Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wesoła !

Wrażenia ze spalenia 130 kg eko wesoła - eko produkowane przez skład w cenie 780 (820 workowane) z frakcji grubszej i spalone przez mój ogniwo eco 15 Kw

- kaloryczność (widze po spalaniu ) - przyzwoita

- w workach eko wilgotne

- papiół .....prawie brak bo wyskrobałem z popielnika może 2-3 kg

- nie spieka się

-spala się płomieniem - nie żaży

- to co niepokoi to to że dużo bardziej od innych eko zasyfia piec (ściany wymiennika, deflator, zawirowywacze zarośnięte sadzą)

- temperatura spalin wyższa o ok 20-30 st.

cena przyzwoita warto by było zmieszać z innym eko lub niałem - co Wy na to ?

 

Skąd wziąłeś tą Wesołą??

Moja nic nie syfi wymiennika wręcz jest o 100% lepiej niż na innych groszkach, bardziej czysto.

Może masz za mało powietrza?

Co do mieszania to po co to robić?? Jka spala się bardzo dobrze po co kombinować? Dla tych 50zł oszczędności na tonie jak zmieszasz z tańszym o 100zł groszkiem?? Ma to sens??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąłeś tą Wesołą??

Moja nic nie syfi wymiennika wręcz jest o 100% lepiej niż na innych groszkach, bardziej czysto.

Może masz za mało powietrza?

Co do mieszania to po co to robić?? Jka spala się bardzo dobrze po co kombinować? Dla tych 50zł oszczędności na tonie jak zmieszasz z tańszym o 100zł groszkiem?? Ma to sens??

 

U mnie było podobnie, więc może gegusowi ten skład "wyprodukował" jakiś mix Wesołej z czymś tam ...

 

Wg mnie nie warto mieszać bo trudno będzie ustalić parametry dla niejednolitej mieszanki, a mieszanie dokładne to masa pracy.

Lepiej spalać albo Wesołą, albo dla oszczędnych tani czeski [Komorany po 500 zł/tonę].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg mnie nie warto mieszać bo trudno będzie ustalić parametry dla niejednolitej mieszanki, a mieszanie dokładne to masa pracy.

Lepiej spalać albo Wesołą, albo dla oszczędnych tani czeski [Komorany po 500 zł/tonę].

 

punkt widzenia z punktu siedzenia

przecież przez cały czas nie będzie się ustalać parametry.

uważam że mieszanie węgli ma też swój plus w spalaniu ,a mowa jest o mieszaniu węgli typ31 z typ32 co super zdaje egzamin podczas budzenia się z podtrzymania ponieważ typ31 szybciej się rozpala co powoduje szybsze pobudzenie tego mocniejszego typ32 i pomocne szczególnie w okresach przejściowych.

 

i na pewno nie wszyscy są tak obryci (w temacie nastawu) jak ty suspenser aby nawet samą wodę potrafili ogrzać na samej wesołej.:)

 

tak roboty jest trochę z tym i ci którzy nie widzą z tym problemu to dla nich małe piwo.

 

oczywiście mowa jest o mieszaniu węgli osobiście w pełni świadomi co posiadamy.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąłeś tą Wesołą??

Moja nic nie syfi wymiennika wręcz jest o 100% lepiej niż na innych groszkach, bardziej czysto.

Może masz za mało powietrza?

Co do mieszania to po co to robić?? Jka spala się bardzo dobrze po co kombinować? Dla tych 50zł oszczędności na tonie jak zmieszasz z tańszym o 100zł groszkiem?? Ma to sens??

 

Eko jest z dużego składu i też podejrzewam że muszą coś domieszywać bo cena jak za wesołą 780 luzem jest dość atrakcyjna (podejrzanie)

Powietrze hm....tego w moim Ognieo eko 15 KW z e-coalem nie mogę zmienićbo to automat - nigdy z tego powodu nie miałem problemów, może wgram nowszy program ale myślę że to tęż nic nie da !

Powęsze - 100% że @ coś dodają !

A ile u Was kosztuje eko Wesoła ?

Edytowane przez gegus37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie warto mieszać bo trudno będzie ustalić parametry dla niejednolitej mieszanki, a mieszanie dokładne to masa pracy.

 

Zgadzam się z tym stwierdzeniem.

Mieszanie ma sens tylko wtedy, kiedy natrafiłeś na wyjątkowo kiepski węgiel, spiekający się intensywnie, koksowo czy żużlowo, wszystko jedno. Wtedy dodatek dobrego niespiekającego węgla (lub peletu) ma sens. Da poprawę, nawet jeśli wymieszanie nie będzie całkiem idealne.

