Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chciałbym napisać jak zakończyła się sprawa z firmą Karena. Po wizycie pracownika Kareny, który stwierdził, ze miał faktycznie nie nadaje się do palenia zaproponowano mi wymianę opału na suchy. Z uwagi jednak na to, że część opału miałem już wysuszoną a część leżała rozsypana na podłodze w kotłowni, zaproponowałem, że lepiej będzie jeżeli przyślą mi dodatkową tonę ze zniżką. Dzisiaj otrzymałem tonę miału za 375 zł z dowozem. Tym razem był już suchy. Ogólnie wyszło 520 zł za tonę (za pierwszą tonę zapłaciłem 665 zł). Jeżeli chodzi o sam miał, to pali się bezproblemowo, (kocioł OEP 16) chociaż jest dość drobny, według informacji uzyskanych z Kareny jego uziarnienie to 0-8 mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 18.02 KW SA obniżyła cenę Retopalu na ok. 545 PLN luzem. Pieklorz niestety bez zmian, podobnie produkty KHW SA. Przy tej cenie dla osób godzących się na częstsze zasypy i więcej popiołu Retopal może być już dość atrakcyjną alternatywą. Praktyka poprzednich lat wskazuje, że obniżka potrwa najdalej do końca kwietnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko tyle:

 

Wesoła z Bykowa - Rewelacja przez duże R - popiołu uwaga 2,4% warzone na wadze elektronicznej :) do tego bardzo mała spiekalność - jeden spiek o wielkości 3cm kilkanaście 1cm a reszta pyłek papierosowy. Wysoka kaloryczność, kiedy w tych samych warunkach zużycie wychodziło 38-42kg /24h to przy tej wesołej 32-35kg /24h, z tym że co mi przeszkadza to cena z dostawą 990zł, i trochę mokry lecz z worka nie leci ropa, wysuszyłem go do stanu gdzie mocno się pyli wysypując worek na dwa rozerwane worki i położone na posadzce przy piecu, schną 7-8h i są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na uwadze niezwykłą renomę tego forum - tak się zastanawiam ile już osób (tak w tajemnicy :-) ) polało już wodą węgiel w zasobniku czekając na nagły wzrost mocy... :-)

 

Coś w tym jest!!

:confused:Nie wiem skąd taka opinia i skąd się wzięła, ale znam takich, którzy polewają miał przed wsypaniem do kotła..... bo lepiej się pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teodor a jak z ziarnistością węgla? Dużo jest grubszych brył? Mocno "tarabani" w czasie podawania?

Jest całkiem znośna, na worek trafi się może z 20wegielkow większych niż 30mm reszta to wszystko w normie, jest też trochę frakcji 4-6mm ale zero miału, ponoć jest plukany. U mnie w brucerze nic nie chroboli, jest standardowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko tyle:

 

Wesoła z Bykowa - Rewelacja przez duże R - popiołu uwaga 2,4% warzone na wadze elektronicznej :) do tego bardzo mała spiekalność - jeden spiek o wielkości 3cm kilkanaście 1cm a reszta pyłek papierosowy. Wysoka kaloryczność, kiedy w tych samych warunkach zużycie wychodziło 38-42kg /24h to przy tej wesołej 32-35kg /24h, z tym że co mi przeszkadza to cena z dostawą 990zł, i trochę mokry lecz z worka nie leci ropa, wysuszyłem go do stanu gdzie mocno się pyli wysypując worek na dwa rozerwane worki i położone na posadzce przy piecu, schną 7-8h i są ok.

 

Zamawiałeś kurierem czy jak??? Na jakich mniej więcej parametrach spalałeś??? Ja też zakupiłem wesołą i czeka w kolejce na spalenie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie jakieś szcegóły tego składu w Bykowie. Telefon, gdzie dokładnie się znajduje i po ile ten rewelacyjny wungiel pchają :). Będę za około 2 tygodnie we Wro, to chętnie bym podjechał i kupił trochę. Specjalnie podjechałbym autkiem służbowym - kangoo express przedłużany blaszak, to trochę woreczków mógłbym sobie na pakę zarzucić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie jakieś szcegóły tego składu w Bykowie. Telefon, gdzie dokładnie się znajduje i po ile ten rewelacyjny wungiel pchają :). Będę za około 2 tygodnie we Wro, to chętnie bym podjechał i kupił trochę. Specjalnie podjechałbym autkiem służbowym - kangoo express przedłużany blaszak, to trochę woreczków mógłbym sobie na pakę zarzucić :)

 

Namiar pod linkiem:

 

http://ekogroszek-sklad.pl/jak-do-nas-dojecha.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem test spalania z wyjętymi zawirowywaczami bo strasznie spadł SVER - przy ekogroszku z Żernickiej pierwszy worek dał 15,97 MJ/kg, a drugi 15,51 MJ/kg co przy średnim 16,6 MJ/kg jaki wyciągam z niego z włożonymi zawirowywaczami jest kiepskim wynikiem [15,47 średnio, więc o ponad 1 MJ/kg mniej].

 

Szkoda więc węgla i nie będę kontynuował tego testu a wszystkim nie posiadającym zawirowywaczy w kotłach z wymiennikiem poziomokanałowym z 3 półkami polecam ich dorobienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoła !

Wrażenia ze spalenia 130 kg eko wesoła - eko produkowane przez skład w cenie 780 (820 workowane) z frakcji grubszej i spalone przez mój ogniwo eco 15 Kw

- kaloryczność (widze po spalaniu ) - przyzwoita

- w workach eko wilgotne

- papiół .....prawie brak bo wyskrobałem z popielnika może 2-3 kg

- nie spieka się

-spala się płomieniem - nie żaży

- to co niepokoi to to że dużo bardziej od innych eko zasyfia piec (ściany wymiennika, deflator, zawirowywacze zarośnięte sadzą)

- temperatura spalin wyższa o ok 20-30 st.

cena przyzwoita warto by było zmieszać z innym eko lub niałem - co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...