Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podjadę w przyszłym tygodniu do Luskara, to jest uczciwy diler KHW z Krakowa. Kupię parę worków z ciekawości, czy tak źle z węglem, czy może Twój dostawca postanowił lepiej zarabiać. Może być, że więcej Kazimierza dają ze względu na podwyższającą się spiekalność Wesołej. Ale niewielka zmiana proporcji nie powinna jakoś dramatycznie obniżyć kaloryczności, a popiół - no w Kazimierzu to różnie bywa, ale poziomu przyzwoitości ( tych max 6 - 7% ) raczej nigdy nie przekraczał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjadę w przyszłym tygodniu do Luskara, to jest uczciwy diler KHW z Krakowa. Kupię parę worków z ciekawości, czy tak źle z węglem, czy może Twój dostawca postanowił lepiej zarabiać. Może być, że więcej Kazimierza dają ze względu na podwyższającą się spiekalność Wesołej. Ale niewielka zmiana proporcji nie powinna jakoś dramatycznie obniżyć kaloryczności, a popiół - no w Kazimierzu to różnie bywa, ale poziomu przyzwoitości ( tych max 6 - 7% ) raczej nigdy nie przekraczał.

 

No oby ci sie powiodlo z tym LUSKAREM.:no:

Bo niestety tej firmy " nagle popsucie" sie Ekoretu nie ominelo.

Bo jezeli to co oferuja to jest Ekoret ( nie tylko oni ) , To naprawde lepiej wziasc Jareta Plus .

Niestety nastepne eko z tych co miala byc tak strasznie zastrzezona nazwa zeszlo na psy.

Coz pazernosc Polaka nie zna granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietruch, z dotychczasowych kontaktów z Luskarem mam przekonanie, że jak kupię u nich oryginalnie workowany Ekoret to będzie wprost z Zakładu Przeróbczego w Sosnowcu, bez żadnej twórczości własnej. Dlatego spróbuję i opiszę tu efekty, bo to będzie wiarygodna próba. A brałeś od nich ostatnio?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj skończył mi się zasyp EKOGROSZA 125 kg - wystarczył na prawie 10 dób !! co prawda ostatnie 2-3 dni było ciepełko już można rzec

zużycie wyszło mi minimalnie większe od juliusza za którego place 200 zł więcej

w moim przypadku gdyby nie to ze mam dość daleko do LM i muszę go sobie przywozić po kilka worów i że jest bardzo mokry brałbym go śmialo

a tak muszę jeszcze przemyśleć Karene

 

pamięta ktos ceny tych 3 ekogroszkow z Kareny przed aktualnymi promocjami?

Edytowane przez josephik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko

puszczę wam jutro parę fotek jak to wygląda. Jutro też powinno się skończyć to co jest w zbiorniku wrzucę to co przyszło dziś. Ale na wyniki w stylu Suspensera raczej nie liczcie :-)

Kobra wiesz mniej więcej jak wygląda u mnie działanie pieca. Powiedz proszę jakie dać ustawienia (podawanie/przerwa/wiatr) w dwóch opcjach:

- wersja optymistyczna - węgiel pali się bez spieków

- wersja pesymistyczna - jest to już z tej gorszej ściany --> bardziej spieka się.

 

Edit: fota otwartego wora

IMG_2251.jpg

Edytowane przez MARTINOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietruch, z dotychczasowych kontaktów z Luskarem mam przekonanie, że jak kupię u nich oryginalnie workowany Ekoret to będzie wprost z Zakładu Przeróbczego w Sosnowcu, bez żadnej twórczości własnej. Dlatego spróbuję i opiszę tu efekty, bo to będzie wiarygodna próba. A brałeś od nich ostatnio?

 

Tak bralem z ciekawosci bo nie wiezylem w opinie o tak naguciu sie ekoretu.

Niestety to nie jest ekoret ktory serwowano jeszcze w lecie 2012:(.

Bralem po pare workow z prawie kazdego skladu posiadajacego ekoret. (nawet luzem tez sie skusilem )

Dla mnie bylo to nie mozliwe co slyszalem od znajomych palacych tym eko ( Pare godzin spedzilem w kotlowniach obserwujac spalanie i pobojac rozwiazac problemy powstale podczas spalania tego eko tj spieki, zasyfienie, makabryczna kalorycznosc , itd... )

Kobra ja nie twierdze ze na LUSKARZE robia jakies fiku miku

ZEBY KOGOS OSKARZYC - UDOWODNIJ MU WINE!!!! Staram sie w zyciu i swojej dzialalnosci kierowac tym motto.

Juz wczesniej w postach dalem do zrozumienia ze fiku-miku moze sie odbywac u podstaw ( rowniez w zakladach przerobczych )

Ale czy nie wydaje sie to dziwne ze na psy schodzi nastepne eko po Pieklorzach , Kazimierz -Juliusz , ktore posiada nazwe zastrzezona?

I wszystko to jest robione na naszych oczach i za naszym przyzwoleniem.

Ewidentnie jestesmy robieni w konia przez jakis cwaniaczkow ktozy robia to w majestacie prawa i mysla ze maja samych jeleni wsdrod klientow.

Jak kupujesz dla przykladu Mercedesa klasy S to placis i wymagasz zeby byl to w 100% ten wlasnie model.

Tak samo jest z eko:

PLACISZ KUPUJAC TOWAR O DANEJ NAZWIE TO MASZ GO MIEC ZE WSZYSTKIMI PARAMETRAMI JEGO JAKIE SA PODANE!!!!

A nie uwazam ze ty i ludzie tutaj piszacy ( a sa tu tacy ktozy naprawde posiadaja wiedze i doswiadczenie ) dacie z siebie robic jelonkow!!!

