Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co wiecie o czeskim eko Kormorany-Mosty, czy coś takiego?

Można go kupić w Gliwicach workowany za 520zł tona.

Czy warto na lato do CWU?

Spaliłem w swoim badziewiaczku chyba z 9 ton i już się wyleczyłem z czechów :)

Co prawda na lato super sprawa, teraz sypię już co przez ślimak przelazie ale do nowego kotła już go nie wsypię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawic na brulim spalanie iskra niebieska , spadaja mi nadpalone wegle, spalanie grupowe bruli.

Jaki masz kocioł, jaki palnik, jaką masz teraz ustawioną min. moc kotła, max. moc kotła, jaka dmuchawa i jaki nadmuch do tych mocy ?

Co ja wróżka :)

Napisz na priva żeby tu nie śmiecić, odpiszę chyba dopiero jutro wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niedopalone to wiecej dmuchaj.

 

Tu moja praktyka ostatniego miesiąca i toną z Wesołej mówi, że nie masz racji. Trzeba szukać kompromisu z wiatrem i ustawami....Za duży wentylator spieka jeszcze bardziej. To jest spory problem, bo na początku też tak myślałem jak ty. Wydłużyłem do max. stosunek czas podawania do przestoju.

Obecnie optymalne to 8/48. Czas pracy jest stosunkowo za długi do postoju. Ćwiczę obecnie z przegrodą zastawioną od strony gdzie powstają i wysypują się spieki. Już po paru godzinach widzę, że ten prosty sposób jaki poradził mi Kobra, sprawdza się.Nie potrafię skrócić czasu pracy kotła. Długo dochodzi do zadanej temp.

U mnie jest jeszcze dodatkowy problem, że po zmieleniu mam nierówny niesort w każdym worku. Raz jest jak przesiany, raz miazga prawie miałowa.

Ogólnie docieram się z tym węglem i bardzo chwalę moc, może mieć 30 MJ. Takim jeszcze nie paliłem. Gdybym nawet wywalał spieki, to i tak się opłaca.

Tym bardziej, że słyszę od Was, co się dzieje na rynku węgla . Kazimierz Juliusz mam pod domem - dosłowni i chałupę przechyloną od fedrowania. Ekoret pod nosem, ale na razie odpuszczę.

Pozdrawiam, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu moja praktyka ostatniego miesiąca i toną z Wesołej mówi, że nie masz racji. Trzeba szukać kompromisu z wiatrem i ustawami....Za duży wentylator spieka jeszcze bardziej. To jest spory problem, bo na początku też tak myślałem jak ty. Wydłużyłem do max. stosunek czas podawania do przestoju.

Obecnie optymalne to 8/48. Czas pracy jest stosunkowo za długi do postoju.

...

Pozdrawiam, Krzysiek

Ja odpowiadalem na pytanie
Jak ustawic na brulim spalanie iskra niebieska , spadaja mi nadpalone wegle, spalanie grupowe bruli.
Moja odpowiedz byla
Jak niedopalone to wiecej dmuchaj.

Tu nie masz wplywu na podawanie, sterownik robi to za ciebie, ty mozesz tylko zrobic korekte wiatru.

Moj blad polega tylko na tym ze nie spytalem na jakiej mocy pracuje, z jaka sila dmucha no i dlaczego nie podal dostepu do sterownika aby podgladnac wykresy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem dostaję pytania na priv czy mogę przetestować węgiel jak forumowicz mi go podeśle lub przywiezie - tak, mogę w miarę wolnego czasu, więc jak ktoś nie chce płacić za klasyczne badania w laboratorium niech śmiało pisze na priv.

