Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jest brunatny, a kamienny to jak już kol. pionan napisał jest w workach koloru brązowego, taka zmyłka :)

Rozmawiałem z kierownikiem działu i Ten stwierdził że to ten sam co Big Fire, jedynie opakowanie (bardziej atrakcyjne dla oka)

 

Na worku z tym zielonym nadrukiem spod linka piszą, że jest kamienny, ale wiadomo, że może to być "chwyt marketingowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na worku z tym zielonym nadrukiem spod linka piszą, że jest kamienny, ale wiadomo, że może to być "chwyt marketingowy".

W LM chyba sami nie wiedzą co sprzedają, bo w opiniach pod tym węglem z zielonymi nadrukami ludzie piszą, że brązowieje a jakiś pracownik z LM wmawia im, że są daltonistami i nie odróżniają brązowego od czarnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wracam z Leroya w Legnicy. Mają EKO-GROSZ w 25 kilogramowych workach z brązowym napisem (takie jak na zdjęciu suspensera) po 18,98zł. Ale gość powiedział że jak bym brał bez akcyzy na użytek domowy to worek wyjdzie około 18,08zł (około 723zł tona). W bigbagach (1T) już nie mają i na razie nie będą mieć. Kupiłem 3 worki na próbę. Węgiel czarny, trochę wilgotny ale bez cieknącej wody. Na pewno nie jest to czech. Przesypałem do jutowych worków- zobaczymy jak podeschnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wracam z Leroya w Legnicy. Mają EKO-GROSZ w 25 kilogramowych workach z brązowym napisem (takie jak na zdjęciu suspensera) po 18,98zł. Ale gość powiedział że jak bym brał bez akcyzy na użytek domowy to worek wyjdzie około 18,08zł (około 723zł tona). W bigbagach (1T) już nie mają i na razie nie będą mieć. Kupiłem 3 worki na próbę. Węgiel czarny, trochę wilgotny ale bez cieknącej wody. Na pewno nie jest to czech. Przesypałem do jutowych worków- zobaczymy jak podeschnie.

 

za tą kasę "będzie Pan zadowolooony" :)

jak potrzebujesz w bigbagu i masz transport to sie karnij do Zgorzelca. Tam mają luzem. Daleko nie masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LM chyba sami nie wiedzą co sprzedają, bo w opiniach pod tym węglem z zielonymi nadrukami ludzie piszą, że brązowieje a jakiś pracownik z LM wmawia im, że są daltonistami i nie odróżniają brązowego od czarnego :)

 

W Sosnowcu w LM są próbki w wiadrach 5L każdego groszku i ten z zielonymi napisami jest brązowy ja cholera, chyba nikt o zdrowych zmysłach nie będzie ludzią kitu wciskał że to kamienny. Ja wziąłem 5 worków z brązowym napisem i o dziwo suchuteńki, nie pyli ale jest suchy, pali się w miarę, ale lubi przy kopcić podczas podania kolejnej dawki, muszę chyba przeczyścić palnik, może to coś pomoże. Dzisiaj skonfrontuje go z pieklorzem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, podobnie jak kilku innych niezadowolonych klientów z forum, odwiedził mnie przedstawiciel Kareny. Po oglądnięciu opału i pobraniu próbki Pan stwierdził, ze w takim stanie miał faktycznie nie nadaje się do palenia. Ma to przekazać w firmie i ktoś z Kareny ma się ze mną w tej sprawie kontaktować. Zobaczymy co dalej z tego wyniknie. A teraz kilka fotek do zobrazowania sytuacji :)

Miał stoi u mnie już prawie dwa tygodnie a zobaczcie jak ładnie pociekła woda z worka podczas pobierania próbki [ATTACH=CONFIG]168151[/ATTACH].

A takie są efekty przesypywania miału do bardziej przewiewnych worków, robi się od razu kałuża pod workiem ;) [ATTACH=CONFIG]168152[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]168153[/ATTACH]

Cześć worków wysypałem na podłogę w kotłowni a podczas przesypywania znalazłem takie skarby ;)[ATTACH=CONFIG]168154[/ATTACH]

Tak wygląd oryginalny worek po wysypaniu z niego miału [ATTACH=CONFIG]168155[/ATTACH]

 

Taki drobny miał to ciężko będzie wysuszyć, idealnie nadawałby się dla mnie do zasypowca, nie trzeba go już moczyć. A waga worków jak tam doliczona woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki drobny miał to ciężko będzie wysuszyć, idealnie nadawałby się dla mnie do zasypowca, nie trzeba go już moczyć. A waga worków jak tam doliczona woda?

