Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Zamówiłem 1 tonę "wesołej iskry" z Kareny.

Pani przez telefon mówiła, że wilgotność w tej chwili 8 %. Z worków się podobno nie leje - zobaczymy. Granulacja 5 - 25 mm.

 

Do mnie wczoraj dotarła tona wesołej z kareny (zamówiłem ponieważ z próbki byłem zadowolony).

Dzisiaj zabrałem się za rozpalanie, fakt z worków się nie leje ale groszek jest wilgotny.

Po ostatnich niusach o oszukiwaniu na wadze z ciekawości kilka woreczków rzuciłem na wagę i praktycznie wszystkie ważyły 19,7.

Co do zawartości woreczków to mnie zatkało, jeszcze nigdy kupując eko nie miałem w workach aż tyle miału.

W 7 woreczkach zasypanych do podajnika było ok 1-1,5 woreczka miału. Jak przerzucałem sobie woreczki pod ścianę dało się wyczuć, że w niektórych jest sporo miału takie były mięciutkie. Jak będę miał chwilę to otworze jeden taki i zrobię foto.

Jutro zobaczę jak wygląda kwestia popiołu, na 3-4 godziny po rozpaleniu wydaje mi się, że popiołu będzie więcej niż z próbki.

Ktoś reklamował eko ze względu na dużą ilość miału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja brałem z Kareny paletę Iskry Żółtej w grudniu a pod koniec lutego paletę Wesołej.

Iskra była mokra i miała dużo miału. Natomiast Wesoła pod względem wilgotności była super. Granulacja też bez zarzutu - prawie w ogóle nie ma miału.

Także jak widać różnie bywa.

 

Jak masz możliwość to dosuszaj węgiel w kotłowni tak aby na palnik trafiał jak najsuchszy. Wg mnie warto.

 

A czasie palenia zwracaj uwagę na 2 rzeczy:

1. u mnie lubi się koksować, czasem nawet bardzo lubi :-)

2. na mój gust jest sporo kamyków i jakiś innych obiektów, które mają tendencję do topienia się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wczoraj dotarła tona wesołej z kareny (zamówiłem ponieważ z próbki byłem zadowolony).

Dzisiaj zabrałem się za rozpalanie, fakt z worków się nie leje ale groszek jest wilgotny.

Po ostatnich niusach o oszukiwaniu na wadze z ciekawości kilka woreczków rzuciłem na wagę i praktycznie wszystkie ważyły 19,7.

Co do zawartości woreczków to mnie zatkało, jeszcze nigdy kupując eko nie miałem w workach aż tyle miału.

W 7 woreczkach zasypanych do podajnika było ok 1-1,5 woreczka miału. Jak przerzucałem sobie woreczki pod ścianę dało się wyczuć, że w niektórych jest sporo miału takie były mięciutkie. Jak będę miał chwilę to otworze jeden taki i zrobię foto.

Jutro zobaczę jak wygląda kwestia popiołu, na 3-4 godziny po rozpaleniu wydaje mi się, że popiołu będzie więcej niż z próbki.

Ktoś reklamował eko ze względu na dużą ilość miału?

 

 

Ja tam bym reklamował, przecież nie kupowałeś miału tylko eko i to niby z Wesołej :)

też się zastanawiałem nad zakupem z Kareny tej Wesołej ale się wstrzymam, miałem już od nich i żółtą i niebieską, wizytę ich specjalisty też zaliczyłem przyjechał do mnie 500km a jakość opału średnia ani zła ani super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zakupiłem próbkę wesołej z kareny i jeśli tak by wyglądała każda tona zamówionego węgla to było by super ,ale gdy mail-owałem

,gdzie pytałem czy zamówienie już konkretnej ilości będzie gwarantem że to będzie ten sam węgiel pod każdym względem to nie otrzymałem do dzisiaj odpowiedzi ,a minęło ponad tydzień.

Także podejście nie jest do końca ok. ,jedynie wywnioskowałem że jak mi się nie podoba to nie muszę zamawiać i taki pojedynczy klient który zadaje nie potrzebne pytania nie jest dla nich żadnym klientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to dosuszaj węgiel w kotłowni tak aby na palnik trafiał jak najsuchszy. Wg mnie warto.

 

Tak jak pisał kiedyś forumowicz Coolrek, dobrym patentem jest rozsypanie opału i dmuchanie na niego pokojowym wentylatorem. Wysycha wtedy bardzo szybko. Sprawdzałem na mokrym jak błoto miale z Kareny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zakupiłem próbkę wesołej z kareny i jeśli tak by wyglądała każda tona zamówionego węgla to było by super ,ale gdy mail-owałem

,gdzie pytałem czy zamówienie już konkretnej ilości będzie gwarantem że to będzie ten sam węgiel pod każdym względem to nie otrzymałem do dzisiaj odpowiedzi ,a minęło ponad tydzień.

Także podejście nie jest do końca ok. ,jedynie wywnioskowałem że jak mi się nie podoba to nie muszę zamawiać i taki pojedynczy klient który zadaje nie potrzebne pytania nie jest dla nich żadnym klientem.

 

Jak dla mnie to szukają klientów stosując bardzo brzydką technikę.

