Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Biznes is biznes gorsze rzeczy ludzie robia dla kasy, jak bym wiedzial ze aby palic wegiel najlepiej miec w domu mini laboratorium, siedziec caly czas w kotlowni, podlaczac czujniki itp. nie dal bym prawie 10 tys za kociol na ekogrosik tylko zamontowal gazowy lub kominek, bo temat wegla i palenia to kpina, mozna sie tym interesowac ale nie tym zyc. A ze czlowiek bidny to sie lapie na tani opal a czasem chce byc cwany i kupuje najdrozszy ktory tez bywa oszukany.

 

Gaz... wez mnie nie rozśmieszaj..troszke więcej azotu... licznik sie kreci a ciepła nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale jaja....

 

Nie zdążyłem obejrzeć tego reportażu w telewizji ale w internecie można zobaczyć :eek:

http://uwaga.tvn.pl/64320,wideo,416214,duza_spolka_handlujaca_weglem_d zialala_na_szkode_klientow,duza_spolka_handlujaca_ weglem_dzialala_na_szkode_klientow,reportaz.html

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser a pamiętasz taką rozmowę, po której miałeś jechać kupić na próbę kilka worków...

 

Chyba musisz swoje wyniki zweryfikować, bo kupowałes tam pieklorza, co niby miał 29MJ...

sam widzisz co sie okazuje... i jak takie domowe zabawy bez analizy paliwa sa wiarygodne... tak naprawdę to tylko wiesz, ile ciepła produkujesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss - dzięki za link o tej aferze. Domyślałem się, że tak się dzieje. Tylko o skali nie zdawałem sobie sprawy. Pisałem wcześniej, że na 250 kg ''kantneli'' mnie na 8.7 kg. czyli wychodzi, że z tony ''ulatnia'' się ok.35kg. Sprzedawca dorzuci woreczek, zadeklarował tak. Na następny zakup umówiłem się tak; podjeżdżam busem na wagę (waży puste auto), zjeżdżam z wagi i ładuję worki ekogroszku (40 sz x 25 kg). Tak załadowany wjeżdżam ponownie na wagę. Ile będzie brakować to ma dorzucić.

No to teraz klienci będą czujni na składach......ąz wszystko przycichnie, bo na radykalną zmianę uczciwości u wszystkich to chyba nie ma co liczyć. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam worki oryginalu a i tak sa wachania na worku ok 0,5kg przy wazeniu razem workiem a worek swoje wazy, wiec jestem w plecy 40xok 0,7kg tj 25 kg czyli worek, ktos tu pisal ze wazyl worki zawsze brakowalo a nigdy nie bylo ponad. Przy sprzedazy kilkuset ton to jeden worek robi okragla sumke. Jeszcze dodam iz wegiel jest taki ze w zasobniku pojawiaja sie krople wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reportażu ...

 

Wkurza mnie to że łapią firmę ma oszustwie i to na kaloryczności i na wadze towaru , ale nazwy firmy nie podają ...

Szczerze to do dupy taki reportaż i takie wyniki ...

 

Prawie jak Sanepid. Robi kontrole a firmy kontrolujące wiedzą że co najwyżej zapłacą jakąś śmieszna kare i to wszystko bo wyniki kontroli nie będą opublikowane i podane do wiadomości ...

Dzięki temu firmy świadomie oszukują i nas trują i ? I nic ?

 

Takie dane powinno i trzeba publikować. To największy cios i największa kara dla oszustów.

 

Oni muszą dostać po kieszeni i stracić dużo więcej , bo stracić zaufanie i klientów ...

 

Co do opału ze skladywegla.pl , to pamiętam kiedyś że zajmował on się sprzedażą opału z Rosji i byłych republik radzieckich.

 

Ja kupowałem 2tony opału luzem (pytanie ile faktycznie dostałem ...) ruskiego za 700zł za tonę kaloryczność podobno 23-25MJ , ale ile dokładnie nie wiem ...