 

Worków nie ważyłem, ale chyba nie będę musiał go już suszyć bo dzisiaj dostałem maila, że mi go wymienią na suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiedział ktoś że w Bykowie sprzedają Wesoła pod nazwą Pieklorz? Jak mi pan wyjaśnił nie żeby oszukać ale ludzie sami sobie wpoili że Pieklorz jest był i bedzie najlepszym eko. A to że teraz jest lepsza Wesoła to po co im mieszać w głowach. Cena w tej chwil workowanej Wesołej we frakcji 8-31,5 dosyć mokrej bo pakowanej zaraz po przyjdźcie z kopalni w worki to 990 z przesyłka. Czy aby była warta tej ceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiedział ktoś że w Bykowie sprzedają Wesoła pod nazwą Pieklorz? Jak mi pan wyjaśnił nie żeby oszukać ale ludzie sami sobie wpoili że Pieklorz jest był i bedzie najlepszym eko. A to że teraz jest lepsza Wesoła to po co im mieszać w głowach. Cena w tej chwil workowanej Wesołej we frakcji 8-31,5 dosyć mokrej bo pakowanej zaraz po przyjdźcie z kopalni w worki to 990 z przesyłka. Czy aby była warta tej ceny?

 

Wiedzieli wszyscy którzy czytali ten wątek parę stron temu bo pisał o tym kol. Suspenser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie paliłem groszkiem i miałem z Wesołej, ale dzięki mojemu dostawcy mam Pieklorza, nie będę ściemniał mokrego luzem. Po 12 godz 200 kg z pomocą wentylatora pokojowego w mojej piwnicy osiągnęło poziom nadający się do palenia. Wcześniej kocioł był zasypany groszkiem z LM (720 zł/tona), dzisiaj wsypałem owego Pieklorza (cena zbliżona). Po 1 godz. zmiana przerwy w podawaniu o 70 sek, czyli po 190 sek podawanie opału (wcześniej 120 sek na groszku z LM) i dmuchawa z 40 na 50 % stabilna temp na kotle. Co do oszczędności to jeszcze za wcześnie z opiniami, ale na pewno będą, jakie jeszcze nie wiem. Jutro wyjazd na kilka dni, kocioł zostanie sam, a osoba będąca w domu będzie zdana na moją łaskę lub niełaskę, tak więc muszę się postarać. Cały zasobnik musi starczyć na minimum 5-6 dni, a kocioł 42kW.

 

W przyszłym miesiącu będę testował eko i miał z Wesołej, mój dostawca twierdzi, że będę zadowolony, tak przynajmniej twierdzi. On sam pali w kotle w swoim domu, bo jak twierdzi lubi, a kocioł gazowy jest użytkowany w okresie ferii. Gość jest tak pozytywnie zakręcony, że zaprosił mnie na pokazowe testowanie maszyny do analizy węgla, tzn. kaloryczności.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, dzisiaj wracając od klienta, nabyłem na składzie opału w Dzierzgoniu 50 kilogramów takiego oto miału :). Sprzedawca twierdził, że polski niestety nie wyjawił kopalni, może któryś z kolegów wie, która kopalnia produkuje takie coś? :)

 

Ostatnio z Piasta mi taki miał 25 przyjechał, musiałem go kruszarką potraktować bo za gruby był. Za to miału w nim nie było wcale. Ile za to płaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość sporo 740 zł, gość mówił ze w typie 32.2. Ale jaka kopalnia nie chciał powiedzieć.

 

Jak prawdę o typie węgla mówił, to pewnie Staszic miał kruszony albo płukany będzie. Cena by też pasowała. Będzie się raczej spiekał, tak ciut mocniej jak Bobrek. No chyba, że cię Borutą z Jankowic zaraził, wtedy będzie spory problem.

Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUg, to są nie tylko jaja, to się powinno karać. Klient ma prawo do rzetelnej informacji.

 

dokładnie.

kiedyś po dzwoniłem sobie do różnych fili składywęgla i w każdej odpowiedz była jedna tylko kaloryczność węgla a jaki węgiel to nie wiedzą.

przecież cycki odpadają jak się takie rzeczy słucha ,mówi o kaloryczności bez wiedzy o jaki węgiel chodzi:bash:

 

to ja mam zakupować na tzw. "rosyjską ruletkę":no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...