Mieszanie węgli w celu - nazwijmy to tak - "regulacji jego wartości opałowej" jest bez sensu. Kotły dadzą sobie radę z węglami o dość dużej rozpiętości wartości opałowej. To tylko sprawa odpowiedniej regulacji. Natomiast mieszanka różnych wegli (niedokładnie wymieszana) może powodować, że do palnika w krótkich okresach czasowych będzie podawany różny węgiel, co prowadzi do permanentnej deregulacji spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym stwierdzeniem.

Mieszanie ma sens tylko wtedy, kiedy natrafiłeś na wyjątkowo kiepski węgiel, spiekający się intensywnie, koksowo czy żużlowo, wszystko jedno. Wtedy dodatek dobrego niespiekającego węgla (lub peletu) ma sens. Da poprawę, nawet jeśli wymieszanie nie będzie całkiem idealne.

Mieszanie węgli w celu - nazwijmy to tak - "regulacji jego wartości opałowej" jest bez sensu. Kotły dadzą sobie radę z węglami o dość dużej rozpiętości wartości opałowej. To tylko sprawa odpowiedniej regulacji. Natomiast mieszanka różnych wegli (niedokładnie wymieszana) może powodować, że do palnika w krótkich okresach czasowych będzie podawany różny węgiel, co prowadzi do permanentnej deregulacji spalania.

 

pewnie że się zawsze znajdzie problem jak ktoś spartoli robotę (złe zmieszanie i takie tam)

powiedzcie co miał na myśli producent Ekorteu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że się zawsze znajdzie problem jak ktoś spartoli robotę (złe zmieszanie i takie tam)

powiedzcie co miał na myśli producent Ekorteu?

no tak to teraz mając wesołą z bykowa i niebieską iskre (kazimierz-juliusz) mogę u siebie w piwnicy zrobić ekoret, tylko po co? Oryginalny ecoret miałem, paliłem nim i było gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieszać węgiel, trzeba wiedzieć co i w jakim celu się miesza. Najczęściej - ekogroszki dla obniżenia spiekalności albo w tłoku miał z ekogroszkiem - dla poprawy osypywania się z kosza. Zdarza się tez mieszanie w celu obniżenia ceny lub uzyskana wyższego zysku - np. Bobrek czy Wesoła dobrze pomieszane ze 150 PLN / tona tańszym Retopalem dadzą eko o wartości opałowej Piekar. i tylko nieznacznie wyższym popiele. Przy tym zostanie znacząco obniżona spiekalność. No i taką mieszankę ktoś może próbować sprzedawać jak Piekary - a cena Piekar na kopalni jest równa cenie Bobrka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że się zawsze znajdzie problem jak ktoś spartoli robotę (złe zmieszanie i takie tam)

powiedzcie co miał na myśli producent Ekorteu?

 

Ja miałem na myśli mieszanie w warunkach domowych.

Mieszanie w warunkach przemysłowych (tworzenie kwalifikowanych mieszanek węglowych) jest technologią znana i powszechnie stosowaną. Np. w koksownictwie stosuje się wyłącznie mieszanki węglowe.

Co miał na myśli producent Ekoretu?

Najprawdopodobniej osiągnięcie poprzez domieszki parametrów paliwa kwalifikowanego, których z pojedynczego węgla podstawowego nie osiągał. Tego jednak na pewno nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli mieszanie w warunkach domowych.

Mieszanie w warunkach przemysłowych (tworzenie kwalifikowanych mieszanek węglowych) jest technologią znana i powszechnie stosowaną. Np. w koksownictwie stosuje się wyłącznie mieszanki węglowe.

Co miał na myśli producent Ekoretu?

Najprawdopodobniej osiągnięcie poprzez domieszki parametrów paliwa kwalifikowanego, których z pojedynczego węgla podstawowego nie osiągał. Tego jednak na pewno nie wiem.

 

aby zwykły człowiek posiadający retorę a jest ich "jak u ruskich rakiet" mógł sobie poradzić z paleniem i mieć mocny węgiel aby być zadowolony bo nie wszyscy są tak "kumaci" w tych wszystkich palnikach i sterownikach i innych wodotrysków aby sobie taką wesołą palić do grzania CWU.

