Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

[ATTACH=CONFIG]179062[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]179063[/ATTACH]

 

Panowie taka ilosc cpopiolu czyli 12 litrow ( wiaderko castoramy ) wyszlo ze spalenia u mnie worka 50 kg tej niby Wesolej.

Opal pochodzil ze skladu w Skawinie przy ul. Krakowskiej . ( jest to wylotowka na Krakow ).

 

A obsluga to nadaje sie co najwyzej do Tarcia chrzanu , a nie do handlu opalem:P

 

Jegomosc wlasciciel mial tyle wspolnego z WESOLA , co ja z baletem ( a waze raptem 110kg):D

 

adres podalem ku przestrodze przed zakupem tego syfu!!!

 

Moze inni " Batmani weglowi " ktorzy czytaja to forum uruchomiom swoje zwoje w mozgu zanim zaczna robic jakies " fiku miku " z eko :stirthepot:.

 

Panowie zastanowcie sie czy warto , bo nie kazdy klient to debil !!!

 

Witam !

I słusznie że mówisz gdzie nas oszukują - właśnie o to chodzi na tym forum...ja juś tam nie kupie a miałem na prube coś kupić !

Słuchaj - w Sierczy mają (tak mówią) WESOŁĄ ! - kupiłem 120 kg ( 4 worki) - pali się rewelacyjnie , popiołu z tego było może ...2-3 kg .

Nie wiem jak z kalorycznością , może też przetestujesz - ciekawy jestem twojej opini zanim zakupie na przyszły sezon !?

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czytam wątek bo już planuje zakup węgla na przyszły rok, wchodzę na stronę 198 i czytam wzruszająca opowieśc o uczciwym dziadku i zapewnienia, że ta firma sprzedaje węgiel Wesoła pod nazwą Kazimierz Juliusz bo to krzykliwa nazwa, myśle sobie ok niech już będzie skoro w dobrej intencji sprzedają dobry węgiel pod inna nazwą to jeszcze nic strasznego. Ale wchodze na strone i czytam:

 

"Oferowany przez nas towar, węgiel GroszekEcoKazimierz

to certyfikowany produkt o potwierdzonej jakości i sprawdzonym źródle. GroszekEcoKazimierz pochodzi tylko i wyłącznie z Kopalni Węgla Kamiennego "Kazimierz-Juliusz" z Sosnowca. Najwyższą na polskim rynku jakość potwierdzają certyfikaty, wydawane do każdej dostawy przez samą kopalnię."

 

I w tym momencie mnie krew zalewa bo to już nie jest ten sam kaliber, ludzie czy tylko mnie popierd....o czy już imaczej się w tym kraju nie da. Rada dla wnuczka jeśli Twój dziadek nie jest tego świadomy to go poinformuj, że jak sprzedaje wesoła to niech to bedzie wesoła a nie nazwa na którą jest akurat koniunktura i to jeszcze wszystko z certyfikatami bo to już jest zwykłe ...... .To co wcześniej weso la to był Kazimierz i jeszcze na to certyfikat?!!!

 

Rada dla dobrych składów, załóżmy że Kobra taki prowadzi, sprzedawajcie węgiel pod własną marką, jeśli jet tak jak piszesz Kobra i dbasz o klienta i poświęcasz czas na właściwy dobór przed każdym sezonem. To nazwijcie węgiel Kobra i nic więcej bez podawania skąd tylko parametry i na forum zamiast pochodzenia piszmy o tylko o dobrych składach w okolicy. W przeciwnym razie widzicie co się dzieje co drugi skład sprzedaje teraz wesołą nie długo krowie placki to będzie wesoła.

Edytowane przez Beata&Slawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątek bo już planuje zakup węgla na przyszły rok, wchodzę na stronę 198 i czytam wzruszająca opowieśc o uczciwym dziadku i zapewnienia, że ta firma sprzedaje węgiel Wesoła pod nazwą Kazimierz Juliusz bo to krzykliwa nazwa, myśle sobie ok niech już będzie skoro w dobrej intencji sprzedają dobry węgiel pod inna nazwą to jeszcze nic strasznego. Ale wchodze na strone i czytam:

 

"Oferowany przez nas towar, węgiel GroszekEcoKazimierz

to certyfikowany produkt o potwierdzonej jakości i sprawdzonym źródle. GroszekEcoKazimierz pochodzi tylko i wyłącznie z Kopalni Węgla Kamiennego "Kazimierz-Juliusz" z Sosnowca. Najwyższą na polskim rynku jakość potwierdzają certyfikaty, wydawane do każdej dostawy przez samą kopalnię."

