Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Palenisko jest daleko od wymiennika, jest odpowiednia przestrzeń w komorze szamotowej do dopalenia par i gazów .

 

Animuss zależy co jest Twoim priorytetem.

 

- Jeżeli wychwycenie pyłów z strugi spalin, to (strzelam) każdy z tych zawirowaczy spełni swoją rolę.

 

- Jeżeli myślisz o maksymalnym odbiorze energii z strugi spalin, to żaden z tych zawirowaczy nie wykona tego dobrze.

 

 

Sam pisałeś niedawno o przyściennej warstwie laminarnej.

W Twojej propozycji konstrukcji zawirowaczy cząstki gazów spalinowych owszem sporo się nabiegają, ale korzyści z tego nie będzie żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mało tego powinny mieć kształt choinki ze spadkiem ku dołowi.W obecnej formie zatkają bardzo szybko.

 

Rysowałem choinki też ale pierwsza łopatka była w porządku a następna będzie wyhamowywać strugę pod tym samym kątem jak dasz odwrotnie to znowu zamykasz pył wewnątrz może ty masz jakiś pomysł ja tego nie widzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss zależy co jest Twoim priorytetem.

 

- Jeżeli wychwycenie pyłów z strugi spalin, to (strzelam) każdy z tych zawirowaczy spełni swoją rolę.

 

- Jeżeli myślisz o maksymalnym odbiorze energii z strugi spalin, to żaden z tych zawirowaczy nie wykona tego dobrze.

 

 

Sam pisałeś niedawno o przyściennej warstwie laminarnej.

W Twojej propozycji konstrukcji zawirowaczy cząstki gazów spalinowych owszem sporo się nabiegają, ale korzyści z tego nie będzie żadnych.

Duża cześć pyłów rozbija się o deflektor -ruszt żeliwny a wiadomo że nawet jak pył osiądzie to ma to znikome znaczenie na odbiór w wymienniku ,

W tej chwili struga przez wymiennik przechodzi jako całość wiec najwyższa temperatura jest w środku tej strugi ,rozrywając ją na 2 strugi mam już dwa środki o takiej samej temperaturze ,czyli najwyższa temperatura strugi spalin musi się rozejść -rozciągnąć pomiędzy tymi dwoma środkami ,to jest spory zysk oby się nie okazało że temperatura spalin spadnie za dużo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża cześć pyłów rozbija się o deflektor -ruszt żeliwny a wiadomo że nawet jak pył osiądzie to ma to znikome znaczenie na odbiór w wymienniku ,

W tej chwili struga przez wymiennik przechodzi jako całość wiec najwyższa temperatura jest w środku tej strugi ,rozrywając ją na 2 strugi mam już dwa środki o takiej samej temperaturze ,czyli najwyższa temperatura strugi spalin musi się rozejść -rozciągnąć pomiędzy tymi dwoma środkami ,to jest spory zysk oby się nie okazało że temperatura spalin spadnie za dużo .

 

Animuss Tak sobie mysle czy ten sam efekt by byl jakby rozbic na poczatku struge na cztery strugi.

Wtedy mamy cztery strugi o tej samej temperaturze , czyli idac twoim tropem to najwyzsza temperatura rozejdzie sie pomiedzy czterema strugami.

wydaje mi sie ze moze to byc z pozytkiem dla procesu spalania .

Co do spadku temp spalin to wydaje mi sie ze w glownej mierze zalezy on o d predkosci strumienia.

Co ty na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dal ten symetryczny.

Rozmawialem przedwczoraj z czlowiekiem ktory posiada bardzo duza wiedze (nie tylko teoretyczna ) na temat predkosci czastek gazow , i on radzi zeby zrobic cos podobnego do mojego elektrometa jak ty dales foto , z tym ze onon chce dac 5 poprzeczek na kazdym z dwoch wymiennikow liczac od dolnego.

Na ostatnim radzil zebym zrobil cos w ksztalcie stozka zmniejszajacego sie ku czopuchowi.

Koniec stozka mialby sie konczyc ok 5cm przed czopuchem.

Niestety czlowiek ten ma zasade abuy zmusic drugiego do myslenia , zanim wytlumaczy dlaczego tak ma byc:eek:

 

Jak dla mnie to moze chodzic oto zebuy na koncu zwiekszyc predkosc ujscia spalin ?

 

Nie wiem moze sie myle ?

Na ostatnim radził żeby zrobić coś w kształcie stożka zmniejszającego się ku czopuchowi czyli coś jakby konfuzor.

Ale to może się zatykać takie każde przewężenie .

 

W moim kotle grodzie są wspawane właśnie odwrotnie czyli dyfuzor ostatnia gróź przy czopuchu jest najszersza więc zawirowywacze chciałem zrobić właśnie coraz szersze .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss Tak sobie mysle czy ten sam efekt by byl jakby rozbic na poczatku struge na cztery strugi.

Wtedy mamy cztery strugi o tej samej temperaturze , czyli idac twoim tropem to najwyzsza temperatura rozejdzie sie pomiedzy czterema strugami.

wydaje mi sie ze moze to byc z pozytkiem dla procesu spalania .

Co do spadku temp spalin to wydaje mi sie ze w glownej mierze zalezy on o d predkosci strumienia.

Co ty na to ?

4 strugi będą miały taką samą drogę co 2 ale więcej metalu w wymienniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju jeju ale temat się rozwlekł. Może tak bardziej tematu się trzymajmy. RANKING PALIWA ECOGROSZEK. A o dyfuzorach, defibrylatorach, konfuzorach itp. Pogadac w innym temacie, bałagan tutaj straszny.

Zalozcie temat: usprawnienia i modyfikacjekotłów na ecogroszek i już.

 

Przepraszam ze swojej strony.

Ale czesem czlowiekowi rozne mysli chodza po glowie obserwujac efekty spalania

Nie chcialem zasmiecac.:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz animuss odpowiedz dlaczego kupuję sie eko w workach , jak tak wielka i potęzna firma( ok 150 placówek) jak http://www.skladywegla.pl/( dane z forum uwagi i strona www jest taka sama) robi ludzi w jajo nie dość że kroją na kilogramach ale również na jakości... i tak jest praktycznie w całej Polsce ,tylko nikomu nie chce się tego udowadniać..trafiło na tą firmę...mieli pecha,jakby trafiło na inną było by pewnie to samo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biznes is biznes gorsze rzeczy ludzie robia dla kasy, jak bym wiedzial ze aby palic wegiel najlepiej miec w domu mini laboratorium, siedziec caly czas w kotlowni, podlaczac czujniki itp. nie dal bym prawie 10 tys za kociol na ekogrosik tylko zamontowal gazowy lub kominek, bo temat wegla i palenia to kpina, mozna sie tym interesowac ale nie tym zyc. A ze czlowiek bidny to sie lapie na tani opal a czasem chce byc cwany i kupuje najdrozszy ktory tez bywa oszukany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...