Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Wszystkie oznaki wskazują na to ze jest to wesoła, ale nie wiem czy delikatnie nie ma tam jakiejś domieszki,

Mam porównanie do wesołej z B&E i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że ta próbka z Kareny też jest wesołą ,jeśli chodzi o wilgotność to myślę że im chodzi o wilgotność całkowitą nie tylko co jest na zew. ale też wewnątrz węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeśli chodzi o wilgotność to myślę że im chodzi o wilgotność całkowitą nie tylko co jest na zew. ale też wewnątrz węgla.

 

Na stronie KHW http://www.khw.pl/?d=108 Jest charakterystyka poszczególnych sortów i dokładne parametry węgla i myślę, że sprzedawcy chodzi o wilgotnść całkowitą natomiast wegiel w kopalni leży na chałdzie za zewnątrz i jest poprostu mokry o tej porze roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym reklamował, przecież nie kupowałeś miału tylko eko i to niby z Wesołej :)

też się zastanawiałem nad zakupem z Kareny tej Wesołej ale się wstrzymam, miałem już od nich i żółtą i niebieską, wizytę ich specjalisty też zaliczyłem przyjechał do mnie 500km a jakość opału średnia ani zła ani super.

 

O ile dobrze pamiętam miałeś zamówić paletę Wesołej w Bykowie - zamówiłeś ?

 

Pytam bo jestem ciekaw Twojej opinii o ich węglu [czy trzymają poziom].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z resover daj sobie spokój, kupiłem od nich 4 tony miału 25 w 2011, najpierw było 38% popiołu a w workach bigbag zamiast tony po 900 kg, po reklamacjach wymienili na miał o strukturze piasku. Skończyłem się z tym męczyć w lutym 2013 odetchnąłem z ulgą.

A który miał zamawiałeś? Ciekawie mnie jedna rzecz, sprzedają rzekomo workowany Piast 23 po tyle samo co Janina 19 w Big Bagu (oba po 450 zł). Tyle, że ten Piast ma popiół 18 a na kopalni podają 12. Mają też Piasta 23 za popiołem 12 ale już po 550, więc ten pierwszy "Piast" to jakaś ściema czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po waszych opiniach wstrzymuję zamówienie tony eko z Kareny. Nie po to tyle płacę, żeby lać wodę z miałem do pieca na ekogroszek. Zamówiłem ostatnio tonę Prestige na próbę i był suchutki.

Teraz może wezmę z firmy kupopal.pl? Co o niej sądzicie?

 

Jeśli przyślą Ci z kupopal.pl taki węgiel jak ja dostałem próbkę to śmiało można brać, a jak przyślą inny to go zareklamujesz a na forum ich "zareklamujesz" ;) więc zamów śmiało i zdaj relację - wątpię, żeby w tej sytuacji ryzykowali przysłanie byle czego ;)

 

Na suchy bym teraz nie liczył, ale albo wilgotny [po płukaniu], albo z miałem [nie płukany, ale takiego nie zamawiasz].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam miałeś zamówić paletę Wesołej w Bykowie - zamówiłeś ?

 

Pytam bo jestem ciekaw Twojej opinii o ich węglu [czy trzymają poziom].

zamówiłem 2 tony już na przyszły sezon a tą tone pierwsza już spalilem. Pierwsza była rewelacją a te dwie następne to nie wiem. Ale mam nadzieję że będą takie same bo były to dwie ostatnie palety z tej samej dostawy co pierwsza. A teraz co mają to nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego ehh, nie chciałbym się czepiać, ale skoro w tych workach jest nie Kazimierz, a Wesoła to może powiedz mi ( pisałeś w pierwszym poście, że chętnie odpowiesz na wszystkie pytania ) jakim sposobem uzyskujecie z tego węgla spiekalność 0? I to jeszcze 0 % ? Tak jest napisane na worku... Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiałem ten http://resover.eu/Mial_25D-33.html po wymianie popiół spełniał normę, ale to była odsiewka nie miał i było pełno tz piasku, na sucho za cholerę nie mogłem tego spalić. trzeba było na spód nasypać groszku potem zasypać to tym solidnie zmoczonym miałem i wtedy palić. Kupowałem to we wrześniu 2011 4 tony, skończyłem spalać w lutym 2013 bardzo byłem szczęśliwy, że się skończył. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiałem ten http://resover.eu/Mial_25D-33.html po wymianie popiół spełniał normę, ale to była odsiewka nie miał i było pełno tz piasku, na sucho za cholerę nie mogłem tego spalić. trzeba było na spód nasypać groszku potem zasypać to tym solidnie zmoczonym miałem i wtedy palić. Kupowałem to we wrześniu 2011 4 tony, skończyłem spalać w lutym 2013 bardzo byłem szczęśliwy, że się skończył. :)

