Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

podobno najlepszy jest z Juliana - polecali mi go zarowno sprzedawcy jak i producent mojego pieca (elektromet). Uzywam więc tylko jego i jest ok, innych nie znam.

zaciekawila mnie cena - piszesz, że 380 to okazyjna, to po ile kupujesz Juliana?? Bo mysmy we wrzesniu za Juliana placili po 350/t z dowozem.

Ale my na Śląsk mam blisko - a tam ponoc jeszcze taniej mozna dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

podbijam temat :)

 

Może ktoś mi powie coś o groszku z kopalni Wieczorek??

 

Palę nim próbnie od kilku dni i wszystko wydaje się być ok gdyby popiół na retorcie nie zlepiał się w jakieś dziwaczne twory ( szlaka??) zamiast w postaci proszku spadać do popielnika.

Czy takie szlakowanie oprócz efektu efektu wizualnego jakoś przeszkadza w pracy kotła czy podajnika??

 

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem ekogroszek na składzie na Wojnowie Ul. Betonowa Kupowałem go luzem a sam sobie workowałem, ale jest możliwość że facet Ci wsypie do woreczków za dodatkowa opłatą. Tona mnie kosztowała we wrzesniu 420zł + transport. Groszek jest dość dobry z Kopalni Julian z Piekar Śl.. Ładnie się wypala Nie ma dużo popiołu, czasami zdażają się spieki ale rzadko. Uważany jest w Polsce za dobry jakościowo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie, czy piec na ekogroszek trzeba MIEC CAŁY CZAS ZAPALONY?

Jeśli mnie nie ma w domu ,cały dzień to moge go zapalać tylko wieczorem i na noc ?

Hrabsia

 

codzienne zapalanie ? zapomnij, nie zapala się tak łatwo jak w tradycyjnym, trzeba jakieś 10 minut się pobawić , żeby sie zapaliło i rozpaliło i przy okazji nabrudzić, taki kocioł ma tryb podtrzymania i może sobie działać cały rok na okragło , nawet do czyszczenia kotła i wymiennika nie trzeba go wygaszać , mój działa od prawie 5 miesięcy bez przerwy i tylko raz sam wygasł jak nie było dłużej prądu , ale nawet przerwy 30 minutowe w dostawie prądu nie powodują wygaszenia, rozdmucha sie później .

Wychodzisz rano to albo nie robisz nic , jak masz sterownik pokojowy , albo zmniejszasza temp. zadaną na mniejszą i wtedy kocioł pracuje w podtrzymaniu zuzywając minimalne ilości opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo łatwe jest rozpalanie eko groszku opalarką

 

Opalarką, taką do farb?

Już to słyszałem, i jak zapytałem się w sklepie czy da się taką opalarką do farb coś zapalić, to się sprzedawcy roześmieli. Napisz proszę o jaką opalarkę chodzi, bo ja się męczę z papierem i drewienkami.

 

Moze o taka na gaz do zapalniczek, albo zwykla gazowa na butle 3kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opalarką, taką do farb?

Już to słyszałem, i jak zapytałem się w sklepie czy da się taką opalarką do farb coś zapalić, to się sprzedawcy roześmieli. Napisz proszę o jaką opalarkę chodzi, bo ja się męczę z papierem i drewienkami.

 

tak zwykłą opalarką do farb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mąz ma inny patent:

1) wkłada do paleniska trochę (taka małą łopatkę) węgla drzewnego,

2) polewa to podpałka do grilla,

3) podpala,

4) czeka z minutę,

5) włącza nadmuch,

6) zamyka drzwiczki na około minutę,

7) podaję węgiel do paleniska "ręcznie" - ze sterownika,

8) po jakiś 4 minutach włącza automat i..

9) piec się pali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Spytam jaki piec wybrać na ekogroszek.Jestem obecnie w trakcie wyboru pieca na paliwo stałe a potrzebuje ogrzać 143m nowego domu.

Będe wdzięczny za info zwrotne jaki piec, jakiej firmy i na jakie parametry musze zwrócić uwagę. Jednocześnie spytam jaki koszt roczny wychodzi przy wykorzystaniu tego rodzaju paliwa.

Pozdrawiam Sebi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...