 

Na Allegro oferują próbki swoich produktów. Opisują jaki to super opał sprzedają , że suchy , nie oszukany , bez "dodatków" i itd i ludzie się na to łapią , tym bardziej że przychodzi dobrej jakości opał ...

 

Potem przy zamówieniu większej ilości tak różowo nie jest i zapewne większość klientów drugi raz już tam nie zakupi ...

Albo chociaż lekko się wkurzy , bo nikt nie lubi być oszukiwany ...

 

Ja sam chce zamówić u nich 3 tony miału , ale nie ukrywam że zależy mi na suchym i czekam do lata , ale zamówię dopiero jak potwierdzą mi że będzie suchy :)

Nie ukrywam że jakby się okazało że otrzymam miał gorszy od tego co miałem w "testerze" to nigdy więcej od nich niczego nie zamówię , tym bardziej że po doliczeniu kosztów transportu ich ceny nie są wcale dla mnie zbyt atrakcyjne ...

Ale stwierdziłem że mogę "dopłacić" za dobry opał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro o Wesołej z Kareny mowa to zamówiłem ostatnio tonę w ciemno, bez próbek.

Paleta przyjechała wczoraj.

Jakoś specjalnie się nie przyglądałem ale miał nie rzuca mi sie w oczy.

Co do wilgotności to jestem mile zaskoczony, jak na te porę roku to wg mnie jest suchy.

W każdym razie mimo kilkunastostoponiowego mrozu w nocy węgiel w workach był w stanie "sypkim" dla porównania tydzień temu kupiłem 6 worków oryginalnego Ekoreta które miały postać wielkiej bryły, dopiero jak poleżały kilka godzin w garażu to odmarzły. W każdym razie po wsypaniu do zasobnika ten Ekoret był wyraźnie mokry jakbym wodą polał, tutaj jest całkowicie inaczej, nie ma tego efektu - na moje oko jest suchy.

Z resztą wsypałem dzisiaj od razu kilka worków i byłem w szoku bo jeszcze nie miałem po groszku takich czystych worków.

Od razu proszę palących Wesołą z Kareny o sugestie odnosnie ustawień sterownika coby nie eksperymentować.

Ustawienia dla Ekoretu o którym piszę niżej:

podawanie 5s, przerwa 35s, dmuchawa 3.

 

Wracając jeszcze do Ekoreta to palił się super, temperaturę łapał bez problemu, popiół drobny, czasem jakieś małe bryłki.

6 worków starczyło mi na niecałe 7 dni co przy tych temperaturach jest u mnie bardzo dobrym wynikiem, a już rekordem jest 1 szuflada popiołu z tych 6 worków. Do tej pory przy róznych opałach nigdy nie miałem mniej popiołu niż 2 szuflady. Pewnie gdyby był suchy to efekty by były lepsze. Jeszcze żeby był trochę tańszy (płaciłem 25zł za worek czyli tona 1000zł) to by było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszpir007

 

Coś w tym jest co piszesz:yes:

Myślę że niestety ale to "rosyjska ruletka" ,jeden piszę że niema miału i "zupy" natomiast drugi pisze że miału jest od cholery i mokry.

Jak ktoś ma miejsce na przechowanie węgla to tylko zamawiać wiosna-lato gdzie można spodziewać się suchszego opału który może się jeszcze dosuszyć

i kupić trochę taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zamawiałem próbki celowo, wiadomo że te 30 kg wyselekcjonują i sobie gdzieś dosuszą... Zamówiłem ekogroszek o granulacji 5-25mm, wszystko co będzie odbiegać, będę reklamował. Tak samo z popiołem i kalorycznością.

Co do wilgotności, jak mi Pani powiedziała, ma mieć max 8 %. Ja to rozumiem tak, na 100 kg węgla, 8 litrów wody. To dużo ale kwestia 3 dni w ciepłej kotłowni i będzie suchy, oczywiście wysypany na posadzkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po waszych opiniach wstrzymuję zamówienie tony eko z Kareny. Nie po to tyle płacę, żeby lać wodę z miałem do pieca na ekogroszek. Zamówiłem ostatnio tonę Prestige na próbę i był suchutki.

Teraz może wezmę z firmy kupopal.pl? Co o niej sądzicie?

Może tu ktoś brał ?

http://resover.eu/Ekogroszek_KWK_Wesola-72.html

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zamawiałem próbki celowo,

Co do wilgotności, jak mi Pani powiedziała, ma mieć max 8 %. Ja to rozumiem tak, na 100 kg węgla, 8 litrów wody. To dużo ale kwestia 3 dni w ciepłej kotłowni i będzie suchy, oczywiście wysypany na posadzkę.

 

Przy 8 % wilgotności opał powinien być suchy. Nie dosuszysz nigdy opału w kotłowni do 0% wilgotności. Dopiero podgrzanie np. w piekarniku spowoduje osuszenie węgla. Nie pamiętam w jakiej temperaturze i przez jaki czas miałby tak się suszyć. Co więcej wyciągnięty z piekarnika i pozostawiony w kotłowni po pewnym czasie z powrotem będzie miał te 5-10 procent wilgoci. Wchłonie wilgoć z powietrza.

 

Gdzieś o tym któryś z zawijanów pisał.

 

Pozdrawiam

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...