Kumpel kupił niby "polski" 28,5MJ tez od nich za prawie 200zł więcej (ale pakowany) i szczerze mówiąc nie miał zbyt dobrego zdania , bo według niego był mało kaloryczny ...

Teraz kupił jakis z Obi Miami czerwony i mówi że jest bardziej kaloryczny od tego super kalorycznego z skladówwegla.pl.

 

Co do opału ze skladywegla.pl . Mój zawiera dość sporo kamieni , część usunąłem jak sam pakowałem ale trochę tego pozostało.

Zanieczyszczen obych nie było.

 

Co do opału. Pali się , nie wiem jaką ma kaloryczność.

 

Co do innych sprzedawców opału , to sądzę że większośc oszukuje i należy prowadzić bojkot takich firm.

 

ja planuje zakupić na nowy sezon miał w karenie , no chyba że też zaczną coś kombinować.

Chce zakupić z drugiego końca Polski i zapłacic , bo u mnie w Toruniu nie ma gdziem kupować. Jest pełno składów z weglem , ale większośc ma luzem bez zadaszenia i nie wiadomo co za chłam się kupi :(

No chyba że kupię Ekogrosza z Leroya , ale chciałbym spróbować już trochę polskiego opału , bo juz drugi rok na ruskim jadę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ta starsza pani z reportażu, zapłakać nad ruskim miałem.

 

Ale jak widziałem , na kotle była temepratura powyżej 50 stopni więc jednak coś ciepło dawało :)

 

Może po prostu ta Pani ma źle ustawiony piec ? Wystarczy że miała ustawiony piec na opał o dużej kaloryczności a ten jest mniej kaloryczny i tu może być problem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak widziałem , na kotle była temepratura powyżej 50 stopni więc jednak coś ciepło dawało :)

 

Może po prostu ta Pani ma źle ustawiony piec ? Wystarczy że miała ustawiony piec na opał o dużej kaloryczności a ten jest mniej kaloryczny i tu może być problem ...

 

Nie słuchałeś uważnie Pani spaliła z tonę jak było cieplej ale teraz tym nie pali z kotłowni też nie wywala do śmietnika bo żal serce ściska ,dała 3 baksy za niego zmęczy go jak będzie cieplej albo w lato do CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że kupię Ekogrosza z Leroya , ale chciałbym spróbować już trochę polskiego opału , bo juz drugi rok na ruskim jadę ...

 

Kolego,

ja mieszkam nad węglem z Kazimierza, w prostej drodze 3 km od szybu i nie wiem gdzie go kupić w " oryginale" i dobrej cenie.

Paranoją jest brak zainteresowania kopalni w workowaniu węgla, a cena przecież 100 PLN większa niż luzem. Dlaczego kopalnie nie są zainteresowane certyfikacją swojego produktu. Dlaczego nie mamy inspekcji krajowej. Na co idą nasze podatki, skoro jest jak jest?

Itd, itp. Znowu piąta władza zastępuje cztery pierwsze. Dziwić się że Czesi rozpętali antypolską kampanie przeciwko naszemu żarciu....

I jeszcze jedno wczoraj kupiłem pięć worków węgla w Leroyu pod nazwą Eko grosz 23 MJ/kg. spiekalność 4. Zapytałem sprzedawcę o producenta. Odpowiedź dostałem - Syberia. Ciężko Ci się będzie wyzwolić z Ruskiego węgla.

Zakupiłem go aby domieszkować do sprawdzonej Wesołej, gryzionej i w niesorcie, ale pewnej i suchej. Jestem już po próbie. Obydwa razem palą się znakomicie. Znikoma ilość spieku, po całej nocy. Popiół 8 -10 %, wydajność wysoka 350 m2 - ok 25 kg na dobę.

Właśnie zaczyna się powtórka reportażu na TVN...

Pozdrawiam i nie dajmy się ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że kupię Ekogrosza z Leroya , ale chciałbym spróbować już trochę polskiego opału , bo juz drugi rok na ruskim jadę ...

 

Kolego,

ja mieszkam nad węglem z Kazimierza, w prostej drodze 3 km od szybu i nie wiem gdzie go kupić w " oryginale" i dobrej cenie.

