Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szczerze mówiąc - nie wiem, myślę , że to skład części lotnych daje taki kolor. Ale tak mam u siebie jak próby robię - jak Wesoła świeci na błękitno, to trochę więcej spieka. Możesz próbować obniżać jeszcze nadmuch i dobierać przerwę, ale u mnie to się kończyło zwiększeniem spieków. Koksu do zbiornika bym nie wrzucał, bo on jest już odgazowany i ponowne podanie go pod żar - tam, gdzie węgiel powinien odgazować zanim " stanie się " koksem - jest bez sensu.Jak się zbierze więcej, zaburzy spalanie - żar może zejść bardzo głęboko i przegrzać ślimak. Na wierzchu się ładnie wypali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odbiegne troszkie od tematu bo mam pewien problem. Zaobserwowałem ze teraz u mnie kociołek dłużej stoi w podtrzymniu niż jak były niższe temp. Na zewnątrz. I w związku z tym widzę ze popiół trochę gorzej wygląda bardziej się spieka czasem troszkie miksuje. Czy można czymś trochę na to zaradzić. Tak myślałem przedmuchami w podtrzymaniu tylko nie wiem jak, czy częściej czy mniej. Będę wdzięczny za porady i pomoc.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na rynku może się pojawić więcej ekogroszku z Wesołej - kopalnia wprowadziła do oferty groszek II 8 - 20 mm. Wartość opałowa min 28,5 MJ, popiół 3 - 5,5%, spiekalność 16 RI. Będzie bez kruszenia, tylko qrka ta spiekalność wciąż im rośnie. Ale 16 RI - to jeszcze nie dramat. Cena na kopalni 651,90 brutto.

 

No to bylaby ciekawa alternatywa dla innych producentow.

Jezeli gorna granica uziarnienia bedzie z wynosila te 20mm plus cena na kopalni to wydaje mi sie ze zmusi to innych do zmiany podejscia wobec klienta.

Chodzi mi o dbalosc jalosci towary i zgodnosci z podawanymi parametrami.

Co do spiekalnosci to zauwaz ze u wiekszosci producentow Ri wzrasta.

Niewiem czym to jest spowodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na rynku może się pojawić więcej ekogroszku z Wesołej - kopalnia wprowadziła do oferty groszek II 8 - 20 mm. Wartość opałowa min 28,5 MJ, popiół 3 - 5,5%, spiekalność 16 RI. Będzie bez kruszenia, tylko qrka ta spiekalność wciąż im rośnie. Ale 16 RI - to jeszcze nie dramat. Cena na kopalni 651,90 brutto.

 

Jak to nie będzie orginalnie pakowane przez kopalnie, to każdy groszek o mniejszej granulacji na składzie będzie nosił nazwę .....wesoła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc - nie wiem, myślę , że to skład części lotnych daje taki kolor. Ale tak mam u siebie jak próby robię - jak Wesoła świeci na błękitno, to trochę więcej spieka. Możesz próbować obniżać jeszcze nadmuch i dobierać przerwę, ale u mnie to się kończyło zwiększeniem spieków. Koksu do zbiornika bym nie wrzucał, bo on jest już odgazowany i ponowne podanie go pod żar - tam, gdzie węgiel powinien odgazować zanim " stanie się " koksem - jest bez sensu.Jak się zbierze więcej, zaburzy spalanie - żar może zejść bardzo głęboko i przegrzać ślimak. Na wierzchu się ładnie wypali.

 

Dziś rano to samo. Śladowe ilości popiołu i mała szufelka koksowych bryłek. Dziś jeszcze obniżę nadmuch.

Gdyby nie te spieki węgiel byłby super.

 

Do tej pory paliłem jakąś mieszanką z lokalnego składu - miała mieć 28MJ. I tu było podobnie. Również pojawiały się spieki. Raz więcej a raz mniej ale nigdy nie udało mi się wyeliminowac ich na dobre. Tylko przy tej mieszance miałem nieporównywalnie więcej i popiołu i spieków.

 

