Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Super tekst :)

 

Generalnie firma stara się mieć dobry kontakt, są elastyczni w negocjacjach i pod kątem ceny i obsługi, ale ich transport to pięta achilesowa, zutylizowałem 500kg ekoresa..(pożyczyłem kumplowi ma kocioł z retortą obrotową to mu lepiej spali) a ma mi oddać eko z ekoelmy, bo zamówił,jak będę miał to opisze. 500kg będzie co testować:)

 

Czy ekoelma już przetestowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może by mieszać nasz krajowy z czeskim. Może wtedy będzie się on palił i wypalał

 

Pisałem już że wypraktykowałem już takie rozwiązanie jak kupiłem poprzedniej wiosny strasznie spiekający eko. Po wymieszaniu pół na pół a nawet czeskiego można sypać więcej, spalał się bardzo dobrze bez spiekania. Jedyny minus to że z czeskiego jest więcej sadzy. No i trzeba kupić dobry ten czeski. Tak jak pisałem najlepszy czeski jest z kopalni Komorany, miejscowość Most koło Usti nad Łabą. Ma on około 19 MJ/kg i jest chyba najbardziej kalorycznym czeskim eko. Na niektórych czeskich kopalniach jest węgiel około 10 MJ/kg i tego bym nie polecał ale handlarze wożą bo chęć jeszcze większego zysku jest kusząca tylko my musimy się z tym męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek z KWK Wesoła. Na stornie, dystrybutor o węglu pisze jak poniżej.

Ekogroszek z tej kopalni poleca również producent pieca.

Ekogroszek wygląda jakbym dostał resztki z placu mokry i dużo miału, bardzo dużo spieków - ustawienia różne (mało i dużo powietrza) i nic? To samo.

Teraz nie wiem czy to słabej jakości węgiel czy dystrybutor??? Pewnego czasu kupiłem u lokalnego dystrybutora ekogroszek niby z Kazimierza Juliusza

wcale nie chciał się palić, był nawet problem ze spaleniem w zwykłym wszystko palnym piecu. Kolega kupił węgiel do remizy OSP, niby super węgiel

piec nie może osiągnąć temperatury większej niż 43 C. Wniosek jest jeden - bezkarność ludzi zajmujących się węglem, chęć szybkiego zysku, brak wstydu.

Nie twierdzę że wszyscy są tacy, ale z mojej dość krótkiej przygody z ekogroszkiem - żenada. Co do super popiołu, nie twierdzę że jest to ekogroszek

z ekolelmy, widziałem taki na własne oczy dwa lata temu. Co do składów na początku można było kupić węgiel I lub II jakości, mogę się założyć że obecnie

wszystko pakowane do jednego worka.

 

* Typ węgla 32.1

 

* Granulacja 5-25 mm

 

* Wartość opałowa >27.000 KJ/kg

 

* Zawartość popiołu <4%

 

* Zawartość siarki <0,6%

 

* Wilgoć całkowita <7%

 

* Części lotne - 33,04%

 

* Spiekalność RI<11

 

* Temperatura spiekania 1190

 

* Temperatura mięknienia 1270

 

* Temperatura topnienia 1290

 

* Temperatura płynięcia 1310

 

* Opakowanie: perforowany worek foliowy koloru żółtego bez nadruków - 20 kg na palecie 1000 kg

 

* Surowiec: KWK Wesoła - Katowicki Holding Węglowy SA

 

 

 

 

Ilości ograniczone - towar tylko do sprzedaży detalicznej.

 

Uwagi:

Węgiel o doskonałych parametrach jakościowych. Wysoka wartość opałowa w połączeniu z bardzo niską spiekalnością oraz niewiarygodnie niskim popiołem i wilgotnością kwalifikuje opał jako absolutny numer 1 na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już że wypraktykowałem już takie rozwiązanie jak kupiłem poprzedniej wiosny strasznie spiekający eko. Po wymieszaniu pół na pół a nawet czeskiego można sypać więcej, spalał się bardzo dobrze bez spiekania. Jedyny minus to że z czeskiego jest więcej sadzy. No i trzeba kupić dobry ten czeski. Tak jak pisałem najlepszy czeski jest z kopalni Komorany, miejscowość Most koło Usti nad Łabą. Ma on około 19 MJ/kg i jest chyba najbardziej kalorycznym czeskim eko. Na niektórych czeskich kopalniach jest węgiel około 10 MJ/kg i tego bym nie polecał ale handlarze wożą bo chęć jeszcze większego zysku jest kusząca tylko my musimy się z tym męczyć.

 

Niestety w Allegro każdy handlarz pisze, że ma czeski z Komorzan ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz napiszę ciekawostkę i zarazem pytanie, czy to jeszcze węgiel?

 

Rynek Instalacyjny (pismo branżowe) podaje za PAP, że jeden z większych producentów kotłów w kraju planuje budowę zakładu produkcji pellet.

 

Niby nic nadzwyczajnego, ale....