 

Dzięki temu przetestuję i podam na forum wyniki kolejnych ekogroszków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc u mnie to wygląda tak, ekogroszek z Karena:

Iskra niebieska ok tylko więcej wiatru potrzeba

Wesoła-iskra - węgiel przeleciał przez kocioł (na mniejszym nadmuchu nie podbija temperatury na większym wypala cały węgiel)

Wybrał bym iskre niebieska, zresztą nawet po cenie odrazu widać który lepszy.

testuje jeszcze pieklorza oryginalne papierowe worki 25kg ze skladu kompania weglowa SA. oddzial Piekary

coś podobnie jak Iskra niebieska.

Na przyszły sezon napewno zamontuje cieplomierz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post, więc z góry przepraszam, jeśli coś pochrzanię, ale uznałem, że muszę podzielić się tegorocznymi wrażeniami z zakupu 6 ton eko-groszku Pieklorz od wspominanej na tym forum firmy Atex w Pilchowicach. Jest to trzeci rok z rzędu gdy palę tym groszkiem, ale po raz pierwszy dostałem zapakowany w worki kompletny syf, albo jakieś zmiotki, zamiast podobno przesiewanego węgla. Nie chcę nudzić, więc proponuję rzucić okiem na załączone zdjęcia - w workach eko-groszku 5-25 mm można znaleźć wiele ciekawych rzeczy. A do napisania tego postu skłonił mnie ostatni eksponat - ten największy. Może nie byłbym tak wściekły na tą firmę, gdybym nie musiał po każdym kamieniu zrywającym zabezpieczenie podajnika pieca opróżniać zbiornika węgla, co robiłem na początku. Potem ręcznie przekopywałem każdy worek przed wsypaniem. Nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek odważę się kupić tam cokolwiek - no chyba, żebym potrzebował kamieni.

1_Znaleziska (kamienie).jpg

2_Dzisiejszy okaz (węgiel u dołu).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raker

W 2010 roku bralem z atexu 10 czarnych foliowych worköw na ktörych byl napis pieklorz i bylo OK. Pözniej bralem wiekszä ilosc i juz byla du.a zimna. Ale takiego eksponatu nie widzialem.

Gdy go znalazłem, też przez dłuższą chwilę zastanawiałem się, co właściwie widzę. Ale on nie byłby chyba tak fatalny jak te mniejsze, bo jest tak wielki, że ślimak podajnika chyba w ogóle by go nie mógł zahaczyć. Poza tym to kawałek węgla, więc mógłby się pokruszyć (?). Te mniejsze to jakieś kamienie, które blokują i uszkadzają mechanizm podajnika, tak twarde, że się nie kruszą. Niestety na początku je wyrzucałem, a dopiero po kilku powtórkach zacząłem zbierać jako pamiątki do przekazania do biura Atexu. Nie mam więc wszystkich eksponatów, a było ich dość dużo - gdyby przeliczyć, to pewnie w co 8-10 worku była niespodzianka.

Za pierwszym razem miałem część groszku luzem i dokupywałem w czarnych workach z Atexu. Był w porządku. Za drugim razem dostałem mokry i odsyłałem z powrotem do firmy, ale po pewnym czasie przywieźli mi suchy. Też był w porządku - chyba tylko raz znalazłem kamień. W 2012 (w maju) kupiłem ten o niższej wartości opałowej w niebiesko-białych workach, Pieklorz. Jest bardzo gruby (fotka) i w podajniku cały czas kruszą się co większe kawałki z miłym odgłosem strzałów karabinowych. Ma też bardzo dużo drobnych kamieni, które po wyżarzeniu wyglądają prawie tak samo jak przed przejściem przez retortę. :-(

Pieklorz Atex.jpg

Edytowane przez Raker
Zapomniałem o załączniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoła-iskra - węgiel przeleciał przez kocioł (na mniejszym nadmuchu nie podbija temperatury na większym wypala cały węgiel)

Wybrał bym iskre niebieska, zresztą nawet po cenie odrazu widać który lepszy.

 

To nie mogła być Wesoła bo oryginalna ma taką moc, że zauważył byś od razu, że jest znacznie kaloryczniejsza od innych węgli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...