Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszystko wskazuje na to, że RESOVER ma kłopoty nie tylko z realizacją dostaw. Niestety zwrotu pieniędzy nadal się nie doczekałem, więc zakładam, że albo firma ma poważne problemy z płynnością finansową, albo z uczciwością, albo i jedno i drugie. Wydaje mi się, że tylko firma, która ma bardzo duże problemy i są obawy, że niedługo przestanie istnieć, może sobie pozwolić na utratę zaufania dotychczasowych i potencjalnych klientów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bobek_Budowniczy - dawno Ciebie tu nie było.

 

Napisz jeszcze ile kosztuje ten z Ekoelmy.

 

Czy był zamawiany bezpośrednio w Ekoelma czy u jakiegoś lokalnego dystrybutora ?

 

Co do worków perforowanych to teraz rozumiem dlaczego inni dystrybutorzy nie pakują węgla w worki z mikroperforacją jak robi to Resover - po prostu zimą po wycieknięciu wody traciłyby na wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,nastepna sprawa na stronie ekoelmy deklarują popiół jak z papierosa ;) następny mit.. w porównaniu do ekoresa z resovera ma ok 30-40% popiołu mniej .....

 

Tu sie w pełni zgadzam . Pyłek z papierosa to na pewno nie jest, przynajmniej jak w brucerze sie spala. Ilość popiołu tez o wiele większa niz deklarowana ale można go ocenić jako dobry w porównaniu do tego co można kupić na lokalnych składach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - drugi dzień pod rząd zerwało mi zawleczkę :mad: przy ręcznym przekręcaniu ślimaka czuć było opór, ale "puściło" z tym że nic podejrzanego nie znalazłem w eko które "wymieliłem" do palnika. Czy jest możliwe że zawleczka zerwała się na jakimś ponadwymiarowych groszku:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz palnik w kotle i jaki sterownik oraz jaki typ dmuchawy?

 

A co ma piernik do wiatraka ?

Jak mu zerwało zawleczkę to "coś" musiało to spowodować, skoro jak pisze nic podejrzanego nie znalazł, to albo czary albo czegoś nie dojrzał, cudów nie ma.

"Normalny" eko rozmiar groszku nie spowoduje zerwania zawleczki.

Miałem dwa takie przypadki i zawsze okazywało się że jakieś gów... zablokowało ślimak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam nad morzem w okolicach Pucka. Kocioł na eko-groszek eksploatuję od ładnych kilku lat. Zainstalowałem go gdy były jeszcze nowością na rynku

, a cena paliwa do niego była niewiele wyższa od miału. Przerobiłem w nim chyba wszystkie możliwe gatunki węgla. Niestety w tutejszych składach opałowych trudno się dowiedzieć z kond pochodzi węgiel , jeśli nawet podadzą taką informację to i tak jest to loteria nigdy do końca się nie wie co leży w kotłowni póki nie zacznie się palić. To jednak co kupiłem na ten sezon grzewczy to jest po prostu jakaś totalna pomyłka. To tylko wygląda jak węgiel. Rozpalałem to coś 4 godziny używając podpałki drewna nafty, ropy, palnika gazowego. Gdy ta sztuka się udała musiałem przeprogramować wszystkie parametry. Popielnik zmuszony jestem opróżniać co dziennie maks co drugi dzień. To coś się nie dopala, szlaki daje tyle, że trudno szufladę wyciągnąć o ilości kamienia nie wspomnę, A TERAZ NAJWAŻNIEJSZE KUPIŁEM TO COŚ W SKŁADZIE OPAŁOWY ZNAJDUJĄCYM SIĘ PO MIĘDZY RUMIĄ a REDĄ SERDECZNIE ODRADZAM KORZYSTANIE Z ICH USŁUG.

 

Mam też pytanie czy ktoś wie gdzie w okolicach Pucka można kupić naprawdę dobry eko-groszek w miarę przyzwoitej cenie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - drugi dzień pod rząd zerwało mi zawleczkę :mad: przy ręcznym przekręcaniu ślimaka czuć było opór, ale "puściło" z tym że nic podejrzanego nie znalazłem w eko które "wymieliłem" do palnika. Czy jest możliwe że zawleczka zerwała się na jakimś ponadwymiarowych groszku:confused:

 

jak nie bylo smieci to zawleczka raczej zrywa sie w przypadku wiekszego rozmiarowo kęsa groszku, u mnie jest tak, ze jak widze przy zrzucaniu wegla do piwnicy grube ziarna to w miare mozliwosci staram sie je rozdrabniac (zwyklym mlotkiem)

z ciekawosci powiem, ze mialem w tamtym roku na wiosne taki eko (notabene z dobrej kopalni w moim miescie - KWK Julian Piekary) ze w ciagu 1 miesiaca wymienilem 15 zawleczek ! jak sie pozniej okazalo ten kokretny rzut byl za twardy do podajnikow slimakowych i po konsultacji z Pancerpolem (bo piec na gwarancji) zgodzili sie zeby zamontowac mocna, ciema srube jako forme zawleczki i zrywac przestalo a silnik i slimak to przetrwaly tylko drastycznie chrupalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Futura s dual, tam jest chyba zwykły palnik na ekogroszek, możliwe,że pancerpola.