Ja jak narazie nie spotkalem sie z info o obnizonej kalorycznosci, wiekszej spiekalnosci , itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietruch78

jedynie co zostało w takiej sytuacji to zrobić mieszaninę aby jakoś to na palniku przełknąć bo szkoda nerwów i kupę" energii nie wykorzystać.

 

ZUG tylko ze przy tym ekorecie i jego cenie to naprawde lepiej kupic jaret plus.

Lepiej wyjdzie cenowo , a kalorycznosc identyko ( z obserwacji spalania w kotlach )

Pewnie w zimie sie okaze ze retopal " dogonil " kalorycznoscia Pieklorza lub Wesola:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ciężkich słów. Panowie, nawet mocno" zepsuty" Ekoret będzie trzymał parametry podawane przez producenta.Rzecz w tym, że KHW przyzwyczaiła klientów do towaru najwyższej jakości i klienci w momencie zawahania się tej jakości - nadal w zakresie widełek podawanych przez producenta - czują się oszukani. Tymczasem 26 MJ z tej mieszanki węgli wyjdzie praktycznie zawsze, popiół do 10% i spiekalność do 10 RI też raczej na pewno zostaną zachowane.. Takie są brzegowe parametry Ekoretu. Tyle, że przez lata były zdecydowanie bliższe górnego brzegu. Koło środy zasypię trochę oryginalnego Ekoretu i napiszę, co mi wyszło. Jak jest słabo, to moim zdaniem znaczy tylko tyle, ze dają więcej Kazimierza a ten kopie węgiel z dolnego zakresu swoich parametrów, czyli popiół rzędu 7 - 8% i 23 MJ wartości opałowej.Czyli jednym słowem będzie jak w przysłowiu - pomimo szczerych chęci z gó..a bata nie ukręci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ciężkich słów. Panowie, nawet mocno" zepsuty" Ekoret będzie trzymał parametry podawane przez producenta.Rzecz w tym, że KHW przyzwyczaiła klientów do towaru najwyższej jakości i klienci w momencie zawahania się tej jakości - nadal w zakresie widełek podawanych przez producenta - czują się oszukani. Tymczasem 26 MJ z tej mieszanki węgli wyjdzie praktycznie zawsze, popiół do 10% i spiekalność do 10 RI też raczej na pewno zostaną zachowane.. Takie są brzegowe parametry Ekoretu. Tyle, że przez lata były zdecydowanie bliższe górnego brzegu. Koło środy zasypię trochę oryginalnego Ekoretu i napiszę, co mi wyszło. Jak jest słabo, to moim zdaniem znaczy tylko tyle, ze dają więcej Kazimierza a ten kopie węgiel z dolnego zakresu swoich parametrów, czyli popiół rzędu 7 - 8% i 23 MJ wartości opałowej.Czyli jednym słowem będzie jak w przysłowiu - pomimo szczerych chęci z gó..a bata nie ukręci.

 

wszystko fajnie tylko na stronie KHW masz

wartosc opalowa min 26

a sklady podaja :

wartosc opalowa >26

i to nawet te ktorepowinny dbac o swoja renome.

A te dwa znaczki naprawde w kwesti formalno -prawnej robia roznice.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet mocno" zepsuty" Ekoret będzie trzymał parametry podawane przez producenta.Rzecz w tym, że KHW przyzwyczaiła klientów do towaru najwyższej jakości i klienci w momencie zawahania się tej jakości - nadal w zakresie widełek podawanych przez producenta - czują się oszukani.
Dokładnie !!! święte słowa ,wydaje mi się ze tu jest 100% prawdy !! Eko prawdopodobnie dalej spełnia swoje wymogi, ale zaniżyło poprzeczkę a osoby które tym palą zaraz zauważą różnicę ( no ... przynajmiej większość)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUG tylko ze przy tym ekorecie i jego cenie to naprawde lepiej kupic jaret plus.

Lepiej wyjdzie cenowo , a kalorycznosc identyko ( z obserwacji spalania w kotlach )

Pewnie w zimie sie okaze ze retopal " dogonil " kalorycznoscia Pieklorza lub Wesola:cool:

 

tylko ja myślałem że jeszcze posiadasz i aby się nie męczyć to lepiej zmieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie !!! święte słowa ,wydaje mi się ze tu jest 100% prawdy !! Eko prawdopodobnie dalej spełnia swoje wymogi, ale zaniżyło poprzeczkę a osoby które tym palą zaraz zauważą różnicę ( no ... przynajmiej większość)

 

Zgadzam się. Ekoretem workowanym paliłem na początku tego sezonu, odbierając go bezpośrednio z kopalni. Spaliłem trzy palety.

Palił się znakomicie, zero problemów, popiół śladowy.Kaloryczność taka do jakiej się przyzwyczaiłem do 24MJ, chyba była już nie spełniana.Zawsze odbierałem go super mokry. Od Ekoretu odchodziłem kilkakrotnie. Pamiętajmy, że to mieszalnia różnych węgli nie tylko polskich. Parę lat temu co dostawa miała inny skład, tak jest widzę i teraz. Obecnie palę kruszonym niesortem z Wesołej, super suchym i różnica w wydajności jest wyczuwalna. Kaloryczność tej nowej ściany może sięgać rzeczywiście do 29 MJ. Jest problem delikatny ze spiekalnością, ale z Bożą i waszą pomocą wychodzę z problemu..Właśnie wróciłem z kotłowni i w popielniku po całej nocy tylko parę skwarków widzę, prawie zero łupków, margli itp.

Reasumując wolę wiedzieć czym palę, jak tu pisał już KOBRA.

Zostanę jakiś czas przy kruszonym z Wesołej. Teraz na koniec sezonu wezmę jeszcze 1.5 t na przyszły, ale już przesiany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...