobnik i slimaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iii to ja chyba jakiś Chińczyk jestem ;)

 

nie miałem na myśli wszystkich a tez Chińczykiem nie jestem;)

 

oczywiście twój wątek i pełen szacunek ,ale ta odpowiedź trochę dziwna ponieważ owe zachowanie nie powinno mieć miejsca.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorcy hurtowi ( np. składy opału ) znają parametry węgli. Są one dostępne chociażby na stronach internetowych spółek węglowych. Wszystkich poza PG Silesia. Nie muszą o nie dopytywać dilerów, myślę nawet, że lekko śmieszne by to było.

 

Piszesz o tych parametrach sprzed 6 lat ?

 

Link:

http://www.kwsa.pl/files/sprzedaz_wegla/paliwa_kwalifikowane/certyfikaty/swiadectwoNR9.pdf

 

Co te dane mają nam dzisiaj powiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre ruskie są bardzo dobre - patrz testy - link w stopce ;)

 

 

woooooooow

jestem pod wrazeniem (mowie o stopce), musze to rozpracowac, niezlyt naklad pracy :)

 

Pisalam o Pieklorzu z Piekar a nie o ruskim zamienniku, to przykre ze tak klieci sa oklamywani, jak chce kupic PIeklorza to jego madostac bop za niego placi a nie cos innego. ostatnio widzialam podrobione worki Ekoretu, nie widzialam co bylo w srodku bo sam worek nam pokazano, podobno sporo popiolu i spiekow, jakis klient przyniosl prowadzacy sklad a jemu z kolei jego klient detaliczny, ktory gdzies tam kupil i prosil o opinie - powinni sie wziac za takich, worek napewno byl podrobiony wiec sadzimy ze w srodku tez nie bylo Ekoretu.

Oczywisice ze ruskie wegle tez sa dobre, jak w Polsce, ale cena ich jest odpowiednia, a patrzeac na ilosc chlamu jak jest na rynku, to raczej nie mam dobrej opinii, moze rzeczywiscie generalizuje tutaj ale przynajmniej nasi kleinci zarzekaja sie ze ruskim nie handluja i niechca bo klienci ich opuscili....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj mozg stawia na siarke a skoro z wilgocia to taka wybuchowa mieszanka, to prosze nie zapominac ze brunatny ma spora wilgoc calkowita wiec pewnie gdy sie go zamknie w zasobniku moga byc scianki skropione woda bardziej niz przy kamiennym.

 

Ciekawam jakiz to wegiel "zzarl" zasobnik i slimaka?

 

Pamiętam o tej całkowitej i faktycznie jest wysoka.

 

Paliłem różnymi "Pieklorzami", więc nie jestem w stanie powiedzieć który najbardziej "zeżarł".

 

Teraz jestem sprytniejszy i kupuję tylko taki, z którego nie cieknie "ropa" oraz zmontowałem osuszanie węgla w zasobniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o tych parametrach sprzed 6 lat ?

 

Link:

http://www.kwsa.pl/files/sprzedaz_wegla/paliwa_kwalifikowane/certyfikaty/swiadectwoNR9.pdf

 

Co te dane mają nam dzisiaj powiedzieć ?

Nie. Wchodzisz na kwsa, w zakładce sprzedaż węgla otwierasz Oferta Handlowa, wybierasz kopalnię, klikasz " szczegóły" przy sorcie i masz aktualne. Na KHW wybierasz Charakterystyka Sortymentów Według Kopalń - i masz.

Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iii to ja chyba jakiś Chińczyk jestem ;)

 

Ojjjj wiecie, naprawde to już żenujace dla mnie jest.

Chwilami mam wrażenie ze to jakies sciente fiction, to co tu wyrabiacie i w jaki sposob mnei potraktowaliscie.

Myslalam poczatkowo nie rozumiejac dobrze co piszecie, ze jakies jaja sobie robicie, ale czytajac ponownie posty zobaczylam, ze Wy zupelnie powaznie... a to z kolei dla mnie jakis żart. no niedowierzam poprostu!

Każdego "nowego" tak traktujecie?

Przedzwoncie sobie tam i sprawdzcie tam osoby, sprawdzcie sobie kim wlasciwie jest P Ala, zanim zaczniecie mnie i innych obrazac.