 

Wina pewnie po stronie węgla, zbyt twardy albo spiekający i jak żar zejdzie zbyt nisko, skoksowane zostanie zbyt dużo paliwa i spuchnie, to może to zrywać zawleczki.

Zmień zawleczkę na śrubę imbusową z gwintem tylko na końcu o twardości 7.8 lub 8.8.

 

W klasycznym palniku dobrze spalają się opały jak to określam miękkie, takie jak retopal, jaret plus, kolega budowniczy coś wspominał o elmie czy coś w tym stylu.

Jak spróbujesz kilka opałów dojdziesz do tego- słychać po dźwiękach pracy podajnika, twarde chrupią a przy miękkich praca podajnika jest o połową cichsza.

 

pytałem o palnik, bo przy żeliwnym brucerze jest jeszcze kilka innych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę od listopada PIEKLORZEM i jestem zadowolony, piec jaki posiadam to "Pleszew EKO-CENTR 25KW" do ogrzania ok 90metrow i niebawem ok 50m. na piętrze, instalacja c.o. stara, grzejniki w większości żeliwne, dobrze ocieplony dom. Co do spieków to nie ma za dużo ale nie jest to co powinno być (czyt. sam popiół). Z tygodnia, po spaleniu prawie prawie całego podajnika (4 worki) wyszła mi nie cała węglarka popiołu ze spiekami.

 

W następnym tygodniu bedę testować EKOELME.. zobaczymy jaki wynik będzie

Edytowane przez zywik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy opłaca się palić węglem z Kazimierz Juliusz ( Polmark, Ekoelma, Prestige ), bo ma on tylko 25 MJ/kg:

 

Wartość opałowa Qri 25,1 kJ/kg

 

Link:

http://www.polmark.com.pl/oferta?func=productPage&pid=234&cid=14&prid=0&wid=43

 

Przy tej samej cenie [ ok. 900 zł z dostawą/tonę) mam Pieklorza z Bobrka 28,2 MJ/kg, a wydaje mi się, że minimalne, miękkie spieki jakie powstają nie "zabierają" mu 3 MJ/kg.

 

Polmark wymieniłem jako pierwszy, bo chociaż działają tylko we Wrocławiu i okolicy to nie ściemniają z parametrami węgla jak niektórzy podający wartości opałowe w stanie analitycznym Qai lub ciepło spalania tylko podają uczciwie Qri czyli wartość opałową w stanie roboczym.

 

Co do zawleczki to mi nigdy nie zerwało nawet przy twardym węglu gdy podajnik chrupał np. Pieklorz, którym teraz palę.

Artecki - nie robią Ci się czasem spieki w retorcie, które blokują wypychanie węgla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy opłaca się palić węglem z Kazimierz Juliusz ( Polmark, Ekoelma, Prestige ), bo ma on tylko 25 MJ/kg:

Precyzyjniej mówiąc maksymalnie ma 25MJ/kg - jego wartość opałowa to 23-25MJ/kg.

Natomiast to czy się opłaca, zależy tylko i wyłącznie od ceny. Ja nim palę i przyznam, że pali się lepiej niż Pieklorz z Bobrka którym trochę paliłem w zeszłym roku. Mało spieków, jak już są to się rozpadają pod naciskiem. A kupowałem go w cenie proporcjonalnie niższej niż mogłem pieklorza, więc ogólnie jestem zadowolony.

Oczywiście przy tej samej cenie lepiej wziąć węgiel bardziej kaloryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia bieżącego sezonu grzewczego pokazały,że problemów nie było z węglami od 23-25MJ a kłopotliwe były wszystkie >28MJ, przodownictwo w kłopotach ze spiekaniem, niedopalaniem, wręcz produkcja koksu wiódł tzw pieklorz, który w sezonie poprzednim określiłbym jako najlepszy z mozliwych ekogroszków..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak Jarecki79 , branza sprzedającą węgiel zauważyła ze na eko mozna niezle zarobić, mielą, krusza i wciskają kupującym że to eko na najwyższym poziomie.. a prawda jest taka ze kupują najtanszy syf, mieszaja z innym syfem i bezkarnie to to sprzedają pod nazwą ekogroszek, najlepiej pod nazwą pieklorz, a ze retopal czy inne eko sa najtańsze ,to nie opłaca sie mieszac i to zostawiaja w spokoju...teraz mam w nosie bede szukał eko ale warunkiem bedzie pakowanie przez kopalnie!!! zero posredników!

