Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie no niestety pogoda pokrzyżowała plany. :-) U mnie dziś cały dzień ciepło i słonecznie. Piec praktycznie nie pracował. Tylko jakieś grzanie wody + krótkie ogrzewanie wieczorem. Może coś na jutro będzie.

 

Wracając samego węgla.

- węgiel jest suchy - tzn. nie jest tak, że przy wrzucaniu do pieca są tumany kurzu. Jest tylko delikatnie wilgotny. Jak na tę porę roku - rewelacja. Nauczony doświadczeniem z ISKRĄ i tymi foliowymi workami od razu porcję wrzuciłem do koszy w kotłowni. Po 24h jest OK.

- granulacja - to najbardziej mnie interesowało. Kotłownię mam przez ścianę z innymi pomieszczeniami i każde "chrupnięcie" jest u mnie mocno słyszalne. Dziś się trochę przysłuchiwałem i jest super. Dla mnie duży plus.

 

Drugą cechą węgla, która niezmiernie mnie interesuje jest mała ilość popiołu. Do tej pory miałem z tym trochę problemów. Dlatego czekam na jutro z niecierpliwością. Ale chyba rzeczywiście jest coś na rzeczy. Dziś po około 2 godzinach palenia do popielnika prawie nic nie spadło. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na rynku może się pojawić więcej ekogroszku z Wesołej - kopalnia wprowadziła do oferty groszek II 8 - 20 mm. Wartość opałowa min 28,5 MJ, popiół 3 - 5,5%, spiekalność 16 RI. Będzie bez kruszenia, tylko qrka ta spiekalność wciąż im rośnie. Ale 16 RI - to jeszcze nie dramat. Cena na kopalni 651,90 brutto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na rynku może się pojawić więcej ekogroszku z Wesołej - kopalnia wprowadziła do oferty groszek II 8 - 20 mm. Wartość opałowa min 28,5 MJ, popiół 3 - 5,5%, spiekalność 16 RI. Będzie bez kruszenia, tylko qrka ta spiekalność wciąż im rośnie. Ale 16 RI - to jeszcze nie dramat. Cena na kopalni 651,90 brutto.

 

Czyli sprzedawca u mnie na składzie miał rację mówiąc że wesoła wprowadziła do ofert GROSZEK II.

Na certyfikacie który mi sam pokazywał (podobno robili testy na własne zlecenie) wyszło

wartośc opałowa 31 MJ

wartośc cieplna 30 MJ

zawartośc popiołu 5,4%

i cena tego u mnie to 790zł tona

jutro wrzucę ten węgiel i zobaczę co z niego będzie

 

Właśnie zamówiłem próbkę z Kareny, zobaczę jak Wesoła z Kareny ma się do Wesołej od miejscowego sprzedawcy

Edytowane przez blaste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na rynku może się pojawić więcej ekogroszku z Wesołej - kopalnia wprowadziła do oferty groszek II 8 - 20 mm. Wartość opałowa min 28,5 MJ, popiół 3 - 5,5%, spiekalność 16 RI. Będzie bez kruszenia, tylko qrka ta spiekalność wciąż im rośnie. Ale 16 RI - to jeszcze nie dramat. Cena na kopalni 651,90 brutto.

 

nawet kopalnia dzięki Tobie wypuściła nowy sort :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinos

No a jak wygląda sprawa ze spiekaniem się wesołej?

 

Panowie,

 

spaliłem około 40kg. Niestety nie maiłem możliwości śledzenia tego na bieżąco.

 

Patrzyłem dziś trochę rano i teraz wieczorem. I widzę to tak:

 

1. Z popiołem rzeczywiście miodzio :-) Z dotychczasowymi groszkami nie ma w ogóle czego porównywać.

2. Są spieki - ale nie wiem ile tu wina węgla a ile ustawień. Wieczorem wybrałem (tak obrazowo) ~2 szklanki drobnego popcornu. Takie niby spieczone, niby niedopalone kawałki.

3. Węgiel jakoś inaczej się pali. Jest żar i taki niski i przeźroczysty płomień. Jak się to delikatnie ruszy to płomień strzela ale po kilku chwilach znowu wraca do poprzedniej postaci. Tak jakby robiła się jaka powłoka blokująca płomień. Ale nie zauwaażyłem jakiś problemów z łapaniem temperatury przy włączonej pompce CWU czy CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinos, wystartowałbym z 5 podawanie, 30 przerwa i nadmuchu 3 przy całkiem otwartej przesłonie.

 

Kobra, 3 na szybszych czy wolniejszych obrotach w ustawieniach serwisowych na ST-37?

 

P.S. U mnie jak wynika z obserwacji wszystko powyżej stosunku 1:5 to niestety problem z zapadającym się kopcem. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaste, to dopiero od 1 marca mają w ofercie. Martinos, dmuchawę na szybszych . I daj w takim razie 5 - 25. Że płomienia wysokiego nie ma to w wypadku tego towaru nie jest wada, można palić z prawie płaskim kopcem. Ten popcorn można wybrać i ponownie wrzucić - tylko nie do kosza a na wierzch palnika, to już jest odgazowane i nie powinno ponownie trafić pod żar. Ten płomień taki jakby dołem błękitny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...