 

I w tym momencie mnie krew zalewa bo to już nie jest ten sam kaliber, ludzie czy tylko mnie popierd....o czy już imaczej się w tym kraju nie da. Rada dla wnuczka jeśli Twój dziadek nie jest tego świadomy to go poinformuj, że jak sprzedaje wesoła to niech to bedzie wesoła a nie nazwa na którą jest akurat koniunktura i to jeszcze wszystko z certyfikatami bo to już jest zwykłe ...... .

 

Rada dla dobrych składów, załóżmy że Kobra taki prowadzi, sprzedawajcie węgiel pod własną marką, jeśli jet tak jak piszesz Kobra i dbasz o klienta i poświęcasz czas na właściwy dobór przed każdym sezonem. To nazwijcie węgiel Kobra i nic więcej bez podawania skąd tylko parametry i na forum zamiast pochodzenia piszmy o tylko o dobrych składach w okolicy. W przeciwnym razie widzicie co się dzieje co drugi skład sprzedaje teraz wesołą nie długo krowie placki to będzie wesoła.

 

Tu się zgadzam dziadek czy wujek klienta to nie obchodzi -informacja ma być rzetelna.. Swoja droga to dwa sezony temu miałem to nieszczęście i kopiłem węgiel ekoelmy z nadrukiem KJ tyle ze zawartość byłą zupełnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada dla dobrych składów, załóżmy że Kobra taki prowadzi, sprzedawajcie węgiel pod własną marką, jeśli jet tak jak piszesz Kobra i dbasz o klienta i poświęcasz czas na właściwy dobór przed każdym sezonem. To nazwijcie węgiel Kobra i nic więcej bez podawania skąd tylko parametry

 

Dobry Pomysł!

 

I np taki projekt worków...

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

I słusznie że mówisz gdzie nas oszukują - właśnie o to chodzi na tym forum...ja juś tam nie kupie a miałem na prube coś kupić !

Słuchaj - w Sierczy mają (tak mówią) WESOŁĄ ! - kupiłem 120 kg ( 4 worki) - pali się rewelacyjnie , popiołu z tego było może ...2-3 kg .

Nie wiem jak z kalorycznością , może też przetestujesz - ciekawy jestem twojej opini zanim zakupie na przyszły sezon !?

 

Pozdrawiam !

 

Witaj Gegus !

 

Tak jak pisalem wczesniej jakos nie interesowalem sie Wesola ze wzgledu na to co z tym eko sie wyprawia .

Jest to rowniez wina producenta ( kopalni ) , bo nie stara sie zabezpieczyc swojego towaru przed machlojami.

 

Coz Jaki pan taki kram.:)

 

Druga sprawa to nie jestem z tych co robia chora konkurencje osoba ktore juz danym towarem zajmuja sie dluzej ( chodzi o KOBRE )

 

Wydaje mi sie ze spokojnie mozna zaryzykowac wycieczke do Kobry i u niego wziasc towarek ( widzialem u klientow towar od niego )

cenowo , jakosciowo ,i iefekt wyglada na to ze to towar od niego.

 

Ja narazie zostane przy swoim Bobrku ( Pzedwczoraj dotarla wanna 24 t i suszy sie w suszarni pod dachem).

 

Cena na kopalni 696,18 tona.

 

Ale z ta siercza to dobry pomysl na przetestowanie:cool:

Tylko wczesniej chyba wybiore sie do KBRY ze swieconka:D po jak to nazywam " material pogladowy " czyli jakies 50kg .

 

Bo jak narazie w okolicy to widze ze on tylko kuma temat eko z WESOLEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem w lokalnym składzie w Sztumie 4 worki ekogroszku waga deklarowana 25 kg, po zważeniu w domu wagi worków były odpowiednie 23kg, 23 kg, 23kg, 23,4 kg. Wychodzi na to ze na 100 kg orżneli mnie na 7,6 kg. Po telefonie do faceta był bardzo zdziwiony :) stwierdził, że wyrówna następnym razem. Mówie następnego razu nie będzie !

 

Cieszy mnie to, że zaczynacie ważyć worki i głośno mówić o oszukiwaniu klientów - im więcej nas będzie tym szybciej się to skończy - tak trzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątek bo już planuje zakup węgla na przyszły rok, wchodzę na stronę 198 i czytam wzruszająca opowieśc o uczciwym dziadku i zapewnienia, że ta firma sprzedaje węgiel Wesoła pod nazwą Kazimierz Juliusz bo to krzykliwa nazwa, myśle sobie ok niech już będzie skoro w dobrej intencji sprzedają dobry węgiel pod inna nazwą to jeszcze nic strasznego. Ale wchodze na strone i czytam:

 

"Oferowany przez nas towar, węgiel GroszekEcoKazimierz

to certyfikowany produkt o potwierdzonej jakości i sprawdzonym źródle. GroszekEcoKazimierz pochodzi tylko i wyłącznie z Kopalni Węgla Kamiennego "Kazimierz-Juliusz" z Sosnowca. Najwyższą na polskim rynku jakość potwierdzają certyfikaty, wydawane do każdej dostawy przez samą kopalnię."