A wymysł kruszenia wesołej jest właśnie takich ludzi "kumatch" i jak by było to takie proste to już dawno wesoła ekogroszek na składach była by sprzedawana powszechnie jak k.juliusz gdzie pali sie dobrze ale co z tego jak jest słaby i wcalę się nie dziwie że kolega pionan pali ledvice gdzie z mocą dużo nie ustępuje od juliusza a ma go za połowę ceny i jak by sobie chciał wzmocnić zawsze sobie może zmieszać bo któreś piękniej zimy przywali ze 2 miesiące z -20stC to juz śmiesznie nie będzie,a zwykły człowiek nie będzie robił badań laboratoryjnych w domu bo życie to nie tylko kotłownia.

 

Dlatego uważam że mieszanie węgli ma głęboki sens a wiedza o ich parametrach jest kluczem aby być zadowolony.

Osobiście mieszam i widzę możliwości manewrowania i zejścia z kosztów a nie pakowania tylko drogiego gdzie energia i moja kasa wyleci gwizdkiem.

 

oczywiście jest to sprawa indywidualna czy sobie ktoś będzie mieszał bądź nie ,ale dla mnie jest to manewr na wielki plus.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle zasypowym z miarkownikiem ciągu ( trzy ostatnie wykresy od 18-02 od 22:30

15 kg jakiś groszek dał 16,6 MJ / kg i przeciągał temp.

później 20 kg orzech z wujka dał 20,9 MJ / kg nie chciał za bardzo dzielić się ciepłem.

Mieszanka 11groszku 14 orzecha w pierwszej fazie przeciągała a teraz też trudno oddaje. O godz. 9:18 zamiast rusztowania 15 sek. mocnego nadmuchu i rozbujał się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam że mieszanie węgli ma głęboki sens a wiedza o ich parametrach jest kluczem aby być zadowolony.

Osobiście mieszam i widzę możliwości manewrowania i zejścia z kosztów a nie pakowania tylko drogiego gdzie energia i moja kasa wyleci gwizdkiem.

oczywiście jest to sprawa indywidualna czy sobie ktoś będzie mieszał bądź nie ,ale dla mnie jest to manewr na wielki plus.

 

Ty jesteś fachowcem. Ty wiesz, co robisz, toteż efekty masz pozytywne. Wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym napisać jak zakończyła się sprawa z firmą Karena. Po wizycie pracownika Kareny, który stwierdził, ,,,,

 

Pracownicy firmy Karena nie tylko udzielają osobiście porad u swoich klientów, ale także udzielają porad swoim klientom wirtualnie.

 

Pytanie, czy te porady wirtualne są prawidłowe?.

 

"Konieczność czyszczenia kotła co dwa dni z sadzy ewidentnie świadczy o tym, że opał spalany jest ze zbyt małą ilością tlenu. Chyba powinien Pan nieco zwiększyć obroty dmuchawy, lub jeśli jest na niej przesłona - bardziej ją otworzyć. Jeśli Pan nie przesadzi, nie będzie to miało negatywnego wpływu na sprawność kotła.

 

Przepływ spalin przez wymiennik kotła powinien być taki, aby w żadnym miejscu wymiennika, nie następowała kondensacja. Zbyt mały przepływ powoduje, że kocioł może się "pocić", a więc korodować. Ponadto warstwa sadzy, która na przegrodach wymiennika jest izolatorem - radykalnie zmniejsza jego sprawność. Oczywiście zbyt szybki przepływ spalin również zmniejsza sprawność kotła. Trzeba - metodą obserwacji i kontrolowania temperatury czopucha - tak dobrać przepływ spalin, aby kocioł nie kondensował i nie produkował sadzy, ale równocześnie nie przegrzewał czopucha i komina.

 

 

Pozdrawiam,

Juliusz Przezak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czytania Twoich komentarzy odniosłem wrażenie, że jesteś fachowcem w obszarze węgla. Chyba nie obraziłem Cię, nazywając fachowcem? Co?

 

nie ,dlaczego

ale lubię doświadczenia które są oparte na praktyce i wiedzy którą czerpie właśnie od fachowców.

także sztywno trzymanie się w życiu pewnych reguł nie do końca daje efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na tym Forum;)

 

Chciałbym na próbę kupić ten zachwalany ekogroszek z KWK Wesoła. Interesuje mnie zakup przez internet, bo mam już dosyć lokalnych dostawców;)

 

Jakich pewnych sprzedawców możecie mi polecić? Skład w Bykowie ma na stronie info o Pieklorzu po 880 PLN, czy to jest właśnie Wesoła pod inną nazwą? Zastanawiam się jeszcze nad zakupem w B&E. Może jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...