 

Bobek_Budowniczy - jak znajdziesz taki ekogroszek to daj znać - też planuję kupno takiego towaru

Jestem "szczęśliwcem" posiadającym EkoresVIP - kupowany przed problemami tej firmy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie doszedłem do podobnych wniosków jak Bobek_Budowniczy. W trakcie 6 sezonów palenia workowanym eko, miałem wprawdzie tylko tonę szmelcu (palił się, grzał, ale tworzyły się spieki, które trzeba było codziennie rozbijać), mimo że workowanie nie odbywało się na kopalni (dopiero w tamtym roku kupiłem oryginalnego Pieklorza). Ale wszystko wskazuje na to, że zaczyna się robić Dziki Zachód, więc prawdopodobieństwo kupienia trefnego węgla rośnie. Dodatkowo tegoroczna przygoda z firmą RESOVER pokazała, że na próbach oszczędzania można wyjść jak Zabłocki na mydle. Na szczęście w Białej Podlaskiej można (było/będzie) kupić oryginalnie pakowany eko (Pieklorz, Retopal i chyba Ekoret). W przyszłym roku daruję sobie poszukiwania - zamiast tracić czas (szukanie, testowanie, być może walka z kupionym szmelcem) wolę zarobić na różnicę w cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poinformować miłych forumowiczów ,że chyba należę do tych nielicznych szczęściarzy

którzy otrzymali przyzwoity jakościowo towar od EKOELMY. & PRESTIGE.

 

 

Szef firmy w której pracuję poszukiwał dobrego EKO poleciłem mu EKOELMĘ & P.......E ---- przecież sam tym palę.

Zamówił 5 ton zapłacił z góry.

Towar otrzymał terminowo, ładny, suchy :D

 

 

 

Po 24-godzinach palenia w piecu -- :huh: :o

Totalne dziadostwo, potwierdzam wszystkie wasze spostrzeżenia

Spieki, kamienie samo dziadostwo ile wsypał tyle wyrzucił !!!!!

Wyobrażcie sobie jak ja się czułem wobec mojego szefa :angry: p

Wykonałem kilkanaście telefonów w sprawie reklamacji (ja zamawiałem) na firmę.

Wreszcie po 2-tygodniach ktoś zechciał łaskawie "porozmawiać" ze mną.

 

Reklamacja polegała na wynajęciu transportu na własny koszt i odwiezieniu 3ton do Sosnowca (250km w 1-strone-od miejscowości firmy szefa)bo tyle zostało reszta przeszła przez palnik i poszła na śmietnik.Poczytajcie dobrze umowę na którą wyrażacie zgodę.

Towar te 3 tony wymieniono na "wolny od wad"- ale to nie jest to co reklamuje firma EKOELMA & PR.....E

Dzięki wyrozumiałości mojego szefa mogę pisać tak spokojnie :D 2 tony w plecy + transport

 

Teraz mam mieszane uczucia,

czy cały czas będziemy oszukiwani???

 

 

W przyszłym sezonie grzewczym rozglądał się będę za inną firmą

Która będzie poważnie podchodziła do handlu opałem.

Cena nie mała 899 pln za tonę -nie wiadomo czego !!!!

 

PS.

 

Węgiel na oko lepszy,suchy - ale tylko na oko hehehe !

To co opisują na swojej stronie "to ich pobożne życzenia" :o

 

A nasze niespełnione marzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z piecem defro eko duo plus, caly czas zrywa mi sie zawleczka i retora(wieniec) jest dzwigniety ze strony slimaka o 2 cm. a z drugiej strony jest ok.W ratorze sä spieki, serwis do tej pory mi nie pomögl-to wina paliwa (twierdzi serwis).Po kilku zmianach paliwa-Bobrek, Piast i Chwalowice nic nie daje, caly czas to samo.Dwa razy serwis ustawial na sterowniku ustawienia .:1-czas podawania-17sek. czas przerwy 49sek. wentylator60%. Czas podawania w podtrz.20sek. przerwa w podtrz. 13min. wentylator w podtrz.10sek. przerwa wentylatora 8min..:2-gi raz-czas podawania-27sek. czas przerwy 43sek. wentylator55%. Czas podawania w podtrz.25sek. przerwa w podtrz. 10min. wentylator w podtrz.15sek. przerwa wentylatora 10min. Zadne z tych ustawien nie przynosi skutku.Co moze byc powodem zerwania zawleczki i dzwigniecie retory??? Obecnie pale na ekogroszku KWK bobrek-Pieklorz.

Prosze o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...