 

I w tym momencie mnie krew zalewa bo to już nie jest ten sam kaliber, ludzie czy tylko mnie popierd....o czy już imaczej się w tym kraju nie da. Rada dla wnuczka jeśli Twój dziadek nie jest tego świadomy to go poinformuj, że jak sprzedaje wesoła to niech to bedzie wesoła a nie nazwa na którą jest akurat koniunktura i to jeszcze wszystko z certyfikatami bo to już jest zwykłe ...... .To co wcześniej weso la to był Kazimierz i jeszcze na to certyfikat?!!!

 

Rada dla dobrych składów, załóżmy że Kobra taki prowadzi, sprzedawajcie węgiel pod własną marką, jeśli jet tak jak piszesz Kobra i dbasz o klienta i poświęcasz czas na właściwy dobór przed każdym sezonem. To nazwijcie węgiel Kobra i nic więcej bez podawania skąd tylko parametry i na forum zamiast pochodzenia piszmy o tylko o dobrych składach w okolicy. W przeciwnym razie widzicie co się dzieje co drugi skład sprzedaje teraz wesołą nie długo krowie placki to będzie wesoła.

 

No niestety większość sprzedających węgiel jest jeszcze marketingowo w 19 wieku, a z drugiej strony są "tanioopałowcy", którzy mają świetny marketing ale kiepski i drogi towar.

 

Mam nadzieję, że ci z dobrym towarem szybko nadrobią a rynek się ucywilizuje - gdy jako użytkownicy będziemy tego wymagać wtedy to na pewno nastąpi - głosujmy więc za dobrymi składami polecaniem ich tu oraz własnymi portfelami.

 

ehh - niech pokaże wujkowi, dziadkowi czy komu trzeba co forumowicze [czytaj potencjalni klienci] piszą o podawaniu na stronie niezgodnych z prawdą informacji i niech się ogarną bo tracą zaufanie potencjalnych klientów i masę pieniędzy - klient który już w opisie widzi nieprawdę nie chce ryzykować !

 

Niech się dziadek/wujek zastanowią dlaczego "tanioopałowcy" sprzedają podły, drogi towar w całym kraju a ludzie to kupują ... niech wejdą na ich stronę i zobaczą jak się robi marketing.

Pomóż im w tym bo inaczej znowu pojawi się jakiś "prestige" który zrobi to za nich zarabiając na tym sporo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to by był chyba jedyny produkt który można by kupować w ciemno :) najlepsze jest coś co sprawdziło i wybrało wielu

 

za sprawdzony i pewny groch*, w fajnych workach (nie foliowych), dobrze przesiany, bez zanieczyszczeń itp. plus z pewnego źródła, które nie tylko daje gwarancje ale wie co sprzedaje chyba nie byłoby problemu nawet wyłożyć parę groszy więcej. Taką wersję PREMIUM z pewnością wziąłbym pod uwagę. I pewnie nie tylko ja.

 

*również sprawdzony w piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyba wszyscy oszukują z tą wagą.

Kupione w Karenie na próbę 2x30 kg woskowany Wesoła iskra. Załądowane w sobotę po południu do pustego (tylko to co bylo w ślimaku) podajnika. 60kg. Wystarczyło do poniedziałku do 14 tej - 2 dni. 30 kg dziennie to nawet w najgorsze 30 stopniowe mrozy mi nie schodziło na dzień.

Kobra odezwij sie na priwa - wziałbym od ciebie na próbe węgiel a jutro bede przejeżdzał koło wieliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otwarte worki po nocy w ciepłym garażu otwarte mają już po 22,5 więc kolejne 2kg mniej na 4 sztukach. Coś czuję, że zanim zapodam do kotła to będą ważyły po 20 kg :)

 

Tyson, ewidentnie twój dostawca wziął sobie do serca to co było pisane kilkanaście stron temu, że delikatnie zroszony węgiel ma większą moc. :-)

Musisz docenić jego troskę o twoje dobro! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to by był chyba jedyny produkt który można by kupować w ciemno :) najlepsze jest coś co sprawdziło i wybrało wielu

 

Dodam, że wielu z tych sprawdzających zna się na temacie w przeciwieństwie do wystawiających komentarze typu "szybka dostawa, węgiel pali się dobrze" pod aukcjami i na stronie sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...