Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Węgiel też fajny i kolorowy. Najpierw jest czarny a później brązowy :D. Miałem dwa wory zielonego z Casto. W środku węgiel był mokry , świecący i czarny. Chyba specjalnie go moczą, żeby tak ładnie wyglądał. Ładny węgiel, ładne worki w sumie palić też się ładnie pali :D, tyle że szybko.

 

Wiem, jesienią przerabiałem kilkanaście worków :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a hurtem w czechach na kopalni poniżej 300zł/tona wychodzi z transportem. Jakbym miał za czecha płacić prawie 700 zł/tona, to bym się nawet nie zastanawiał i kupiłbym albo luzem (640zł/tona), albo workowany (720zł/tona) Ekogrosz z Leroya. Myślę, ze generalnie jak nie ma tańszej alternatywy, to jest to węgiel wart swojej ceny, czego dowiódł test Suspensera :)

 

Chyba sobie sprawie ze dwie tony tego ekogrosza na wiosnę. A jakbym chciał luzem to ciekawe skąd go się odbiera. Trzymają go na hałdzie za sklepem czy jak? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, podobnie jak kilku innych niezadowolonych klientów z forum, odwiedził mnie przedstawiciel Kareny. Po oglądnięciu opału i pobraniu próbki Pan stwierdził, ze w takim stanie miał faktycznie nie nadaje się do palenia. Ma to przekazać w firmie i ktoś z Kareny ma się ze mną w tej sprawie kontaktować. Zobaczymy co dalej z tego wyniknie. A teraz kilka fotek do zobrazowania sytuacji :)

Miał stoi u mnie już prawie dwa tygodnie a zobaczcie jak ładnie pociekła woda z worka podczas pobierania próbki 1.jpg.

A takie są efekty przesypywania miału do bardziej przewiewnych worków, robi się od razu kałuża pod workiem ;) 3.jpg4.jpg

Cześć worków wysypałem na podłogę w kotłowni a podczas przesypywania znalazłem takie skarby ;)2.jpg

Tak wygląd oryginalny worek po wysypaniu z niego miału 5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a hurtem w czechach na kopalni poniżej 300zł/tona wychodzi z transportem. Jakbym miał za czecha płacić prawie 700 zł/tona, to bym się nawet nie zastanawiał i kupiłbym albo luzem (640zł/tona), albo workowany (720zł/tona) Ekogrosz z Leroya. Myślę, ze generalnie jak nie ma tańszej alternatywy, to jest to węgiel wart swojej ceny, czego dowiódł test Suspensera :)

Czy chodzi o ten? http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/akcesoria-do-piecow/paliwo-do-kotlow-c-o/paliwo-do-kotlow-ekogroszek-barter,p177245,l1019.html

Bo wychodzi na to, że to workowany jest po 650 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, podobnie jak kilku innych niezadowolonych klientów z forum, odwiedził mnie przedstawiciel Kareny. Po oglądnięciu opału i pobraniu próbki Pan stwierdził, ze w takim stanie miał faktycznie nie nadaje się do palenia. Ma to przekazać w firmie i ktoś z Kareny ma się ze mną w tej sprawie kontaktować. Zobaczymy co dalej z tego wyniknie. A teraz kilka fotek do zobrazowania sytuacji :)

Miał stoi u mnie już prawie dwa tygodnie a zobaczcie jak ładnie pociekła woda z worka podczas pobierania próbki [ATTACH=CONFIG]168151[/ATTACH].

A takie są efekty przesypywania miału do bardziej przewiewnych worków, robi się od razu kałuża pod workiem ;) [ATTACH=CONFIG]168152[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]168153[/ATTACH]

Cześć worków wysypałem na podłogę w kotłowni a podczas przesypywania znalazłem takie skarby ;)[ATTACH=CONFIG]168154[/ATTACH]

Tak wygląd oryginalny worek po wysypaniu z niego miału [ATTACH=CONFIG]168155[/ATTACH]

 

Witam

 

Z pewnością miał przesypany do worków jutowych nie jest 2 tygodnie, co najwyżej parę dni. W workach oryginalnych będziesz mógł palić w następnym sezonie. U mnie w kotłowni miał w workach jutowych wysycha w tydzień, a w drugim tygodniu już zaczyna pylić. Osobiście uważa, że miał powinien być "odrobinę: wilgotny, ale na tyle suchy aby mógł się zsypywać w koszy.

 

PS. jak chcesz palić na drugi dzień to pomaga rozsypanie i włączenie wentylatora pokojowego w kotłowni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest brunatny, a kamienny to jak już kol. pionan napisał jest w workach koloru brązowego, taka zmyłka :)

Rozmawiałem z kierownikiem działu i Ten stwierdził że to ten sam co Big Fire, jedynie opakowanie (bardziej atrakcyjne dla oka)

Edytowane przez CooleR`ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z pewnością miał przesypany do worków jutowych nie jest 2 tygodnie, co najwyżej parę dni. W workach oryginalnych będziesz mógł palić w następnym sezonie. U mnie w kotłowni miał w workach jutowych wysycha w tydzień, a w drugim tygodniu już zaczyna pylić. Osobiście uważa, że miał powinien być "odrobinę: wilgotny, ale na tyle suchy aby mógł się zsypywać w koszy.

 

PS. jak chcesz palić na drugi dzień to pomaga rozsypanie i włączenie wentylatora pokojowego w kotłowni.

 

Pozdrawiam

 

Przesypywałem dzisiaj (przy okazji cyknąłem fotki), dwa tygodnie stoi w podziurawionych workach foliowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, tamten jakby taki sam, tylko worek, a ścislej napisy bardziej wpadające w brąz. Cena 18 złotych za worek 25kg, czyli wychodzi 720 za tonę workowanego. W takiej cenie jak ten co dałeś link i w takich workach nie widziałem. Ale może to to samo, tylko cena inna :o

 

A mógłbyś wrzucić fotkę tego worka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest brunatny, a kamienny to jak już kol. pionan napisał jest w workach koloru brązowego, taka zmyłka :)

Rozmawiałem z kierownikiem działu i Ten stwierdził że to ten sam co Big Fire, jedynie opakowanie (bardziej atrakcyjne dla oka)

 

Big Fire wychodzi po 956 zł, kaloryczność 25 http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/akcesoria-do-piecow/paliwo-do-kotlow-c-o/paliwo-do-kotlow-ekogroszek-barter,p178811,l1019.html , ekogrosz kaloryczność 23, chociaż coś jest na rzeczy bo niejaki "palacz" pisał na forum LM o ekogroszu "Wungiel nawet nie zły, oczywiście porównując cenę do jakości:) jest sporo spieków, robi się mały żużel lecz piec uzyskuje dobrą temperaturę. Jego główną zaletą jest cena. JEDNA BARDZO WAŻNA UWAGA: kupiłem również węgiel o wartości 25MJ w tej samej sieci i od tego samego producenta i jest to praktycznie ten sam Eko co 23MJ tylko w innym worku oraz w innej cenie:)"

 

Pisząc o węglu 25 miał pewnie na myśli właśnie ten big fire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...