Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

z tego co kiedyś mądrzy ludzie pisali to jakiś 1% na 10-20stC różnicy temperatur

zatem jesli miałeś spadek z 270 do 250 to zarobiłeś około 1% sprawnosci.

spróbuj przełożyć na inne półki, lub obydwa na jednej połóż i dorób dodatkowe na pozostałe - jednym słowem pokombinuj

ja u siebie robiłem po 2 sztuki w kazdy kanał(mam pionowe) i notowałem spadek temperatury rzędu 40-50stC.

w tym sezonie paliłem bez zawirowywaczy ale w przyszłym znów chyba do nich wrócę

 

 

 

PS

ja bym czopuch otworzył na maksa jeśli nie masz zbyt dużego ciągu- swoim wahlowałem we wszystkie strony i na koniec pozostał otwarty.

 

Ja pale z dwoma zalozonymi na pierwsza i srodkowa przegrode.

Chyba dorobie jeszcze takie 4 i sproboje powstawiac jak u ciebie .

 

Tylko nutuje mnie nadal zapach siarki jak zakloze na ostatnia:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a jak u ciebie?

 

Próbka Kareny spaliła sie w moim kociołku, widok popiołu poniżej, ale wydaje mi sie ze chyba coś tam jest domieszane a i kaloryczności w porównaniu do mojego Bobrka chyba troszkie niższa, w czasie doby tak jak by ok 2-3kg więcej mi spalił tej Iskry Wesołej, Generalnie za takie pieniądze chyba warto to zakupić, jeszcze mam jednego sprzedawce u siebie który sprzedaję wesołą wezmę od niego troche i porównam sobie tylko cena za tonę w workach 1000zł, Co do uziarnienia Wesołej Iskry to widać cze raczej była jakaś obróbka kruszenia, Wilgotność w normie.

 

Troche miałem mału czasu na pobawienie sie ustawieniami ale mysle ze tą jakość spalania jeszcze można troszkie poprawić niz ta co jest na zdjęciach

 

WP_000129.jpg WP_000130.jpg WP_000131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[podobnie jak deflektora nad którego wykonaniem przed przyszłym sezonem już myślę] - jak poszukasz znajdziesz opis z czego i jak je zrobić [chyba jesienią o tym pisałem].

 

Gdzieś widziałem fotkę na forum jak użytkownik zrobił deflektor ze starej tarczy hamulcowej , dospawał haczyk i gra :) swoje zadanie spełnia.. koszt -waga wg złomu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem fotkę na forum jak użytkownik zrobił deflektor ze starej tarczy hamulcowej , dospawał haczyk i gra :) swoje zadanie spełnia.. koszt -waga wg złomu :)

 

Pamiętam to - pomysł niezły, ale wolę pospawać 2 proste ramki wsporcze [po 3 kawałki małych L-ek] i położyć na niech żeberka awaryjnego rusztu żeliwnego, który i tak się nigdy nie przydał.

 

Qrde takie to proste, że może w łykend to zmontuję [może nawet bez spawania gnąc blaszki i skręcając je śrubami].

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbka Kareny spaliła sie w moim kociołku, widok popiołu poniżej, ale wydaje mi sie ze chyba coś tam jest domieszane a i kaloryczności w porównaniu do mojego Bobrka chyba troszkie niższa, w czasie doby tak jak by ok 2-3kg więcej mi spalił tej Iskry Wesołej, Generalnie za takie pieniądze chyba warto to zakupić, jeszcze mam jednego sprzedawce u siebie który sprzedaję wesołą wezmę od niego troche i porównam sobie tylko cena za tonę w workach 1000zł, Co do uziarnienia Wesołej Iskry to widać cze raczej była jakaś obróbka kruszenia, Wilgotność w normie.

 

Troche miałem mału czasu na pobawienie sie ustawieniami ale mysle ze tą jakość spalania jeszcze można troszkie poprawić niz ta co jest na zdjęciach

 

[ATTACH=CONFIG]177518[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]177519[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]177520[/ATTACH]

 

Coś słabo się wypaliła tam jeszcze sporo węgla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga dłuższa, czas ewakuacji konstans wymuszony nadciśnieniem, szybkość większa, czy tak?

Jak wykonać takie dopalacze?

Gdzie indziej dowiedziałem się, że nie tylko o szybkość chodzi, ale i o dopalanie.

Wybacz, ale nie czuję " powoduje że rośnie warstwa laminarna przyścienna i spada jej temperatura ,czyli zmniejsza się różnica temperatur przy ściankach wymiennika pomiędzy spalinami i blachą -wodą wymiana spowalnia zmniejsza się struga cieplna podnosząca temperaturę wody "

może bardziej łopatologicznie, co ?