Podepnę się pod pytanie Balzaka. Też mam takie wrażenie, że większość tych spieków i niędopaloengo węgla powstaje w czasie postoju. U mnie teraz jest np.dziś przed zachodem słońca to ogrzewanie nie włączy się ani razu. Może tylko dogrzeje się woda ale to max. 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak, a jak masz teraz ustawione podtrzymania? Pietruch, Wesoła od czasu do czasu wprowadza ten towar do oferty, tak jakoś nigdy nie w sezonie. Myślę, ze to się wiąże z obniżeniem zapotrzebowania na Ekoret - zakład przeróbczy mniej od nich bierze i kopalnia sprzedaje u siebie. W Polsce kończy się dobry węgiel o niskiej spiekalności, kopalnie wchodzą na inne ściany i niestety spiekalność wzrasta. Tak było na Chwałowicach, na Bobrku i tak jest teraz na Wesołej. Jak Piekary zejdą z pokładów po Julianie i zostanie im to, co dostali po Andaluzji i Rozbarku, będzie pewnie to samo i u nich. Już raz o tym pisałem, ale specjalista od sprzedaży po 600 tys. ton jednorazowo mnie uświadomił, że jest masa wysokokalorycznego i niskospiekalnego rosyjskiego węgla i Rosjanie aż nogami przebierają, żeby tylko nam go wreszcie sprzedać, więc zmartwienia raczej nie ma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinos, a w podtrzymaniach kopiec utrzymuje wysokość? Jak się nie zapada, to może spróbuj w serwisowych ustawieniach podnieść czas pracy dmuchawy w podtrzymaniach, bo u Ciebie każdy przedmuch w podtrzymaniu powoduje załączenie podajnika. Tam masz chyba wybieg i dobieg czy jakoś tak to jest nazwane - jak kopiec w podtrzymaniach się nie zapada to możesz spróbować dołożyć tam po 1- 2 sekundy Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że ustawiasz je osobno? Na moim ST 37 działały zawsze jednocześnie, tylko nadmuch załączał się ciut przed podaniem i wyłączał ciut po zakończeniu podania - i to ile przed i ile po mogłem regulować. No, ale mój sterownik na dziś ma 8 lat, mogły być jakieś zmiany po drodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem użytkownikiem pieca na eko-groszek od 2004 roku. Testowałem już różne węgle pakowane i nie pakowane. Miałem ekogroszek z KWK Julisz ze składku jak i bezpośrednio z kopalni (ten 2 masakra) Ostatnie 2 lata "testuje Pieklorza. - Pierwszy rok w miarę dobrze -nie rewelacja. W tym roku pozostałość po tamtym węglu - na początku sezonu grzewczego wyniana slimakai silnika (no cóż - może sie zdarzyć) przywieziony "nowy" Pieklorz "testuje" lae piec moją wytrzymałość nerwową. Węgiel sie nie dopala - spieka, różne ustawienia podajnika, powietrza i nic to nie daje. Co 2 dni czyszczenie pieca i po 1,5 wiadra 20 l popiołu a raczej spieków - dobrze że teściuma piec normalny to wrzuca i dopala to co u mnie zostaje. Kiedyś kupiłem w EKOLEMIE i był dobry ale ta spółka sie rozpadła - coć się nie mogli dogadać. Od jakiegoś czasu jeden z nich prowadzi działalnośc pod nazwą PRESTIGE - czy ktoś pali tym węglem. Teraz ponoć nie biorą z Juliusza tylko z innych. Chcialem przetestować ten węgiel ale sprzedją tylko na tony. Czy jest ktoś z okolic Olkusza, Krakowa czy zagłębia (Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa) kto ma taki węgiel i mógłby mi odsprzedać na próbę kilka worków. Chyba, że macie jakiś inny węgiel do polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba_33 osobiście nie paliłem z Presiga, ale spotkałem się z różnymi opiniami w przewadze tymi negatywnymi. Z Ekoelmy miałem i byłem zadowolony. Od jakiegoś czasu zaopatruje się w hurtowni w Dąbrowie G i mam święty spokój, zawsze jestem zadowolony i co ważne mają węgiel w różnej klasie i każdy znajdzie coś dla siebie. Kontakt na PW.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba wiekszą część problemów z spiekami leży w podtrzymaniu. Poniżej fotka palnika po kilkugodzinnym postoju. W tym czasie na wierzch wychodzę te czarne elementy --> spiek? + odgazowany węgiel? + niedopalony wegiel? itp. I to jest wypychane na górę. Później jak piec ruszy to tego już tyle się nazbiera, że nie ma możliwości aby to się spaliło i po prostu spada do popielnika. Druga fotka --> grudki już w popielniku.

IMG_2253.jpg

IMG_2255.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak, a jak masz teraz ustawione podtrzymania? Pietruch, Wesoła od czasu do czasu wprowadza ten towar do oferty, tak jakoś nigdy nie w sezonie. Myślę, ze to się wiąże z obniżeniem zapotrzebowania na Ekoret - zakład przeróbczy mniej od nich bierze i kopalnia sprzedaje u siebie. W Polsce kończy się dobry węgiel o niskiej spiekalności, kopalnie wchodzą na inne ściany i niestety spiekalność wzrasta. Tak było na Chwałowicach, na Bobrku i tak jest teraz na Wesołej. Jak Piekary zejdą z pokładów po Julianie i zostanie im to, co dostali po Andaluzji i Rozbarku, będzie pewnie to samo i u nich. Już raz o tym pisałem, ale specjalista od sprzedaży po 600 tys. ton jednorazowo mnie uświadomił, że jest masa wysokokalorycznego i niskospiekalnego rosyjskiego węgla i Rosjanie aż nogami przebierają, żeby tylko nam go wreszcie sprzedać, więc zmartwienia raczej nie ma :)

 

Kobra teraz mam tak ustawione podtrzymanie

Czas pracu w podtrzymaniu 22s

Czas przerwy w podtrzymaniu 24 min

Wentylator w podtrzymaniu

Czas pracy 13s

Czas przerwy 7 min 30s

 

Poniżej efekty tego spalania załączone fotki

WP_000120.jpg

 

WP_000121.jpg

 

WP_000122.jpg

 

Może coś podpowiecie

 

Aktualnie jest spalany ekogroszek hmm sprzedawca mówił ze jakaś mieszanka Wesołej z czymś z PKW z Jaworzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinos, znaczy że częściej podajesz jak dmuchasz? Dałbym przerwę 20 minut, przerwę wentylatora 10 minut, czas pracy wentylatora 6 - 7 sekund i może rozdmuch bym podniósł tak na 8. Balzak, u Ciebie już tak dość mocno z tyłu się pali, może trzeba by częściej a krócej podać. Ja bym spróbował np. podawanie 10 sekund co 10 minut i dmuchawę 15 sekund co 10 minut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...