Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Będzie to; historyja ku ciekawości, uciesze lub przestrodze.

Pewnego pięknego, niezimowego dnia (luty 2013) usłyszałem zza płotu zapytanie;- nie chcesz pan kupić węglo-miału po tanich pieniążkach? Pytam się, po ile i czemu tak drogo? Gostek przywiózł na vw dostawczym ok 1T tego węglo-miału. Nie potrafił określić dokładnie, czy jest tego 1T, czy może mniej czy więcej. Ale to w zasadzie mniejszy szczegół. Najważniejsza była...... cena. 450 zł, a jakże.

 

Jeden z moich sąsiadów kupuje groszek z Komoran po 445 zł/tonę luzem i nic nie musi sortować - wystarczy poworkować [że też mu się chce za te 50 zł/tonę].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich sąsiadów kupuje groszek z Komoran po 445 zł/tonę luzem i nic nie musi sortować - wystarczy poworkować [że też mu się chce za te 50 zł/tonę].

 

Wiesz czasami za te pare zł człowiek robi wielkie głupoty:) Niedawno kupowałem drewniana witryne, facet chciał 160 zł za wysyłke, ja mam kuriera za połowe ceny - ale gość ze sobie znanych powodów nie chciał się na to zgodzić. No to zaproponowal spotkanie w połowie drogi. Wziąłem busa zatankowałem 120 zł i pojechałem. Wszystko ok towar w porządku, wróciliśmy. Usiadlem potem w domu i tak sobie myśle....... zaoszczedziłem 40 zł - fakt, kupiłem towar po oględzinach - fakt, ale zmarnowałem pół niedzieli, narażałem się np na kolizje drogowa, mandat etc....... za 40 zł............ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel jest pakowy w worki foliowe - takie same jak ISKRA ŻÓŁTA. Wcześniej było info, że tak będzie.

Otworzyłem 2 losowo wybrane worki.

Zaskoczenie nr 1 - węgiel jest suchy.

Zaskoczenie nr 2 - węgiel jest porządnie zrobiony. Wg specyfikacji granulacja 6-25mm i rzeczywiście tak jest. Praktycznie w ogóle nie ma żadnej drobnicy i miału. Np. z Iskrze zółtej drobnicy było (przynajmniej u mnie) nieporównywalnie więcej.

 

To moja subiektywna ocena na podstawie 2 worków.

 

Wizualnie wszystko OK. Do pieca węgiel trafi jutro.

 

Parametry, które dostałem od Kareny:

Kopalnia Wesola o granulacji 5-25 mm (bez domieszek!)

Parametry: wartość opałowa robocza 30 155J/g , popiół 4,24 % wilgotność 4,67%

badania wykonywaliśmy 28 stycznia br.

Edytowane przez MARTINOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedadzą po tej cenie, to nie będą mieli z czego. 627,30 PLN cena na kopalni za groszek. Transport, min. 10% odpadu z kruszenia, worki, robocizna i energia, paliwo do maszyn i takie inne pierdoły - nie widzę tego. Nawet zakładając transport kolejowy i upust dilerski na kopalni to tak raczej po kosztach będzie. Chyba, że jako uczenie klienta nowego towaru na następny sezon. Tylko, że to może nie zapalić - kto to wie, do jakiego węgla na kopalni dojdą przed sezonem. Czy jeszcze będzie się z niego dało coś fajnego zrobić? Jak Martinos wypróbuje i potwierdzi jakość, to na miejscu chłopaków już bym zamawiał zapas na przyszły sezon. Tylko na wszelki wypadek na kilka razy po 1 palecie - z każdej dostawy spalić testowo worek czy dwa, jak OK to następna paleta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedadzą po tej cenie, to nie będą mieli z czego. 627,30 PLN cena na kopalni za groszek. Transport, min. 10% odpadu z kruszenia, worki, robocizna i energia, paliwo do maszyn i takie inne pierdoły - nie widzę tego. Nawet zakładając transport kolejowy i upust dilerski na kopalni to tak raczej po kosztach będzie. Chyba, że jako uczenie klienta nowego towaru na następny sezon. Tylko, że to może nie zapalić - kto to wie, do jakiego węgla na kopalni dojdą przed sezonem. Czy jeszcze będzie się z niego dało coś fajnego zrobić? Jak Martinos wypróbuje i potwierdzi jakość, to na miejscu chłopaków już bym zamawiał zapas na przyszły sezon. Tylko na wszelki wypadek na kilka razy po 1 palecie - z każdej dostawy spalić testowo worek czy dwa, jak OK to następna paleta.

 

też dostałem cynk że robią inną ścianę i ponoć to już nie jest to

oby się mylili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zug, dla Ciebie lepiej. Węgiel jest cieplejszy, tyle że zaczyna czasem spiekać. Już na stronie KHW nawet zdążyli uaktualnić - podają wyższą górną granicę wartości opałowej i spiekalność 15RI ( jeszcze niedawno było 9 -11 RI ). U Ciebie trochę wyższe RI nie będzie miało wielkiego znaczenia, za to trochę wyższą kaloryczność odczujesz na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ekoretem nie handluję. Prawdę mówiąc, od 3 lat w ogóle nie handluję oryginalnymi ekogroszkami. Po wtopie na Chwałowicach w 2010 postanowiłem, że już nikt mnie w bu.a nie strzeli i zacząłem kruszyć z grubszych sortów. Jak po skruszeniu partii testowej wyjdzie, że się nie nadaje - mam dalej handlowy towar sortu groszek czy orzech II i nie muszę wybierać - stracić kasę czy świecić gałami przed klientelą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zug, dla Ciebie lepiej. Węgiel jest cieplejszy, tyle że zaczyna czasem spiekać. Już na stronie KHW nawet zdążyli uaktualnić - podają wyższą górną granicę wartości opałowej i spiekalność 15RI ( jeszcze niedawno było 9 -11 RI ). U Ciebie trochę wyższe RI nie będzie miało wielkiego znaczenia, za to trochę wyższą kaloryczność odczujesz na pewno.

 

wiem ale też wiecznie nie będę miał GS-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ekoretem nie handluję. Prawdę mówiąc, od 3 lat w ogóle nie handluję oryginalnymi ekogroszkami. Po wtopie na Chwałowicach w 2010 postanowiłem, że już nikt mnie w bu.a nie strzeli i zacząłem kruszyć z grubszych sortów. Jak po skruszeniu partii testowej wyjdzie, że się nie nadaje - mam dalej handlowy towar sortu groszek czy orzech II i nie muszę wybierać - stracić kasę czy świecić gałami przed klientelą.

 

Mowię Ci pojechali po bandzie... ekoret workowany raczej poziom trzymał,ale w tym roku to totalna porażka, albo weszli na inną ścianę, albo zmienili proporce mieszania? nie wiem, ale widac to odczuwalnie.. jednym słowem masakra .. i to za ok 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...