Paranoją jest brak zainteresowania kopalni w workowaniu węgla, a cena przecież 100 PLN większa niż luzem. Dlaczego kopalnie nie są zainteresowane certyfikacją swojego produktu. Dlaczego nie mamy inspekcji krajowej. Na co idą nasze podatki, skoro jest jak jest?

Itd, itp. Znowu piąta władza zastępuje cztery pierwsze. Dziwić się że Czesi rozpętali antypolską kampanie przeciwko naszemu żarciu....

I jeszcze jedno wczoraj kupiłem pięć worków węgla w Leroyu pod nazwą Eko grosz 23 MJ/kg. spiekalność 4. Zapytałem sprzedawcę o producenta. Odpowiedź dostałem - Syberia. Ciężko Ci się będzie wyzwolić z Ruskiego węgla.

Zakupiłem go aby domieszkować do sprawdzonej Wesołej, gryzionej i w niesorcie, ale pewnej i suchej. Jestem już po próbie. Obydwa razem palą się znakomicie. Znikoma ilość spieku, po całej nocy. Popiół 8 -10 %, wydajność wysoka 350 m2 - ok 25 kg na dobę.

Właśnie zaczyna się powtórka reportażu na TVN...

Pozdrawiam i nie dajmy się ...

 

Ja z ruska jestem dość zadowolony. Palę nim 2 sezony, Najpierw kupiłem w innej firmie 3 tony luzem na poprzedni sezon , a w tamtym roku jeszcze 2 tony ze skladwywegla.pl.

Ja jestem dość zadowolony , bo raczej na kaloryczności nie zostałem oszukany. Wiedziałem że będzie miał coś koło 23-25MJ , ale raczej byłem nastawiony na ten niższy parametr ...

Do tego cena atrkacyjna - 700zł z bezpłatnym transportem. Zamawiałem w lato i dostałem suchy jak pieprz , ale brałem luzem ...

 

Kumpel w tym samym czasie co ja kupił od nich ten 28,5MJ pakowany i narzekał że słabo kaloryczny. Pytanie czy miał ten sam opał czy jeszcze gorszy ...

 

Mnie sprzedawca namawiał na "polski" opał u nich , a ja wziąłem ruski u nich ...

 

Co do ekorosza. Próbowałem , paliłem . Nie widziałem różnic w spalaniu w porównaniu z obecnym .

 

Ja jednak chyba spróbuję kupić miał. Mam palnik miałowy więc problemu ze spalaniem nie będzie zapewne , a będzie ciszej i mam nadzieję że będzie trochę bardziej kaloryczny od obecnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser a pamiętasz taką rozmowę, po której miałeś jechać kupić na próbę kilka worków...

 

Chyba musisz swoje wyniki zweryfikować, bo kupowałes tam pieklorza, co niby miał 29MJ...

sam widzisz co sie okazuje... i jak takie domowe zabawy bez analizy paliwa sa wiarygodne... tak naprawdę to tylko wiesz, ile ciepła produkujesz....

 

Tak szczerze mówiąc to nie pamiętam bo sporo się ostatnio u mnie dzieje np. Właśnie czekam na porodowce na szczęśliwe przyjście na świat córki .

 

W wynikach zmienię tylko kalorycznosc podaną przez producenta a pozycja w rankingu i to jaki osiągnąłem SVER się nie zmienią.

 

Co do skali oszukiwania klientów to już dawno napisałem o tym we wstępie w wątku z testami do którego link podaje w stopce.

 

Dla mnie i zwykłych użytkowników moje testy są bardzo przydatne bo dla użytkownika ważne jest ile ciepła może uzyskać ze spalenia danego węgla a nie sama kalorycznosc z laboratorium.

 

Może sie bowiem okazać że wegiel wysokokaloryczny da na zwykłym palniku mniej ciepła i więcej spieków oraz popiolu od trochę mniej kalorycznego, i uzytkownik kotła mając tego świadomość wybierze ten "slabszy".

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...