Chce tu sobie popisac, cos co wiem ujawnic, czegos sie nauczyc ale wojna podjazdowa i to wykonywana w taki sposob to totalny bezczel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlowiec 33, przytocz jeden mój post, którym mogłaś się poczuć dotknięta personalnie. Potem przejrzyj swoje, kierowane do mnie. A potem zastanów się, czy na pewno powinnaś nas uczyć kultury. Jedynie może z tym "kolego" dałem ciała, ale nie zwracam uwagi na takie szczegóły, raczej merytorycznie lubię pogadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mniej wiecej dobrze to okresliles, co nie zmienia faktu ze najzwyczajniej to przykre

jestem tez w ciazy wiec hormony mi buzuja, sorki wiec jesli ktos poczul sie urazony, dodatkowo sie rozchorowala sie i pracy mi brakuje itez to wiem

ale to nie powod by pisac komus, by wyp... stad tylko dlatego ze ma odmienne zdanie o czyms

 

nie chce juz rozwijac tego watku dalej KONIEC tematu

mam ochote to bede tu sohei wchodzic, czytac i pisac czy sie rto komus podoba czy nie, podobnie jak kazdy inny moze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, czy gdzieś tak napisałem? chyba mnie z kimś mylisz...

rozumiem, że reagujesz alergicznie na moją stopkę, ale bez przesady...

 

pewnie nie wiesz, ale węglem się od zawsze interesowałem :p

 

Eee to taki żart był;) musiałem umowtywować jakoś ze jesteś zainteresowany danymi miałów ;) a dlaczego ma mi twoja stopka przeszkadzać??:no: przeciez nie bazgrzesz jak Arturo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zug, a tak dla równowagi poczytaj jeszcze raz posty koleżanki Handlowiec kierowane do pozostałych kolegów. Jak na moje, Wersal to też nie jest.

 

kobra64 z całym szacunkiem ,co TY możesz wiedzieć

a z tą równowagą to tak ma być.

także w tej kwestii to juz koniec tematu.

 

myślę że handlowiec33 mnie rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem te L4 mi pogłowie chodziło bo akurat moja zona też.;)

 

:) akurat w ciazy czuje sie dobrze :) 3-ci miesiac, tu jest dobrze :) wiec dzieki

jestem aktywna w pracy

teraz najzwyczajniej rozchorowalam sie i stad L4, a w ciazy niezbyt bezpieczne to

mam nadzieje ze jak sie polepszy to bede mogla wrocic, bo przeciez moje hormony co niektorych moglyby tu wykonczyc ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moderator ?

 

Ludzie dajcie sobie spokój , bo wątek przekształcił się w wojenki sprzedawców zachwalających "swój" towar. Chcecie sobie pogadać to walcie na priva.

 

Pytanie do "Handlowiec33" bo rozumiem że Pani reprezentuje Karenę. W jakim okresie czasu jak zamówi się miał będzie miało się pewność że będzie suchy ?

Ne ukrywam że to dla mnie ważne bo chce kupić 3 tony , ale po "nauczce" chyba będę kupował tona po tonie a nie od razu 3 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) akurat w ciazy czuje sie dobrze :) 3-ci miesiac, tu jest dobrze :) wiec dzieki

jestem aktywna w pracy

teraz najzwyczajniej rozchorowalam sie i stad L4, a w ciazy niezbyt bezpieczne to

mam nadzieje ze jak sie polepszy to bede mogla wrocic, bo przeciez moje hormony co niektorych moglyby tu wykonczyc ;p

 

nie podejrzewałem choroby przy ciąży ale to że odpoczynek potrzebny a zus niech płaci a to na pewno się WAM należy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moderator ?

 

Ludzie dajcie sobie spokój , bo wątek przekształcił się w wojenki sprzedawców zachwalających "swój" towar. Chcecie sobie pogadać to walcie na priva.

 

Pytanie do "Handlowiec33" bo rozumiem że Pani reprezentuje Karenę. W jakim okresie czasu jak zamówi się miał będzie miało się pewność że będzie suchy ?

Ne ukrywam że to dla mnie ważne bo chce kupić 3 tony , ale po "nauczce" chyba będę kupował tona po tonie a nie od razu 3 ...

 

Nie pracuje w Karenie, dajcie juz spokoj. w polsce jest 17tys posredniczacyc podmiotow weglowych wiec macie jeszcze troche strzalow ;)

wg mnie suchy wegiel a zwlaszca mial o tej porze roku to czysta fikcja, nie znam firmy co ma suszarnie z prawdziwego zdarzenia.

moze od maja zacznij zamowiac, jak kwiecien bedzie juz suchy, to moze juz wtedy,

mial tzryma wode dosc dlugo mimo ze wydaje sie ze nie powinno juz jej byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...