 

Opinie o produkcie pod opisem oczywiście bardzo pozytywne :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem ana próbę Wesołą Iskrę z Kareny (60 kg). Dostarczyli dopiero po tygodniu. Testowałem od tej soboty. W podajniku po 2 dniach został jeszcze na 1 dzień. Trochę było problemów z ustawieniem odpowiednim pieca - po tym syfie co mam (PIEKLORZ z Bostaru). Węgiel troszę sie spieka ale niewiele - to co podają do kaloryczności sprawdza sie bo szybko podbija temperaturę.

Od jutra musze wrócić do starego węgla i znowu męczarnia (1,5 wiadra popiołu i spikeów na 2 dni)

Piec PER-EKO 17 kW ustawienia na Wesołej:

podanwanie 16 s

przerwa: 40 s

wentylator: 60 %

przesłona na wentylatorze - 40%

Czopuch na 1/3

przemuch na przestoju co 7 minut.

Spala sie na miałki popiół, spieki sie dopalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety to co sie pali u mnie ( podobno wesola ) to dramat:P

Spieki niby ograniczylem , niestety zwiazane jest to ze zmiana nadmuchu ( mniejszy ) , a przez to kociol praktycznie osiaga zadane 65 po 1godzinie i 36 minutach:bash:

Jak dam wiekszy nadmuch to tworza sie kalafiory , i wegiel tylko znika , nie dajac wzrostu temperatury.

 

Niestety niemam do czego porownac tego syfu.

Na upartego mozna by bylo tam doszukac sie retopalu .

 

Jak pisalem wczesniej niestety nie mialem doczynienia z Wesola orginalna , bo sami widzicie ze ciezko dorwac ja w oryginale.

No chyba ze usmiechne sie do KOBRY:cool: i podjade wziasc u niego woreczek.

 

Jak na razie to jade odwiedzic jasnie wielmoznego pana na skladzie i pokazac mu efekty jego ewidentnego oszustwa.

 

Zobaczymy jaka bedzie gadka.

Jak bedzie cwaniakowal to podam tu nazwe skladu , aby potencjalni klienci wiedzieli na co sie pisza kupujac to badziewie.

 

Bo niestety normalni przez takich debili cierpia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pale groszkiem pierwszy sezon, próbowałem różnych:

 

Kazimierz juliusz - totalne gówno, codziennie pełny popielnik, nie dopala sie na każdych ustawiniach albo sie spieka masakrycznie, w niektórych workach błoto dosłowie, po rozpakowaniu czasem błoto dosłowie 22,50 zł worek

Carbon RN castorama - lepszy od kazimierza juliusza, przynajmniej mniej popiołu i sie nie spieka, w miarę suchy 19,80 zł worek

No name jakiś workowany ale z kad to nie wiem - troche mniej popiołu niż carbon RN ale lepiej grzeje , w miarę suchy 23,30 zł worek

 

Pieklorz - cudo (z tych co testowałem) grzeje super, popielnik pełny dopiero po tygodniu, wilgotny po rozpakowaniu - 24,50 zł worek

 

wszystkie groszki testowane na tych samych ustawiniach

 

też macie takie przygody z tańszymi groszkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego ehh, nie chciałbym się czepiać, ale skoro w tych workach jest nie Kazimierz, a Wesoła to może powiedz mi ( pisałeś w pierwszym poście, że chętnie odpowiesz na wszystkie pytania ) jakim sposobem uzyskujecie z tego węgla spiekalność 0? I to jeszcze 0 % ? Tak jest napisane na worku...

 

Witam

 

Jeśli to do mnie było to nie wiem jakie masz worki, przesyłam te najbardziej aktualne. Nie pracuje u nich, ale akurat worki mam pod nosem to cyknąłem foty. Jeśli masz jakieś mega techniczne pytania to lepiej się kontaktować bezpośrednio bo przez te formularze na stronie, ja Ci mogę odpowiedzieć na tyle ile mniej więcej wiem. A specjalistą ekogroszkowym nie jestem bo nie pale tym. Jedyna wspólna jest taka, że dziadek to sprzedaje.

