Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Pani z Kareny "Taka miła lubiąca pogadać przez tel" powiedział mi wyraźnie że miału w zimie suchego od nich nie uświadczysz zapraszała w lato. Miał chłonie jak gąbka. Wracając od tematów Ledvic vs Kormorany któryś z kolegów pisał że to dwa inne złoża, z technicznego punktu widzenia patrząc na mapę ten wungiel to nie wie czy go mostkormorany wykopuje czy "ledvice" leżą tak blisko siebie że na satelicie googli nie wygląda to jak "inne złoża" może macie więcej informacji dlaczego tak się różnią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

proponuję zmiane tematu bo zrobiło się jak w naszym sejmie !

dziś na skład przywieziono (na oko Ładny) miał z piasta cena 510 t luzem - palił ktoś w ślimaku , jakie ma parametry, myślę o pomieszaniu z eko np 1:2

 

Witam sasiada:yes:

Cena dotyczy Piasta 23 czy 25?

Dzisiaj wrzuce ROKITE ktora przyjechala we wtorek.

Do slimaka myslalem o wymieszaniu z eko JARET PLUS oraz BOBRKIEM .

zobaczymy co wyjdzie w praktyce.

Mozesz podac gdzie jest ten sklad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"adiqq" Jak nie wiesz to po co głupie tekstu typu "a google nie podaje ci która kopalnia jakie pokłady akurat wybiera?" ilość postów nabijasz? Pytałem wyraźnie "może macie więcej informacji dlaczego tak się różnią?" Jak nie masz więcej informacji to uważam za zbędne bicie piany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sasiada:yes:

Cena dotyczy Piasta 23 czy 25?

Dzisiaj wrzuce ROKITE ktora przyjechala we wtorek.

Do slimaka myslalem o wymieszaniu z eko JARET PLUS oraz BOBRKIEM .

zobaczymy co wyjdzie w praktyce.

Mozesz podac gdzie jest ten sklad ?

 

Witaj witaj

podszedłem do składu(SUMER Swoszowice) zapytać i......typ 19 , jak myślisz warto spróbować czy to jakaś hu...a

W zeszłym roku ekperymentowałem z miałem niewiadomego pochodzenia ale był słabawy i miał sporo popiołu, mieszałem z eko pieklorz - bez szału.

potrzebuje czegoś dobrego, palnik mam przystosowany do miału (ogniwo eko 15 KW) i ze spalaniem z eko problemu nie m - a gdzie ty sąsiad się zaopatrujesz jeśli można wiedzieć ?

Handlowiec33 co polecasz z miałów - wszyscy tu kombinujemy jak opalać swój dom tanio,dobrze,ekologicznie i jak najmniej się przy tym narobić !?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gegus za 19 w naszym rejonie to jest na dziś o stówkę za drogo. Poza tym 19 z Piasta to szajs, 25% popiołu, sporo nadziarna nawet i 40-45mm. Popiół dość mocno szlakuje. pietruch, a w tej 25 -ce z Piasta ( jak pisałeś ostatnio Rokita to myślałem że z Bobrka będziesz brał) dużo masz faktycznego miału?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze o Karenie.

Podobnie jak parę innych osób zostałem namierzony i wczoraj miałem telefon w sprawie mojego wpisu. Pani zaproponowała, że popołudniu przyjedzie do mnie ktoś od nich i oceni czy i na ile mój wpis był zasadny. Przyjechał Pan, pooglądał, porozmawialiśmy i w temacie groszku doszliśmy do wniosku, że jak na tę porę roku jest ok. Jest trochę wilgotny ale po otwarciu worka powinien szybko przeschnąć. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłaby zmiana worków na takie z wentylacją i wtedy nie powinno być już problemów. Natomiast co do miału to Pan stwierdził, że teraz nie ma szans, żeby był suchy. Także wniosek jest taki, że teraz nie ma sensu kupować miału, lepiej poczekać do wiosny czy lata i wtedy, jak mnie Pan zapewnił, na pewno będzie suchy. Tak więc być może latem, jak nie znajdę nic na miejscu, kupię jeszcze raz i zobaczę, czy rzeczywiście tak będzie.

Na koniec dostałem jeszcze próbkę jakiegoś nowego węgla, który dopiero ma pojawić się w ofercie, żeby go przetestować. Niestety nie dowiedziałem się za wiele na jego temat, tylko tyle, że ponoć ma powyżej 28 MJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedził mnie prezes KARENY. Był akurat w ich wrocławskim oddziale i poprosił mnie o spotkanie. Chciał zobaczyć jak wygląda węgiel i poznać powody mojego niezadowolenia, które wyrażałem tu na forum oraz w rozmowach z Panią, która dzwoniła do mnie z Kareny. Pan okazał się miłym i rzeczowym gościem. Opowiedział mi jak to u nich wygląda z próbkami, dostawami itp. Pooglądaliśmy węgiel. Pan wziął sobie małą próbkę.

Dowiedziałem się, że moc tego forum jest duża i wielu klientów sugeruje się opiniami tutaj zawartymi. I o ile Pan Prezes nie neguje mojego punktu widzenia to prosił o bardziej precyzyjne opisy. Ponoć jest efekt „głuchego telefonu”. Ktoś pisze na forum, że węgiel jest mniej lub bardziej wilgotny, a ktoś kto to czyta dzwoni do nich z pytaniem czy to prawda, że z worków leje się woda.

