Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Witam

Zauwazylem ze malo osob pali Retopalem.Ja pojechalem sobie sam do kopalni workowany jest w papierowe worki po 630 zl tona.Pali sie .Ustawienia mam 11 sek podawanie a przerwa 80.Zuzycie to 20-25 kg na dobe,piec hefa 25 kw powierzchnia do grzania to dol domu kostki czyli okolo 110 m kw.Zadnych kolejek w kopalni bo busy wpuszczaja poza kolejnoscia.

Jesli dam ustawienia fabryczne to niedopala mi wegla (wyrzuca )i mam pelno wegla z popiolem.jadac na wlasnych ustawienia spala sie dosc dobrze ale piec zadko sie wylacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie dostałem ekogroszek z Resover, zamawiałem KWK Wesoła i taki dostałem,

ale do palenia się nie nadaje jest cały mokry (dosłownie syf w workach).

Oprócz domu i kotłowni należy również zbudować suszarnię do węgla.

Wiem że węgiel należy kupować wcześnie, ale nie wiem jak zareagował by

właściciel gdyby kupił paliwo np. benzynę i powiedziano by mu, że paliwo musi postać

jakiś czas i później można jeździć i nie dotyczy to tylko firmy Resover, i proszę nie bronić

składów z węglem bo robią i kantują nas jak tylko można. A szczytem bezczelności jest to

że płaci się za to w końcu niemałe pieniądze a dostaje się złą usługę Np "opóźnienie w dostawie + mokry ekogroszek".

Ale cóż jeśli będziemy patrzeć na to bezkrytycznie to zawsze będziemy mieć usługi na tak wysokim poziomie.

W krajach cywilizowanych nikt by sobie na to nie pozwolił.

 

Z poważaniem.

 

Szukam partii, która chciałaby zgazyfikować wieś - u mnie ma głos.

 

Bardzo przepraszam w imieniu firmy za dostarczenie mokrego węgla. Są momenty kiedy należy wstrzymywać ekspedycję pakowanego węgla. Tego generalnie się trzymamy. Ale z drugiej strony parcie odbiorców na dostawy jest ogromne. Każde wyjście jest złe. Wysłać węgiel, który może być zbyt wilgotny i klient będzie niezadowolony czy też wstrzymać wysyłkę na jakiś czas i klient będzie również niezadowolony bo nie będzie miał czym palić. Tak źle i tak niedobrze. W okresie jesienno - zimowym najlepiej z wilgotnością wychodzą węgle produkowane z kruszonego węgla. Powstają one z kruszenia węgli o większej frakcji i przez to są suchsze. Inne produkty przychodzą z kopalni zawsze mokre albowiem taka jest technologia produkcji tego typu paliwa /płuczki/. O ile w lecie nie ma z tym większego problemu bo węgiel naturalnie przesycha na słońcu o tyle w zimie nie ma takich możliwości. Jedynie co można zrobić to zabezpieczać pryzmy plandekami by uchronić przed jeszcze większym zawilgoceniem. /Co oczywiście się robi/. Tak czy siak jeżeli ktoś ma możliwości to lepiej kupić opał: w kwietniu - wtedy można dostać najlepsze warunki, maj-sierpień wtedy można dostać opał o dużo niższej wilgotności niż norma przewiduje oraz w przyzwoitym terminie. W zimie tak naprawdę to lekka loteria. Co ciekawe węgiel, który potocznie nazywamy mokrym często, a w zasadzie prawie zawsze ma wilgotność mieszczącą się w nornie. Przykładowo 14-12-2010 zrobiliśmy kontrolne badanie jednego ekogroszku w niezależnym laboratorium i wyszło wilgoci całkowitej 7,17% (norma do 13%). Na oko węgiel wyglądał na dosyć mokry. Ekogroszek oceniany na oko przez odbiorców jako suchy musi mieć do około 5-6% wilgotności. Ale to tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zauwazylem ze malo osob pali Retopalem.Ja pojechalem sobie sam do kopalni workowany jest w papierowe worki po 630 zl tona.Pali sie .Ustawienia mam 11 sek podawanie a przerwa 80.Zuzycie to 20-25 kg na dobe,piec hefa 25 kw powierzchnia do grzania to dol domu kostki czyli okolo 110 m kw.Zadnych kolejek w kopalni bo busy wpuszczaja poza kolejnoscia.

Jesli dam ustawienia fabryczne to niedopala mi wegla (wyrzuca )i mam pelno wegla z popiolem.jadac na wlasnych ustawienia spala sie dosc dobrze ale piec zadko sie wylacza.

 

Kilka lat temu spaliłem stara retopalu oczywiście luzem - było spoko. Ale tych ścian już nie ma od lat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do pana z RESOVER, jakie najlepsze ustawienia dla ekogroszku z Wesołej???

 

Pytam dlatego, że nie widzę żadnej różnicy pomiędzy ekogroszkiem za 800PLN a 950PLN

W obu przypadkach mogę sprzedawać szlakę do gminy. Nie wiem czy jakość ekogroszku będzie coraz gorsza, gdzie ten popiół jak z papierosa???????????????????????????