 

Firma przeznaczy środki z emisji akcji o wartości ok.15mlnzł. Owe zakłady opracowały technologię produkcji pellet ze słomy i makulatury, ale też tzw. carbiopeletu.

 

Tutaj dochodzę do sedna sprawy - Carbiopelet to miks miału węglowego oraz biomasy.

 

Podobno za 2lata produkcja ma przynieśc ok.30% obecnych przychodów firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Pierwszy sezon palę w "Kostrzewie" z różnym skutkiem - ale to inny temat.

 

Chciałbym wspomnieć o sposobie "załatwiania" klienta przez firmę Resover.

 

Na dostawę czekam od 30.11.2010. Sam Prezes Zarządu obiecywał kilkakrotnie natychmiastową wysyłkę i ... figa.

 

Moje pytanie do człowieka odpowiadającego w imieniu tej firmy: jak można, z tak dalece posuniętą ignorancją i lekceważeniem

 

klienta utrzymać się jeszce na rynku?

 

Może ktoś z Forumowiczów ma sposób na tę "firmę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety również zostałem zrobiony w balona przez firmę RESOVER czekam na towar od początku grudnia.Po beznadziejnym tłumaczeniu właściciela że urlopy L4 itp do końca grudnia wczoraj wycofałem zamówienie drogą mailową i nic.Oczywiście od początku stycznia jak i przez grudzień wszystkie telefony głuche na email brak odpowiedzi czekam 2 dni i zgłaszam przestępstwo na policję.WSZYSTKICH BARDZO PRZESTRZEGAM JAK NAJDALEJ OD TEJ FIRMY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Również zamówiłem ekogroszek (2 tony) w RESOVER (29.11). Po dwóch tygodniach zapytałem mailem o orientacyjny termin dostawy. Zaproponowano mi rozszerzenie zamówienia do trzech ton i dostawę przed świętami. Zgodziłem się (ale zaznaczyłem, że za trzecią tonę płacę przy odbiorze). Węgla nie dostałem do tej pory + zero kontaktu.

 

30.12 wysłałem pismo o rezygnacji z zakupu w związku z niedostarczeniem towaru w ciągu 30 dni (email + polecony) i prośbą o niezwłoczny zwrot pieniędzy. Pieniędzy do tej pory nie otrzymałem, więc będę podejmował kolejne kroki, mające na celu ich odzyskanie, do komornika włącznie. Swoją drogą mam obawy, że firma "robi bokami" i jest im już wszystko jedno, bo inaczej nie pozwoliliby sobie na rujnowanie własnej opinii.

 

Na tę zimę, podobnie jak rok temu kupiłem ostatecznie Pieklorza (Bobrek-Centrum) w oryginalnych workach. A całe zamieszanie tylko przez to, że nie miałem czasu kupić węgla zwyczajowo w sierpniu. Jak w listopadzie zobaczyłem cenę 1000 zł/t, to zdecydowałem się na zamówienie w RESOVER. W każdym razie Pieklorzem pali się dobrze. Problemów ze spiekaniem nie mam i nie miałem, ale może to kwestia dosyć niskiej temperatury na piecu (50 stopni). Jeśli ktoś zastanawia się, czy za Pieklorza warto płacić więcej, to może zajrzeć TUTAJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośrednio jestem trochę sprawcą tego zamieszania. Po kilku pozytywnych opiniach forumowiczów którzy kupili eko z Resovera spłynęła taka ilość zamówień z całej polski że przerosło to możliwości produkcyjne firmy. Dochodzą do tego problemy z dostępem do dobrych jakościowo węgli które nadają się do produkcji ekogroszku. Mimo uruchomienia drugiej linii produkcyjnej opóźnienia sięgają 4 nawet 5 tygodni. Kotłów coraz więcej a dobrego węgla akurat odwrotnie.

I dobra rada zaopatrujmy się w węgiel latem, ja tak robię. Szybka dostawa, suchy i tańszy.

Firma pracuje 24h/dobę, pieniądze jeszcze nikomu nie przepadły i nikt za nie, nie baluje na Karaibach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kim jesteś człowieku ( karoka65) ,który ma kontakt z osobą podobno władną ,ale na tyle bezwładną,że nie jest w stanie odpowiadać sama na e-maile i nie potrafi wykonać prostej czynności jaką jest odebranie telefonu stacjonarnego lub komórkowego? Nie wspomnę o dobrych manierach kupieckich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam problem ,informuję klienta i oddaję mu pieniążki.Staraj się staraj ,by nasze sprawy były załatwione w trybie pilnym, skoro sam się przyznajesz ,że pośrednio ,to sam jesteś sprawcą zamieszania i wytłumacz mojemu dziecku ,dlaczego nie będzie ferii ,nie na Karaibach ,ale wśród jego przyjaciół i mojej Żonie,że zepsutej lodówki nie wymienimy na nową, bo ktoś tam ,kto śmieje się z nas może na Karaibach jest do szpiku kości zepsutym cwaniakiem. Na marginesie : szef firmy Resorver zna numery zamówień i kwoty wpłacone .DOBREJ ZABAWY 24h na dobę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...