 

Wyobraź sobie że płynie rzeka ta rzeka to nasze spaliny ,na pewno wchodziłeś do wody boso i wiesz że przy brzegu woda ciepła a czym głębiej się włazi zimniejsza , w strudze spalin jest akurat odwrotnie czym bardziej do środka tym cieplej ,rzeka jak płynie wolno to nic się praktycznie nie dzieje jak przyspiesza to potrafi zrywać podmywać brzegi ,w strudze spalin jest podobnie jak płynie wolno to łapiąc za czopuch wydaje się że jest tylko ciepły jak płynie szybko to porywa powietrze przy brzegach blachy , i od razu czuje się różnicę .

W środku strugi temperatura nas nie interesuje choć jest najwyższa bo nic nam nie daje za to czym wyższa jest przy brzegu blach wymiennika tym szybciej podnosi temperaturę wody w kotle .

Gdy wkładamy zawirowywacze to przy takiej samej ilości spalin powietrze przyspiesza zrywając przyścienną warstwę laminarną spalin izolującą wymiennik powoduje to zwiększenie intensywności wymiany ciepła w wymienniku .

Zawirowywacze czasem dzielą strugę na dwie części wtedy gorący środek strugi przesuwa się bliżej ścianek wymiennika .

Gwałtowne zmiany kierunku spalin sprzyjają osadzaniu się pyłu na powierzchni zawirowywaczy, ale one nie są elementami przewodzącymi ciepło do wody tak jak ścianki wymiennika wiec zalegający na nich pył nie pogarsza wymiany ciepła od spalin do wody,

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Wczoraj wsypałem worek Ekoreta i powiem szczerze ze tragedia coś zrabali w nim spieka sie masakrycznie rózne ustawiania kombinowałem , jedyny jaki plus w Ekorecie zauważyłem to to ze mniej zasyfia kociołek niz mój Pieklorz z Bobrka,

 

Ja zasypałem oryginalnego Ekoreta w sobotę i jest OK.

W porównaniu do Chwałowic, które miałem wcześniej spala się ładnie właśnie mniej się spieka a popiołu z niego mało.

Jak spale kilka worków które kupiłem to opiszę wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę o wadze ekogroszku.

Dzisiaj kupiłem z innego składu 10 worków x 25 kg ekogroszku. Coś mnie tknęło i postanowiłem zważyć te niby 250 kg. Ważę na wadze łazienkowej, gdzie tolerancja jest +/- 100g. Worki miały taką wagę: 23.2 23.7 24.9 23.9 24.3 24.6 24.1 24.3 23.9 24.4 (kg). Groszek jest suchy. Powiedziano mi, że był pakowany jakiś czas temu i przetrzymywany w blaszanym magazynie. Czy nie uważacie, że niektóre mają za dużą niedowagę? Czy to norma i nie ma o co gęby drzeć? Czy może ten opał tak ''schudnąć''? Dlaczego nigdy/lub prawie nigdy/ nie ma worków o wadze 25.1 25.2 (kg)? Jakie macie uwagi w tym temacie?

Edytowane przez robus2000
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę o wadze ekogroszku.

Dzisiaj kupiłem z innego składu 10 worków x 25 kg ekogroszku. Coś mnie tknęło i postanowiłem zważyć te niby 250 kg. Ważę na wadze łazienkowej, gdzie tolerancja jest +/- 100g. Worki miały taką wagę: 23.2 23.7 24.9 23.9 24.3 24.6 24.1 24.3 23.9 24.4 (kg). Groszek jest suchy. Powiedziano mi, że był pakowany jakiś czas temu i przetrzymywany w blaszanym magazynie. Czy nie uważacie, że niektóre mają za dużą niedowagę? Czy to norma i nie ma o co gęby drzeć? Czy może ten opał tak ''schudnąć''? Dlaczego nigdy/lub prawie nigdy/ nie ma worków o wadze 25.1 25.2 (kg)? Jakie macie uwagi w tym temacie?

 

A jakie można mieć uwagi? Zapłaciłeś za daną wagę a masz inną. Jeśli worki nie są otwarte a do wagi masz pewność to po prostu oddaj itp. Choć dla 10 worków to chyba nie chciałoby mi się. Ale pewnie właśnie liczą na takich jak ja. :-) Czy na składzie daliby Ci towar jeśli brakowałoby Ci końcówki z całej kwoty? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...