 

Ja z mojej strony potwierdzam. Z worków, które otrzymałem w grudniu nie lała się i nie leje się woda itp. Węgiel jest wilgotny. W jednych workach bardziej w drugich mniej ale ropa nie poleciała u mnie z żadnego z worków. Nie podważałem jakości węgla tylko jego wilgotność.

Jak każdy węgiel pewnie ma swoje wady i zalety i o moich subiektywnych obserwacjach pisałem wczesniej.

Z mojego punktu widzenia w tej formie węgiel nie nadaje się do palenia. Ale nie chodzi mi o to, że on się nie pali, tylko, że szkoda go palić przy tej wilgotności. Trochę węgla trzymałem przez długi czas w kotłowni i dobrze go podsuszyłem. Palił się bardzo dobrze o wiele, wiele lepiej niż ten wilgotny. Stąd decyzja o suszeniu a nie paleniu.

Ani przez moment nie rozpatrywałem reklamacji, bo zdaję sobię sprawę, że o kurzący się węgiel w środku zimy raczej jest ciężko. A moje „pretensje” odnośnie wilgotności tyczyły się głównie tego, że była duża różnica miedzy wysyłanymi próbkami a późniejszą dostawą. A o ile pamięć mnie nie myli to były sugestie, że węgiel przyjdzie taki sam. I tyle.

Ale teoretycznie wyjaśniliśmy sobie skąd może wynikać ta różnica. I ją akceptuję.

 

Moim zdaniem ciężko dosuszyć ten węgiel w oryginalnych workach. Worki są solidne, grube ale ze słabą perforacją. Jeśli podsuszać to albo przerzucać to do innych worków albo do jakiś skrzynek, tak jak zrobiłem to ja. Ale to też jest wniosek na przyszłość aby węgla nie kupować w okresie zimowym. 

 

Osobiście doceniam ich postawę. Fajnie jeśli coś jest nie tak a komuś zależy aby to wyjaśniać i poprawiać w przyszłości. I z tego co czytam to ich zabiegi nie dotyczą wyłącznie mojej osoby.

 

Także pierwsze „koty za płoty”. I tak jak powiedziałem wczoraj jeśli oferta będzie ciekawa to chętnie zamówię jeszcze raz. Ale raczej w sezonie letnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gegus za 19 w naszym rejonie to jest na dziś o stówkę za drogo. Poza tym 19 z Piasta to szajs, 25% popiołu, sporo nadziarna nawet i 40-45mm. Popiół dość mocno szlakuje. pietruch, a w tej 25 -ce z Piasta ( jak pisałeś ostatnio Rokita to myślałem że z Bobrka będziesz brał) dużo masz faktycznego miału?

Sorki moze niedokladnie napisalem.

Mam Eko mial ROKITA z BOBRKA.

Chce go wymieszac z Pieklorzem ( rownierz BOBREK ).

A swoja droga to poddales mi mysl z tym piastem:confused:

Moze pojade i wezme gdzies worek jakiegos piasta i pomieszam . ( Worek eko + 1/2 worka PIasta + 1/2 Ekomial Rokita.)

Faktycznego mialu jest jak na moje oko ok 30 - 35 %.

Postaram sie rzucic fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj witaj

podszedłem do składu(SUMER Swoszowice) zapytać i......typ 19 , jak myślisz warto spróbować czy to jakaś hu...a

W zeszłym roku ekperymentowałem z miałem niewiadomego pochodzenia ale był słabawy i miał sporo popiołu, mieszałem z eko pieklorz - bez szału.

potrzebuje czegoś dobrego, palnik mam przystosowany do miału (ogniwo eko 15 KW) i ze spalaniem z eko problemu nie m - a gdzie ty sąsiad się zaopatrujesz jeśli można wiedzieć ?

Handlowiec33 co polecasz z miałów - wszyscy tu kombinujemy jak opalać swój dom tanio,dobrze,ekologicznie i jak najmniej się przy tym narobić !?

 

Pozdrawiam

 

No to rzeczywiscie nie ma szalu cenowego jak na ta klase mialu.:jawdrop:

BOSTAR patrzyles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem próbkę Iskra Niebieska z Kareny. Jeżeli nic innego nie dostanę do badań to wrzucę ten eko i zobaczę jak to wygląda.

Mam nadzieję że firma Karena S.A. nie będzie miała do mnie pretensji :no:

 

Może kolega pionan podeśle Ci próbkę Ledvic bo ja teraz nie mam a najbardziej mi zależy na ich sprawdzeniu bo kopalnia podaje 17,8 a widziałem certyfikaty z badań w których było 24 MJ/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wchodzisz na kwsa, w zakładce sprzedaż węgla otwierasz Oferta Handlowa, wybierasz kopalnię, klikasz " szczegóły" przy sorcie i masz aktualne. Na KHW wybierasz Charakterystyka Sortymentów Według Kopalń - i masz.

 

Dzięki, ale KWSA nie podaje spiekalności, a KHW nie podaje kiedy były wyznaczone te wartości ... czy to znaczy, że są na bieżąco ?

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobra64 myślę że tu chodzi o ogół wyglądało ze co nie którzy chcą ja zadziobać.

sory ale według mnie tak to wyglądało.

 

a dla mnie suspenser jest guru tego wątku i ktoś tu porządek powinien trzymać

ale to ON tu urządza

 

Nie mam żadnych narzędzi administracyjnych, więc nie mogę nic zmieniać - z drugiej strony wolę, żeby była demokracja i nie chcę autorytarnie decydować o usuwaniu wpisów itp.

 

Jak ktoś mocno będzie przesadzał to poproszę admina o zrobienie z nim porządku, ale to może zrobić przecież każdy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...