 

Zdjęcie0616.jpgZdjęcie0615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
zamawiałem ten http://resover.eu/Mial_25D-33.html po wymianie popiół spełniał normę, ale to była odsiewka nie miał i było pełno tz piasku, na sucho za cholerę nie mogłem tego spalić. trzeba było na spód nasypać groszku potem zasypać to tym solidnie zmoczonym miałem i wtedy palić. Kupowałem to we wrześniu 2011 4 tony, skończyłem spalać w lutym 2013 bardzo byłem szczęśliwy, że się skończył. :)

 

Panowie z dala od resovera,musiałem ich straszyć Policją by przysłali opłacony z góry opał,zamiast Wesołej (jak kupowałem w styczniu koszt.ok 940pln) dostałem jakiś nie nadający się do spalenia solo opał,worki pełne wody,ostatni rząd na palecie pakowany po pół worka.Miesiąc to suszyłem,wreszcie po zmieszaniu z czechem udaje się tym palić,dobrze że zamówiłem tylko tonę.Oni na oczy nie widzieli opału z KWK Wesoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spieki 002.jpgspieki 003.jpg

 

Panowie taka ilosc cpopiolu czyli 12 litrow ( wiaderko castoramy ) wyszlo ze spalenia u mnie worka 50 kg tej niby Wesolej.

Opal pochodzil ze skladu w Skawinie przy ul. Krakowskiej . ( jest to wylotowka na Krakow ).

 

A obsluga to nadaje sie co najwyzej do Tarcia chrzanu , a nie do handlu opalem:P

 

Jegomosc wlasciciel mial tyle wspolnego z WESOLA , co ja z baletem ( a waze raptem 110kg):D

 

adres podalem ku przestrodze przed zakupem tego syfu!!!

 

Moze inni " Batmani weglowi " ktorzy czytaja to forum uruchomiom swoje zwoje w mozgu zanim zaczna robic jakies " fiku miku " z eko :stirthepot:.

 

Panowie zastanowcie sie czy warto , bo nie kazdy klient to debil !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam temat

ktoś brał ostatnio wesoły ekogroszek z Bykowa bo bym coś kupił i się tak zastanawiam...

 

Witam,

ja w sobotę wziąłem z Bykowa trzy worki na próbę.

Póki co idzie pierwszy - niestety wrzuciłem jeszcze wilgotny.

Dwa kolejne dosychają.

Nie wiem jak wyglądała sytuacja z pierwszej partii ale tutaj pojawiają się spieki koksowe.

Nie jest ich jakoś bardzo dużo ale jednak są. Wygląda to podobnie jak z Bobrkiem z zeszłego roku.

W palniku nie ma kopczyka - widoczny jest koks który nie do końca się dopala.

Jest za to duża różnica in plus jeśli chodzi o kaloryczność w stosunku do tej niby wesołej, którą miałem do tej pory.

Tamten węgiel był ewidentnie z pokładów łupkowych - tutaj jest całkiem inny.

Zobaczę jak to będzie wyglądało jak węgiel doschnie, w razie czego będę próbował to mieszać z czechem albo ruskim (też wziąłem na próbę po 3 worki).

 

Wie ktoś może gdzie w Mirkowie jest ten skład, który także ma Wesołą - Eko Elma ?

Ten adres, który mają na stronce pokazuje ulicę na osiedlu w Długołęce.

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam temat

ktoś brał ostatnio wesoły ekogroszek z Bykowa bo bym coś kupił i się tak zastanawiam...

 

Sąsiad wziął na próbę i jest zachwycony [bo ma efekty o jakich pisałem w teście] - wcześniej palił Jaret Plusem z PSB Mrówka.

 

Się za bardzo nie zastanawiaj bo coraz trudniej dostać ten węgiel - zrobił się bardzo chodliwy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem w lokalnym składzie w Sztumie 4 worki ekogroszku waga deklarowana 25 kg, po zważeniu w domu wagi worków były odpowiednie 23kg, 23 kg, 23kg, 23,4 kg. Wychodzi na to ze na 100 kg orżneli mnie na 7,6 kg. Po telefonie do faceta był bardzo zdziwiony :) stwierdził, że wyrówna następnym razem. Mówie następnego razu nie będzie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...