Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://allegro.pl/wesola-ekogroszek-eko-groszek-workowany-wysokokal-i3078337465.html i kolejna wesoła na rynku :), cena lepsza niż Karena, ale transport drozszy wiec wychodzi podobnie
880zl karena to nie 916,47zl z tego linku

 

PS sory niepotrzebnie dodalem akcyze czyli minus 37,47zl = 879zl Podobnie :)

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba wiekszą część problemów z spiekami leży w podtrzymaniu. [...]

 

Aby nie zaśmiecać wątku o węglu dalsze info podaję w wątku dotyczącym mojego pieca: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?207993-Kocio%C5%82-BAWARIA-SEKO-wymiana-do%C5%9Bwiadcze%C5%84&p=5858260&viewfull=1#post5858260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zasypłem orginalnego Ekoreta i musze powiedzieć ze coś z nim jest na rzeczy bo jakoś beznadziejnie sie spieka, nie mam bladego pojęcia jak go ogarnąć aby to miało ręce i nogi, Ale co zauwazyłem ze jak całą noc kociołek stał w podtrzymaniu to lepiej to wyglądało niż jak w dzień sie pali dwustanowo,

Ustawienie

Podawanie 8s

przerwa 58s

nadmuch 20%

Klapka na dmuchawie na max otwarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zasypłem orginalnego Ekoreta i musze powiedzieć ze coś z nim jest na rzeczy bo jakoś beznadziejnie sie spieka, nie mam bladego pojęcia jak go ogarnąć aby to miało ręce i nogi, Ale co zauwazyłem ze jak całą noc kociołek stał w podtrzymaniu to lepiej to wyglądało niż jak w dzień sie pali dwustanowo,

Ustawienie

Podawanie 8s

przerwa 58s

nadmuch 20%

Klapka na dmuchawie na max otwarta

 

No to jestes juz ktoras z kolei osoba ktora ma takie efekty po zasypaniu orginalnego ekoreta.

Jakie masz te spieki? duze zlepy , czy cos w stylu popcornu?

Ajak u ciebie z zasyfieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestes juz ktoras z kolei osoba ktora ma takie efekty po zasypaniu orginalnego ekoreta.

Jakie masz te spieki? duze zlepy , czy cos w stylu popcornu?

Ajak u ciebie z zasyfieniem?

 

Daj na probe tak:

Podawanie 6-7s

Przerwa 40-45s

nadmuch sproboj dac na 22

 

a jak z osiaganiem temperatury zadanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam ''kredki, pozamiatane i co tam tylko''. Pisałem tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek&p=5846811&viewfull=1#post5846811 o OKAZJI. W praktyce wygląda to tak:

 

1-IMAG0795.jpg1-IMAG0796.jpg

 

Spieki jak jasny gwint, takich to jeszcze nie widziałem i nie miałem w mojej krótkiej karierze. Jestem po prostu załamany. Próbowałem palić na nastawach ręcznych; 6 s - podawanie, 35 s - przerwa i nadmuch 38%. Kalafiory ogromne i kopci jak z parowozu. Na automacie ecoal trochę mniejsze spieki, chociaż nie kopci tak bardzo. Naciąłem się sromotnie na ten węgiel, mam go jeszcze z 650 kg (przeważnie forma miału). Palę nim z iskrą niebieską (karena) w stosunku 20%(karena)/80%. Codziennie wybieram wiaderko 10 l tych ''odpadów''. Będę męczył to do końca aż to shajcuję. Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie w lepszym spaleniu tego syfu. Może ktoś miał podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może prościej będzie sprzedać któremuś z sąsiadów który ma tradycyjny kocioł górnego spalania.

 

No i mam ''kredki, pozamiatane i co tam tylko''. Pisałem tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek&p=5846811&viewfull=1#post5846811 o OKAZJI. W praktyce wygląda to tak:

 

[ATTACH=CONFIG]174938[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]174939[/ATTACH]

 

Spieki jak jasny gwint, takich to jeszcze nie widziałem i nie miałem w mojej krótkiej karierze. Jestem po prostu załamany. Próbowałem palić na nastawach ręcznych; 6 s - podawanie, 35 s - przerwa i nadmuch 38%. Kalafiory ogromne i kopci jak z parowozu. Na automacie ecoal trochę mniejsze spieki, chociaż nie kopci tak bardzo. Naciąłem się sromotnie na ten węgiel, mam go jeszcze z 650 kg (przeważnie forma miału). Palę nim z iskrą niebieską (karena) w stosunku 20%(karena)/80%. Codziennie wybieram wiaderko 10 l tych ''odpadów''. Będę męczył to do końca aż to shajcuję. Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie w lepszym spaleniu tego syfu. Może ktoś miał podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam ''kredki, pozamiatane i co tam tylko''. Pisałem tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek&p=5846811&viewfull=1#post5846811 o OKAZJI. W praktyce wygląda to tak:

 

[ATTACH=CONFIG]174938[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]174939[/ATTACH]

 

Spieki jak jasny gwint, takich to jeszcze nie widziałem i nie miałem w mojej krótkiej karierze. Jestem po prostu załamany. Próbowałem palić na nastawach ręcznych; 6 s - podawanie, 35 s - przerwa i nadmuch 38%. Kalafiory ogromne i kopci jak z parowozu. Na automacie ecoal trochę mniejsze spieki, chociaż nie kopci tak bardzo. Naciąłem się sromotnie na ten węgiel, mam go jeszcze z 650 kg (przeważnie forma miału). Palę nim z iskrą niebieską (karena) w stosunku 20%(karena)/80%. Codziennie wybieram wiaderko 10 l tych ''odpadów''. Będę męczył to do końca aż to shajcuję. Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie w lepszym spaleniu tego syfu. Może ktoś miał podobnie?

Tego się nie da spalić pewnie zanieczyszczony jest kwarcem .

 

Musisz załadować na dostawczaka i pojechać do następnego miasta i zza płotu zapytać kogoś czy nie chce kupić węglo-miału po tanich pieniążkach?

Najprawdopodobniej ten co sprzedał też się wcześniej naciął i dlatego pozbył.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...