 

Co do do wilgotności ekogroszku - może się zgadzam, ale proszę zauważyć jakie podejście w obecnych czasach mają projektanci domów, małe kotłownie na gaz - i jak w takiej kotłowni wysuszyć węgiel?

Później spotykam się z postami typu jak wstawić kocioł z zasobnikiem do kotłowni 2x1,5m a gdzie węgiel.

Edytowane przez tufus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do pana z RESOVER, jakie najlepsze ustawienia dla ekogroszku z Wesołej???

 

Pytam dlatego, że nie widzę żadnej różnicy pomiędzy ekogroszkiem za 800PLN a 950PLN

W obu przypadkach mogę sprzedawać szlakę do gminy. Nie wiem czy jakość ekogroszku będzie coraz gorsza, gdzie ten popiół jak z papierosa???????????????????????????

 

Co do do wilgotności ekogroszku - może się zgadzam, ale proszę zauważyć jakie podejście w obecnych czasach mają projektanci domów, małe kotłownie na gaz - i jak w takiej kotłowni wysuszyć węgiel?

Później spotykam się z postami typu jak wstawić kocioł z zasobnikiem do kotłowni 2x1,5m a gdzie węgiel.

 

Popiół jak z papierosa, to tylko dobry węgiel brunatny, przy kotle, który jest lekko przewymiarowany i pracuje na niższych mocach.

Ewentualnie przy zapasie mocy na drobny popiol jest szansa wypalenia retopalu, jareta lub jareta plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do pana z RESOVER, jakie najlepsze ustawienia dla ekogroszku z Wesołej???

 

Pytam dlatego, że nie widzę żadnej różnicy pomiędzy ekogroszkiem za 800PLN a 950PLN

W obu przypadkach mogę sprzedawać szlakę do gminy. Nie wiem czy jakość ekogroszku będzie coraz gorsza, gdzie ten popiół jak z papierosa???????????????????????????

 

Co do do wilgotności ekogroszku - może się zgadzam, ale proszę zauważyć jakie podejście w obecnych czasach mają projektanci domów, małe kotłownie na gaz - i jak w takiej kotłowni wysuszyć węgiel?

Później spotykam się z postami typu jak wstawić kocioł z zasobnikiem do kotłowni 2x1,5m a gdzie węgiel.

 

Wysuszyć węgiel, mało powietrza, małe dawki paliwa a częściej. Popiół jak z papierosa to legenda o jednym z ekogroszków rozpowszechniana w swoich reklamach przez jedną ze śląskich firm. Ja osobiście takiego jeszcze nie widziałem na oczy a palę 2 paczki fajek dziennie a na ekogroszku zjadłem zęby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoka ja to bym chciał zobaczyć ten popiół od kuzynki... mówiles,że pyłek, cały czas jestem ciekaw czy nadal tak jest.

Nie byłem u niej od tamtego czasu ale nie dzwoniła do mnie że coś się zmieniło. Dwa tygodnie temu była u mnie i dokupiła dwie palety po 800 kg też ekoresa. Jeśli by się coś działo to dałaby na pewno znać. Dużo czasu spędzam teraz w pracy i brakuje go żeby podjechać i zobaczyć. W każdym bądź razie jest bardzo zadowolona z kotła. Mówi że dalej mieszka jak w mieście a bardzo bała się tej przeprowadzki z bloku do domku jednorodzinnego właśnie z powodu ogrzewania. Mieszka w miasteczku ale już w swoim domku ( dla tych co nie znają tematu).

A z ciekawości zaraz zadzwonię i zapytam, może w święta wpadnie to wypytam więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worki masz opisane (nazwa firmy, węgla, analiza składu) czy nie ?

 

Spieki są bo albo masz źle ustawiony piec albo węgiel ma wysoką spiekalność (lub obie rzeczy na raz).

 

Worki opisane (skład na worku troszkę inny niż na stronie sprzedawcy którą podlinkowałem), a mianowicie: wartość opałowa 28-29,5 MJ, zawartość popiołu 5,0-8,0%, wilgotność 6-8%, spiekalność poniżej 20, uziarnienie 8,0-25,0 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego, że nie widzę żadnej różnicy pomiędzy ekogroszkiem za 800PLN a 950PLN

W obu przypadkach mogę sprzedawać szlakę do gminy. Nie wiem czy jakość ekogroszku będzie coraz gorsza, gdzie ten popiół jak z papierosa???????????????????????????

.

 

O to spytaj w wątku o piecach, bo skoro masz dużo spieków to znaczy, że masz źle wyregulowany piec - link:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?44553-Piece-na-ekogroszek-z-zasobnikiem!/page203

 

Wątpię żeby sprzedawca węgla znał się na wszystkich piecach i potrafił ustawiać je na odległość.

 

artecki - napisz też w tamtym wątku jaki masz piec, ustawienia sterownika itd. bo wygląda na to, że masz za wysoką temperaturę paleniska i stąd te spieki.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...